ADVtrOFFy 2021....The ADVstory

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ο άνθρωπος λέει πρώτη φορά ήρθε του λες σε καψουρευτηκε αυτό το πουλί..!

Που πάμε τελοσπαντων???!
Το κατάλαβε βαγγο μου.. Μας έφαγε η εξωστρέφεια
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Δεν χαθήκαμε πουθενά και το gps ναβιγκατορ μας πήγε σούπερ , η διαδρομή που κάναμε εμείς δεν είχε λάθη .

Ο φανταστικός συνοδηγός μου εκτός από το καλύτερο παιντι είναι και εξερετικος στην πλοήγηση , κάναμε όλη την διαδρομή με το σαπορτ όχημα της πορτοκαλι ομάδας .

Του χρόνου θα κατέβει η πορτοκαλί ομάδα στο ντακαρ , θα έχουμε κ φορτηγό (ένα τρανσιτ)



Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390


Σκύβω στο άσχετο ένα φανάρι πριν από το σπίτι μου να δω το μοτέρ από δεξιά (δε ξέρω γιατί κάθε τόσο ρίχνω καμία ματιά, ktm είναι!) και βλέπω τον σωλήνα τιυ παραφλου που φεύγει από την αντλία νερού να έχει ξεκινήσει να δακρύζει και να ναι ένα βήμα πριν ανοίξει και ξερασει τα νερά!

Πάω αύριο να παίξω ένα Τζόκερ!
Από επισκευές είχαμε αρκετές.
Το Tenere π.χ. πέταξε την ασφάλεια από το δεξιό καλάμι, αφήνοντας το κολάρο και την τσιμουχα να "πεσουν" με αποτελεσμα όλο το λάδι να αδειάσει πάνω στην δεξιά δισκοπλακα και δαγκάνα, με τα τακάκια των φρένων να ποτίζουν και να "σφύρανε" όλη μέρα την Κυριακή.
Τουλάχιστον τσιμουχα, κολάρο, και ασφάλεια, ξαναμπήκαν στην θέση τους και έκανα την Κυριακή χωρίς λάδι στην δεξιά μπουκάλα.
Πάντως για να είμαι δίκαιος το είχα παρκάρει ανάμεσα σε δύο KTM το προηγούμενο βραδυ, οπότε...
:yew:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Από επισκευές είχαμε αρκετές.
Το Tenere π.χ. πέταξε την ασφάλεια από το δεξιό καλάμι, αφήνοντας το κολάρο και την τσιμουχα να "πεσουν" με αποτελεσμα όλο το λάδι να αδειάσει πάνω στην δεξιά δισκοπλακα και δαγκάνα, με τα τακάκια των φρένων να ποτίζουν και να "σφύρανε" όλη μέρα την Κυριακή.
Τουλάχιστον τσιμουχα, κολάρο, και ασφάλεια, ξαναμπήκαν στην θέση τους και έκανα την Κυριακή χωρίς λάδι στην δεξιά μπουκάλα.
Πάντως για να είμαι δίκαιος το είχα παρκάρει ανάμεσα σε δύο KTM το προηγούμενο βραδυ, οπότε...
:yew:
Πόσα χλμ είχες κάνει με τη μηχανή ,πρίν το Τρόφυ ;
Ρωτάω ,για να καταλάβω αν είναι σχεδιαστικό-κατασκευαστικό λάθος ,ή λάθος συναρμογής ,ή fail του συγκεκριμένου εξαρτήματος(ασφάλεια)
Εχουν υπάρξει αναφορές παρόμοιων περιστατικών σε Τ7 ?

Θέλει ψάξιμο το ΓΙΑΤΙ συνέβη ,ώστε να ΜΗΝ ξανασυμβεί.
Κάτι τέτοιο είναι εξαιρετικά σπάνιο ,και ,ΑΝ συμβεί ,οφείλεται (σχεδόν) πάντα σε λάθος συναρμολόγησης (να μην εχει κουμπώσει σωστά η ασφάλεια δηλαδή)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν χαθήκαμε πουθενά και το gps ναβιγκατορ μας πήγε σούπερ , η διαδρομή που κάναμε εμείς δεν είχε λάθη .

Ο φανταστικός συνοδηγός μου εκτός από το καλύτερο παιντι είναι και εξερετικος στην πλοήγηση , κάναμε όλη την διαδρομή με το σαπορτ όχημα της πορτοκαλι ομάδας .

Του χρόνου θα κατέβει η πορτοκαλί ομάδα στο ντακαρ , θα έχουμε κ φορτηγό (ένα τρανσιτ)



Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Για πάντα πενφεδάκιας, κάγκελα και στο αυτοκίνητο.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Κώστα gsmaniac ,,dtz Δημήτρη κ Βαγγέλη tc-drift ευχαριστούμε για το τρέξιμο της χαρτογράφησης, είναι πολύ σημαντικό να τρέχουν τρείς για να τα βρουν έτοιμα 80 - 90 άτομα.
Πέρασα τέλεια.
Χάρηκα που σας είδα όλους.

Με άλλους ήταν να ξεκινήσουμε την βόλτα με άλλους ξεκινήσαμε με άλλους κατάλληξαμε κ τελικά με τον African (Μπάμπη) μειναμε σκούπες.
Περαστικά στον φίλο Ανδρέα που γνωριστήκαμε μετά την άτυχη στιγμή που είχε.
Μπράβο στον Παναγιώτη nosPa21 stefos κ τον African που ανέλαβαν τον ρόλο της συνοδείας κ μετάβασης της μηχανής του Ανδρέα πίσω στον Αλεξίου όπου κ παρέμειναν μέχρι την μεταφορά του τραυματία.
Με τον Μπάμπη συνεχίσαμε οι δύο μας σχεδόν μέχρι το πέρας της βόλτας κ τον ευχαριστώ για αυτό.

Αυτός ο χώρος εμπνεύστηκε, ιδρύθηκε , διαχειριστηκε απο κάποιους ανθρώπους για να τον βρούμε.

Μαζί όλοι πράττουμε τα δέοντα για τα εύκολα κ τα δύσκολα.
Γιατί το advride είναι εμείς.

Από φωτό λίγα πράγματα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Πόσα χλμ είχες κάνει με τη μηχανή ,πρίν το Τρόφυ ;
Ρωτάω ,για να καταλάβω αν είναι σχεδιαστικό-κατασκευαστικό λάθος ,ή λάθος συναρμογής ,ή fail του συγκεκριμένου εξαρτήματος(ασφάλεια)
Εχουν υπάρξει αναφορές παρόμοιων περιστατικών σε Τ7 ?

Θέλει ψάξιμο το ΓΙΑΤΙ συνέβη ,ώστε να ΜΗΝ ξανασυμβεί.
Κάτι τέτοιο είναι εξαιρετικά σπάνιο ,και ,ΑΝ συμβεί ,οφείλεται (σχεδόν) πάντα σε λάθος συναρμολόγησης (να μην εχει κουμπώσει σωστά η ασφάλεια δηλαδή)
16.000km.
Και εμένα μου έκανε εντύπωση, δεν μου έχει ξανασυμβεί η έχω ξανακούσει ασφάλεια τέτοιου τύπου να ξεκουμπωσει μόνη της.
 

Andreaskaf

Μέλος
Όνομα
Αντρέας
Μοτό
Ccm 404 ds
Να ευχηθούμε όλοι στον Ανδρέα περαστικά, για την άτυχη στιγμή που είχε το Σάββατο.

Και φυσικά πολλά μπράβο για την μετάβαση από το χώμα στην άσφαλτο, στον Λεωνίδα.




Advphone....
Σας ευχαριστώ πολυ όλους σας, για τις ευχές σας και την ψύχραιμη στάση σας! Ευχαριστώ ιδιαιτέρως τον Λεωνίδα, που τον γνώρισα με αφορμή το γεγονός αυτό, και προσφέρθηκε να με πάει στον αλεξίου! Επίσης έγινε αφορμή να δω με άλλο μάτι τα gs Σήμερα θα μπω χειρουργείο για τα κατάγματα σε κνήμη και περώνη και εύχομαι του χρόνου να τα ξαναπούμε χωρίς απρόοπτα! Καλημέρα!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σας ευχαριστώ πολυ όλους σας, για τις ευχές σας και την ψύχραιμη στάση σας! Ευχαριστώ ιδιαιτέρως τον Λεωνίδα, που τον γνώρισα με αφορμή το γεγονός αυτό, και προσφέρθηκε να με πάει στον αλεξίου! Επίσης έγινε αφορμή να δω με άλλο μάτι τα gs Σήμερα θα μπω χειρουργείο για τα κατάγματα σε κνήμη και περώνη και εύχομαι του χρόνου να τα ξαναπούμε χωρίς απρόοπτα! Καλημέρα!
Εύχομαι να πάνε όλα καλά... Που θα πάνε
Χρειάζεσαι βοήθεια με το raid?
Το κανόνισες?
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Σας ευχαριστώ πολυ όλους σας, για τις ευχές σας και την ψύχραιμη στάση σας! Ευχαριστώ ιδιαιτέρως τον Λεωνίδα, που τον γνώρισα με αφορμή το γεγονός αυτό, και προσφέρθηκε να με πάει στον αλεξίου! Επίσης έγινε αφορμή να δω με άλλο μάτι τα gs Σήμερα θα μπω χειρουργείο για τα κατάγματα σε κνήμη και περώνη και εύχομαι του χρόνου να τα ξαναπούμε χωρίς απρόοπτα! Καλημέρα!
Περαστικα. Να πανε ολα καλα.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Σας ευχαριστώ πολυ όλους σας, για τις ευχές σας και την ψύχραιμη στάση σας! Ευχαριστώ ιδιαιτέρως τον Λεωνίδα, που τον γνώρισα με αφορμή το γεγονός αυτό, και προσφέρθηκε να με πάει στον αλεξίου! Επίσης έγινε αφορμή να δω με άλλο μάτι τα gs Σήμερα θα μπω χειρουργείο για τα κατάγματα σε κνήμη και περώνη και εύχομαι του χρόνου να τα ξαναπούμε χωρίς απρόοπτα! Καλημέρα!
Εύχομαι να πάνε όλα καλά.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Λεωνίδα :friendship:

Μπράβο σε όλη την παρέα που βοηθήσατε τον φίλο στην ατυχία του.


Επιπλέον οσοι αντιμετώπισαν θέμα με βλάβες κτλ είχαν βοήθεια από παντού, μπράβο σε όλους λοιπόν και αυτό είναι το πνεύμα.
 

LARRY

ADVENTURA ADRENALINA
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Dimitris
Μοτό
T 7 - KMX200
Ευχαριστούμε για ακόμη μιά φορά το 5/100 των συντρόχων που βοήθησαν με τη χαρτογράφηση και την οργάνωση να κάνουμε το υπόλοιπο 95/100 μια καταπληκτική διήμερη χωματάδα!
Χάρηκα πολύ που είδα παλιούς φίλους και έκανα καινούριους!
Άντε και στο επόμενο!

Υ.Γ. Δηλώνω από τώρα εθελοντής για βοήθεια που θα χρειαστεί για το επόμενο
 
Top Bottom