ADVtrOFFy 2021....The ADVstory

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Προσπαθούσε να γράψει maniac άλλο το κατέρριψε το πουλί.
Μου βγήκε ο καφές απ' την μύτη... :roflmao::pointu::ha
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μου βγήκε ο καφές απ' την μύτη... :roflmao::pointu::ha
Πίνεις καφέ τέτοια ώρα μαρή κουκουβάγια;
Ποτέ θα κοιμηθείς;;
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πίνεις καφέ τέτοια ώρα μαρή κουκουβάγια;
Ποτέ θα κοιμηθείς;;
Δεν έχω τέτοια προβλήματα εγώ μανάρι μου...
Με τη μία κατεβάζω διακόπτη...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Δεν έχω τέτοια προβλήματα εγώ μανάρι μου...
Με τη μία κατεβάζω διακόπτη...
Ε ρε...
Βουνίσιος αγέρας... δυνατά πλεμονια καθαρό μυαλό.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Νταξ, το ένα πλεμονι το άφησες στο Καντήλι, αλλά δεν πειράζει :p
 

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
Να ευχαριστήσω και εγώ με την σειρά μου γνωστούς και άγνωστούς που έτρεξαν για να γίνει το 7ο.
Με δεδομένες τις δύσκολες συνθήκες λόγω covid τα καταφέρατε μια χαρά.
Μπράβο σας.
Εμείς παραδοσιακά μπλέξαμε σε ευβοϊκά τσιμπουκορέματα με το λοκάλι της πορτοκαλί Rangos και της γνωστής εγκεφαλικής βλάβης που έχουμε σαν ομάδα.
Photo και video από εμένα δεν έχει γιατί α. χάλασε το κινητό β. τραβούσα πλάνα με gopro αλλά χωρίς κάρτα ... :wacky:
Well done σε όλους και περαστικά στα παιδιά που τραυματίστηκαν .
 

African

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
africa twin crf1000
Καλησπέρα στη παρέα.
Ευχαριστώ όλα τα παιδιά που οργάνωσαν αυτό το troffy με αυτές τις φανταστικές διαδρομές.
Περαστικά στον Ανδρέα Andreaskaf που πραγματικά εκεί που έπεσε ήταν ξεκάθαρα θέμα τύχης. Χάρηκα που γνώρισα καινούργια πρόσωπα άλλα και ξαναείδα τους παλιούς γνωστούς μετά από καιρό. Να ευχαριστήσω και τον Λεωνίδα @ΛΕΩΝΙΔΑΣ που ταξιδέψαμε μαζί το Σάββατο και να ευχηθώ να ξαναβρεθούμε όλοι τουλάχιστον στο επόμενο ADVtrOFFy.
 

N-gin76

KLEgend
Περιοχή
Κόκκινος Μύλος, Αχαρνές
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KLE 500 '01
Πολύ ωραία βόλτα. Η πρώτη μου επίσημη με το φόρουμ. Αν και ήρθα μόνο το Σάββατο, είδα πολλά ωραία ( δεν λέω μόνο για την διαδρομή). Αρχικά έφτασα 8:00 Στενή από Αθήνα. Αφού τσίμπησα κάτι, κοίταξα να βρω τον ztakisg16 που μου είχε πει να πάμε παρέα αλλά τελικά μπήκα με τον orla13 στην ομάδα του N-gin76 με τους Δημήτρηδες και τον Αποστόλη (χάρηκα που σας γνώρισα όλους και σας ευχαριστώ που περιμένατε). Στην αρχή της διαδρομής δυστυχώς χτύπησε ο Δημήτρης (ευτυχώς όχι σοβαρά) και αποχώρησε. Φτάσαμε με αυτήν την παρέα ως τους λουκουμάδες. Μετά, επειδή θα περίμεναν οι υπόλοιποι ένα άλλο γκρουπ και εγώ ήθελα να τελειώσω όσο πιο νωρίς την διαδρομή για να επιστρέψω Αθήνα, ο Αλέξης, ο Αποστόλης και εγώ κολλήσαμε στο γκρουπ του gsmaniac. Με το που ξεκινήσαμε χτύπησε ο Ανδρέας και αναλαβανε κάποιοι να τον γυρίσουν στους λουκουμάδες, με πρώτο τον ΛΕΩΝΙΔΑΣ. (Περαστικά Ανδρέα αν και δεν γνωριστήκαμε ελπίζω να μην ήταν τίποτα σοβαρό). Μετά συνεχίσαμε οι υπόλοιποι και στο τέλος, αφού έσπασε και πάλι το γκρουπ μείναμε εγώ ο Αλέξης και τα παιδιά από την Κρήτη όπου και καταλήξαμε στο βενζινάδικο. Εκεί εγώ χαιρέτισα για Αθήνα. Ήταν μια πολύ ωραία βόλτα, στην οποία είδα κόσμο να φροντίζει και να ανησυχεί. Ευχαριστώ πολύ όλους όσους έτρεξαν για να ετοιμάσουν αυτήν την γιορτή.
Υγ. Χαθήκαμε πολλές φορές. Προσωπικά το διασκέδασα πολύ που πηγενοερχομασταν πέρα δώθε. Κάποια στιγμή στο δεύτερο μισό μας προσπέρασε όλη η ομάδα που είχε φύγει μπροστά. Και οι τελευταίοι έγιναν πρώτοι. Ευχαριστώ πολύ τους οδηγούς και στις δύο ομάδες που βρέθηκα γιατί δεν είχα βάση για το τηλέφωνο και βασιζομουν σε αυτούς. Άντε να ξαναβρεθούμε.
Χάρηκα πολύ που σε γνώρισα Κώστα, και εσένα και τον Αλέξη και σίγουρα θα ξαναβρεθούμε.
Να ξέρεις δεν καθυστερήσατε κανέναν και είσασταν αξιότατα μέλη της ομάδας. :friendship:
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Χάρηκα πολύ που σε γνώρισα Κώστα, και εσένα και τον Αλέξη και σίγουρα θα ξαναβρεθούμε.
Να ξέρεις δεν καθυστερήσατε κανέναν και είσασταν αξιότατα μέλη της ομάδας. :friendship:
Με το καλό να ξαναβρεθούμε και να οδηγήσουμε παρέα.
 

N-gin76

KLEgend
Περιοχή
Κόκκινος Μύλος, Αχαρνές
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KLE 500 '01
Επειδή με έχουν καλύψει απόλυτα όλοι οι προηγούμενοι σύντροχοι έχω να πω ότι πρέπει να προσέχουμε τους ανθρώπους αυτούς που κρατάνε τη φάση αυτή ζωντανή (να τους σκεπάζουμε μην κρυώσουν και τέτοια) και σαν πρωτάρης στο troffy το έζησα τόσο έντονα (αν και δεν πήγα την Κυριακή) που δε με νοιάζει καν για φωτογραφίες, βίντεο κτλ. Ιφ γιου νό γουάρ α μιν.
Ευχαριστώ παιδιά, πάντα τέτοια και πάντα όρθιοι


ΥΓ: ένα τεράστιο ευχαριστώ στον Ζήση (δεν ξέρω το nickname του) που μου έδωσε αυτοκόλλητο του troffy, σαν από μηχανής Θεός
λίγο πριν φύγω. Είναι το παράσημο του KLEgend που τα έβγαλε πέρα χωρίς παρατράγουδα και απώλειες.
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Επειδή με έχουν καλύψει απόλυτα όλοι οι προηγούμενοι σύντροχοι έχω να πω ότι πρέπει να προσέχουμε τους ανθρώπους αυτούς που κρατάνε τη φάση αυτή ζωντανή (να τους σκεπάζουμε μην κρυώσουν και τέτοια) και σαν πρωτάρης στο troffy το έζησα τόσο έντονα (αν και δεν πήγα την Κυριακή) που δε με νοιάζει καν για φωτογραφίες, βίντεο κτλ. Ιφ γιου νό γουάρ α μιν.
Ευχαριστώ παιδιά, πάντα τέτοια και πάντα όρθιοι


ΥΓ: ένα τεράστιο ευχαριστώ στον Ζήση (δεν ξέρω το nickname του) που μου έδωσε αυτοκόλλητο του troffy, σαν από μηχανής Θεός
λίγο πριν φύγω. Είναι το παράσημο του KLEgend που τα έβγαλε πέρα χωρίς παρατράγουδα και απώλειες.
zilver λογικα...
 

N-gin76

KLEgend
Περιοχή
Κόκκινος Μύλος, Αχαρνές
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KLE 500 '01
Σας ευχαριστώ πολυ όλους σας, για τις ευχές σας και την ψύχραιμη στάση σας! Ευχαριστώ ιδιαιτέρως τον Λεωνίδα, που τον γνώρισα με αφορμή το γεγονός αυτό, και προσφέρθηκε να με πάει στον αλεξίου! Επίσης έγινε αφορμή να δω με άλλο μάτι τα gs Σήμερα θα μπω χειρουργείο για τα κατάγματα σε κνήμη και περώνη και εύχομαι του χρόνου να τα ξαναπούμε χωρίς απρόοπτα! Καλημέρα!
Σου φωνάξαμε περαστικά όταν διασταυρωθήκαμε, που σε είχε ο Λεωνίδας, και στη συνέχεια της βόλτας ο Μήτσος από την ομάδα μας έπεσε στο σημείο που βρισκόταν η μηχανή σου. Πόσες πιθανότητες;
Όπως και νά'χει περαστικά και όσο πιο γρήγορα όρθιος
 
Τελευταία επεξεργασία:

Haris_M

Μέλος
Όνομα
ΧΑΡΗΣ
Μοτό
BMW g650x challenge, yamaha wr250f
Επιστροφή στη Βάση μας και για μας τους Λευκαδίτες... Δύο νησιά αλλάξαμε και σε καράβι δεν μπήκαμε!!!
Ευχαριστούμε πολύ τους Διοργανωτές για το τρέξιμο και το στήσιμο μιας πολύ ωραίας διαδρομής, ώστε να έρθουμε εμείς τα ρεμάλια να περάσουμε όμορφα και να σκίσουμε τα ωραία μας τζίν (gsmaniac ξέρεις εσύ... Ανέβασε φωτό).
Χάρηκα πολύ για όλα τα παιδιά που γνώρισα και γίναμε ομάδα ( το Σταμάτη sfera , τα ξαδέρφια Ηλιάδη, το μάστορα με το 640 το άφιλτρο και το Σπύρο το βενζινά με το ευρυγώνιο κινητό!!!)
Η ομάδα την πρώτη μέρα άργησε λίγο να βρει Ρυθμό αλλά μετά τους λουκουμάδες πήρε φωτιά... Και την δεύτερη απλά όργωσε και πήγε τάπα!!! Να ήμαστε καλά , πάντα όρθιοι και στο επόμενο troffy να ξανά ανταμώσουμε!!!

Χάρης, Tom, Ben.
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Ένα μεγάλο ευχαριστώ και απο εμενανστο τριο-φωτια gsmaniac tc-drift και dtz που ξοδεψαν αρκετό χρόνο και κοπο ώστε να πραγματοποιηθεί και αυτο (το 5ο συνεχομενο για μενα) troffy...Υπέροχη βολτα και απίθανες διαδρομες...Χάρηκα για όλα τα φιλαράκια που είχα να δω καιρο αλλα και για τους καινούργιους που γνώρισα στο βουνό,στο καταφυγιο και στο καφέ της Στενής...Ηδη ξεκινησα να μετράω τις μερες για το επόμενο...Ενα ξεχωριστό ευχαριστώ στον Νίκο ouzakias που είχαμε την τύχη να τον έχουμε μαζί στην ομαδα και βοήθησε σε 2 περιπτώσεις που σε αντίθετη περίπτωση μπορεί και να είχαν οδηγήσει στο τελος της βολτας σε 2 συμμετέχοντες...Η βολτα ξεκινησε νωρις για μενα και τον Ηλία ilias.ali όπου βρεθήκαμε με τον Σπύρο endtourista και φτασαμε μεσημερι στο καταφυγιο...Το σημείο κατασκήνωσης ιδανικό και με φανταστική θέα...


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Αφου εστησε και ο Ηλίας κατεβήκαμε Στενη για να βρούμε φίλους και να πιούμε μια μπύρα...Κατόπιν επιστροφη στο καταφυγιο για τσιπουρα και μετα υπνο στις σκηνές...


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Το πρωι αφου μαζευτήκαμε παλι Στενη δημιουργησαμε ομτην ομαδα μας η οποία επειδή ήταν ολιγομελης,είμαστε ευελικτοι καινη βολτα βγηκε με πολυ καλο ρυθμό και χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα..Ειπαμε...Όπου χρειάστηκε επενέβη ο ouzakias ...Αρκετά χλμ και πολυ χορταστική βολτα...


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Στάση για διαλλειμα,ξεκουραση καφε και λουκουμάδες και η ομαδα συνεχισε απτόητη για τον τερματισμό της πρώτης μέρας...


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom