ADVtrOFFy 2022 27/28/29 Μαϊου

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Η ιδεα της μονιμης βασης εχει πιο πολλα πλεονεκτηματα οπως το οτι μπορει να ερθει κοσμος με ελαφρια μοτο φορτωμενα σε τρειλερ πραγμα που δεν μπορει να γινει αν υπαρχουν δυο διαφορετικα σημεια διανυκτερευσης. Ενα αλλο πλεονεκτημα ειναι οτι μπορουν να προστεθουν πιο πιπερατες διαδρομες οι οποιες θα ειναι πιο προσβασιμες χωρις φορτια στην μοτοσυκλετα για τον μεσο αναβατη...
Προσωπικα δεν μαρεσει η ιδεα μιας φορτωμενης on-οff μοτοσυκλετας στο χωμα αν εχω επιλογη να κανω την διαδρομη αδειος γιατι βολταρω για να απολαυσω την οδηγηση η οποια γινεται δυσκολη με τα φορτια..
Δε συμφωνούμε αλλά δεν τρέχει και τίποτα. Για μένα travel - περιηγητικό εντούρο και τρέιλερ δεν πάνε παρέα αλλά το ξαναλέω είναι η άποψη μου.

Χρησιμοποιώ τρέιλερ μόνο για το καθαρόαιμο εντούρο και για σκληροπυρηνικές βόλτες.

Το Τροφυ και κάθε τέτοια βόλτα το βλέπω σαν ταξίδι σε μικτό τερέν και όχι σαν χωμάτινη βόλτα.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
jimmatas μπαίνουμε καντιλι , φτάνουμε αιδιψο καραβάκι και ετοιμοιιιιι.....

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αυτό είναι ωραία ιδέα και να μπορεί να γίνει μια χωμάτινη διάσχιση την Παρασκευή ως το Προκόπι και μετά να κάνουμε άσφαλτο ως τον Αγιόκαμπο να πάρουμε το καραβάκι αν υπάρχει ακόμα για Γλύφα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δε συμφωνούμε αλλά δεν τρέχει και τίποτα. Για μένα travel - περιηγητικό εντούρο και τρέιλερ δεν πάνε παρέα αλλά το ξαναλέω είναι η άποψη μου.

Χρησιμοποιώ τρέιλερ μόνο για το καθαρόαιμο εντούρο και για σκληροπυρηνικές βόλτες.

Το Τροφυ και κάθε τέτοια βόλτα το βλέπω σαν ταξίδι σε μικτό τερέν και όχι σαν χωμάτινη βόλτα.
Πρέπει να "βολεψουμε" όλες τις απόψεις.
Εδώ και χρόνια βλέπουμε πολλούς φίλους να έρχονται με τρέιλερ και πολλούς να κάνουν αυτό που λες εσύ Κωστή
Θα βολευτουμε όλοι .
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Αυτό με τα τρέιλερ είναι μέγα λάθος , αντί να προσαρμοστούν τα μικρά στις ανοιχτές διαδρομές , βλέπουμε να γίνετε κάτι σαν εντουρο τα τελευταία χρόνια για να έρθουν τα μικρά με τα τρέιλερ .
και η ερώτηση είναι χωράνε τα καθαρόαιμα στο χώρο μας ?
Με αυτό το σκεπτικό δεν θα έρχονται τα "μεγάλα" στα τροφυ και ήδη βλέπουμε τα τελευταία χρόνια την διαφορά στις συμμετοχές .
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτό με τα τρέιλερ είναι μέγα λάθος , αντί να προσαρμοστούν τα μικρά στις ανοιχτές διαδρομές , βλέπουμε να γίνετε κάτι σαν εντουρο τα τελευταία χρόνια για να έρθουν τα μικρά με τα τρέιλερ .
και η ερώτηση είναι χωράνε τα καθαρόαιμα στο χώρο μας ?
Με αυτό το σκεπτικό δεν θα έρχονται τα "μεγάλα" στα τροφυ και ήδη βλέπουμε τα τελευταία χρόνια την διαφορά στις συμμετοχές .
Ο Γκάντι χωράει στον χώρο μας?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πέρα από την πλάκα....ο σχεδιασμός και φέτος θα είναι για μεγάλα και πολλά χλμ, πάνω από 200 και κάτω από 300...ημερησίως.
Τώρα αν θέλει κάποιος να έρθει και με ηλεκτρικό ποδήλατο, ας έρθει....
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
kordix και μένα μου έχει ληψει (γιατί δεν το έχω κάνει και πότε να ξεστηνεις κάθε μέρα και το θέλω πολύ)...πάμε μαζί κάμοια πελλοπονησο να το ζήσω και γωωωωω

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
"Πάνω από 200 και κάτω από 300 ημερησιως"!!!!!

Θα σας κυνηγάει κανένας;;;;; :laugh::laugh::laugh:
Το κρατάμε έτσι για να είναι Entry level η βόλτα :roflmao::roflmao::roflmao:
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Οι κυκλικές διαδρομές είναι κάτι που βολεύει τους πάντες, "μεγάλους" και "μικρούς".
Από κει και μετά ναι μεν δεν υπάρχει η αίσθηση του ταξιδιού με το στήσε-ξέστησε σε διαφορετικό μέρος κάθε βράδυ αλλά τουλάχιστον έτσι δίνεται η δυνατότητα στον καθένα να ακολουθήσει δεδομένου οτι οι διαδρομές μπορεί σε κάποια σημεία να είναι απαιτητικές αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι εντούρο.
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
....ο σχεδιασμός και φέτος θα είναι για μεγάλα και πολλά χλμ, πάνω από 200 και κάτω από 300...ημερησίως.
Aποστοληηη (apos.zeitou ), φετος θα κουβαλας εσυ βενζινη για μενα :laugh:
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Ο Γκάντι χωράει στον χώρο μας?
Ο Γκάντις είναι ιδέα, είναι πνεύμα, είναι φιλοσοφία κ στάση ζωής, συνεπώς χωράει παντού! :)
 

Bandit

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Moto Guzzi v11 Le Mans, Honda xl250s ,Honda xl500r Paris Dakar
Θεωρώ ότι η λύση του τρέιλερ αφορά αυτούς που φορούν τακουνάτα λάστιχα τύπου MT21, και λογικά το να κάνεις 300 + 300 km πήγαινε έλα απο τον Βόλο δεν συμφέρει.
 

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
Πέρα από την πλάκα....ο σχεδιασμός και φέτος θα είναι για μεγάλα και πολλά χλμ, πάνω από 200 και κάτω από 300...ημερησίως.
Τώρα αν θέλει κάποιος να έρθει και με ηλεκτρικό ποδήλατο, ας έρθει....
Βενζίνη θα υπάρχει στα πόσα χιλιόμετρα;
Απινακίδωτα δέχεστε;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Βενζίνη θα υπάρχει στα πόσα χιλιόμετρα;
Απινακίδωτα δέχεστε;
Θα μπουν λεπτομέρειες για βενζίνη και όχι μόνο.
Αυτό με τις πινακίδες είναι δικό σου θέμα....δεν είμαστε τροχαίοι φίλε .
 

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
Αυτό με τις πινακίδες είναι δικό σου θέμα....δεν είμαστε τροχαίοι φίλε .
Λύθηκε το πρώτο . Στην ουσία τώρα , η διαδρομή θα έχει και άσφαλτο όπου οι "συναντήσεις" με τροχαία είναι πολύ πιθανές;
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Θα έχω 30αρι τεπόζιτο.
Φιλική τιμή 14 ευρώ το λίτρο για να φεύγει.
Αν και μέχρι το τροφυ κάπου εκεί θα έχει φτάσει στα βενζινάδικα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Λύθηκε το πρώτο . Στην ουσία τώρα , η διαδρομή θα έχει και άσφαλτο όπου οι "συναντήσεις" με τροχαία είναι πολύ πιθανές;
Αναγκαστικά θα υπάρχουν συνδετικά ασφάλτινα κομμάτια .
Σε λίγες ημέρες θα ανέβουν και οι διαδρομές, για να τις μελετήσουμε.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Έχω την εντύπωση ότι οι διαδρομές τύπου τροφυ είναι overkill για καθαρόαιμα κτλ.
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom