ADVtrOFFy 21-22-23 Απριλιου 2023

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

ADVride

Μέλος
ADVRIDE Team


Ετοιμαστείτε....21-22-23 Απριλίου.
Διαμονή γη και ύδωρ στον Λάδωνα.

Kayak


Η χαρτογράφηση άρχισε tc-drift , Doc.DD ChristosGR κάτι ψάχνουν στον Μοριά!!!




UPDATE 11/4/23

Διαδρομή σαββάτου απο ψηλά..



Τέρμα πάνω όπως τη βλέπουμε κοντά στο χωριό Δάφνη είναι το CAMP μας ΄΄Γή και ϋδωρ΄΄. Η ώρα αναχώρησης του σαββάτου είναι περίπου 9.00π.μ. για να έχουν εικόνα όσοι έρχονται αυθημερόν, δεν είναι κάτι αυστηρό αυτό, έτσι κι αλλιώς λόγω του όγκου των συμμετοχών θα υπάρχουν αρκετά γκρουπ που θα κινούνται αυτόνομα. Ανεφοδιασμός θα υπάρχει περίπου στη μέση της διαδρομής. Η διαρομή είναι σύνολο περίπου 200km απο τα οποία κάπου 130km χώμα (κατα προσέγγιση). Θα δωθούν πληροφορίες για τα βενζινάδικα αλλά υπάρχουν και μέσα στη διαδρομή στα ίχνη που θα δωθούν σημεία ενδιαφέροντος όπως βενζινάδικαι και σημεία ωραία για στάση πάνω στη διαδρομή για τον προγραμματισμό σας.

Παρακολουθείτε το θέμα για επόμενες πληροφορίες και ενημερώσεις. Το ίχνος της διαδρομής σε μορφή GPX και KML θα δωθεί Τρίτη του Πάσχα 18/4. Μείνετε συντονισμένοι και ότι απορία έχετε ρωτήστε με.


UPDATE 18/4

Σάββατο και κυριακή σε μορφή GPX και KML ανάλογα τις συσκευές σας.

Κάντε Download και φορτώστε!

Δύο λόγια για τις διαδρομές διαβάστε προσεκτικά .Η διαδρομή του σαββάτου είναι αριστερόστροφη. Φεύγουμε απο το Camp και κατεβαίνουμε παράλληλα με τον Λάδωνα απο την δεξιά του πλευρά όπως βλέπουμε χάρτη. Βενζινάδικο έχει στη Δημητσάνα μέσα αλλά δοκιμασμένο απο μένα χρόνια έχει ένα SHELL στη Καρκαλου. Περίπου στα μέσα της διαδρομής μόλις βγούμε στην άσφαλτο στο δρόμο Δημητσάνας-Καρκαλους αντί να πάμε δεξιά προς Δημητσάνα πάμε αριστερά προς Καρκαλου για περίπου 4 χλμ. Το έχω και σημειωμένο σαν σημείο ενδιαφέροντος μέσα στο ίχνος. Η διαδρομή έχει σύνολο χιλιομέτρων περίπου 200 απο τα οποία κάπου το 60-65% είναι χώμα. Βενζινάδικο έχει και περίπου 4km απο το Camp (και αυτό σημειωμένο στο ίχνος) στην επιστροφή να φορτώσετε να είστε έτοιμοι για κυριακή. Επίσης πάνω στο ίχνος έχω σημειωμένα κάποια σημεία ωραία για στάση αν θέλετε να έχετε κάποια σημεία αναφοράς ή ανασυγκρότησης αν χαθείτε κάποιοι στα γκρούπ σας.

Για την κυριακή θα σας πεί περισσότερα ο XR Maniac που επιμελήθηκε μαζί με Aldebaran και ChristosGR .

Σημείωση: Το πλάνο είναι να γίνει μια πιλοτική παρασκευή πρωί της σαββατιατικης διαδρομής επειδή έγιναν κάποιες μικροαλλαγές (ουσίας) On the fly για να σιγουρέψουμε πώς η διαδρομή είναι σε καλή κατάσταση και πως αυτές οι μικροαλλαγές έχουν πάει όπως πρέπει. Θα γίνει ενημέρωση εγκαίρως αν προκύψει κάτι χοντρό που δεν είχαμε υπολογίσει.
 

Attachments

Last edited by a moderator:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ο γιατρός είναι καλά ?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αυτός ναι ....δεν ξέρω πως θα φύγει από την καρέκλα του πονου πελάτης.
 

thanosxrv

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Honda xrv 750 Africa twin
Μπαχαρικά να μην ξεχάσετε να βάλετε στο troffy....

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Πριν 2 ωρες γυρισα σπιτι απο 3ημερο με πεζοπορια εκει στο...Μοριά ;)
Τα μερη ειναι απιστευτης ομορφιας οποτε απο τωρα δηλωνω συμμετοχη :laugh::ok:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εύχομαι ο Δημήτρης Doc.DD να είναι τελείως καλά και αν και μοιάζει τετριμμένο (δεν πρέπει να είναι όμως), να σας ευχαριστήσουμε και τους τέσσερις για την ενασχόληση σας προκειμένου να στηθούν οι "βάσεις" για το στήσιμο του νέου ADVtrOFFy 2023.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Ευχαριστω για τις ευχές. Εχω διαλύσει τον αριστερό ώμο επαθε Εξάρθρωση πέφτοντας, ριξη συνδέσμων και λοιπές κακώσεις. Κόκκαλο ευτυχώς δεν έχω σπάσει.. Θα μιλήσω μες τη βδομάδα με ορθοπεδικους να δω αν θα θελήσει επέμβαση η όχι, παντως για κάποιο καιρό θα είμαι σίγουρα εκτός δράσης. Ευτυχώς μπορώ και δουλευω και προλαβαινω και το φαι μου στις ταβέρνες οπότε όλα καλά. Θα επανέλθω δριμύτερος ελπίζω για τη συνέχεια της χαρτογράφησης
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Αν ειναι η πρωτη φορα που εξαρθρωθηκε ο ωμος σου, πιθανα θα πας συντηρητικα και θα αποφυγεις το χειρουργειο...θα το πει η μαγνητικη.
Περαστικα σου, ειμαι στο χωρο, αν μπορω να βοηθησω, ευχαριστως.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Αν ειναι η πρωτη φορα που εξαρθρωθηκε ο ωμος σου, πιθανα θα πας συντηρητικα και θα αποφυγεις το χειρουργειο...θα το πει η μαγνητικη.
Περαστικα σου, ειμαι στο χωρο, αν μπορω να βοηθησω, ευχαριστως.
Περαστικά γιατρέ ,καλή ευκολία ευχομαι
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Ευχαριστω για τις ευχές. Εχω διαλύσει τον αριστερό ώμο επαθε Εξάρθρωση πέφτοντας, ριξη συνδέσμων και λοιπές κακώσεις. Κόκκαλο ευτυχώς δεν έχω σπάσει.. Θα μιλήσω μες τη βδομάδα με ορθοπεδικους να δω αν θα θελήσει επέμβαση η όχι, παντως για κάποιο καιρό θα είμαι σίγουρα εκτός δράσης. Ευτυχώς μπορώ και δουλευω και προλαβαινω και το φαι μου στις ταβέρνες οπότε όλα καλά. Θα επανέλθω δριμύτερος ελπίζω για τη συνέχεια της χαρτογράφησης
Περαστικά Δημήτρη!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Είμαστε εδώ άμα θέτε βοήθεια και κατεβαίνει προς το μέρος μας.
Αν γίνει και παράλληλη ασφάλτινη θα την τιμήσουμε.

Καλημέρες .
Ενδιαφέρουσα η ιδέα σου Γιώργη. Θα συζητηθεί με την ομάδα διαχείρισης εκτάκτων καταστάσεων και μετά απο ενδελεχή συζήτηση θα ρίξουμε νόμισμα να αποφασίσουμε..:roflmao:
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom