ADVtrONy 2023

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ο καπετάνιος @αμπεμπαμπλομ που λέει για καρύταινες και ανδρίτσαινες, είναι χωμάτινος και απλά παίζει με τη δίκη μας μπάλα. Να πάει να παίξει άλλου.
Εγώ παίζω μπάλα γενικά, οποίος δεν μπορεί τα χνωτα μου μπορεί να με μπλοκάρει ελεύθερα :cool:

Από εκεί και πέρα εγώ δεν πρότεινα να αλλάξει η διαδρομή, απλά ΡΩΤΗΣΑ αν βολεύει το κομμάτι επειδή ξέρω ότι είναι ωραίο.

Αν ο νηματοθέτης/σχεδιαστής της διαδρομής ήρθε σε δύσκολη θέση ή πιέστηκε εξαιτίας μου ξεκαθαρίζω πως δεν ήταν αυτή η πρόθεσή μου.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Τσεκαρετε αν δουλεύει και αν υπάρχει κομμάτι με υποψία χώματος (εκτός του λιγου.στην εκκίνηση και στην επιστροφή)

Θενκς .
Μια χαρά δουλεύει το αρχείο.
 

LARRY

ADVENTURA ADRENALINA
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Dimitris
Μοτό
T 7 - KMX200
Εγώ παίζω μπάλα γενικά, οποίος δεν μπορεί τα χνωτα μου μπορεί να με μπλοκάρει ελεύθερα :cool:

Από εκεί και πέρα εγώ δεν πρότεινα να αλλάξει η διαδρομή, απλά ΡΩΤΗΣΑ αν βολεύει το κομμάτι επειδή ξέρω ότι είναι ωραίο.

Αν ο νηματοθέτης/σχεδιαστής της διαδρομής ήρθε σε δύσκολη θέση ή πιέστηκε εξαιτίας μου ξεκαθαρίζω πως δεν ήταν αυτή η πρόθεσή μου.
..κύριος! :p:D
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Εγώ παίζω μπάλα γενικά, οποίος δεν μπορεί τα χνωτα μου μπορεί να με μπλοκάρει ελεύθερα :cool:

Από εκεί και πέρα εγώ δεν πρότεινα να αλλάξει η διαδρομή, απλά ΡΩΤΗΣΑ αν βολεύει το κομμάτι επειδή ξέρω ότι είναι ωραίο.

Αν ο νηματοθέτης/σχεδιαστής της διαδρομής ήρθε σε δύσκολη θέση ή πιέστηκε εξαιτίας μου ξεκαθαρίζω πως δεν ήταν αυτή η πρόθεσή μου.
Γιάννη, αν σε έθιξα με το πως εκφράστηκα ή σε στεναχώρησα σου ζήτω ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ συγγνώμη!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Γιάννη, αν σε έθιξα με το πως εκφράστηκα ή σε στεναχώρησα σου ζήτω ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ συγγνώμη!!
Θα κεράσεις λουκουμα μεθαύριο;;
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
Επειδή δεν είμαι ακόμη βέβαιος εάν θα μπορέσω να ακολουθήσω επιτρέψτε μου να κάνω κάποιες προτάσεις για σημεία πάνω στη διαδρομή, ενδεχομένως ιδανικά για στάση για καφέ- φωτογραφίες-ανάπαυλα, και τα οποία δεν αλλοιώνουν τίποτα από το σχεδιασμό αυτής, εκτός ίσως από τη χρονική διάρκεια αυτής. Εάν νομίζετε ότι κεντρίζουν το ενδιαφέρον σας εξετάστε τις πιθανότητες στάσης σε αυτά.

  1. η γέφυρα του Λάδωνα κοντά στον Σπάθαρη για φωτογραφίες κάτω από τα πλατάνια.
  2. "στρίψτε" (με ασφάλεια γιατί ο δρόμος σε σημεία είναι στενός) τις μηχανές στις στροφές από το Λευκοχώρι έως τα Λαγκάδια και βγάλτε αναμνηστική μόλις βγείτε από τα Λαγκάδια στο χώρο με τα παγκάκια απέναντι από το, αμφιθεατρικά χτισμένο, χωριό.
  3. η εκκλησία της Αγ. Παρασκευής με τις βρύσες, μετά τα Λαγκάδια. Το νερό αναβλύζει κάτω από την εκκλησία!
  4. προτιμήστε, αντί της Δημητσάνας, την πολύ πιο γραφική Στεμνίτσα για καφέ επί της πλατείας και σύντομη επίσκεψη στο κάστρο.
  5. μετά τη διασταύρωση για Ελάτη - Βυτίνα (βίλες Παράβαλου/Κωτσόβολου) στάση για φωτογραφίες σε κάποιο από τα σημεία αναψυχής δίπλα στον Μυλάοντα ποταμό (κάτι που δεν κάναμε στην πρόσφατη βόλτα στο Μαίναλο).
  6. για φαγητό στο Βαλτεσινίκο στην Κληματαριά (με θέα) ή στον Βασιλικό.
  7. στο Θεόκτιστο αγοράστε ντόπια γραβιέρα. Απλά καμία σχέση με αυτή της Βυτίνας.
Και κάποιες μικρές παρακάμψεις που ίσως αξίζουν αφού δε βγάζουν σημαντικά εκτός πορείας...

  1. στην αρχή της διαδρομής μετά τη Μουριά, και αφού περνά η διαδρομή δίπλα από τη λίμνη, στη διασταύρωση για Βάχλια - Κοντοβάζαινα στα 2,5χλμ δεξιά αξίζει μια σύντομη επίσκεψη στο φράγμα του Λάδωνα. Αν είναι ανοιχτή η πύλη ή επιτρέψει ο φύλακας βγάζετε φωτογραφίες και συνεχίζετε.
  2. αν στη Δημητσάνα βγείτε εκτός διαδρομής για να επισκεφθείτε το μουσείο υδροκίνησης κάντε το ίδιο και στην κοντινή Μονή Αιμυαλών....
  3. επίσκεψη στο Σανατόριο της Μάνας μετά τα Μαγούλιανα (αν και τώρα ανακατασκευάζεται για να χρησιμοποιηθεί ως ξενοδοχείο και δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσει κανείς να καταλάβει το μέγεθός του για την εποχή που φτιάχτηκε) 200 μέτρα από την κεντρική οδό.
  4. μετά τα Παγκραταίικα Καλύβια επίσκεψη στο ιστορικό κλήμα Παυσανία - ηλικίας άνω των 3000 ετών!! -1,5χλμ από τη σχεδιασμένη διαδρομή (οι πηγές του Λάδωνα βρίσκονται γύρω στα 5χλμ πιο πάνω).
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Γιάννη, αν σε έθιξα με το πως εκφράστηκα ή σε στεναχώρησα σου ζήτω ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ συγγνώμη!!
Εγώ σου ζητώ συγνώμη γιατί ήμουν απότομος :)
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22

Attachments

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αυτά είναι...:friendship:
Προχωράει η οργάνωση για τους ασφάλτινους...:ok:
Η χωματεροί ακόμη ψάχνονται...:p
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτά είναι...:friendship:
Προχωράει η οργάνωση για τους ασφάλτινους...:ok:
Η χωματεροί ακόμη ψάχνονται...:p
Μην φοβάσαι....όλα είναι υπολογισμένα στην τύχη, όπως παντα :p
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Η χωματεροί ακόμη ψάχνονται...:p
Κατασκοπεύω τώρα το θέμα της Παρασκευής ώστε να βγάλουμε και ασφάλτινη διαδρομη για να φτάσουμε στις Μουριές παρέα :secret:
 

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
Πληροφοριακά γιατί ή μου έχει διαφύγει ή δεν αναφέρεται κάπου.... Τι ώρα έχει εκκίνηση; Γιατί για να έρθω Λάδωνα (αν καταφέρω να λύσω τα θεματάκια μου) θέλω άνετα 01:15'....
Το οποίο, σε περίπτωση πολύ πρωινής ώρας, σημαίνει είτε αχάραγα αναχώρηση είτε συνάντηση κάπου ενδιάμεσα...
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Πληροφοριακά γιατί ή μου έχει διαφύγει ή δεν αναφέρεται κάπου.... Τι ώρα έχει εκκίνηση; Γιατί για να έρθω Λάδωνα (αν καταφέρω να λύσω τα θεματάκια μου) θέλω άνετα 01:15'....
Το οποίο, σε περίπτωση πολύ πρωινής ώρας, σημαίνει είτε αχάραγα αναχώρηση είτε συνάντηση κάπου ενδιάμεσα...
Είχαν πει τα παιδιά (νομίζω ο Κώστας XR Maniac ή ο Βαγγέλης tc-drift) να ξεκινήσουμε όλοι μαζί κατά τις 09:00 από το ποτάμι ....
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Πληροφοριακά γιατί ή μου έχει διαφύγει ή δεν αναφέρεται κάπου.... Τι ώρα έχει εκκίνηση; Γιατί για να έρθω Λάδωνα (αν καταφέρω να λύσω τα θεματάκια μου) θέλω άνετα 01:15'....
Το οποίο, σε περίπτωση πολύ πρωινής ώρας, σημαίνει είτε αχάραγα αναχώρηση είτε συνάντηση κάπου ενδιάμεσα...
9 έχουμε πει. Θα το δούμε για το ενδιάμεσο
 

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
Οκ, το κρατάω και ο Θεός βοηθός!
 
Top Bottom