ADVtrOFFy 2022...the ADVstory

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Το φετινό ADVtrOFFy ηταν περιπέτεια απο την πρώτη ημέρα σχεδιασμού.
Μιλούσα με αυτόν τον ψεκαζμένο τον nomad και σχεδιάζαμε να γίνει στην περιοχή της Φλώρινας, με βάση το Νυμφαίο και σε βουνά που δεν ειχε ξαναγίνει troffy.
Ο βαρύς χειμώνας και η μεγαλη χιονόπτωση ομως, δεν μας αφησε να κανουμε χαρτογράφηση σε εκείνα τα μέρη.


Κρατάω την όμορφη φωτογραφία του Θάνου με τον οποίο είμαστε φίλοι πριν γνωριστούμε. Πως γίνεται αυτό; Ε, να αυτά είναι τα μαγικά των forum και δε χρειάζεται περισσότερη ανάλυση. Τον ευχαριστώ που ανέχθηκε την παρέα μας που ζει και τροφοδοτείται από τις ατέλειωτες καζούρες που κανουμε μεταξύ μας. Ελπίζω να μας "φχαριστήθηκε" και αυτός όπως και εμείς εκείνον.

Κρατάω όμως και τη Φλώρινα για το 2023 μπας και γίνει η περιοχή που θα καταφέρει να κάμψει τις τουριστικές ικανότητες του WR250R (για τις χωμάτινες δε μπαίνω καν στο κόπο να σχολιάσω). Εδὠ και ένα χρόνο σιγομουρμουρίζω ένα ταξιδάκι στις Πρέσπες, ίσως κολλήσω καμιά μέρα παραπάνω για να το κάνω πράξη. Ὀποιος με GS θέλει να ακολουθήσει είναι ευπρόσδεκτος για τις άλλες δε ξέρω αν θα αντέξουν τον συμπυκνωμένο χρόνο και τις αποστάσεις που διανύει ο μπλε/πράσινος χιλιομετροφάγος και δε θέλω να μου κόβουν το ρυθμό (εξαιρείται ο antonis68 που έχει WR250F και με αυτό κάτι γίνεται... αποδεδειγμένα).
 
Τελευταία επεξεργασία:

thanosxrv

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Honda xrv 750 Africa twin
Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους και ανταποδίδω τις ευχαριστίες καθώς με γέμισαν με ωραίες σκέψεις. Είναι πολύ ωραίο συναίσθημα όταν τόσες πολλές ευχές είναι μαζεμένες για σένα απο φίλους, γνωστούς και απο κάποιους που δεν τους ξέρεις και τόσο καλά!
Πραγματικά με συγκινήσατε και με γεμίσατε με θετική ενέργεια και αισιοδοξία. Να είστε όλοι καλά, γεμάτοι υγεία!

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καπου εκει ο Γκαντι αποφασισε να μην παρει μπροστα και οι ΚΤΜδες να βοηθησουν και να καταφερουν τελικα να ξεκινησουμε.
Ελπιζω να εχει καποιος φωτο με εμενα να ειμαι ετοιμος να του βαλω φωτια και τον θενο να ψηνεται σαν μπριζολα με ενα καλωδιο στο χερι.
Τελικα ηθελε λιγο σπρει επαφων ο διακοπτης της μιζας.

Μετα απο αυτο δεν σταματησα πουθενα για φωτο, μεχρι το ποταμι ......που προσπαθησα να το βουλιαξω, χωρις επιτυχια.









 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το βραδυ τα παιδια στο λαιβ ηταν πολυ καλοι.
χαλαρωσαμε και ηπιαμε τις μπυριτσες μας......σουπερ





Καποιος εριξε και τις γυροβολιες του

 
Top Bottom