ADVtrOFFy 2021....The ADVstory

Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να γράψω δυο λόγια .
Καταρχήν χάρηκα πολύ που μετά από αρκετό καιρό βρέθηκα ξανά ανάμεσα σε φίλους και γνωστούς .
Βρέθηκα για πρώτη φορά σε ένα μέρος , πολύ διαφορετικό από αυτό που έχουμε συνηθίσει εδώ στην Κρήτη , πράγμα που πραγματικά με εντυπωσίασε . Η όλη οργάνωση ήταν στα υψηλά στάνταρ του advride , που τίποτα δεν αφήνει στην τύχη και άμα και την Κάκια στιγμή υπάρχει μια άμεση και αποτελεσματική αντίδραση . Αυτό μπορεί να δείχνει απλό και αυτονόητο αλλά πίσω υπάρχει αρκετή πείρα και δουλειά . Συγχαρητήρια λοιπόν στην οργάνωση που κάθε χρόνο κάνει τα πράγματα να συμβαίνουν.
Η βόλτα όμως έχει περισσότερη αξία όταναπαρτίζεται από καλη παρέα ...και σε αυτό ήταν που πέσαμε Διάνα . Ευχαριστώ λοιπόν πολύ όλους τους φίλους που συνέβαλαν ώστε αυτό το ΣΚ να μου μείνει χαραγμένο στη μνήμη . Χάρηκα και για τους νέους φίλους που έκανα και εύχομαι σύντομα να τα ξανά που με όλους στα βουνά και με περισσότερη ρακί !!!
Μιχαήλ καλή αντάμωση με εσένα κ την παρέα σου, δώσατε μια άλλη νότα στο διήμερο.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Λίγες εικόνες σε jpg από μένα γιατί οι περισσότερες είναι αποθηκευμένες σε άλλον σκληρό...;)
Σάββατο απόγευμα μετά την βόλτα...


Τι άλλο να ζητήσεις...?






Δεν χρειάζεται συστάσεις...:p


Μήτσος dtz


Το πρωϊ (πολύ πρωϊ όμως...) της Κυριακής ακολούθησε ανάβαση του Παναγιώτη εως την κορφή...


Όμορφα ήταν και φέτος, χάρηκα ιδιαίτερα που τα ήπιαμε (ευχαριστούμε για τις ρακές Μιχάλη syggelakis bynight και Κωστή kordix) και τα είπαμε με όσους μπορέσαμε και προλάβαμε...
Εύχομαι αυτές οι αφορμές για να βρισκόμαστε να μην σταματήσουν ποτέ...:friendship:
Έχουμε φώτο από την κορυφή;;;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Έχουμε φώτο από την κορυφή;;;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Θα ρωτήσω αν και δεν νομίζω...
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Θα ρωτήσω αν και δεν νομίζω...
Ωραία εμπειρία, ξέρουμε λεπτομέρειες πάνω κάτω κλπ δυσκολία;

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ένα γρήγορο βιντεάκι.
Με τις υπερπαραγωγές που φτιάχνουν κάτι άλλοι συντροχοι , καμία σχέση αλλα λέμε τώρα..;):)
Βιντεαρα... Και έχεις μέσα ίσως το καλύτερο κομμάτι του καντηλι ου, εκεί στην ζουγκλα
Έχεις και τα καντήλια που έριχνα, όταν μου άφησε την νικον στα χέρια το πουλι και οδήγησα με 1 χερι την ανηφόρα και προσγειώθηκα πίσω του

Έχεις και τον Αφρικανο να αναρωτιέται που είναι ο δρομος

Και του χρόνου αδερφέ... :friendship:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ωραία εμπειρία, ξέρουμε λεπτομέρειες πάνω κάτω κλπ δυσκολία;

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έκανε 2.5 ώρες από το μνημείο στην βάση,κορυφή και επιστροφή.
Όσο για την δυσκολία μου είπε ότι σε ένα δύο σημεία πρέπει να βάλεις και τα χέρια κάτω...:oops:
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Έκανε 2.5 ώρες από το μνημείο στην βάση,κορυφή και επιστροφή.
Όσο για την δυσκολία μου είπε ότι σε ένα δύο σημεία πρέπει να βάλεις και τα χέρια κάτω...:oops:
Ωραιοοοος!!!! Πρέπει να ναι φοβερά εκεί πάνω

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Να ευχαριστήσω κι εγώ, έστω και καθυστερημένα, αυτούς που κόπιασαν για να περάσουμε ΟΛΟΙ καλά!
Οι διαδρομές ήταν υπέροχες και η Εύβοια συνεχίζει να με εκπλήσσει κάθε φορά που την επισκέπτομαι!

Ξεκινήσαμε με τον φίλο orla13 Σάββατο πρωί από Αθήνα και σύντομα στη Στενή βρήκα γνώριμες φάτσες.
Ήταν μόλις η τρίτη βόλτα που συμμετείχα με το φόρουμ, μετά το περσινό troffy και τον Γράμμο, και το παρεάκι έχει δέσει για τα καλά!
tc-drift, KORAX, nickpyrgos, Κόκκινη Οργή(!), DD.Doc, μαζί με τους Shogun, lunaticgr και 2 ακόμα φίλους που τα nickname τους ξεχνάω, κάναμε τη δυνατή πρασινο-κόκκινη ομάδα!
Κινηθήκαμε με σβέλτο ρυθμό (όταν δεν κάναμε στάσεις), είχαμε τα απρόοπτά μας, φάγαμε σκόνη και... λουκουμάδες, φυτέψαμε ΚΤΜιές και άλλα δέντρα στα βουνά της Εύβοιας, γελάσαμε και κουραστήκαμε και γενικά περάσαμε όπως περιμέναμε να περάσουμε... ΤΕΛΕΙΑ!

Άντε και στην επόμενη... σύντομα!
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Κ εγώ όπως κ ο Juohmaru είμαι στο φόρουμ ένα χρόνο και στις τρεις αυτές βόλτες. Θέλω λοιπόν να ελπίζω, ότι το φθινόπωρο πρωτα ο Θεός θα υπάρξει κάποια αντίστοιχη ή ακόμα καλύτερα και η ίδια εκδήλωση το adventure borders. Δεν μπορώ καν να διανοηθώ ότι θα πρεπει να περάσει ολόκληρος χρόνος για να ξαναζήσουμε κάτι ανάλογο.
 

nickpyrgos

On The Road
Περιοχή
ΠΥΡΓΟΣ ΗΛΕΙΑΣ
Όνομα
NIKOS
Μοτό
BMW GS 1200 triple black 2016
ΥΑΜΑΗΑ T7
Κ εγώ όπως κ ο Juohmaru είμαι στο φόρουμ ένα χρόνο και στις τρεις αυτές βόλτες. Θέλω λοιπόν να ελπίζω, ότι το φθινόπωρο πρωτα ο Θεός θα υπάρξει κάποια αντίστοιχη ή ακόμα καλύτερα και η ίδια εκδήλωση το adventure borders. Δεν μπορώ καν να διανοηθώ ότι θα πρεπει να περάσει ολόκληρος χρόνος για να ξαναζήσουμε κάτι ανάλογο.
Χάχα σε πρόλαβα γιατρέ χθες εγώ, έστειλα το 1ο μήνυμα .


Στάλθηκε από το SM-G780F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

nickpyrgos

On The Road
Περιοχή
ΠΥΡΓΟΣ ΗΛΕΙΑΣ
Όνομα
NIKOS
Μοτό
BMW GS 1200 triple black 2016
ΥΑΜΑΗΑ T7
Να ευχαριστήσω κι εγώ, έστω και καθυστερημένα, αυτούς που κόπιασαν για να περάσουμε ΟΛΟΙ καλά!
Οι διαδρομές ήταν υπέροχες και η Εύβοια συνεχίζει να με εκπλήσσει κάθε φορά που την επισκέπτομαι!

Ξεκινήσαμε με τον φίλο orla13 Σάββατο πρωί από Αθήνα και σύντομα στη Στενή βρήκα γνώριμες φάτσες.
Ήταν μόλις η τρίτη βόλτα που συμμετείχα με το φόρουμ, μετά το περσινό troffy και τον Γράμμο, και το παρεάκι έχει δέσει για τα καλά!
tc-drift, KORAX, nickpyrgos, Κόκκινη Οργή(!), DD.Doc, μαζί με τους Shogun, lunaticgr και 2 ακόμα φίλους που τα nickname τους ξεχνάω, κάναμε τη δυνατή πρασινο-κόκκινη ομάδα!
Κινηθήκαμε με σβέλτο ρυθμό (όταν δεν κάναμε στάσεις), είχαμε τα απρόοπτά μας, φάγαμε σκόνη και... λουκουμάδες, φυτέψαμε ΚΤΜιές και άλλα δέντρα στα βουνά της Εύβοιας, γελάσαμε και κουραστήκαμε και γενικά περάσαμε όπως περιμέναμε να περάσουμε... ΤΕΛΕΙΑ!

Άντε και στην επόμενη... σύντομα!
Ήταν άψογα και φανταστική βόλτα. Και την 2η μέρα που πήγαμε μαζί Αλέξανδρε Ήταν κάτι σαν λέμε.... τώρα Στάνιαρα, γέμισα, είμαι στο φουλ, αντε με υγεία και στα επόμενα

Στάλθηκε από το SM-G780F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Υπερπαραγωγή βίντεο, ήθελε και πλανο με πτωση και την παμελα να πεταγετε μέσα από τα έλατα να δώσει τις πρωτες Βοήθειες. Με μαγιό βεβαίως βεβαίως
 

zilver

Μέλος
Όνομα
Ζήσης
Μοτό
790AdvR
Υπερπαραγωγή βίντεο, ήθελε και πλανο με πτωση και την παμελα να πεταγετε μέσα από τα έλατα να δώσει τις πρωτες Βοήθειες. Με μαγιό βεβαίως βεβαίως
Το άφησα στο φαντασιακο του καθενός αυτό..
 
Top Bottom