ADVtrOFFy 2021....The ADVstory

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Ξεκινα με βαφη μαλλιων(λευκο Σαντορινης):hungry:
Ποιες βαφές και πράσινα άλογα.
Μια προσπερασούλα θα σου κάνω τα τρία δευτερόλεπτα που είσαι χαλαρός, και μετά θα ασπρίσουν μόνα τους. :friendship:
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Οχι μονο λαικ αλλα καραλαικ και πολλα μαλιστα για το ομορφο διημερο που περασατε
Και αν και υπολογιζα οτι την Κυριακη θα ημουν και γω εκει τελικα δεν τα καταφερα
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Οχι μονο λαικ αλλα καραλαικ και πολλα μαλιστα για το ομορφο διημερο που περασατε
Και αν και υπολογιζα οτι την Κυριακη θα ημουν και γω εκει τελικα δεν τα καταφερα
Κώστα αποθήκευσε τις διαδρομές και όταν δροσίσει ή βρέξει βουρ, ειναι πολύ ωραίες και χορταστικές.

Αν και έχω κάνει πολλές βόλτες στα μέρη τις ευχαριστήθηκα πολύ και δεν ένιωσα να βαριέμαι πουθενά.
Και της Κυριακής παρότι μικρή ήταν πάρα πολύ ωραία.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κώστα αποθήκευσε τις διαδρομές και όταν δροσίσει ή βρέξει βουρ, ειναι πολύ ωραίες και χορταστικές.

Αν και έχω κάνει πολλές βόλτες στα μέρη τις ευχαριστήθηκα πολύ και δεν ένιωσα να βαριέμαι πουθενά.
Και της Κυριακής παρότι μικρή ήταν πάρα πολύ ωραία.
Όλες οι διαδρομές που ανεβαίνουν στο advride, είναι ορατές και ελεύθερες προς χρήση, όπως και τα βουνά μας.

Απλά το αναφέρω, δεν το λέω για σένα Κωστή, γιατί είσαι από αυτούς που προσφερουν
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Όλες οι διαδρομές που ανεβαίνουν στο advride, είναι ορατές και ελεύθερες προς χρήση, όπως και τα βουνά μας.

Απλά το αναφέρω, δεν το λέω για σένα Κωστή, γιατί είσαι από αυτούς που προσφερουν
Ναι το γνωρίζω απλά επειδή ο Κώστας είναι παλιά καραβανα στο χώρο και σίγουρα θα έχει πάει πολλές φορές χωματάδα στην Εύβοια και θα έχει κάνει τα περισσότερα κομμάτια, ήθελα να τονισω πως οι διαδρομές του φετινού Τρόφι είχαν πολύ ωραία σχεδίαση και ροή.

Η "τράπεζα διαδρομων" στο φόρουμ είναι θησαυρός.

:friendship:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Επιστροφή στη Βάση μας και για μας τους Λευκαδίτες... Δύο νησιά αλλάξαμε και σε καράβι δεν μπήκαμε!!!
Ευχαριστούμε πολύ τους Διοργανωτές για το τρέξιμο και το στήσιμο μιας πολύ ωραίας διαδρομής, ώστε να έρθουμε εμείς τα ρεμάλια να περάσουμε όμορφα και να σκίσουμε τα ωραία μας τζίν (gsmaniac ξέρεις εσύ... Ανέβασε φωτό).
Χάρηκα πολύ για όλα τα παιδιά που γνώρισα και γίναμε ομάδα ( το Σταμάτη sfera , τα ξαδέρφια Ηλιάδη, το μάστορα με το 640 το άφιλτρο και το Σπύρο το βενζινά με το ευρυγώνιο κινητό!!!)
Η ομάδα την πρώτη μέρα άργησε λίγο να βρει Ρυθμό αλλά μετά τους λουκουμάδες πήρε φωτιά... Και την δεύτερη απλά όργωσε και πήγε τάπα!!! Να ήμαστε καλά , πάντα όρθιοι και στο επόμενο troffy να ξανά ανταμώσουμε!!!

Χάρης, Tom, Ben.
Σορρυ πατριώτη... Δεν το είδα το ποστ.
Καταρχάς χαρήκαμε που σας είδαμε ξανά φέτος, από την μακρινή Λευκάδα.
Με την ευκαρία να ευχαριστήσουμε και τους Κρητικούς, Καλαματιανους, πυργιωτες, Τρικαλινους, καρδιτσιωτες, Ναξιωτες, Κορινθιους, Θηβαίους, πατρινούς, κλπ κλπ

Οι πιτσιρικάδες... Είναι τρομεροι και ευτυχώς που το έσκισε σε μια κίνηση σπαγκατ.





Advphone....
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Κώστα αποθήκευσε τις διαδρομές και όταν δροσίσει ή βρέξει βουρ, ειναι πολύ ωραίες και χορταστικές.

Αν και έχω κάνει πολλές βόλτες στα μέρη τις ευχαριστήθηκα πολύ και δεν ένιωσα να βαριέμαι πουθενά.
Και της Κυριακής παρότι μικρή ήταν πάρα πολύ ωραία.
Αποθηκευτηκαν ηδη!
Για την ακριβεια την διαδρομη της Κυριακης την ειχα ηδη (σχεδον ιδια) αφου την ειχα κανει παλιοτερα
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Να ευχαριστησω και εγω με τη σειρα μου ολους οσους ασχοληθηκαν για να γινει πραγματικοτητα το φετινο Advtroffy, οι συνθηκες δεν ητανε και οι καλυτερες οταν ξεκινησατε τη χαρτογραφηση gsmaniac ,dtz , tc-drift για εσας λεω, αλλα τα καταφερατε! Ο,τι και να πω ειναι λιγο, το ΣΚ ητανε τελειο ας ειχα την χαζοπτωση που με εκανε να εγκαταλειψω.
Το να μαζευομαστε 100 ανθρωποι για ενα 2ημερο στο βουνο απλα για να καβαλησουμε τις μηχανες μας και να κανουμε χαβαλε , εμενα μου αρκει!

N-gin76 , apos.zeitou , orla13 , Turtle , dsdimitris , ησασταν υπεροχοι ολοι οσο εμεινα μαζι σας και οταν επεσα η βοηθεια σας ητανε πολυτιμη!
Να μην ξεχασω και τον Doc.DD που μου εδωσε το παυσιπονο στο βουνο μεχρι να βγω ασφαλτο να γυρισω.

Λυπηθηκα οταν εμαθα αργοτερα οτι ο Andreaskaf ειχε πτωση και μαλιστα με τραυματισμο, περαστικα σου ευχομαι!!

Μονταρα και 2 βιντεακια ετσι για να εχω να θυμαμαι, στο 2ο η τουμπα ατοφια!
Να μαστε καλα και του χρονου ολοι μαζι παλι!

 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Ρε παίδες για να μην μείνω με τη απορία...Τελειώνοντας την χωμάτινη διαδρομη της 2ης μέρας και αφού βγήκαμε ασφαλτο προς Στενη,σε ένα σημείο λιγο πριν το ύψος του καταφυγιου πανω στον δρομο δεξιά και αριστερά ήταν γεμάτο παρκαρισμένα αυτοκίνητα...Απο οτι μπόρεσα να δω δεν υπήρχε κάποια ταβέρνα ή καφε στο σημειο...Ξερει κανεις που ήταν όλοι αυτοί???
 

sfera

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
Tenere700, CRM250, Bandit 650
Επιστροφή στη Βάση μας και για μας τους Λευκαδίτες... Δύο νησιά αλλάξαμε και σε καράβι δεν μπήκαμε!!!
Ευχαριστούμε πολύ τους Διοργανωτές για το τρέξιμο και το στήσιμο μιας πολύ ωραίας διαδρομής, ώστε να έρθουμε εμείς τα ρεμάλια να περάσουμε όμορφα και να σκίσουμε τα ωραία μας τζίν (gsmaniac ξέρεις εσύ... Ανέβασε φωτό).
Χάρηκα πολύ για όλα τα παιδιά που γνώρισα και γίναμε ομάδα ( το Σταμάτη sfera , τα ξαδέρφια Ηλιάδη, το μάστορα με το 640 το άφιλτρο και το Σπύρο το βενζινά με το ευρυγώνιο κινητό!!!)
Η ομάδα την πρώτη μέρα άργησε λίγο να βρει Ρυθμό αλλά μετά τους λουκουμάδες πήρε φωτιά... Και την δεύτερη απλά όργωσε και πήγε τάπα!!! Να ήμαστε καλά , πάντα όρθιοι και στο επόμενο troffy να ξανά ανταμώσουμε!!!

Χάρης, Tom, Ben.
Παιδια και εμεις χαρηκαμε που σας γνωρισαμε.
Πρωτη μου φορα σε Advtroffy και μια ομαδα που στηθηκε στο τελος και μας εκατσε πολυ καλη χημεια.
Η μοναδικη ατυχη στιγμη ηταν του Αντρεα που αν θυμαμαι καλα τον ειχαμε προσπερασει λιγο πριν το ατυχημα του :(
Ευχαριστω τους Λευκαδιτες που με εμπιστευτικαν την πρωτη μερα για GPS (δεν μπορουσαν να κανουν αλλιως :D) μεχρι να βρουμε τους υπολοιπους
Δευτερη μερα σιγουρα ηταν γρηγορη και διασκεδαστικη.
Για την Διοργανωση ενα μεγαλο ευχαριστω για τις διαδρομες και για την φιλικοτητα που μας δειξατε
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Αν καταλαβα καλα το σημειο απο κει ξεκιναει και
αλλη χωματινη διαδρομη προς το καταφυγειο η οποια ενωνενεται με την συνηθης διαδρομη
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Να ευχαριστησω και εγω με τη σειρα μου ολους οσους ασχοληθηκαν για να γινει πραγματικοτητα το φετινο Advtroffy, οι συνθηκες δεν ητανε και οι καλυτερες οταν ξεκινησατε τη χαρτογραφηση gsmaniac ,dtz , tc-drift για εσας λεω, αλλα τα καταφερατε! Ο,τι και να πω ειναι λιγο, το ΣΚ ητανε τελειο ας ειχα την χαζοπτωση που με εκανε να εγκαταλειψω.
Το να μαζευομαστε 100 ανθρωποι για ενα 2ημερο στο βουνο απλα για να καβαλησουμε τις μηχανες μας και να κανουμε χαβαλε , εμενα μου αρκει!

N-gin76 , apos.zeitou , orla13 , Turtle , dsdimitris , ησασταν υπεροχοι ολοι οσο εμεινα μαζι σας και οταν επεσα η βοηθεια σας ητανε πολυτιμη!
Να μην ξεχασω και τον Doc.DD που μου εδωσε το παυσιπονο στο βουνο μεχρι να βγω ασφαλτο να γυρισω.

Λυπηθηκα οταν εμαθα αργοτερα οτι ο Andreaskaf ειχε πτωση και μαλιστα με τραυματισμο, περαστικα σου ευχομαι!!

Μονταρα και 2 βιντεακια ετσι για να εχω να θυμαμαι, στο 2ο η τουμπα ατοφια!
Να μαστε καλα και του χρονου ολοι μαζι παλι!

Ρε Μήτσο τί διάολο στο ίσιωμα έφυγες! Κ¨ατι πήγε πολύ λάθος και τα λάστιχα σου είναι ολοκαίνουργια! Πόσες πιέσεις έχεις μέσα? Μήπως πήγε να σου γλυστρήσει το μπροστινό και πάτησες τίποτα κατα λάθος παραπάνω φρένο? Ευτυχώς δεν είχες χιλιόμετρα.

Ρε παίδες για να μην μείνω με τη απορία...Τελειώνοντας την χωμάτινη διαδρομη της 2ης μέρας και αφού βγήκαμε ασφαλτο προς Στενη,σε ένα σημείο λιγο πριν το ύψος του καταφυγιου πανω στον δρομο δεξιά και αριστερά ήταν γεμάτο παρκαρισμένα αυτοκίνητα...Απο οτι μπόρεσα να δω δεν υπήρχε κάποια ταβέρνα ή καφε στο σημειο...Ξερει κανεις που ήταν όλοι αυτοί???
Το παρατήρησα κι εγώ Τάκη. Η πι οκοντινή μου υπόθεση ήταν πως έχει καποιο ωραίο σημείο στο ποτάμι και πήγε κόσμος για βουτιές, ή κάνα εκκλησάκι και έπαιζε καμιά βάπτιση.
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Ρε Μήτσο τί διάολο στο ίσιωμα έφυγες! Κ¨ατι πήγε πολύ λάθος και τα λάστιχα σου είναι ολοκαίνουργια! Πόσες πιέσεις έχεις μέσα? Μήπως πήγε να σου γλυστρήσει το μπροστινό και πάτησες τίποτα κατα λάθος παραπάνω φρένο? Ευτυχώς δεν είχες χιλιόμετρα.



Το παρατήρησα κι εγώ Τάκη. Η πι οκοντινή μου υπόθεση ήταν πως έχει καποιο ωραίο σημείο στο ποτάμι και πήγε κόσμος για βουτιές, ή κάνα εκκλησάκι και έπαιζε καμιά βάπτιση.
Βαγγελη τιποτα αλλο δεν εφταιγε εκτος απο την αφηρημαδα μου, ουτε φρενο πατησα και το λαστιχο επειδη το τσεκαρα μετα ειχα 12-13psi που ειναι οπως πρεπει για να εχει πολυ καλη προσφυση στο χωμα. Αφου γλυτωσα τα χειροτερα ολα καλα!
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Να ευχαριστησω και εγω με τη σειρα μου ολους οσους ασχοληθηκαν για να γινει πραγματικοτητα το φετινο Advtroffy, οι συνθηκες δεν ητανε και οι καλυτερες οταν ξεκινησατε τη χαρτογραφηση gsmaniac ,dtz , tc-drift για εσας λεω, αλλα τα καταφερατε! Ο,τι και να πω ειναι λιγο, το ΣΚ ητανε τελειο ας ειχα την χαζοπτωση που με εκανε να εγκαταλειψω.
Το να μαζευομαστε 100 ανθρωποι για ενα 2ημερο στο βουνο απλα για να καβαλησουμε τις μηχανες μας και να κανουμε χαβαλε , εμενα μου αρκει!

N-gin76 , apos.zeitou , orla13 , Turtle , dsdimitris , ησασταν υπεροχοι ολοι οσο εμεινα μαζι σας και οταν επεσα η βοηθεια σας ητανε πολυτιμη!
Να μην ξεχασω και τον Doc.DD που μου εδωσε το παυσιπονο στο βουνο μεχρι να βγω ασφαλτο να γυρισω.

Λυπηθηκα οταν εμαθα αργοτερα οτι ο Andreaskaf ειχε πτωση και μαλιστα με τραυματισμο, περαστικα σου ευχομαι!!

Μονταρα και 2 βιντεακια ετσι για να εχω να θυμαμαι, στο 2ο η τουμπα ατοφια!
Να μαστε καλα και του χρονου ολοι μαζι παλι!

Μπράβο ρε Δημήτρη όμορφα βίντεο.
Πραγματικά πολύ άκυρο πέσιμο , πάντως το κέφι το ξαναβρηκες ωραίος.
Να είσαι καλά για την επόμενη βολτιτσα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να ευχαριστησω και εγω με τη σειρα μου ολους οσους ασχοληθηκαν για να γινει πραγματικοτητα το φετινο Advtroffy, οι συνθηκες δεν ητανε και οι καλυτερες οταν ξεκινησατε τη χαρτογραφηση gsmaniac ,dtz , tc-drift για εσας λεω, αλλα τα καταφερατε! Ο,τι και να πω ειναι λιγο, το ΣΚ ητανε τελειο ας ειχα την χαζοπτωση που με εκανε να εγκαταλειψω.
Το να μαζευομαστε 100 ανθρωποι για ενα 2ημερο στο βουνο απλα για να καβαλησουμε τις μηχανες μας και να κανουμε χαβαλε , εμενα μου αρκει!

N-gin76 , apos.zeitou , orla13 , Turtle , dsdimitris , ησασταν υπεροχοι ολοι οσο εμεινα μαζι σας και οταν επεσα η βοηθεια σας ητανε πολυτιμη!
Να μην ξεχασω και τον Doc.DD που μου εδωσε το παυσιπονο στο βουνο μεχρι να βγω ασφαλτο να γυρισω.

Λυπηθηκα οταν εμαθα αργοτερα οτι ο Andreaskaf ειχε πτωση και μαλιστα με τραυματισμο, περαστικα σου ευχομαι!!

Μονταρα και 2 βιντεακια ετσι για να εχω να θυμαμαι, στο 2ο η τουμπα ατοφια!
Να μαστε καλα και του χρονου ολοι μαζι παλι!

Ακόμα Και στην "άσχημη" σε είδα να το διασκεδάζεις.... Αυτό δείχνει εξωστρέφεια, που είναι ένα από τα καλύτερα χαρακτηριστικά ενός ανθρώπου και μπράβο σου.

Όσο για την πτώση.... Όλοι έχουμε φάει τέτοιες χαζοτουμπες στο χώμα και όποιος σου πει το αντίθετο, λέει μουσαντα.

Μου έλειψε ολοκληρωμένο βίντεο σου και από τις 2 μερες... :friendship:
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ρε Μήτσο τί διάολο στο ίσιωμα έφυγες! Κ¨ατι πήγε πολύ λάθος και τα λάστιχα σου είναι ολοκαίνουργια! Πόσες πιέσεις έχεις μέσα? Μήπως πήγε να σου γλυστρήσει το μπροστινό και πάτησες τίποτα κατα λάθος παραπάνω φρένο? Ευτυχώς δεν είχες χιλιόμετρα.



Το παρατήρησα κι εγώ Τάκη. Η πι οκοντινή μου υπόθεση ήταν πως έχει καποιο ωραίο σημείο στο ποτάμι και πήγε κόσμος για βουτιές, ή κάνα εκκλησάκι και έπαιζε καμιά βάπτιση.
Και φαντάσου εγώ του είδα πιέσεις..... 1 bar εμπρός και 1.2 πίσω, έχει είχε λίγο λούκι και μάλλον βγήκε ο μπροστινούς..... Είναι τυχαίο ότι έπεσε πίσω από ktm 390, άρα το πεπρωμένο κάτι του λέει ...... Φιλικά πάντα προς τον orla13

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ρε παίδες για να μην μείνω με τη απορία...Τελειώνοντας την χωμάτινη διαδρομη της 2ης μέρας και αφού βγήκαμε ασφαλτο προς Στενη,σε ένα σημείο λιγο πριν το ύψος του καταφυγιου πανω στον δρομο δεξιά και αριστερά ήταν γεμάτο παρκαρισμένα αυτοκίνητα...Απο οτι μπόρεσα να δω δεν υπήρχε κάποια ταβέρνα ή καφε στο σημειο...Ξερει κανεις που ήταν όλοι αυτοί???
Ρε Μήτσο τί διάολο στο ίσιωμα έφυγες! Κ¨ατι πήγε πολύ λάθος και τα λάστιχα σου είναι ολοκαίνουργια! Πόσες πιέσεις έχεις μέσα? Μήπως πήγε να σου γλυστρήσει το μπροστινό και πάτησες τίποτα κατα λάθος παραπάνω φρένο? Ευτυχώς δεν είχες χιλιόμετρα.



Το παρατήρησα κι εγώ Τάκη. Η πι οκοντινή μου υπόθεση ήταν πως έχει καποιο ωραίο σημείο στο ποτάμι και πήγε κόσμος για βουτιές, ή κάνα εκκλησάκι και έπαιζε καμιά βάπτιση.
Στην πλατεία της Στενής είχα δει να μαζεύονται πολλά ποδήλατα downhill.
Προφανώς κάποια εκδήλωση ή αγώνας υπήρχε.
 
Top Bottom