AdvtrOFFy 2021

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Να πουμε ένα μεγάλο ευχαριστώ στο χορηγό της σημερινής εξόρμησης Phoenix και την SPEEDEX,
για την σημερινή χορηγία, σε λουκουμαδες, καφέδες, νερά δια μέσου του εκπροσώπου gsmaniac ... :roflmao:
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να πουμε ένα μεγάλο ευχαριστώ στο χορηγό της σημερινής εξόρμησης Phoenix και την SPEEDEX,
για την σημερινή χορηγία, σε λουκουμαδες, καφέδες, νερά για μέσου του εκπροσώπου gsmaniac ... :roflmao:
Και να τονίσουμε την μη παρουσία του πορνοσταρ της Χαλκίδας, παρά τις υποσχέσεις του
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Η Δίρφυ σήμερα ήταν φιλόξενη. Το πρώτο σκέλος του Σαββάτου του advtroffy έχει πάρει μια μορφή με πολλες όμορφες εναλλαγές, τεχνικά κομμάτια ανηφορικά, κατηφορική, βραχοκηπους, ανοιχτά πατημένα, τα παντα.

Το καντήλι που θέλαμε να φιλοξενήσει το δεύτερο σκέλος της ημέρας είχε τεράστια προβλήματα από τον χειμώνα που πέρασε. Φτάσαμε να κάνουμε σκληρό enduro, μέχρι ένα σημείο ειμασταν αισιόδοξοι μέχρι να φτάσουμε σε ένα ανήφορι ezberg.

Μέτα από 2-3 ώρες αρκετό κόπο να καθαρίζουμε το μονοπάτι και να μπαζωνουμε κάτι ρεμματα αποφασίσαμε πως θα πρέπει να έχουμε πολύ χιούμορ για να βάλουμε αυτό το κομμάτι!! Πόσο βρισίδι να αντέξει ένας άνθρωπος?!!

Θα πεσουνε μηνιιιιιύσεις άμα το βάλουμε λέμε!! Όποιος ψήνεται για προπόνηση enduro βέβαια εξαιρετικό.

Δεν τα παρατάμε. Έχουμε ήδη 100 ζουμερά χιλιόμετρα έτοιμα για τη πρώτη μέρα και θα προκύψει plan b να γίνουν 200 και να γίνει ένα Σάββατο advtroffy όπως πρέπει να είναι!

Η Κυριακή επίσης είναι σε καλό δρόμο μελετημένη.

Να σημειώσω πως φάγαμε κάτι 0.βαθμους το πρωί εκεί Μαλακασες κλπ, είχε πολύ κούραση όλη η μέρα και μετά βάλε πάλι και επιστροφή. Αλλα τελικά συνεχίζουμε να είμαστε βλαμμένοι και το ευχαριστιομαστε. Αυτά..
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Φίλε... Δυστυχως δεν περνάνε τα μεγάλα, από ένα κομμάτι.
Άλλαξε όλο το ανάγλυφο από τις κατολισθισεις και τα χιονια
Εξαφανιστηκαν δρόμοι... Και δεν κάνω πλάκα.
Είπαμε να το βάλουμε εξτραδακι για όποιον θελήσει να δοκιμάσει την τύχη του, αλλά πρέπει να πούμε ότι είναι αρκετά επικινδυνο
Ίσως φανεί κάτι στα βιδεο.
Εννοείς ότι φέτος δεν έχει μεγάλα?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εννοείς ότι φέτος δεν έχει μεγάλα?
Ότι απάντησε ο βαγγελης
Δεν υπάρχει περίπτωση να αποκλειστούν μηχανάκια από την μεγαλύτερη χωμάτινη βολτα του χρόνου.
Τονισαμε ότι δεν περνάει η διαδρομη από μεγάλα πλέον, μια διαδρομή που την έχω περάσει στο παρελθόν με το gs γύρω στις 10 φορές.
Αλλά πραγματικά είναι εντυπωσιακή η αλλαγή του βουνού και θα προσπαθήσω να το δείξω με φώτο
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Απλά θα παρακάμθει αυτό το κομμάτι
Γιατί να παρακαμφθεί?
Φτιάξτε μια Κρεμαστή γέφυρα ,σιγά το πράγμα.
Κολλάτε σε κάτι λεπτομέρειες ρε παιδί μου τι να πω.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Γιατί να παρακαμφθεί?
Φτιάξτε μια Κρεμαστή γέφυρα ,σιγά το πράγμα.
Κολλάτε σε κάτι λεπτομέρειες ρε παιδί μου τι να πω.
Να ξέρεις έπεσαν ιδέες.. Camel trophy ξύλινη γέφυρα, μεταλλικές ράμπες, στρατός να φτιάξει γέφυρες. Γενικά λύσεις υπάρχουν.

Η πιο καλή ιδέα όμως νομίζω ήταν από μένα, δεν θέλω να περιαυτολογησω, να δώσουμε κανονικα το κομμάτι όπως είναι!! Σα να πετάς χειροβομβιδα ένα πράγμα και να δεις τι γίνεται! Οραματίστηκα την ΕΜΑΚ να έρχεται με ελικόπτερα, μηνύσεις να πέφτουν, να τρώμε βρισίδι, ξύλο, γενικά θα έμενε στην ιστορία το τροφυ!

Άμα έβλεπα ομως gs 1200 να βγαίνει από εκεί μέσα ξεκάθαρα πούλαγα μηχανάκια και αγόραζα singer ραπτομηχανή.. Πόσο πιο άχρηστος να νιώσεις μετά που αγανάκτησα με μονοκυλινδρο να βγω από κει μέσα..!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Γιατί να παρακαμφθεί?
Φτιάξτε μια Κρεμαστή γέφυρα ,σιγά το πράγμα.
Κολλάτε σε κάτι λεπτομέρειες ρε παιδί μου τι να πω.
Εγώ θα πρότεινα να ρίξουν άσφαλτο.
Τι σόι χαρτογράφηση ήταν αυτή;;;
Πιο πολύ βόλτα κάνανε Αντε μωρέ!
 

nomad

Μέλος
Περιοχή
Καρπηνιςςς
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
BMW F650GS
KTM exc 300
Λοιπόν... Πάρτε καφε
Ανάψτε τσιγάρο... Όποιος δεν καπνίζει να αρχισει
Σορρυ για το μεγάλο βιδεο, αλλά ήταν πολλά τα παλουκια

Η ανάλυση του maniac για την διαδρομή, μετά το τέλος της χθεσινής μέρας, βλέποντας το βίντεο. Μας έπιασε όλους στο στόμα του, βλέποντας τι θα συμβεί την αγια εκείνη μέρα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η ανάλυση του maniac για την διαδρομή, μετά το τέλος της χθεσινής μέρας, βλέποντας το βίντεο. Μας έπιασε όλους στο στόμα του, βλέποντας τι θα συμβεί την αγια εκείνη μέρα.
Μλκα... Εχω δόντια ακομα :pointu:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Πρωτα περναγατε και μετα καθαριζατε? :roflmao::roflmao:
Μια χαρα ειναι. Δεν εχει και διασταυρωσεις για χασουρα. Πατήσια....
:ha
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πρωτα περναγατε και μετα καθαριζατε? :roflmao::roflmao:
Μια χαρα ειναι. Δεν εχει και διασταυρωσεις για χασουρα. Πατήσια....
:ha
Έτσι... Σκεφτόμαστε τους επομενους
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Θα κατέβω μόνο μια φορά
Θα οδηγήσω τα μιλουνια στο άπειρο και όταν φτάσουμε... εκεί που θα φτάσουμε ...θα τελειώσει και το ιβεντ
Αυτά ,με τις χαρτογραφήσεις ,πριόνια ,γιαλαντζι μηχανάκια, πουρα!!!,κλπ ,ανήκουν στα αματουρια ....
Πάρτε ραπίντ τεστ αμπρε σόλερ διαβατήρια και μαγιό
Η ζωή είναι λίγη και λήγει
Αυτά !!!!





ΥΓ
Θα ακολουθήσει Πρες Κόνφερενς οπτικοακουστική με όλο το υλικό ,διαδρομές σημεία ξεκούρασης ,κλπ
Λίγο υπομονή ....
Μανιακ ντιτιζε ντισιτριφ Μάι αςς....
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom