ADVtrOFFy 2022...the ADVstory

Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Ρε φιλε....πάντα απορούσα γιατί βάζετε αυτά τα βαριά τα gs στο χώμα.
Πόσο ανωμαλαρες είστε εσείς οι προπελακηδες:friend:
Πρώτη κ καλύτερη ανωμαλαρα εσύ :laugh: τι επειδή πήρες τον Γκάντι βγαίνεις εκτός?
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Ντροπή σου έχω μερικά κιλά παραπάνω και τό κανείς θέμα

Στάλθηκε από το J9210 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τα κρύβεις καλά όμως πάνω στους 2 τροχούς :D
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ωραία μπουτάκια είδα



Στάλθηκε από το Mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ωραία μπουτάκια είδα



Στάλθηκε από το Mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Από όλο το βίντεο εσύ είδες τα μπουτάκια...?
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Επιτελους βρηκα λιγο χρονο να γραψω και εγω τις εμπειριες μου απο το φετινο τροφφυ.
Ητανε εκπληκτικα ολα! Εχω παθει την πλακα μου με την εκταση του δασους που ητανε οι διαδρομες, 90% πυκνο πυκνο δασος, τρομερα απλα!
Μπραβο σε ολα τα παιδια που ασχοληθηκαν για την πραγματοποιηση του τροφφυ, απειρα ρισπεκτ!
Το Σαββατο φτιαξαμε μια 4αδα με mitsosdom , Χρηστος G650X και Γιαννης DR250 και περασαμε σουπερ. Καναμε και μια παρακαμψη και ανεβηκαμε στον πυργο του ΟΤΕ με κοστος πολλα πλάνα που θα τράβαγα στο ποταμι :laugh: Ητανε ομορφη η θεα ομως οπως και να χει, καναμε και την αντιπυρικη στο τελος..!
Κυριακη η διαδρομη μεχρι το χωριο ητανε ξανα μεσα σε πανεμορφο δασος αλλα μετα την σταση κανενας δεν ειχε ιδεα τι μας περιμενε! Ζουγκλα σκετη λεμε! Μπραβο στα παιδια με τα μεγαλα μηχανακια παντως γιατι οντως ητανε εντουροδιαδρομη η ζουγκλα! (respect kordix που την πηγε αναποδα σολο χωρις μιζα κιολας)

Anyway, λιγες φωτο-στιγμιοτυπα απο τα βιντεο που τραβηξα μεχρι να κατσω να μονταρω τιποτα.

Ημουνα ο 3ος που μπηκα στο λακο με το νερο αλλα με τη μουρη εγω χαχα!



Doc.DD και ChristosGR δροσιζονται στο τελος της 2ης μερας.




Ο STF μου εστειλε ενα κλαδι ΝΑΑ και χαιρετησε το φλας

 
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
KLR 650-GS1200ADV
Να ευχαριστήσω κι εγώ τον thanosxrv και εξίσου και τα παιδιά που βοήθησαν , τον theno, τον Νικόλα και όλους.

Μπορεί όλοι μας να έχουμε έναν πυρήνα πιο κοντινών φίλων που βρισκόμαστε συχνά αλλά αυτό το σκ ξαναμαζευτήκαμε και με παιδιά απο όλα τα μέρη της Ελλάδας που μας συνδέουν πολλά και έχουμε μοιραστεί στιγμές και μακάρι να είχαμε χρόνο να κάτσουμε πιο πολύ να κάνουμε αυτό το mingle ρε παιδί μου που λένε στο κωριό μου! Του νόου ας μπέτερ!

Πέρασα προσωπικά ένα εκπληκτικό 2,5ήμερο. Είμαι τόσο γεμάτος, τόσο χαρούμενος απο όλα. Ευχαριστήθηκα γρήγορη οδήγηση, ευχαριστήθηκα τα πανέμορφα τοπία κυρίως όμως ευχαριστήθηκα την φοβερή παρέα απο όλα τα παιδιά. Υπο άλλες συνθήκες με την ζέστη και την υγρασία ειδικά σάββατο, με την σκόνη λόγω αυξημένων θερμοκρασιών, με κάποια δύσκολα κομμάτια μπορεί να είχα νιώσει κόπωση, να μου βγαινε και μια γκρίνια, πιάσιμο σε χέρια, πόδια. Εγώ απλά δεν ήθελα να τελειώσει, δεν ένιωσα κούραση ποτέ, δεν με ένοιαξε όποια αβαρία βγήκε στη πορεία, χάναμε κλειδιά, μέναμε απο βενζίνη, χάναμε το δρόμο, ξεβιδωνόντουσαν χάναμε πράγματα (κατέμ), δεν έπαιρνε μπροστά σπρώχναμε, πέφταμε, κλάιν!!Δεν με ένοιαξε που έχω κοιμηθεί σύνολο 20 ώρες 4 μέρες. Καπου τώρα λίγο λίγο το σώμα μου αρχίζει και κάνει Shut Down, φάση 5ήμερη λύκειο όλα στα κόκκινα και μετά νεκρός σε κάνα κρεββάτι να κοιμάσαι 6 το απόγευμα μεχρι άυριο.


Τα τελευταία χρόνια έχουμε φτιάξει ένα team που ειδικά στο Troffy είναι αδιάσπαστο που αποτελείται απο πρώην αγωνιζόμενους, κλινικά ψυχασθενείς, αντι-Vegan με βουλιμία, καταυλακίωτες, παναυλακιώτες και νησιώτες να χορεύουμε τσάμικο στο βουνό με trap μουσική, δεν ξέρω πώς συμβαίνουν αυτά τα πράγματα, κάτι μας έριξαν στο κοντοσούβλι δεν εξηγείται! . Μια κατάσταση ελαφρώς προβληματική λοιπον και αν ενοχλήσαμε κανένα στο βουνό αν και προσωπικά προσπάθησα να πέσω σε κάνα χαντάκι μόνος μου χωρίς να πάρω κάπόιον μαζί, ζητάω συγνώμη, είμαστε και λίγο μπέμπηδες και έχουμε δικαιολογία είχαμε και τον κόρακα μαζί που ήταν πεσμένος σε απόδοση κάπου στο 90% και γενικά δεν τρέχει, είπε να κάνει μια εξαίρεση αυτό το σαβ/κο!

Όλα τέλεια, απρόοπτα απ όσο κατάλαβα δεν είχαμε κάτι σημαντικό, όλοι είμαστε σπίτια μας γεροί δυνατοί, καλό καλοκαίρι λοιπόν και ραντεβού στα χώματα απο Σεπτέμβριο με νέες περιπέτειες. Λογικά με την βενζίνη τον Σεπτέμβρη στα 3,5 ευρό θα κανονίσουμε ξέρω μια καλή αλάνα πίσω απο το Χατζηκυριάκειο Πειραιά, θα βάλουμε λίγα μπάζα, θα περάσουμε χαρτί. Θα κάνουμε και μπάνι χοπ με σβηστό κινητήρα ρολαριστό να αυξήσουμε το λέβελ. Φυλάξτε τα 40€ της επιδότησης καυσίμου μη τα φάτε όλα σε διακοπές να μαστε έτοιμοι!

:friendship:
Έχωπει να ξέρεις
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Λέο, μην κάνεις ερωτήσεις, όταν δεν θέλεις να ακούσεις τις απαντήσεις!!!! :laugh:
Ε μα ναι ρε Νικόλα με αυτή την περιέργεια μου κ εγώ κακό χούι το έχω :laugh:




Παρόλα αυτά είμαι ακόμα περίεργος.....:roflmao:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ε μα ναι ρε Νικόλα με αυτή την περιέργεια μου κ εγώ κακό χούι το έχω :laugh:




Παρόλα αυτά είμαι ακόμα περίεργος.....:roflmao:
Καλά κάνεις Λεωνίδα, άσε που άντρας είναι αυτός που το δοκίμασε και δεν του άρεσε...
Έτσι λέει ένας από το χωριό δεν τον ξερω
 
Top Bottom