ADVtrONy 2023

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Πήρα αποτελέσματα αξονικής στη μέση πριν λίγο. Δε στέλνω φώτο γτ είναι cult! Όταν είπα από το τηλέφωνο στο γιατρό ότι σκέφτομαι να πάω εκδρομή με μοτο το ΣΚ μου έριξε μια τηλεσφαλιάρα και με έκραξε :brr:

Δε ξέρω τι να κάνω...
α ρε Νικόλα σε καταλαβαίνω και είναι και κάμποσος καιρός πλέον που σε ταλαιπωρεί.

Δεν θα μπεις χώμα και το 800 είναι άνετο στο δρόμο αλλά ότι σου πει ο ορθοπεδικός την παρασκευή μη κάνεις του κεφαλιού σου και σε πάει πίσω..
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
α ρε Νικόλα σε καταλαβαίνω και είναι και κάμποσος καιρός πλέον που σε ταλαιπωρεί.

Δεν θα μπεις χώμα και το 800 είναι άνετο στο δρόμο αλλά ότι σου πει ο ορθοπεδικός την παρασκευή μη κάνεις του κεφαλιού σου και σε πάει πίσω..
Ακριβώς, ότι πει η επιστήμη. Πάει 5μηνο πλέον που με ενοχλεί.

Σε κάθε περίπτωση τελική απόφαση και ενημέρωση Παρασκευή μεσημέρι.
 

skritikos

Μέλος
Περιοχή
Dark side of the Moon
Όνομα
Stam
Μοτό
Honda CB500X '17
Ακριβώς, ότι πει η επιστήμη. Πάει 5μηνο πλέον που με ενοχλεί.

Σε κάθε περίπτωση τελική απόφαση και ενημέρωση Παρασκευή μεσημέρι.
Nick, χωρίς να ξέρω τι ακριβώς έχεις περάσει και αντιμετωπίζεις, αυτό που μπορώ να πω με βεβαιότητα είναι πως το μεγάλο ποσοστό των προβλημάτων στην περιοχή είναι/πηγάζουν από μυικά θέματα και όχι από οστά και δισκοκοίλες. Δυστυχώς η τυπική αντιμετώπιση των ορθοπεδικών είναι εντελώς λάθος (ακινησία, νυστέρι, φάρμακα, κ.α.) κυρίως γιατί αυτά βγάζουν (πολλά) χρήματα.

Ό,τι έγραψα πάρε το με μια δόση συμπάθειας και κατανόησης. Ούτε γνωρίζω ούτε και είναι δυνατό να ξέρω τα προβλήματα σου.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Nick, χωρίς να ξέρω τι ακριβώς έχεις περάσει και αντιμετωπίζεις, αυτό που μπορώ να πω με βεβαιότητα είναι πως το μεγάλο ποσοστό των προβλημάτων στην περιοχή είναι/πηγάζουν από μυικά θέματα και όχι από οστά και δισκοκοίλες. Δυστυχώς η τυπική αντιμετώπιση των ορθοπεδικών είναι εντελώς λάθος (ακινησία, νυστέρι, φάρμακα, κ.α.) κυρίως γιατί αυτά βγάζουν (πολλά) χρήματα.

Ό,τι έγραψα πάρε το με μια δόση συμπάθειας και κατανόησης. Ούτε γνωρίζω ούτε και είναι δυνατό να ξέρω τα προβλήματα σου.
Συμφωνώ 100%, γιαυτό και εγώ αρχικά το είχα αντιμετωπίσει με φυσιοθεραπεία και ενδυνάμωση την οποία και συνεχίζω σταθερά. Δεν πέρασε όμως και με ενοχλεί όταν πάω να κάνω κάτι πιο απαιτητικό (οδήγηση μοτο αρκετή ώρα, ορθοστασία, windsurf). Γιαυτό και συνέχισα το ψάξιμο και τελικά το θέμα είναι οστικό. Σπονδυλολυσία σε 2 σημεία. Ένα παλιό και ένα φρέσκο. Σύντομα θα έχω μια καλύτερη εικόνα του τι και πως.
Σε ευχαριστώ για το σχόλιο σου!
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Ίσως καταφέρω κ εγώ τελικά να έρθω μόνο για την βόλτα του Σαββάτου!
Θα ενημερώσω εδώ την Παρασκευή αν τυχών θέλει κάποιος να ξεκινήσουμε μαζί από Αθήνα Σάββατο πρωί.. (αλήθεια ποια θα ήταν μια "ασφαλής" ώρα να φύγω για να προλάβω; )
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Ίσως καταφέρω κ εγώ τελικά να έρθω μόνο για την βόλτα του Σαββάτου!
Θα ενημερώσω εδώ την Παρασκευή αν τυχών θέλει κάποιος να ξεκινήσουμε μαζί από Αθήνα Σάββατο πρωί.. (αλήθεια ποια θα ήταν μια "ασφαλής" ώρα να φύγω για να προλάβω; )
ενα τρίωρο πριν την εκκίνηση
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ίσως καταφέρω κ εγώ τελικά να έρθω μόνο για την βόλτα του Σαββάτου!
Θα ενημερώσω εδώ την Παρασκευή αν τυχών θέλει κάποιος να ξεκινήσουμε μαζί από Αθήνα Σάββατο πρωί.. (αλήθεια ποια θα ήταν μια "ασφαλής" ώρα να φύγω για να προλάβω; )
6.30 το αργοτερο
 

Bulmont

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Βαγγελης Χ
Μοτό
BULTACO PURSANG 125
MONTESA ENDURO 125H7
Θα μιλήσω με τον Bulmont ,αλλά λογικά το Σάββατο το πρωί θα πάμε από το καμπ πρώτα να στήσουμε το τσαρδι μας.
Έτσι κι αλλιώς από εκεί περνάμε, αν μας παίρνει ο χρόνος αυτό θα κάνουμε.
Δύο ώρες μακριά είμαστε τα Πατρινά καρναβάλια, οπότε νομίζω ότι μας παίρνει να την πάμε όλη παρέα την βόλτα.
Ωωωωωωωωωωωω νέο άβαταρ!!!!!!!!!!!! Ε, βέβαια, βέβαια, καινούριο μηχανάκι, καινούρια φώτο...................
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Ρίξε τις λεπτομέρειες του πλάνου προσέγγισης για να οργανωθώ (αίτηση άδειας κτλ, κτλ...) :)
Γεώργιε κατά την 6ην πρωινή του Σαββάτου αναχωρώ ταχέως από Λαύριον, μέχρι την 6ην και 45 θα βρίσκομε στα διόδια της Ελευσίνας από εκεί εθνική μέχρι Αρτεμίσιο και από εκεί επαρχιακό Λεβίδι Βλαχέρνα Παναγίτσα στενό ζευγολατιό και άφιξη στο γη και ύδωρ περί της 9 πάρα κάτι.
Υποθέτω ότι αν και εφόσον και ημπορείς το σημείο που βολεύει είναι τα διόδια της Ελευσίνας γύρω στις 7 πάρα τέταρτο.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Ωωωωωωωωωωωω νέο άβαταρ!!!!!!!!!!!! Ε, βέβαια, βέβαια, καινούριο μηχανάκι, καινούρια φώτο...................
λεγε βρε τι θα κανουμε κι ασε τα σαπια...
που εχεις τεφτερι με το ποσα μηχανακια εχεις γιατι τα ξεχνας! :ha:ha:ha:p:p:friend:
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Γεώργιε κατά την 6ην πρωινή του Σαββάτου αναχωρώ ταχέως από Λαύριον, μέχρι την 6ην και 45 θα βρίσκομε στα διόδια της Ελευσίνας από εκεί εθνική μέχρι Αρτεμίσιο και από εκεί επαρχιακό Λεβίδι Βλαχέρνα Παναγίτσα στενό ζευγολατιό και άφιξη στο γη και ύδωρ περί της 9 πάρα κάτι.
Υποθέτω ότι αν και εφόσον και ημπορείς το σημείο που βολεύει είναι τα διόδια της Ελευσίνας γύρω στις 7 πάρα τέταρτο.
Εκτός απροόπτου (για το οποίο φυσικά θα ενημερώσω - στείλε ένα κινητό με ΠΜ) θα είμαι εκεί.
 

Διαμαντής

Μέλος
Όνομα
Διαμαντής
Μοτό
TRANSALP XL650V
Από άσφαλτο Παρασκευή θα ξεκινήσει κανείς?

Επίσης στην ασφάλτινη του Σαββάτου, θα ξεκινήσει κανείς από την αρχή?

:rolleyes:
Από Παρασκευή θα κατέβω αλλά δεν ξέρω ώρα αναχώρησης ακόμα και θα στήσω σκηνή. Φυσικά όλη την ασφάλτινη το Σάββατο. Τί ώρα υπολογίζετε αναχώρηση το Σάββατο;
 

christetr

Ο ηλίθιος είναι αήττητος!!!!
Περιοχή
ATHENS MAROUSI
Όνομα
Chris
Μοτό
TDM 900 2003 - Lambretta Li 150 s2 1961
R 1200 GS 2009
Καλημέρα ,κι εγώ μέσα για την ασφάλτινη του Σαββάτου εκτός απροόπτου ! Ωρα αναχώρησης απο Αθήνα ?
 

Adventurous

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
GSXR Κ8 1000
Γεώργιε κατά την 6ην πρωινή του Σαββάτου αναχωρώ ταχέως από Λαύριον, μέχρι την 6ην και 45 θα βρίσκομε στα διόδια της Ελευσίνας από εκεί εθνική μέχρι Αρτεμίσιο και από εκεί επαρχιακό Λεβίδι Βλαχέρνα Παναγίτσα στενό ζευγολατιό και άφιξη στο γη και ύδωρ περί της 9 πάρα κάτι.
Υποθέτω ότι αν και εφόσον και ημπορείς το σημείο που βολεύει είναι τα διόδια της Ελευσίνας γύρω στις 7 πάρα τέταρτο.
Βαρέστε ένα κόφτη για εμένα σαν περνάτε από το Δάρα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
Βαρέστε ένα κόφτη για εμένα σαν περνάτε από το Δάρα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πάρε μια σακούλα μήλα Δάρα μαζί σου (τα καλά, τα ντελίσια) και περνάω εγώ..... ;):D
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Καλημέρα ,κι εγώ μέσα για την ασφάλτινη του Σαββάτου εκτός απροόπτου ! Ωρα αναχώρησης απο Αθήνα ?
Πρώτα ο θεός καλά να είμαστε μέχρι το Σάββατο, 7 πάρα τέταρτο από τα διόδια της Ελευσίνας θα εκκινήσουμε. Για την ακρίβεια αμέσως μετα τα διόδια, πληρώνουμε τον οβολό μας περνάμε και πιάνουμε δεξιά.
 

christetr

Ο ηλίθιος είναι αήττητος!!!!
Περιοχή
ATHENS MAROUSI
Όνομα
Chris
Μοτό
TDM 900 2003 - Lambretta Li 150 s2 1961
R 1200 GS 2009
Πρώτα ο θεός καλά να είμαστε μέχρι το Σάββατο, 7 πάρα τέταρτο από τα διόδια της Ελευσίνας θα εκκινήσουμε. Για την ακρίβεια αμέσως μετα τα διόδια, πληρώνουμε τον οβολό μας περνάμε και πιάνουμε δεξιά.
Ωραία , θα βρεθούμε εκεί !! Σε ευχαριστώ φίλε μου !!
 

Agelis

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Angelis
Μοτό
690 enduro R 12'
1090 adventure R 19'
Η ταβέρνα στη Δήμητρα "Το στέκι του μερακλή",είναι ενημερωμένη για το Τριήμερο, για όποιον επιθυμεί.
Διαθέτη επίσης και δωμάτια με το όνομα " Ερυκίνη",σε τιμή 50€ με πρωϊνό,για τους συμμετέχοντες
Βρέθηκα σήμερα εκεί για φαγητό.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Να περάσετε όμορφα,θα είμαι σε άλλο βουνό αυτό το σ/κ;)
Όμορφα και στο on καί στο off :inlove:
 
Top Bottom