ADVtrOFFy 2022...the ADVstory

thanosxrv

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Honda xrv 750 Africa twin
Βάζω στο ποτήρι γάλα και τι να δω....πρασινησε το γάλα!
Καλά ρε γυναίκα από ποτέ το έχουμε;
Καλά ρε πας καλά μου λέει, μια χαρά κάτασπρο είναι!
Τώρα, τι να της εξηγήσω ότι απο το πολύ πράσινο του σαββατοκύριακου τα μάτια και το μυαλό δεν πρόλαβαν να προσαρμοστούν στα χρώματα της καθημερινότητας;

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Καλημέρα σε όλους,

Τα μέρη ήταν πανέμορφα, και η παρέα επίσης ! και του χρονου να είμαστε καλά !

thanosxrv ευχαριστούμε ΟΛΑ τα παιδιά που βοήθησαν στην χαρτογράφηση, των 2 ημερών, το έχω κάνει κι εγώ, και ξέρω ...
Επίσης τους ανθρώπους που μας περίμεναν στην Έλαφο, και μας περιποιήθηκαν με χαρά !
αυτό το πλατάνι στην πλατεία, ήταν καταστροφή ... :laugh:
θα μπορούσαμε να κάτσουμε εκεί όλη μέρα, και να πάει περίπατο το troffy ... :p

Maniac περιμένουμε τα βιντεα ... :hungry:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλημέρα σε όλους,

Τα μέρη ήταν πανέμορφα, και η παρέα επίσης ! και του χρονου να είμαστε καλά !

thanosxrv ευχαριστούμε ΟΛΑ τα παιδιά που βοήθησαν στην χαρτογράφηση, των 2 ημερών, το έχω κάνει κι εγώ, και ξέρω ...
Επίσης τους ανθρώπους που μας περίμεναν στην Έλαφο, και μας περιποιήθηκαν με χαρά !
αυτό το πλατάνι στην πλατεία, ήταν καταστροφή ... :laugh:
θα μπορούσαμε να κάτσουμε εκεί όλη μέρα, και να πάει περίπατο το troffy ... :p

Maniac περιμένουμε τα βιντεα ... :hungry:
Σας κρατάω μούτρα....δεν σταματούσαμε για φωτό εκεί που ήθελα.
Θα ξαναπάω μόνος μου...βαρεμενοι
 

NikosRE

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
KTM 640 ADVENTURE 2005
Σας κρατάω μούτρα....δεν σταματούσαμε για φωτό εκεί που ήθελα.
Θα ξαναπάω μόνος μου...βαρεμενοι
Θα πάμε μαζί Κώστα. μιας και το 13 τελικα στην λίστα την έκανε την δουλειά του.
Όχι ότι είμαι προληπτικός αλλά έχει πλάκα η σύμπτωση…
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Πρώτο trOFFy για μένα .
thanosxrv ευχαριστούμε για όλα, εσένα και τα άτομα που βοήθησαν για να στήσετε το τροφυ , για τον χρόνο που αφιέρωσες , και όλο το άγχος σου να περάσουμε εμείς καλά. Περάσαμε καλά και θα το επαναλάβουμε.
Χάρηκα που επιτέλους γνώρισα άτομα από εδώ μέσα (και δεν ήσασταν λίγοι) , και ας μην τα'παμε με όλους πολύ. Δυστυχώς δεν γινόταν πάνω στη κούραση , το τρέξιμο κτλ να αναγνωρίσω και άλλα nicknames και να γνωριστούμε (έστω συστηθούμε) . Δεν πειράζει , μια άλλη φορά.
Παρεάκι μικρό ,4άδα ,με jimmatas , johny με το DR250 κρατήσαμε ωραίο ρυθμό και βγάλαμε όλη τη βόλτα (και λίγο παραπάνω) χωρίς απρόοπτα. Η διαδρομή φανταστική και καταπράσινη ,ότι χρειαζόταν για να αποφύγουμε τη ζέστη και να χαρούμε φύση

Maniac καταλαβαίνω ότι θες να κρατήσεις το μηχανάκι παρθένο , όπως το έβγαλε το εργοστάσιο , αλλά αν θελήσεις να βάλεις πίσω δίσκο μου λες.
kordix εις το επανιδείν
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
:)


Ήταν ένα πολυ δυνατό Τρόφι με διαδρομάρες καταπράσινες με τοσο πυκνή βλάστηση που ήταν πραγματικά όνειρο να οδηγάς εκεί μέσα κρυμμένος από τον ήλιο.

Το μέγεθος των διαδρομών και των δύο ημερών ήταν σοφά υπολογισμένο. Ένιωσα (και νιώθω), πολυ γεμάτος και τις δύο μέρες. Θάνο ευχαριστούμε για όλα καθώς και τα παιδιά που σε βοήθησαν.

Μου άρεσε επίσης η έκπληξη το βράδυ του Σαββάτου, το live του συγκροτήματος Ρουμπαγιάτ. Το παιδιά έχουν ταλέντο και τους χάρηκα πολύ σε όλα τα είδη μουσικής που έπαιξαν.

Να ευχαριστήσω επίσης τα παιδιά που βοήθησαν στην εναλλακτική εκκίνηση του CCM κάθε πρωι στο κάμπινγκ και στο βενζινάδικο (βλέπε σπρώξιμο ;)) αφού η μίζα τα έπαιξε για τα καλά. Στο ανέβασμα και στο κατέβα προς Αθήνα έκανα ανεφοδιασμούς μόνο σε βενζινάδικα που είχαν κατηφόρα κοντά :ha.

Εδώ κολλάει το "έβγαλε τη βόλτα χωρίς να κάνει κιχ". Ναι αλλά δεν έκανε ούτε βζζζζ ούτε ιιιιιιι τίποτα μουγκαθηκε τελείως. Ήταν ένα πρόβλημα για μένα στο βουνό γιατί σταματούσα μόνο σε καγηφορικά κομματια.

Στο ωραίο κομμάτι στο ρέμα της πρώτης μέρας πορώθηκα και το πέρασα γρήγορα αλλά μόλις βγήκα και πήγα να δω το κινητό προς τα πού πάει η διαδρομή, παρατήρησα ότι το κινητό είχε πάρει τον πούλο. Οπότε ξαναπήγα ανάποδα σιγά σιγά. Την 3η φορά το βρήκα :cool:. Όλο αυτό με τον φόβο μη μου σβήσει γιατί άντε βάλτο εκεί μέσα μπροστά. Όταν το βρήκα έκανα μαθήματα ισορροπίας, τέρμα γκάζι το δεξί και τεντωμένο το αριστερό χέρι προσεκτικά για να μη πάρει κλίση το μηχανάκι.

Είχα επίσης θέμα σε ένα στριμοκολ σημείο της 2ης μέρας που μπήκα κατά λάθος πρώτος και ανάποδα και περίμενα μπας και περάσει κανείς να με βοηθήσει γιατί ήθελε λίγο κλάδεμα. Μου το είχε πει ο Θάνος αλλά το είχα ξεχάσει. Εκεί για να μην σβήσει του ήπια το αίμα. Έτσι για να καταλάβει ποιος κάνει κουμάντο :cool:.

Αλλά ψώφησα... Όταν βρηκα τα παιδιά πιο μετά στη πλατεία που κερνούσαν σάντουιτς και κατάλαβα ότι είχα μπει ανάποδα ήμουν πολυ κουρασμένος. Αλλά οκ την έκανα ανάποδα όλη, φόρτωσα και γύρισα Αθήνα μια χαρά, φρέσκος και ατσαλακωτος?
Μπααααα ήμουν χάλια με είδε η γυναίκα μου και τρόμαξε. Λες και γύρισα από κάτεργα ήμουν. Δε το λες και sport touring το CCM.

Είχε μπόλικο αλάτι και πιπέρι για μένα η βόλτα και ήταν ένας λόγος που την χάρηκα ακόμα περισσότερο.

Χάρηκα πολύ που σας είδα όλους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
kordix

Κώστα αγχωθηκα με την περιγραφή σου! Ρε φιλαράκι εσύ ξεκίνησες χωρίς μίζα ουσιαστικά, μόνος σου, έκανες και το λαθάκι στον προσανατολισμό της διαδρομής (μην ξανασυμβεί, δε θέλω αντιγραφές!!), τα βρήκες και όλα παρθένα εκεί που περνάγαμε λογικό ήταν να ζοριστείς. Και μετά είχες και την επιστροφή!

Χαρά στο κουράγιο σου αλλά θα σε παρακαλούσα αν γίνεται αν και έχεις τεράστια εμπειρία και ικανότητες να μην πηγαίνεις αν γίνεται μόνος σου ειδικά όταν έχεις ένα θέμα τεχνικό.

Άντε με υγεία στα επόμενα!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
kordix

Κώστα αγχωθηκα με την περιγραφή σου! Ρε φιλαράκι εσύ ξεκίνησες χωρίς μίζα ουσιαστικά, μόνος σου, έκανες και το λαθάκι στον προσανατολισμό της διαδρομής (μην ξανασυμβεί, δε θέλω αντιγραφές!!), τα βρήκες και όλα παρθένα εκεί που περνάγαμε λογικό ήταν να ζοριστείς. Και μετά είχες και την επιστροφή!

Χαρά στο κουράγιο σου αλλά θα σε παρακαλούσα αν γίνεται αν και έχεις τεράστια εμπειρία και ικανότητες να μην πηγαίνεις αν γίνεται μόνος σου ειδικά όταν έχεις ένα θέμα τεχνικό.

Άντε με υγεία στα επόμενα!
Μα δεν ήξερα ότι θα ναι μόνος, περίμενα εκεί που κλαδευα να περάσετε. Εκεί είχα σβήσει το μηχανάκι γιατί είχε κατηφόρα.

Ήταν να γίνει η χαζομάρα και το μόνο που με χάλασε ήταν που ήμουν μόνος σε όλη τη διαδρομή.

Στην επόμενη με το καλό και χωρίς βλάβες.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Να ευχαριστήσω κι εγώ τον thanosxrv και εξίσου και τα παιδιά που βοήθησαν , τον theno, τον Νικόλα και όλους.

Μπορεί όλοι μας να έχουμε έναν πυρήνα πιο κοντινών φίλων που βρισκόμαστε συχνά αλλά αυτό το σκ ξαναμαζευτήκαμε και με παιδιά απο όλα τα μέρη της Ελλάδας που μας συνδέουν πολλά και έχουμε μοιραστεί στιγμές και μακάρι να είχαμε χρόνο να κάτσουμε πιο πολύ να κάνουμε αυτό το mingle ρε παιδί μου που λένε στο κωριό μου! Του νόου ας μπέτερ!

Πέρασα προσωπικά ένα εκπληκτικό 2,5ήμερο. Είμαι τόσο γεμάτος, τόσο χαρούμενος απο όλα. Ευχαριστήθηκα γρήγορη οδήγηση, ευχαριστήθηκα τα πανέμορφα τοπία κυρίως όμως ευχαριστήθηκα την φοβερή παρέα απο όλα τα παιδιά. Υπο άλλες συνθήκες με την ζέστη και την υγρασία ειδικά σάββατο, με την σκόνη λόγω αυξημένων θερμοκρασιών, με κάποια δύσκολα κομμάτια μπορεί να είχα νιώσει κόπωση, να μου βγαινε και μια γκρίνια, πιάσιμο σε χέρια, πόδια. Εγώ απλά δεν ήθελα να τελειώσει, δεν ένιωσα κούραση ποτέ, δεν με ένοιαξε όποια αβαρία βγήκε στη πορεία, χάναμε κλειδιά, μέναμε απο βενζίνη, χάναμε το δρόμο, ξεβιδωνόντουσαν χάναμε πράγματα (κατέμ), δεν έπαιρνε μπροστά σπρώχναμε, πέφταμε, κλάιν!!Δεν με ένοιαξε που έχω κοιμηθεί σύνολο 20 ώρες 4 μέρες. Καπου τώρα λίγο λίγο το σώμα μου αρχίζει και κάνει Shut Down, φάση 5ήμερη λύκειο όλα στα κόκκινα και μετά νεκρός σε κάνα κρεββάτι να κοιμάσαι 6 το απόγευμα μεχρι άυριο.


Τα τελευταία χρόνια έχουμε φτιάξει ένα team που ειδικά στο Troffy είναι αδιάσπαστο που αποτελείται απο πρώην αγωνιζόμενους, κλινικά ψυχασθενείς, αντι-Vegan με βουλιμία, καταυλακίωτες, παναυλακιώτες και νησιώτες να χορεύουμε τσάμικο στο βουνό με trap μουσική, δεν ξέρω πώς συμβαίνουν αυτά τα πράγματα, κάτι μας έριξαν στο κοντοσούβλι δεν εξηγείται! . Μια κατάσταση ελαφρώς προβληματική λοιπον και αν ενοχλήσαμε κανένα στο βουνό αν και προσωπικά προσπάθησα να πέσω σε κάνα χαντάκι μόνος μου χωρίς να πάρω κάπόιον μαζί, ζητάω συγνώμη, είμαστε και λίγο μπέμπηδες και έχουμε δικαιολογία είχαμε και τον κόρακα μαζί που ήταν πεσμένος σε απόδοση κάπου στο 90% και γενικά δεν τρέχει, είπε να κάνει μια εξαίρεση αυτό το σαβ/κο!

Όλα τέλεια, απρόοπτα απ όσο κατάλαβα δεν είχαμε κάτι σημαντικό, όλοι είμαστε σπίτια μας γεροί δυνατοί, καλό καλοκαίρι λοιπόν και ραντεβού στα χώματα απο Σεπτέμβριο με νέες περιπέτειες. Λογικά με την βενζίνη τον Σεπτέμβρη στα 3,5 ευρό θα κανονίσουμε ξέρω μια καλή αλάνα πίσω απο το Χατζηκυριάκειο Πειραιά, θα βάλουμε λίγα μπάζα, θα περάσουμε χαρτί. Θα κάνουμε και μπάνι χοπ με σβηστό κινητήρα ρολαριστό να αυξήσουμε το λέβελ. Φυλάξτε τα 40€ της επιδότησης καυσίμου μη τα φάτε όλα σε διακοπές να μαστε έτοιμοι!

:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

thanosxrv

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Honda xrv 750 Africa twin
Να ευχαριστήσω κι εγώ τον thanosxrv και εξίσου και τα παιδιά που βοήθησαν , τον theno, τον Νικόλα και όλους.

Μπορεί όλοι μας να έχουμε έναν πυρήνα πιο κοντινών φίλων που βρισκόμαστε συχνά αλλά αυτό το σκ ξαναμαζευτήκαμε και με παιδιά απο όλα τα μέρη της Ελλάδας που μας συνδέουν πολλά και έχουμε μοιραστεί στιγμές και μακάρι να είχαμε χρόνο να κάτσουμε πιο πολύ να κάνουμε αυτό το mingle ρε παιδί μου που λένε στο κωριό μου! Του νόου ας μπέτερ!

Πέρασα προσωπικά ένα εκπληκτικό 2,5ήμερο. Είμαι τόσο γεμάτος, τόσο χαρούμενος απο όλα. Ευχαριστήθηκα γρήγορη οδήγηση, ευχαριστήθηκα τα πανέμορφα τοπία κυρίως όμως ευχαριστήθηκα την φοβερή παρέα απο όλα τα παιδιά. Υπο άλλες συνθήκες με την ζέστη και την υγρασία ειδικά σάββατο, με την σκόνη λόγω αυξημένων θερμοκρασιών, με κάποια δύσκολα κομμάτια μπορεί να είχα νιώσει κόπωση, να μου βγαινε και μια γκρίνια, πιάσιμο σε χέρια, πόδια. Εγώ απλά δεν ήθελα να τελειώσει, δεν ένιωσα κούραση ποτέ, δεν με ένοιαξε όποια αβαρία βγήκε στη πορεία, χάναμε κλειδιά, μέναμε απο βενζίνη, χάναμε το δρόμο, ξεβιδωνόντουσαν χάναμε πράγματα (κατέμ), δεν έπαιρνε μπροστά σπρώχναμε, πέφταμε, κλάιν!!Δεν με ένοιαξε που έχω κοιμηθεί σύνολο 20 ώρες 4 μέρες. Καπου τώρα λίγο λίγο το σώμα μου αρχίζει και κάνει Shut Down, φάση 5ήμερη λύκειο όλα στα κόκκινα και μετά νεκρός σε κάνα κρεββάτι να κοιμάσαι 6 το απόγευμα μεχρι άυριο.


Τα τελευταία χρόνια έχουμε φτιάξει ένα team που ειδικά στο Troffy είναι αδιάσπαστο που αποτελείται απο πρώην αγωνιζόμενους, κλινικά ψυχασθενείς, αντι-Vegan με βουλιμία, καταυλακίωτες, παναυλακιώτες και νησιώτες να χορεύουμε τσάμικο στο βουνό με trap μουσική, δεν ξέρω πώς συμβαίνουν αυτά τα πράγματα, κάτι μας έριξαν στο κοντοσούβλι δεν εξηγείται! . Μια κατάσταση ελαφρώς προβληματική λοιπον και αν ενοχλήσαμε κανένα στο βουνό αν και προσωπικά προσπάθησα να πέσω σε κάνα χαντάκι μόνος μου χωρίς να πάρω κάπόιον μαζί, ζητάω συγνώμη, είμαστε και λίγο μπέμπηδες και έχουμε δικαιολογία είχαμε και τον κόρακα μαζί που ήταν πεσμένος σε απόδοση κάπου στο 90% και γενικά δεν τρέχει, είπε να κάνει μια εξαίρεση αυτό το σαβ/κο!

Όλα τέλεια, απρόοπτα απ όσο κατάλαβα δεν είχαμε κάτι σημαντικό, όλοι είμαστε σπίτια μας γεροί δυνατοί, καλό καλοκαίρι λοιπόν και ραντεβού στα χώματα απο Σεπτέμβριο με νέες περιπέτειες. Λογικά με την βενζίνη τον Σεπτέμβρη στα 3,5 ευρό θα κανονίσουμε ξέρω μια καλή αλάνα πίσω απο το Χατζηκυριάκειο Πειραιά, θα βάλουμε λίγα μπάζα, θα περάσουμε χαρτί. Θα κάνουμε και μπάνι χοπ με σβηστό κινητήρα ρολαριστό να αυξήσουμε το λέβελ. Φυλάξτε τα 40€ της επιδότησης καυσίμου μη τα φάτε όλα σε διακοπές να μαστε έτοιμοι!

:friendship:
Στην τελευταία παράγραφο γελάω με την περιγραφή της βόλτας που θα κάνουμε τον Σεπτέμβριο...

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Στην τελευταία παράγραφο γελάω με την περιγραφή της βόλτας που θα κάνουμε τον Σεπτέμβριο...

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εσυ εισαι μακριά θα συμμετέχεις με βιντεοκλήση από το καναπέ σου φορώντας όλο τον εξοπλισμό σου :p:ll:
 
Top Bottom