ADVtrOFFy 2022...the ADVstory

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
.


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Διάλογος μεταξύ εμού, Χρήστου Shogun και Θάνου thanosxrv λίγα μέτρα πριν βγούμε από το τελευταίο ζόρικο κομμάτι των 17 χιλιομέτρων...
Χρήστος: Αυτό το κομμάτι ήταν πουτσ@...
Θάνος: Θα έχετε να το θυμόσαστε...
Εγώ: Ξεχνιέται η πουτσ@ άμα τη φας...? :roflmao:
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Διάλογος μεταξύ εμού, Χρήστου Shogun και Θάνου thanosxrv λίγα μέτρα πριν βγούμε από το τελευταίο ζόρικο κομμάτι των 17 χιλιομέτρων...
Χρήστος: Αυτό το κομμάτι ήταν πουτσ@...
Θάνος: Θα έχετε να το θυμόσαστε...
Εγώ: Ξεχνιέται η πουτσ@ άμα τη φας...? :roflmao:
Περίμενα να τον γράψεις αυτόν τον διάλογο τον άκουσα κ γέλαγα μέσα από το κράνος :laugh:
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Έχω αναλάβει εγώ για τον κ. Χριστιανίδη μια που είναι πολυάσχολος άνθρωπος.
(τα ξύνει και με τα δύο χέρια αυτές τις μερες, αλλά δικαιούται)
€10.000 ήθελε αλλά για εσάς που είστε Τακαρισιος θα τον πείσω στα €8.500 τελικη τιμή.

Η τιμή είναι μόνο για σήμερα.

Tο εργαλείο είναι για fine tuning σε γνωστό Tακαρίσιο tuner στην εξωτική Thiva.
Στείλε iban να σας βάλω 7500 να τελειώνουμε με γεμάτο ρεζερβουαρ
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Δεν κατάλαβα τι εννοείς. Αυτό που παραθέτεις είναι βίντεο.
Ναι οκ ταγκαρα το βίντεο. Αλλά μιλάω για τις φωτό. Πατάω επάνω και δεν μου τις ανοίγει ενώ των υπολοίπων τις ανοίγει. Έχεις καμια ιδέα γιατί?
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Κώστα όταν βλέπω χαρούμενες φάτσες να ξέρετε ότι εγώ χαίρομαι 100 φορές περισσότερο!
Μου διωξατε οποιαδήποτε ανασφάλεια και άγχος είχα καθώς δεν ήξερα αν θα σας άρεσε η διαδρομή (μόνο ο thenos ξέρει τι τράβηξε από τα συνεχόμενα τηλεφωνήματα που του έκανα)!
Χαρά μου να ξαναβγαλω διαδρομή και να μαζευτούμε πάλι όλοι!



Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ψιτ φίλος, αυτή τη φορά βάλε και κανα σοβαρό κομμάτι να ζοριστουμε. Θα ονομαστεί πουτσOFFy και θα γίνει της μουρλής :ll::ha
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Οτι μπορούσα ρε φίλε, ο καλός ο φίλος ο ΛΕΩΝΙΔΑΣ. δεν με έδειξε την ώρα που μου έβγαζε το λάδι να ανέβει το γαμιδι (να ναι καλά)...με έδειξε σε φάση Γκράντε, να ανεβαίνω αγέρωχος...η αλήθεια είναι πολύ διαφορετική.... και ο αναβάτης πολύ ποιο κουλός.:wtng:
:haη φάτσα σου στην φωτό, είναι σαν να αναρωτιέσαι, εγώ τι κάνω εδώ? :haΜιλάμε για μυθική φωτό.
Πέραν της πλακας, το λάστιχο νομίζω σε κρέμασε κ οχι η κουλαμαρα
 

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
:haη φάτσα σου στην φωτό, είναι σαν να αναρωτιέσαι, εγώ τι κάνω εδώ? :haΜιλάμε για μυθική φωτό.
Πέραν της πλακας, το λάστιχο νομίζω σε κρέμασε κ οχι η κουλαμαρα
Όλα μαζί .... τούρτα :prft:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ναι οκ ταγκαρα το βίντεο. Αλλά μιλάω για τις φωτό. Πατάω επάνω και δεν μου τις ανοίγει ενώ των υπολοίπων τις ανοίγει. Έχεις καμια ιδέα γιατί?
Φαντάζομαι είτε γιατί ήδη τις έχω σε προσαρμογή για οθόνη μέχρι 17 ίντσες (οπότε πόσο να ανοίξει ) ή επειδή είναι από το Postimage με λογαριασμό και όχι στο ελεύθερο. Δε ξέρω για ποιόν άλλο λόγο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Φαντάζομαι είτε γιατί ήδη τις έχω σε προσαρμογή για οθόνη μέχρι 17 ίντσες (οπότε πόσο να ανοίξει;) ή επειδή είναι από το Postimage με λογαριασμό και όχι στο ελεύθερο. Δε ξέρω για ποιόν άλλο λόγο.
Από κινητό της ανοίγω οπότε δεν νομίζω να φταιει η οθόνη ;)
 

Stakaman

Μέλος
Όνομα
Stathis
Μοτό
XR 125 BMW 1600GTL CB500X desert X
Πωωω , Δε ζηλευω καθόλου, Μπραβο παιδες να εισαστε ολοι καλα και υγιεις και να ξεδινετε με την ψυχη σας. Εγω εδω ψηνω ενα συναδελφο για να κατεβουμε απο Γαλλια του χρόνου να ειμαστε καλα, Κανονιστε να ειναι ακομα πιο σουπερ το επομενο ε

Χαιρετισματα σε ολους και καλα χιλιομετρα
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
:haη φάτσα σου στην φωτό, είναι σαν να αναρωτιέσαι, εγώ τι κάνω εδώ? :haΜιλάμε για μυθική φωτό.
Πέραν της πλακας, το λάστιχο νομίζω σε κρέμασε κ οχι η κουλαμαρα
Τώρα θυμήθηκα τι φόραγε ο Χρήστος στο tenere.
Δεν χρειάζεται να νομίζεις τίποτα Μητσαρα.
Στάνταρ είναι
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Από κινητό της ανοίγω οπότε δεν νομίζω να φταιει η οθόνη ;)
Ναι αλλά εγώ δεν το έχω αφήσει στο αυτόματο κατά τη φόρτωση των εικόνων και μπορεί να εμποδίζει την ανάπτυξη.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Τώρα θυμήθηκα τι φόραγε ο Χρήστος στο tenere.
Δεν χρειάζεται να νομίζεις τίποτα Μητσαρα.
Στάνταρ είναι
Μα του το είπα με το που τον είδα πριν ξεκινήσει το τροφυ. Το πισω του λάστιχο ήταν ακατάλληλο απ όλες τις πλευρες.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το φετινό ADVtrOFFy ηταν περιπέτεια απο την πρώτη ημέρα σχεδιασμού.
Μιλούσα με αυτόν τον ψεκαζμένο τον nomad και σχεδιάζαμε να γίνει στην περιοχή της Φλώρινας, με βάση το Νυμφαίο και σε βουνά που δεν ειχε ξαναγίνει troffy.
Ο βαρύς χειμώνας και η μεγαλη χιονόπτωση ομως, δεν μας αφησε να κανουμε χαρτογράφηση σε εκείνα τα μέρη.
Το πλάνο αλλαξε και η παρέα του Βόλου ανέλαβε να χαρτογραφήσει διαδρομές στο Πηλιο.
Μετά απο πολλές προσπάθειες των παιδιων για χαραξη διαδρομών, καταλαβαμε οτι και το Πήλιο εχει τρομερες ζημιές και δρόμους κατεστραμένους, με αποτελεσμα να πεσει ακυρο και εκει.

Τότε έπεσε η ιδέα για Κισσαβο και Μαυροβούνι.
Δυο βουνά πανέμορφα και αγνωστα στους περισσοτερους.
Η προσπαθεια χαρτογραφησης αρχισε με τους Βολιωτες, τον θενο και φυσικα τον Θαναση........οι οποιοι πραγματικα εκαναν οτι καλυτερο μπορουσαν για να καταφερουν να χαραξουν διαδρομες ανταξιες ενος advtroffy.

Aπο οτι ειδαμε οσοι βρεθηκαμε εκει πανω, τα παιδια τα καταφεραν και με το παραπανω.
Δεν μπορω παρα να ευχαριστησω ολους για την μεγαλη προσπαθεια που κανανε για να περασουμε ολοι εμεις καλα.

Εδω καπου πρεπει να αναφερθω ιδιαιτερα στον θαναση thanosxrv , γιατι πραγματικα ειχε τρομερο ανχος σε ολη την διαρκεια της χαρτογραφησης, οχι μονο για τις διαδρομες, αλλα και για οχημα υποστηριξης , αυτα που εγιναν στην Ελαφο με τοπικους παραγοντες, λαιβ μπαντα, αδεια για να κινηθουμε νομιμα στην περιοχη στο Μαυροβουνι και γενικα να μεινει ολος ο κοσμος ευχαριστημενος.
Μιλουσαμε στο τηλεφωνο και προσπαθουσα να τον χαλαρωσω, γιατι τον ακουγα πραγματικα πολυ τρελαμενο.

Φιλε ......τα καταφερες εσυ και το υπολοιπο τιμ να κανετε ενα διαφορετικο και πανεμορφο advtroffy και σας ευχαριστουμε για ολα :friendship:

 
Top Bottom