ADVtrOFFy 2022 27/28/29 Μαϊου

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Αλλά μπορεί να κρύβει διαμαντάκια η μαγνησία .... εν αναμονη λοιπόν.



PS:
Ωραίο το Πήλιο για διπλοκάβαλο , με ασφάλτινα κομμάτια σούπερ για τις παράλληλες διαδρομές....

:friendship:
Αυτό τώρα το εν αναμονή για καλό το είπες το ξέρω.
Αλλά μην το ξαναπείς είναι η γρουσουζιά.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Και στην σταθερή βάση γίνεται να φορτώνουμε τα τσιμπρακαλα να τα πάμε βόλτα και να τα ξαναστηνουμε :p
Γιατί σημασία έχει το ταξίδι...:eek:
Το έπιασα το υπονοούμενο :ha.

Άντε με το καλό γιατί έχω λιώσει στο πετάλι. Λίγο μηχανάκι ρε παιδιά...

Ανυπομονώ...
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Travel enduro για 150 νοματαίους με 170-200 χλμ την μερα θα έχει ενδιαφέρον. Εάν είσαι προθυμος να αναλάβεις το γραφείο παραπονων, είμαστε μέσα. Πες το ναι και μην σε νοιάζει. :ptl:
Δεν έχω κανένα πρόβλημα, έχω γερό στομάχι, κάμποσα παλιά παπούτσια και ελεύθερο χώρο εκεί που δεν πιάνει μελάνι.
 

nomad

Μέλος
Περιοχή
Καρπηνιςςς
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
BMW F650GS
KTM exc 300
Δεν έχω κανένα πρόβλημα, έχω γερό στομάχι, κάμποσα παλιά παπούτσια και ελεύθερο χώρο εκεί που δεν πιάνει μελάνι.
Επειδή θα είναι 2ημερο για να περασεις καλά, κράτησε τις αντοχές αυτές για την καθημερινότητα. Ασε που επειδή το φόρουμ έχει μόνο καλό κόσμο, νομίζω και να ήθελαν να μας βρίσουν, θα έδειχναν χαρακτήρα. Όμως το Πήλιο προσφερεται ιδιαίτερα για κυκλικές διαδρομές, μιας και τα καλά σημεία συγκέντρωσης είναι ακριβώς στο κέντρο του. Μιας και είχαμε συζητήσει φέτος για Πρέσπες, Καϊμακτσαλάν, κλπ. όμως τα χιόνια είναι παρα πολλα φέτος για να λιωσουν μέχρι τέλος Ιουνη, μπορουμε να το κάνουμε travel enduro του χρόνου, εάν παμε κατά κεί.
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Αν και μόνιμη βάση με κυκλικές διαδρομές είναι πιο βολικό επειδή τα μηχανάκια θα είναι ξεφόρτωτα, είναι πιο ταιριαστό στο πνεύμα της περιπέτειας άρα και του φόρουμ καθώς και γενικότερα του λεγόμενου "travel Enduro" να υπάρχει διαφορετική διανυκτέρευση ανά βραδιά.

Τι διάολο αγοράζει ο κόσμος σαμάρια από τις 21αδερφές αν δεν τα χρησιμοποιεί?

Επιπλέον είναι η καλύτερη ευκαιρία να δούμε τελικά τι ταξιδεύει καλύτερα φορτωμένο στο χώμα, μικρό μεσαίο ή μεγάλο ον οφ?

Αυτό είναι η προσωπική μου άποψη. Επειδή όμως οι διοργανωτές έχουν να οργανώσουν πολλά και διάφορα για κάμποσους νοματαιους, καταλαβαίνω πως μερικές φορές η σταθερή βάση λύνει διάφορα προβλήματα.
Σωστά τα λες αν είμαστε 10-15 άτομα που γνωριζόμαστε.
Επειδή το πλήθος θα είναι, να το πω κομψά, ετερόκλητο (και δεκαπλάσιο) , άστο καλύτερα.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Η μπορεί να κάνουμε και τα δύο.
Και Πήλιο.
Και Βόρεια (μέσα Ιούλη)

Όλα εγω??
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Η ιδεα της μονιμης βασης εχει πιο πολλα πλεονεκτηματα οπως το οτι μπορει να ερθει κοσμος με ελαφρια μοτο φορτωμενα σε τρειλερ πραγμα που δεν μπορει να γινει αν υπαρχουν δυο διαφορετικα σημεια διανυκτερευσης. Ενα αλλο πλεονεκτημα ειναι οτι μπορουν να προστεθουν πιο πιπερατες διαδρομες οι οποιες θα ειναι πιο προσβασιμες χωρις φορτια στην μοτοσυκλετα για τον μεσο αναβατη...
Προσωπικα δεν μαρεσει η ιδεα μιας φορτωμενης on-οff μοτοσυκλετας στο χωμα αν εχω επιλογη να κανω την διαδρομη αδειος γιατι βολταρω για να απολαυσω την οδηγηση η οποια γινεται δυσκολη με τα φορτια..
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Μου τραβάει πιονπολυ το ενδιαφέρον ορθρυς από πηλιο. Πιο ήρεμο, λιγότερο γνωστό λιγότερο τουριστικό. Ιδέες λεω
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Μου τραβάει πιονπολυ το ενδιαφέρον ορθρυς από πηλιο. Πιο ήρεμο, λιγότερο γνωστό λιγότερο τουριστικό. Ιδέες λεω
Eιναι μικρο για διημερο...Δεν βγαζει πολλα χλμ..
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Η μπορεί να κάνουμε και τα δύο.
Και Πήλιο.
Και Βόρεια (μέσα Ιούλη)

Όλα εγω??

Αϊ ξεφόρτωσε κάνα καλαμπόκι μπας και προλάβεις, και μην χαζεύεις όλη την ώρα στο ίντερνετ.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Επειδή διάβασα για μαγιώ... το τριήμερο του Αγ. Πνεύματος πέφτει 11,12,13/6 φέτος. Λέμε τώρα.
Βόλος, ωραία επιλογή! Θα έρθουμε με τα μικρά, μπλε-κόκκινα-πράσινα (οδικώς φυσικά).
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αϊ ξεφόρτωσε κάνα καλαμπόκι μπας και προλάβεις, και μην χαζεύεις όλη την ώρα στο ίντερνετ.
Άϊ μαρή κοίτα να γίνεις καλά να προλάβεις το τριημερο και άστα τα καλαμπόκια και τα κριθάργια...
Σου χρωστάω και μια κάρτα sd δε σε έχω ξεχασ'
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
jimmatas μπαίνουμε καντιλι , φτάνουμε αιδιψο καραβάκι και ετοιμοιιιιι.....

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
μεσα 100% και ελπιζω να μη φυγω παλι αδιαβαστος οπως περυσι και χασω τη βολτα :laugh:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
μεσα 100% και ελπιζω να μη φυγω παλι αδιαβαστος οπως περυσι και χασω τη βολτα :laugh:
Μια χαρά θα πάνε όλα, ιδίως αν δεν ακούσεις τον από πάνω για καντήλια και μανουαλια
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Επειδή θα είναι 2ημερο για να περασεις καλά, κράτησε τις αντοχές αυτές για την καθημερινότητα. Ασε που επειδή το φόρουμ έχει μόνο καλό κόσμο, νομίζω και να ήθελαν να μας βρίσουν, θα έδειχναν χαρακτήρα. Όμως το Πήλιο προσφερεται ιδιαίτερα για κυκλικές διαδρομές, μιας και τα καλά σημεία συγκέντρωσης είναι ακριβώς στο κέντρο του. Μιας και είχαμε συζητήσει φέτος για Πρέσπες, Καϊμακτσαλάν, κλπ. όμως τα χιόνια είναι παρα πολλα φέτος για να λιωσουν μέχρι τέλος Ιουνη, μπορουμε να το κάνουμε travel enduro του χρόνου, εάν παμε κατά κεί.
Καταλαβαίνω τι γίνεται, έχω υπάρξει διοργανωτής σε εκδηλώσεις εντούρο και υπάρχουν πολλοί παράγοντες που πρέπει να ληφθούν υπόψιν.

Το πιο σημαντικό είναι να ανταμώσουμε και να περάσουμε καλά με όσο περισσότερο ασφάλεια γίνεται.
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom