ADVtrOFFy 2022...the ADVstory

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Τον Θάνο τον ευχαρίστησα από κοντά για το σύνολο των κόπων του και το φιλότιμο του. Να ευχαριστήσω από εδώ και τους υπόλοιπους που βοήθησαν επίσης για τη υλοποίηση του συνόλου αλλά και όσους ασχολήθηκαν για να έχουμε την όμορφη μουσική βραδιά. Επίσης ήταν πολύ ωραία η κίνηση στο χωριό με τα σαντουιτσάκια και τα νερά. Έδωσαν πνοές και χαμόγελα.
Στην επιστροφή φάγαμε δυο βροχές τη δεύτερη συνδυασμένη .με ισχυρούς ανέμους και χαλάζι.

Ευτυχώς από τη Λαμία και μετά βρήκαμε τον Λεο παρέα με τον Σταμάτη (Τ700) και το παλικάρι με το μπορντώ ΤΑ και κρατήσαμε καλές ΜΩΤ μέχρι πριν τη Λιβαδειά που σταματήσαμε για ανεφοδιασμό. Μου αρέσει πάντα να ακολουθώ τις ασφάλτινες γραμμές του Λεωνίδα γιαυτό κάποια στιγμή μπήκα στο πειρασμό και χώθηκα από πίσω του... το θυμάμαι από παλιότερη κοινή βόλτα μας.

Για το τρόφυ θα τα γράψω άλλη στιγμή καθώς εργαζομαι και σιχαίνομαι το πληκτρολόγιο του κινητού.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Μα δεν ήξερα ότι θα ναι μόνος, περίμενα εκεί που κλαδευα να περάσετε. Εκεί είχα σβήσει το μηχανάκι γιατί είχε κατηφόρα.

Ήταν να γίνει η χαζομάρα και το μόνο που με χάλασε ήταν που ήμουν μόνος σε όλη τη διαδρομή.

Στην επόμενη με το καλό και χωρίς βλάβες.
Πραγματικά όταν σε βρήκαμε λίγο ήθελα να γυρίσω πίσω.
Όχι μόνο για το οτιδήποτε συμβεί αλλά κ να έχεις παρέα στην βόλτα.
Να είμαστε καλά φίλε κ να ξανά ανταμώσουμε.

Υ.Γ
Η επανεκτέλεση του εγχειρήματος ανάποδα κατά λάθος ήταν με διαφορά πιο ζορικη και καταδρομική από την προηγούμενη.
Ο Βαγγέλης είχε κ παρέα :D
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Τον Θάνο τον ευχαρίστησα από κοντά για το σύνολο των κόπων του και το φιλότιμο του. Να ευχαριστήσω από εδώ και τους υπόλοιπους που βοήθησαν επίσης για τη υλοποίηση του συνόλου αλλά και όσους ασχολήθηκαν για να έχουμε την όμορφη μουσική βραδιά. Επίσης ήταν πολύ ωραία η κίνηση στο χωριό με τα σαντουιτσάκια και τα νερά. Έδωσαν πνοές και χαμόγελα.
Στην επιστροφή φάγαμε δυο βροχές τη δεύτερη συνδυασμένη .με ισχυρούς ανέμους και χαλάζι.

Ευτυχώς από τη Λαμία και μετά βρήκαμε τον Λεο παρέα με τον Σταμάτη (Τ700) και το παλικάρι με το μπορντώ ΤΑ και κρατήσαμε καλές ΜΩΤ μέχρι πριν τη Λιβαδειά που σταματήσαμε για ανεφοδιασμό. Μου αρέσει πάντα να ακολουθώ τις ασφάλτινες γραμμές του Λεωνίδα γιαυτό κάποια στιγμή μπήκα στο πειρασμό και χώθηκα από πίσω του... το θυμάμαι από παλιότερη κοινή βόλτα μας.

Για το τρόφυ θα τα γράψω άλλη στιγμή καθώς εργαζομαι και σιχαίνομαι το πληκτρολόγιο του κινητού.
Κ εμάς μας άρεσε που βρεθήκαμε κ πηγαίνανε μαζί Στέφανε, συγκεκριμένα ο @voitek με το τρανσαλπ ειπε κ γαμο ηταν που ήμασταν μεγάλη παρέα.
Σας περιμέναμε λίγο πιο πέρα αλλά ξεκινήσαμε γιατί βιαζόταν λίγο ο Σταμάτης.
Είς τό επανιδείν φίλε.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Θα γράψω κ εγώ τα αυτονόητα γιατί θέλω να τα πω.
Ευχαριστούμε τον Θάνο thanosxrv για όλα,για την φιλοξενία κ όλο το διήμερο με μουσική κ καλή παρέα, καθώς κ τον NikosRE thenos b2bstam blast που βοήθησαν να βγουν οι διαδρομές.
Τους τελευταίους τρείς τους ευχαριστώ ιδιαίτερα για την παρέα μέσα στα βουνά αλλά κ μέσα στον πολιτισμό .


b2bstam είσαι εργαλείο που λέμε εδώ στα μέρη μου.

Όλα υπέροχα οι διαδρομές τα έσπαγαν κ θεωρώ ότι ήταν ένα από τα πιο όμορφα trophy που έχουν γίνει.
Πολύ πράσινο κανονική ζούγκλα κ τα κομμάτια τα πολύ τεχνικά κ δύσκολα για τα μεγάλα on off ειδικά το κερασάκι στην τούρτα.

Μπορεί να παιδευτηκαμε λίγο αλλά στο τέλος αυτά μένουν να τα θυμόμαστε κ τα αναλύουμε λίγο παραπάνω.

Χάρηκα πολύ που σας είδα όλους που μιλήσαμε που κάναμε παρέα,από Βόλο Ελάτη Τρίκαλα Αθήνα Καλαμάτα Κρήτη κ από όπου αλλού υπήρχαν συμμετοχές φέτος.

Τους ανθρώπους που πρώτη φορά γνώρισα κ τους ανθρώπους που έχουμε γνωριστεί από παλιότερα.

Έχω ξαναπεί ότι νιώθω τυχερός που είμαι μέλος του advride γιατί έχω γνωρίσει ωραίους ανθρώπους κ έχω μοιραστεί την τρέλα μου μαζί τους.

thenos όταν ήρθα δεν είχα ξεκαθαρίσει στο μυαλό μου αν θα μπω χώμα λόγο του τραυματισμού κ αν θα μπω εν τέλη να κάνω την εναλλακτική που ήταν κ η μικρή :roflmao: εδώ γελάμε.



Ευτυχώς που με παρότρυνες να πάμε σιγά κ μαζί,δεν γινόταν να χάσω αυτό το διήμερο.

Στο εν το μεταξύ στην αρχή πριν καν αρχίσει η βόλτα χαθήκαμε κ έμεινα με τον Σπύρο ,enkefalos κ τον άλλο το κρητικό.
Επιτυχία μεγάλη για ένα ήρεμο πέρασμα στα βουνά:laugh:

Πάλι καλά πήγαινε νορμάλ μέχρι να βρεθούμε.

Επιστροφή με τον Σταμάτη κ τον voitek από παλιά εθνική.
Σκηνικά με καταιγίδες κ ανεμοθυελλες που κρίμα δεν είχα μπαταρία στην άξιον να βγάλω καμιά φωτό μέσα στον κάμπο των Φαρσάλων.

Φαγητό στον Δομοκό μπυριτσα να στανιαρουνε κ μετά από λίγο βρεθήκαμε όπως έγραψε κ ο STF με το γκρουπακι τους κ πήγαμε μαζί μέχρι κοντά στην Λιβαδειά.

Καλή αντάμωση,να έχουμε όμορφα χιλιόμετρα κ υγεία όλοι.


Φωτογραφικό υλικό σε λίγο, σύντομα κ βίντεο.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Πραγματικά όταν σε βρήκαμε λίγο ήθελα να γυρίσω πίσω.
Όχι μόνο για το οτιδήποτε συμβεί αλλά κ να έχεις παρέα στην βόλτα.
Να είμαστε καλά φίλε κ να ξανά ανταμώσουμε.

Υ.Γ
Η επανεκτέλεση του εγχειρήματος ανάποδα κατά λάθος ήταν με διαφορά πιο ζορικη και καταδρομική από την προηγούμενη.
Ο Βαγγέλης είχε κ παρέα :D
Μωρέ άμα δεν είχα το θέμα με τη μίζα θα το έκανα 2-3 φορές πάνω κάτω το πιπεράτο κομμάτι.

Πολυ χάρηκα που τα είπαμε ξανά και που σε είδα στο χώμα με τη κούκλα σου. Και επί της ευκαιρίας πραγματικά ΜΠΡΑΒΟ στα παιδιά με τα πιο βαριά γιατί είχε κάποια κομμάτια η διαδρομή που ήταν ζορικα.

Δυστυχώς έμαθα πως στα Φάρσαλα έγινε μεγάλη ζημια στις καλλιέργειες από την κακοκαιρία. Είναι το μπουρινι που στο τσακ δε το έφαγα. Όταν πέρναγα από εκεί σήκωσε ξαφνικά πολύ αέρα και λίγο μετά έγινε χαμός.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Μετά από πολύ σκέψη, πακετάρισμα ξεπακεταρισμα, ξανά πακετάρισμα κ η νύχτα με βρίσκει να ταξιδεύω με υπέροχο ταξιδιωτικό καιρό μακριά από την ζέστη.
Ανώτατη ταχύτητα 100χιλιομετρα κ απολαμβάνω με το θηρίο την εθνική.
Άφιξη στις 1:40 περίπου με γειτόνους τους Καλαματιανους προσπαθώντας να κάνω ησυχία κ με τον λίγο φωτισμό τελειώνω το στήσιμο 2:50 αλλά δεν έχω ύπνο.
Στρίβω τσιγάρο το καπνίζω κάνω μια βόλτα γύρω γύρω κ μετά μπαίνω στην σκηνή προσπαθώντας να κοιμηθώ.


Στάλθηκε από το M2010J19SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom