AdvtrOFFy 2021

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Κωστα και εμενα τα λαστιχα μου στην ίδια κατάσταση με τα δικά σου ήταν,ίσως και λίγο καλύτερα και επέλεξα να τα αλλάξω...Μην ξεχνάς ότι το βουνό ειναι απρόβλεπτο και οτι μια ξαφνική καταιγίδα μπορεί να σε δυσκολέψει αρκετά και ίσως να μην σε αφήσει και να απολαύσεις την βολτα...Επισης οι περισσότεροι θα ειμαστε μακρυα από τα σπίτια μας οποτε οποιαδήποτε προβλημα γίνεται ακόμα δυσκολότερο και καλό είναι να μειώσουμε όσο το δυνατόν περισσότερο τις πιθανότητες να προκύψει αυτό...Και τέλος το μονο σιγουρο ειναι οτι επειδη θα κινούμαστε σε γκρουπ, κανεις δεν θα μείνει πίσω μονος του αλλα ομως ειναι και κριμα να γινει κάποιος λόγος καθυστέρησης μιας ολόκληρης ομάδας από καθαρή του αμέλεια...Επισης αν τλκ δεν τα αλλάξεις και σκοπεύεις να κινηθείς αργα σε καλω από τωρα στην ομαδα που θα φτιάξουμε με το Ηλια καθώς όπως σε κάθε μεγάλη βολτα του φορουμ:Παμε αργα για να φτάσουμε πρώτοι...
Δεν θυμάμαι να πηγαίνατε αργά αλλά ειδικά τώρα ο Ηλίας με το 640 δε θα μπορεί να πηγαίνει αργά Τάκη μου!! Αλλά επίπεδα πρόσφυσης λέμε!!
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι και εγώ. Με αυτό το λάστιχο βγαίνει η διαδρομή ή να αρχίσω να ψάχνω. Ρωτάω γιατί έχει ακόμα ψωμί και κανονικά δεν θα το άλλαζα τώρα. (Θα έρθω λογικά μόνο το Σάββατο αυθημερόν). Ευχαριστώ.


Στάλθηκε από το iQS805 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το σωστό είναι να ποσταρουν όλοι φωτό από τα λάστιχα τους όπου στη φωτό θα φαίνεται με υποδεκαμετρο το ύψος πλάτος κτλ του τακουνιού και μετά θα συσταθεί πενταμελής επιτροπή από 3 ειδικους για να αποφανθει για την κάθε περίπτωση ξεχωριστά.
Κριτής νο 1 ο tc-drift όπου θα μας πει αν το πιάτο λάστιχο ήθελα να πω περνάει το πάσο βάσει των μετρήσεων κτλ...
Κριτής Νο 2 ο amyroukai όπου θα κάνει μια κοβιδιολογικη προσέγγιση όπου θα μας πει το ιικο φορτίο που κουβαλάει το κάθε λάστιχο...
Κριτής Νο 3 ο ένας και μοναδικός Phoenix γιατί το λάστιχο μπορεί να περνάει το πάσο γιατί είναι φρέσκο και να έχει χαμηλό ιικο φορτίο όμως το ενεργειακό πεδίο μεταξύ αναβάτη και ελαστικού να είναι χαμηλό...και η σχέση αυτή να αποβεί ατελέσφορη και μοιραία πάνω στο βουνό...αυτά μόνο ο μέγιστος γκουρού Phoenix μπορεί να τα διακρίνει...μετά από όλα αυτά...καλά να περάσετε...τέλος αναμετάδοσης...
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Δεν θυμάμαι να πηγαίνατε αργά αλλά ειδικά τώρα ο Ηλίας με το 640 δε θα μπορεί να πηγαίνει αργά Τάκη μου!! Αλλά επίπεδα πρόσφυσης λέμε!!
Καλα περιμενε Βαγγέλη...Γιατί αυτή την στιγμή που γράφουμε, το πλησιέστερο που εχει σε μηχανη ο Ηλίας ειναι ενα ζευγαρι καινουργια εντουρολαστιχα,χωρίς τις ζάντες και μια σχάρα...
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Θα ελεγχθούν όλοι ....πάραυτα ....σε απομονωμένο... και σκιερό μέρος εξονυχιστικά από ειδικό εξουσιοδοτημένο συνεργείο
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Έχει κανείς πρόβλημα να κατεβάσει τα αρχεία στον υπολογιστή του;
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Καλημέρες και χρόνια πολλά σε όλους!
Με street λάστιχο (pilot road 5) θα βγουν οι διαδρομές;
.


Στάλθηκε από τον ηλεκτρονικό μου ρουφιάνο χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Το σωστό είναι να ποσταρουν όλοι φωτό από τα λάστιχα τους όπου στη φωτό θα φαίνεται με υποδεκαμετρο το ύψος πλάτος κτλ του τακουνιού και μετά θα συσταθεί πενταμελής επιτροπή από 3 ειδικους για να αποφανθει για την κάθε περίπτωση ξεχωριστά.
Κριτής νο 1 ο tc-drift όπου θα μας πει αν το πιάτο λάστιχο ήθελα να πω περνάει το πάσο βάσει των μετρήσεων κτλ...
Κριτής Νο 2 ο amyroukai όπου θα κάνει μια κοβιδιολογικη προσέγγιση όπου θα μας πει το ιικο φορτίο που κουβαλάει το κάθε λάστιχο...
Κριτής Νο 3 ο ένας και μοναδικός Phoenix γιατί το λάστιχο μπορεί να περνάει το πάσο γιατί είναι φρέσκο και να έχει χαμηλό ιικο φορτίο όμως το ενεργειακό πεδίο μεταξύ αναβάτη και ελαστικού να είναι χαμηλό...και η σχέση αυτή να αποβεί ατελέσφορη και μοιραία πάνω στο βουνό...αυτά μόνο ο μέγιστος γκουρού Phoenix μπορεί να τα διακρίνει...μετά από όλα αυτά...καλά να περάσετε...τέλος αναμετάδοσης...
να αυτό το χιουμοράκι γουστάρω, σκοπτικό όσο πρέπει και στοχευμένο! Αυτά λέτε και θα χορεύω το χορό της βροχής απο 10 μέρες πριν!

Κοίτα να δεις πως έχουν τα πράγματα.. Το πάσο θα περνάνε όσοι έχουν πετύχει ισορροπία, τις οξύτητες και έχουν φιλετάρει καλά τα λάστιχα..!

Απο εκεί και έπειτα εγώ προσωπικά έχω όλη τη καλή διάθεση να βοηθήσω να σηκώσει κάποιος το μηχανάκι με το καραφλό λάστιχο του την 15η φορά που φάει σαβούρα και αφού πρώτα μονολογήσει ΄΄πρώτα θα με γ@μήσει αράπης και μετά θα ξανάρθω στο βουνό με καραφλό λάστιχο΄΄ και φτύσει χάμε το μισό πλεμόνι του..

Έτσι μπέσα και όμορφα όποιος θέλει και με σλίκ!!
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Καλημέρες και χρόνια πολλά σε όλους!
Με street λάστιχο (pilot road 5) θα βγουν οι διαδρομές; :roflmao:
Καλησπέρα και σε εσένα και χρόνια πολλά.
Αν δεν έχει βρέξει πρόσφατα και το "έχεις" ναι.
Αλλά θα σιχτηρίσεις.
Αν έχει λάσπες δεν πας πουθενά το έχεις δεν το έχεις.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
να αυτό το χιουμοράκι γουστάρω, σκοπτικό όσο πρέπει και στοχευμένο! Αυτά λέτε και θα χορεύω το χορό της βροχής απο 10 μέρες πριν!

Κοίτα να δεις πως έχουν τα πράγματα.. Το πάσο θα περνάνε όσοι έχουν πετύχει ισορροπία, τις οξύτητες και έχουν φιλετάρει καλά τα λάστιχα..!

Απο εκεί και έπειτα εγώ προσωπικά έχω όλη τη καλή διάθεση να βοηθήσω να σηκώσει κάποιος το μηχανάκι με το καραφλό λάστιχο του την 15η φορά που φάει σαβούρα και αφού πρώτα μονολογήσει ΄΄πρώτα θα με γ@μήσει αράπης και μετά θα ξανάρθω στο βουνό με καραφλό λάστιχο΄΄ και φτύσει χάμε το μισό πλεμόνι του..

Έτσι μπέσα και όμορφα όποιος θέλει και με σλίκ!!
Αυτά τα θέματα λύνονται ευκολα απο το 1ο ποστ. Νομίζω αν γίνουν ομάδες η κάθε ομάδα γίνεται υπεύθυνη για τους αναβατες που συμμετεχουν κτλ. απο την άλλη τον τονο τον δίνουν όσοι έκαναν τη χαρτογράφηση γιατί αυτοί ξέρουν πώς είναι και τι είναι και αρα αν γίνουν οι καταλληλες επισημανσεις στο αρχικο ποστ όλα καλα. Οι υπόλοιποι που δεν έχουμε ούτε ποδήλατο, θα αρκεστούμε στο χιούμορ...Τωρα αμα αρχίσει ο καθένας να βάζει φωτό απο τα λαστιχα του για να του πουν οι άλλοι αν κάνουν ή όχι...θα ερθει η 14η μαϊου και ακόμα εδώ θα είστε...
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Κωστα και εμενα τα λαστιχα μου στην ίδια κατάσταση με τα δικά σου ήταν,ίσως και λίγο καλύτερα και επέλεξα να τα αλλάξω...Μην ξεχνάς ότι το βουνό ειναι απρόβλεπτο και οτι μια ξαφνική καταιγίδα μπορεί να σε δυσκολέψει αρκετά και ίσως να μην σε αφήσει και να απολαύσεις την βολτα...Επισης οι περισσότεροι θα ειμαστε μακρυα από τα σπίτια μας οποτε οποιαδήποτε προβλημα γίνεται ακόμα δυσκολότερο και καλό είναι να μειώσουμε όσο το δυνατόν περισσότερο τις πιθανότητες να προκύψει αυτό...Και τέλος το μονο σιγουρο ειναι οτι επειδη θα κινούμαστε σε γκρουπ, κανεις δεν θα μείνει πίσω μονος του αλλα ομως ειναι και κριμα να γινει κάποιος λόγος καθυστέρησης μιας ολόκληρης ομάδας από καθαρή του αμέλεια...Επισης αν τλκ δεν τα αλλάξεις και σκοπεύεις να κινηθείς αργα σε καλω από τωρα στην ομαδα που θα φτιάξουμε με το Ηλια καθώς όπως σε κάθε μεγάλη βολτα του φορουμ:Παμε αργα για να φτάσουμε πρώτοι...
Θα κοιτάξω αν καταφέρω να το αλλάξω. Ούτως ή άλλως μόνο το πίσω είναι για αλλαγή. Αν θέλετε παρέα πολύ ευχαρίστως να σας ακολουθήσω καταφέρω δεν καταφέρω να το αλλάξω.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλα περιμενε Βαγγέλη...Γιατί αυτή την στιγμή που γράφουμε, το πλησιέστερο που εχει σε μηχανη ο Ηλίας ειναι ενα ζευγαρι καινουργια εντουρολαστιχα,χωρίς τις ζάντες και μια σχάρα...
Λίγα με τον Λιακο... Με τον Λιακο λιγα
Σιγά σιγά θα το μαζέψει.
Αυτό που πρέπει να πει σοβαρά, είναι αν θα φέρει καρέκλα μαζί του
 

vakou

Μέλος
Όνομα
Βαγγέλης
Ο καιρός φτάνει..! Οι διαδρομές είναι έτοιμες και μας περιμένουν! Με την προσωπική ευχή να βρέξει πριν το troffy σας επισυνάπτω τα τελικά αρχεία των διαδρομών για σάββατο και κυριακή σε μορφή GPX και KML ανάλογα τις προτιμήσεις σας.

Με το καλό και υγεία να σμίξουμε λοιπόν! Κατεβάστε, φορτώστε, ετοιμάστε τα εργαλεία!!

:friendship:
Επειδή 1η φορά "ανοίγω" χάρτη σε google maps υπάρχει τρόπος να δω περισσότερα αρχεία; km κλπ;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι... Με κάποιες εφαρμογές όπως η oruxmap
Και την ώρα της πλοήγησης σου λέει πολλες πληροφορίες, αρκετα χρησιμες




Advphone....
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Λίγα με τον Λιακο... Με τον Λιακο λιγα
Σιγά σιγά θα το μαζέψει.
Αυτό που πρέπει να πει σοβαρά, είναι αν θα φέρει καρέκλα μαζί του
Θα πάρω 2 και για τον Τάκη αυτή τη φορά. Μανιάκε φέρε τραπεζάκι...

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Ο καιρός φτάνει..! Οι διαδρομές είναι έτοιμες και μας περιμένουν! Με την προσωπική ευχή να βρέξει πριν το troffy σας επισυνάπτω τα τελικά αρχεία των διαδρομών για σάββατο και κυριακή σε μορφή GPX και KML ανάλογα τις προτιμήσεις σας.

Με το καλό και υγεία να σμίξουμε λοιπόν! Κατεβάστε, φορτώστε, ετοιμάστε τα εργαλεία!!

:friendship:
Βαγγέλη ανέβασε και το "SATURDAY.gpx"
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Καλα περιμενε Βαγγέλη...Γιατί αυτή την στιγμή που γράφουμε, το πλησιέστερο που εχει σε μηχανη ο Ηλίας ειναι ενα ζευγαρι καινουργια εντουρολαστιχα,χωρίς τις ζάντες και μια σχάρα...
Τάκη όλα θα γίνουν.... εδώ κάναμε ολυμπιακούς Αγώνες...

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Nikolas77

Adventure Traveller
Όνομα
Nikolas
Μοτό
LC4 ADV'02
Μολις μπηκα για να δηλωσω συμμετοχη,λογικα θα μπορεσω...

Αν υπαρχει καποιο προβλημα μου λετε.. Ομαδα δεν ξερω,λογικα οπου με παιρνει και ελπιζω να εχετε διαλεξει στασεις σε ωραιες τοποθεσιες για φωτογραφια..
Για την παρεα ,το κεφι και την διαδρομη ειμαι σιγουρος οποτε κανενα αγχος αποπλευρας μου..
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μολις μπηκα για να δηλωσω συμμετοχη,λογικα θα μπορεσω...

Αν υπαρχει καποιο προβλημα μου λετε.. Ομαδα δεν ξερω,λογικα οπου με παιρνει και ελπιζω να εχετε διαλεξει στασεις σε ωραιες τοποθεσιες για φωτογραφια..
Για την παρεα ,το κεφι και την διαδρομη ειμαι σιγουρος οποτε κανενα αγχος αποπλευρας μου..
Πάμε μαζί Νικόλα... Φώτο τιμ
Φαντάζομαι με τσαντηρι θα ερθεις
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom