ADVtrOFFy 2020

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

Capitain

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
2003 Ktm 950 Adventure S
Εμένα δυστυχώς η καλή μου θα ταξιδέψει για Αθήνα με οδική βοήθεια, η ασφάλεια τα φρόντισε όλα. Πόρισμα, αντλία καυσίμου, από Τρίτη ανοίγουν τα ανταλλακτικά βέβαια. Θα τα πιούμε παρέα το βραδάκι, αν κάποιος συνοδοιπόρος ανεβαίνει Αθήνα με αμάξι κι έχει χώρο για μένα και τα μπαγκάζια μου θα του ήμουν υπόχρεος. Αύριο η μεθαύριο δεν με νοιάζει.


Στάλθηκε από το Phone 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Κ δεύτερο καντεμεμ θα μείνει εκτός βόλτας το μηχανάκι από χθες δεν κράταγε ρελαντί κ έσβηνε κ έκανε κ κάποια μπερδέματα μπήκε στην φισα κ η διάγνωση είναι βουλωμένο μπεκ :( καλά να περάσετε ραντεβού στην επόμενη βόλτα !
 

nomad

Μέλος
Περιοχή
Καρπηνιςςς
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
BMW F650GS
KTM exc 300
Εμένα δυστυχώς η καλή μου θα ταξιδέψει για Αθήνα με οδική βοήθεια, η ασφάλεια τα φρόντισε όλα. Πόρισμα, αντλία καυσίμου, από Τρίτη ανοίγουν τα ανταλλακτικά βέβαια. Θα τα πιούμε παρέα το βραδάκι, αν κάποιος συνοδοιπόρος ανεβαίνει Αθήνα με αμάξι κι έχει χώρο για μένα και τα μπαγκάζια μου θα του ήμουν υπόχρεος. Αύριο η μεθαύριο δεν με νοιάζει.


Στάλθηκε από το Phone 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εάν δεν έκανες χρήση της βενζίνης που σου έφερα κράτησε την για εμένα να μην κουβαλάω άλλη.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Εμένα δυστυχώς η καλή μου θα ταξιδέψει για Αθήνα με οδική βοήθεια, η ασφάλεια τα φρόντισε όλα. Πόρισμα, αντλία καυσίμου, από Τρίτη ανοίγουν τα ανταλλακτικά βέβαια. Θα τα πιούμε παρέα το βραδάκι, αν κάποιος συνοδοιπόρος ανεβαίνει Αθήνα με αμάξι κι έχει χώρο για μένα και τα μπαγκάζια μου θα του ήμουν υπόχρεος. Αύριο η μεθαύριο δεν με νοιάζει.


Στάλθηκε από το Phone 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν δεν έχει φύγει ήδη η Οδική για Αθήνα ,ρώτα τον thenos .
Πρέπει να'χει μαζί του μία εφεδρική που του'χα στείλει.

Κ δεύτερο καντεμεμ θα μείνει εκτός βόλτας το μηχανάκι από χθες δεν κράταγε ρελαντί κ έσβηνε κ έκανε κ κάποια μπερδέματα μπήκε στην φισα κ η διάγνωση είναι βουλωμένο μπεκ :( καλά να περάσετε ραντεβού στην επόμενη βόλτα !
Βγάλε τον σωλήνα καυσίμου από την εισαγωγή του μπέκ
Βγάλε το μπέκ από το σώμα ψεκασμού
και
Βάλε τον σωλήνα καυσίμου στην εξαγωγή του μπέκ ,στο μέρος που είναι μέσα στο σώμα ψεκασμού δηλαδή κ ψεκάζει καυσιμο.
Βάλε την φύσα πάνω στο μπέκ ώστε να παίρνει εντολή για να ανοιγο-κλείνει ,κ άρχισε να ανοιγο-κλείνεις το RunOff για να δουλεύει η αντλία κ να ψεκάζει.
H πίεση της αντλίας θα πρεσάρει βενζίνη ανάποδα στο μπέκ κ πιθανότατα θα ξεβουλώσει
Αν δείς οτι δεν ξεβουλώνει ,δούλεψε το κ με πατημένη μίζα για μεγαλύτερη διάρκεια πίεσης.


ΥΓ: Προφανώς έχεις στο κιν σου TuneECU.
Tι κωδikό error σου βγάζει κ ποιά περιγραφή δίνει (βάλε print screen αν μπορείς)
Γιατί δεν νομίζω να υπάρχει error βουλωμένο μπέκ...

ΥΓ.2: Αν δεν είσαι σίγουρος για το βουλωμένο μπέκ:
Τσέκαρε μπουζόπιπα για συνέχεια κ μπουζοκαλώδιο για κακή επαφή.
Παίζει να'χει κάποιος εφεδρική μπουζόπιπα μαζί του (ρώτα Σάκη Blue line )
 
Τελευταία επεξεργασία:

Capitain

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
2003 Ktm 950 Adventure S
Εάν δεν έκανες χρήση της βενζίνης που σου έφερα κράτησε την για εμένα να μην κουβαλάω άλλη.
Nomad είναι στο όχημα υποστήριξης, είναι δική σου βέβαια.

Στάλθηκε από το Phone 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Επιστροφή στη βάση με αγορασμενο ποτάμι παρακαλώ... καί με πρησμένο πόδι...
Η παρέα τα έσπαγε τα Άγραφα δεν υπάρχουν!!!
Τα υπόλοιπα εν καιρό...
φιλαράκι χάρηκα που βολταραμε,εισαι λεβεντιά. τώρα που έχεις δικο σου ποτάμι θα ερχόμαστε συχνά να κάνουμε μπανακι :p.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
φιλαράκι χάρηκα που βολταραμε,εισαι λεβεντιά. τώρα που έχεις δικο σου ποτάμι θα ερχόμαστε συχνά να κάνουμε μπανακι :p.
Να σε καλά αδερφέ, περάσαμε σούπερ καί έχεις πολύ μεγάλο μερίδιο ευθύνης...
Να χαίρεσαι τις τσουπρες σου και να τα ξαναπούμε σύντομα!
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom