ADVtrOFFy 2021....The ADVstory

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Με την σειρά μου να πω ένα μπράβο κι ένα ευχαριστώ σε όλους όσους κοπίασαν για να περάσουμε εμείς καλά !
Μετά από ταλάντευση στο τι πρέπει να κάνουμε (hard ή soft) η λογική της πορτοκαλί ομάδας πρυτάνευσε και πήγαμε στην soft.
Ευτυχώς πήγαμε με το ίχνος της διαδρομής o_O, ευτυχώς χωρίς απρόοπτα o_O και χωρίς να χαθούμε καθόλου o_O !! :wacky::wacky::wacky:

Απόδειξη τα 2 μικρά βιντεάκια....

Η κάθοδος...

Και αμέσως μετά η άνοδος...

Καθώς ήταν από τα ελάχιστα που τελικά ''δεν περνάει'' ...
Με τα μηχανάκια κάνατε βόλτα ή την βγάλατε ποδαράτο?
 

tasosdr

Μέλος
Περιοχή
νεα μακρη
Όνομα
tasos
Μοτό
Husqvarna te630
Honda forza 350
Honda vision 110
Η φωτό δεν είναι από τρόφυ,
είναι από εκπαιδευτικό δασοπυροσβεστών.
Βαγγέλη ολα καλά,αυτά είναι που μένουν.


Στάλθηκε από το Redmi 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY


Αυτή ειναι θέα!

Υπάρχει λόγος που τα ktm πάνε καλά σε τέτοια μέρη. Ο μέσος ιδιοκτήτης ktm έχει φωνάξει πολλές φορές θα το ρίξω το μπ@ρδελο στο γκρεμό συνεπως νιώθει οικεία το μηχανάκι, σου λέει για εδώ είμαι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Όπως είχα πει σε ανύποπτο χρόνο στον σύντροφό μου μανιακ είναι πολύ ωραίο να είσαι μπροστάρης σε ένα χώρο και σιγά σιγά ο χώρος να σε μασάει να σε αφομοιώνει και να περνάς στην λήθη
Είμαι ευτυχής που αυτή η διαδικασία έχει ξεκινήσει σε εμένα και το καινούργιο αρχίζει και παίρνει τα ηνία του χώρου από το παλιό
Είμαι χαρούμενος γιατί ο χώρος έχει εκλεκτό κοζμο ,γρηγορότερο από εμένα σε όλα και άξιους συνεχιστές
Πρεσβεύω την ανοιχτή διαχείριση των πλατφορμών από τα μέλη τους καθώς και την ανοχή στην διαφορετικοτητα ,τον σεβασμό προς όλους και τις ιδέες τους
Ο διάλογος και τα επιχειρήματα είναι θεμέλια εξέλιξης και συνέχειας μαζί με τα παραπάνω
Προσωπικα ευχαριστώ πολύ αυτούς που τρέξανε για το τροφυ και έχουν τον αμέριστο σεβασμό μου
Ντριφτ είσαι ατσάλινο μυαλό σε δεμένο σκαρι ο χώρος σε χρειάζεται ...
Πάκο απέδειξες ότι υπάρχει συνέχεια από την Χαλκίδα ο χώρος σε χρειάζεται
Σφήκας είσαι ιδιαίτερος και δυνατός παντού ο χώρος σε χρειάζεται
Ντιτιζε σε αγαπώ πολύ είσαι ήρεμη δύναμη
Μανιακ.τα λόγια είναι περιττά για σένα ....
Οι καιροί είναι δύσκολοι , η ζωή μας άλλαζει , η νέα κατάσταση είναι δεδομένη , θα ανταπεξέλθουμε όπως και να έχει
Μπράβο σε όλους όσους ήρθανε ,εισασταν υπέροχοι
Περαστικά στον Αντρέα , κακια στιγμή , σιδερένιος
Ραντεβου ...έξω ....εκεί ...στους μεγάλους ...και μικρούς δρόμους
 
Τελευταία επεξεργασία:

sfera

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
Tenere700, CRM250, Bandit 650
Να ευχηθούμε όλοι στον Ανδρέα περαστικά, για την άτυχη στιγμή που είχε το Σάββατο.

Και φυσικά πολλά μπράβο για την μετάβαση από το χώμα στην άσφαλτο, στον Λεωνίδα.




Advphone....
Περαστικά Αντρεα... Άτυχη στιγμή.. Γρήγορη ανάρρωση
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Να πω καταρχήν ένα μεγάλο ευχαριστώ για όσους τρέξανε για να γίνει αυτή η εξαιρετική βόλτα!
Αυτή τη φορά ο κλήρος έπεσε στους tc-drift ,gsmaniac και Δημήτρη dtz για την μεγάλη βόλτα και στο team της Χαλκίδας pako1150 ,Σφηκας και τα υπόλοιπα παιδιά που δεν γνωρίζω τα ονόματά τους όσον αφορά τη χάραξη της μικρής (hard) αλλά ζορικης διαδρομής.
Βασικά ξεκίνησα με τη σκέψη να κάνω την κανονική μεγάλη βόλτα και επί της ευκαιρίας να δω και το περίφημο Καντήλι (και κάτι ωραίους λουκουμάδες είχανε τάξει...)
Έλα όμως που δεν ήθελα να αφήσω την παρέα Θανασεν ,bill race και Παναγιώτη να πάει μόνη της στην enduro διαδρομή οπότε ακολούθησα και εγώ.
Ετσι αντί για το Καντήλι βρέθηκα σε μία περιοχή που νομίζω πως άκουσα να τη λένε Erzberg... :roflmao:
Στην αρχή όλα ωραία και καλά, κάτι ανηφορικά κομμάτια, κατηφορικά, ποταμάκια, ποταμάρες με κάτι πέτρες νααααα με το συμπάθειο, κάτι νεροφαγώματα ισα με το μπόι μου, γενικά τσουλούσε η βόλτα εξαιρετικά εάν εξαιρέσεις τη μισητή σκόνη...
Τέλος πάντων μετά από κάποια χιλιόμετρα και αφού ζεσταθήκαμε για τα καλά (εγώ ήμουν ένα κλικ πριν γίνω φλαμπέ) άρχισαν τα ευχάριστα....:eek:
Ανηφορικά και κατηφορικά κομμάτια με κάτι τεράστιες φυτευτές πέτρες και μαζί με αυτά θα έπρεπε να πέρασες και κάτω από πεσμένα πεύκα...
Πέτρες οι οποίες θέλανε ανοιχτό γκάζι για να βγούνε αλλά για πόση ώρα νομίζεις ότι μπορείς να το κάνεις αυτό...?
Μην ξεχνάμε ότι είμεθα χομπίστες και μόνο...
Οπότε κάποια στιγμή βγήκα τελείως off.
Να ευχαριστήσω τα παιδιά για τη συμπαράσταση την ανοχή και την υπομονή που δειξαν...!:friendship:
Βέβαια παρακάτω άκουσα να λένε και για ένα κομμάτι το οποίο είχαν ονομάσει "Γολγοθάς" από το οποίο ευτυχώς την γλίτωσα...
Σύμφωνα με την περιγραφή τους ήταν κομμάτι πολύ ανηφορικό με φυτευτή πέτρα (ω ναι πάλι πέτρα) και ταυτόχρονα με S - ακια τα οποία δεν σε άφηναν να έχεις ροή...
Τρία σε ένα νοικοκυρεμένα...!:roflmao:
Οπότε αφήνουμε μία εκκρεμότητα ακόμη μαζί με τις υπόλοιπες που έχουν μαζευτεί όσον αφορά την κεντρική και βόρεια Εύβοια.
Αυτές οι συναντήσεις έχουν επίσης το καλό ότι γνωρίζεις από κοντά ανθρώπους που ήξερες μόνο ένα όνομα τους και το οποίο συνήθως οδηγεί σε αλληλοσεβασμό και αλληλοεκτίμηση όπως επίσης και αφορμή για να ξαναβρεθείς μαζί τους την επόμενη φορά που θα γίνει καποια αντίστοιχη μάζωξη...
Φυσικά θερμά περαστικά από καρδιάς σε όσους έχουν τραυματιστεί και καλή ανάρρωση στον Ανδρέα Andreaskaf που είχε την άτυχη στιγμή του με το σπασμένο πόδι.
Αυτά τα ολίγα για την ώρα...
 

pako1150

Μέλος
Όνομα
Παντελης κοττης
Μοτό
bmw r1150gs
Δυο λογια και απο εμενα.κατσρχην να ευχαριστησω τους εμπνευστες τις ιδεας για ευβοια που μας δοθηκε η ευκαιρια να δειξουμε ενα μικρο δειγμα το τι εντουρο κανουμε και σε τι μερη παμε.Για τα μεγαλα δεν μπορω να μιλησω γιατι δεν ειδα τιποτα πολλα μπραβο στους @maniac,dtz ,tc-drift για τις ωρες που φαγανε για να περασουμε ολοι καλα.Μπραβο στα παιδια που ακολουθησαν εμας και για την προσπαθεια που εκαναν.μακαρι να ειχαμε παεο ολη την βολτα θα ειχαμε περασει σουπερ.και τελος να ευχαριστησω τον συνοδοιπορο και φιλο Σφηκας για ολοι την βοηθεια και το τρεξιμο για την διαδρομη.να ειμαστε καλα και στα επομενα hard.
 

tasosdr

Μέλος
Περιοχή
νεα μακρη
Όνομα
tasos
Μοτό
Husqvarna te630
Honda forza 350
Honda vision 110


Σκύβω στο άσχετο ένα φανάρι πριν από το σπίτι μου να δω το μοτέρ από δεξιά (δε ξέρω γιατί κάθε τόσο ρίχνω καμία ματιά, ktm είναι!) και βλέπω τον σωλήνα τιυ παραφλου που φεύγει από την αντλία νερού να έχει ξεκινήσει να δακρύζει και να ναι ένα βήμα πριν ανοίξει και ξερασει τα νερά!

Πάω αύριο να παίξω ένα Τζόκερ!
κι αυτό το φτιάχναμε επιτόπου.
Μόνο σαμπρέλα στον korax δεν θα αλλάζαμε ΠΟΤΕ.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Όπως είχα πει σε ανύποπτο χρόνο στον σύντροφό μου μανιακ είναι πολύ ωραίο να είσαι μπροστάρης σε ένα χώρο και σιγά σιγά ο χώρος να σε μασάει να σε αφομοιώνει και να περνάς στην λήθη
Είμαι ευτυχής που αυτή η διαδικασία έχει ξεκινήσει σε εμένα και το καινούργιο αρχίζει και παίρνει τα ηνία του χώρου από το παλιό
Είμαι χαρούμενος γιατί ο χώρος έχει εκλεκτό κοζμο ,γρηγορότερο από εμένα σε όλα και άξιους συνεχιστές
Πρεσβεύω την ανοιχτή διαχείριση των πλατφορμών από τα μέλη τους καθώς και την ενοχή στην διαφορετικοτητα και τον σεβασμό προς όλους και τις ιδέες τους
Ο διάλογος και τα επιχειρήματα είμαι θεμέλια μαζί με τα παραπάνω
Προσωπικα ευχαριστώ πολύ αυτούς που τρέξανε για το τροφυ και έχουν τον αμέριστο σεβασμό μου
Ντριφτ είσαι ατσάλινο μυαλό σε δεμένο σκαρι ο χώρος σε χρειάζεται ...
Πάκο απέδειξες ότι υπάρχει συνέχεια από την Χαλκίδα ο χώρος σε χρειάζεται
Σφήκας είσαι ιδιαίτερος και δυνατός παντού ο χώρος σε χρειάζεται
Ντιτιζε σε αγαπώ πολύ είσαι ήρεμη δύναμη
Μανιακ.τα λόγια είναι περιττά για σένα ....
Οι καιροί είναι δύσκολοι , η ζωή μας άλλαζει , η νέα κατάσταση είναι δεδομένη , θα ανταπεξέλθουμε όπως και να έχει
Μπράβο σε όλους όσους ήρθανε ,εισασταν υπέροχοι
Περαστικά στον Αντρέα , κακια στιγμή , σιδερένιος
Ραντεβου ...έξω ....εκεί ...στους μεγάλους ...και μικρούς δρόμους
Μπλα μπλα μπλα πάτε καμία βόλτα γιατί έχω κλείσει ραντεβού για περμαναντ καταλάβαμε!

Δεν σε θέλουμε με κρίση μέσης ηλικίας, είναι ντεκαβλε..!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το ADVtrOFFy 2021 ξεκινησε με περιεργα συναισθηματα και σκεψεις.
Θα μπορεσουμε να κανουμε χαρτογραφηση, ποτε θα ανοιξουν οι μετακινησεις....κλπ ανησυχιες προετοιμασιας.
Η αρχικη σκεψη ηταν να γινει στην Πελοποννησο, αλλα οπως καταλαβαινετε, δεν θα μπορουσαμε να κανουμε χαρτογραφηση τοσο μακρια.
Ο πιο κοντινος προορισμος για μια τετοια βολτα, ειναι η Ευβοια
Καταφεραμε και καναμε με κλεφτοπολεμο 3 προσπαθειες χαρτογραφησης, σε αρκετα δυσκολες συνθηκες .
Εδω πρεπει να ευχαριστησω ξανα τα αγορια που ηταν πρωτεργατες σε αυτην την προσπαθεια τον tc-drift και τον dtz
Tα αγορια αυτα ειναι ακριβως οτι πρεσβευει το ADVride και ειμαι πολυ χαρουμενος που καναμε ολα αυτα μαζι.

Τα τρελα αγορια της Χαλκιδας Σφηκας και pako1150 ....προτειναν να γινει και μια διαδρομη για σκληρο enduro και φυσικα δεν το αρνηθηκαμε, γιατι ολες οι ιδεες και προτασεις πρεπει να υλοποιουνται

Θελω να ευχαριστησω ολους οσους τα καταφεραν και ηρθαν, οσους δεν τα καταφεραν για δικους τους λογους, τους αδηλωτους, τους δηλωμενους και τον αδερφο μου τον Phoenix .....τον τελευταιο απο συνηθεια:mooning:

Απο φωτο λιγα πραγματα.....τσαμπα κουβαλησα την nikon


Στον δρομο για την Στενη.....ειχαμε εναεριο σοου







 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Στο Καταφυγι.....20 ατομα με σκηνη και 10 στα κρεβατια
Καταραμενε covid

















Στην Στενη για καφε και κουτσομπολιο







 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ευτυχως εχουμε φιλους με πολλες συμμετοχες σε advtrOFFy και γρηγορα εγιναν ομαδες και αυτορυθμιστηκαν ολα.

Ο τυπος με το μουστακι...







Αγιασμο στην πορτοκαλι ομαδα



Ηρθαν και τα κοπέλια

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ειχαμε πει με τον Μητσο dtz να ειμαστε ενα ειδος μπαλαντερ και να κινηθουμε αναμεσα στις ομαδες, για οτι χρειαστει και για πολλες στασεις φωτογραφιας.
Τελευταια στιγμη ομως ηρθαν οι Κρητικοι, χωρις να εχουν την διαδρομη και δεν ειχαμε γκρουπ να τους βαλουμε.
Οποτε καναμε την βολτα με τους τρελαρες.....ελπιζω να περασαν καλα, επεσε αρκετο γελιο.







 
Top Bottom