ADVtrOFFy 2021....The ADVstory

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Κοιτα, ηθελα και εγω να παρω ΜΧ θωρακα αλλα ψαχνοντας προδιαγραφες κλπ ειδα οτι ειναι κυριως για πετρες κλπ που στελνουν οι μπροστινοι πανω σου στην πιστα, roost guards του λενε οι ξενοι.
Ο Leatt Adventure που φοραω εχει μπρος και πισω Level 2 προστασια και στα υπολοιπα level 1. Οποτε στο θεμα των προδιαγραφων ειναι ανωτερος απο τους ΜΧ.
Με αυτη τη λογικη δλδ εκανα την αγορα.
Αυτός είναι ο Leatt που πήρες;
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Εγώ πηρα τον 5.5 που καλύπτει και τα πλευρα, είναι ce level 2 παντού και μέσα από το σκληρό έχει και d30. . Στην πτωση που έφαγα δεν ένιωσε τίποτα
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Στην πλατεία της Στενής είχα δει να μαζεύονται πολλά ποδήλατα downhill.
Προφανώς κάποια εκδήλωση ή αγώνας υπήρχε.
Oχι δεν είναι αυτό, τα μονοπάτια για ποδηλατο ξεκινούν από το καταφύγιο πλην του downhill που ξεκινά από αλλο δασικό.

Στη Δίρφυ ανεβαίνουν κάθε ΣΚ πολλές πιδηλατικες παρέες για κατεβασιες.
 

CelioGR

Μέλος
Όνομα
John
Μοτό
KTM 790 Adv R
Παιδιά καλοκαίρι δεν φοριέται αυτό .

Έχω και γω θώρακα ζακέτα της 661 και δεν τον αντέχω καλοκαίρι οπότε φοράω ΜΧ με επιαγκωνίδες.
Forcefield Pro Shirt X-v 2

Δοκιμασμένο σε ζέστη μέχρι και 52C
Τα προστατευτικά βγαίνουν εύκολα και πλένεται στο πλυντήριο με τα συνθετικά
Εφαρμόζει τέλεια και μένει στη θέση του.
Τα προστατευτικά ξεπερνούν την απαίτηση CE Level 2 κατά πολύ (μέχρι πέρσι είχαν το ανώτερο σκορ)

Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να ανεβάσω φωτογραφία οπότε δείτε από το link
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Παιδιά καλοκαίρι δεν φοριέται αυτό .

Έχω και γω θώρακα ζακέτα της 661 και δεν τον αντέχω καλοκαίρι οπότε φοράω ΜΧ με επιαγκωνίδες.
Οσο κινεισαι μπαζει αερα φουλ σαν air condition, οταν σταματας ναι μεν νιωθεις ζεστη αλλα διωχνει καλα τον ιδρωτα αν φορας απο κατω καποιο base layer.
Bεβαια ακομα δεν εχουνε ερθει οι φουλ ζεστες για να το τεσταρω....
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ακόμα και αυτός στο τέλος βραχυκύκλωσε στο πέσιμο χάχαχα


Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Βαγγελη μου θα μεινω προς το παρον στην αποψη μου,επειδη δεν ειναι το σωστο μερος και επειδη δεν εξηγουνται ολα με το πληκτρολογιο...την επομενη που θα βρεθουμε θα το συζητησουμε απο κοντα και θα παραθεσουμε τα επιχειρηματα μας.
απλός, μεστός, συγκροτημένος, σοβαρός.. περνάς στην επόμενη φάση!

Παιδιά καλοκαίρι δεν φοριέται αυτό .

Έχω και γω θώρακα ζακέτα της 661 και δεν τον αντέχω καλοκαίρι οπότε φοράω ΜΧ με επιαγκωνίδες.
Κι εγώ είχα δίλημμα να κάνω την ίδια δουλειά ΜΧ και επιαγκωνίδες αλλά λέω βάλε τον enduro θα χει δροσούλα. Ναι αυτοί οι θώρακες όσο δυσκολεύει η διαδρομή και αυξάνει η θερμοκρασία αρχίζουν και γίνονται πιο ενοχλητικοί.
 

Haris_M

Μέλος
Όνομα
ΧΑΡΗΣ
Μοτό
BMW g650x challenge, yamaha wr250f
Tα ξαδέρφια σε χαιρετούν Χάρη. Ευχαριστούμε για την παρέα. Το γκρουπάκι μας ήταν δυνατό.
Όταν βρεθείτε Αθήνα θα χαρούμε να σας δούμε ξανα.

Υγ το φόρτωμα στο βαν καλά πήγε αλλά το δικό μου ξάπλωνε σιγά σιγά...:p
Κάπου θα ξαναβρεθούμε, τωρα θα είναι Αθήνα η θα είναι σε καμιά μάζωξη του φόρουμ... θα δούμε.

Όσο για το φόρτωμα εχω την εντύπωση ότι την ξάπλα την έπαθε απο τα χαρτόνια το μηχανάκι που λογικά θα μετατοπίστηκαν απο κάτω, αλλα αφού δεν έγινε ζημιά όλα καλά!!!
 

syggelakis bynight

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
Honda xlv 600 transalp
KTM 950 Adventure S
Θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να γράψω δυο λόγια .
Καταρχήν χάρηκα πολύ που μετά από αρκετό καιρό βρέθηκα ξανά ανάμεσα σε φίλους και γνωστούς .
Βρέθηκα για πρώτη φορά σε ένα μέρος , πολύ διαφορετικό από αυτό που έχουμε συνηθίσει εδώ στην Κρήτη , πράγμα που πραγματικά με εντυπωσίασε . Η όλη οργάνωση ήταν στα υψηλά στάνταρ του advride , που τίποτα δεν αφήνει στην τύχη και άμα και την Κάκια στιγμή υπάρχει μια άμεση και αποτελεσματική αντίδραση . Αυτό μπορεί να δείχνει απλό και αυτονόητο αλλά πίσω υπάρχει αρκετή πείρα και δουλειά . Συγχαρητήρια λοιπόν στην οργάνωση που κάθε χρόνο κάνει τα πράγματα να συμβαίνουν.
Η βόλτα όμως έχει περισσότερη αξία όταναπαρτίζεται από καλη παρέα ...και σε αυτό ήταν που πέσαμε Διάνα . Ευχαριστώ λοιπόν πολύ όλους τους φίλους που συνέβαλαν ώστε αυτό το ΣΚ να μου μείνει χαραγμένο στη μνήμη . Χάρηκα και για τους νέους φίλους που έκανα και εύχομαι σύντομα να τα ξανά που με όλους στα βουνά και με περισσότερη ρακί !!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Λίγες εικόνες σε jpg από μένα γιατί οι περισσότερες είναι αποθηκευμένες σε άλλον σκληρό...;)
Σάββατο απόγευμα μετά την βόλτα...


Τι άλλο να ζητήσεις...?






Δεν χρειάζεται συστάσεις...:p


Μήτσος dtz


Το πρωϊ (πολύ πρωϊ όμως...) της Κυριακής ακολούθησε ανάβαση του Παναγιώτη εως την κορφή...


Όμορφα ήταν και φέτος, χάρηκα ιδιαίτερα που τα ήπιαμε (ευχαριστούμε για τις ρακές Μιχάλη syggelakis bynight και Κωστή kordix) και τα είπαμε με όσους μπορέσαμε και προλάβαμε...
Εύχομαι αυτές οι αφορμές για να βρισκόμαστε να μην σταματήσουν ποτέ...:friendship:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Top Bottom