AdvONride 2024

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Υπό πολιορκία τελεί ο Κοζιακας? όλες οι διαβάσεις από, και προς, κλειστές είναι?
Από χαλίκι για Μέτσοβο εξακολουθεί η ασφαλτινη προσέγγιση η και εκεί όλα χωματορεματιες έγιναν
Λογικά η προαναφερθείσα γέφυρα θα ανοίξει οσονούπω (εκτός απροόπτου).
Από Χαλίκι προς Ανήλιο περνάει πάντως.

Και εσύ βρε πάσα μου βάλε λίγη περιπέτεια στη ζωή σου... :p
Πάτα και λίγο χωματάκι...:roflmao:
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Επίσης η γέφυρα Μουργκάνι Γέφυρα μουργκάνι · PFPV+23, Kastania 420 36, Griekenland είναι προσωρινά κλειστή οπότε δεν ξέρω πως μπορείς πλέον να φτάσεις στην Ε.Ο Τρικάλων - Ιωαννίνων δεδομένου ότι και η καινούρια γέφυρα στην Διάβα έχει κλείσει μετά τον Σεπτέμβρη.

Καλημέρες...!
αν δεν ανοίξει, υπάρχει και το Ελάτη Πύλη Καλαμπακα :p
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν θυμάμαι καλά....έχω κατέβει από Ελάτη Κρυοπηγή, Καλύβια λίμνης Πλαστήρα μια τρομερή διαδρομή και φυσικά συνεχίζει πιο νότια κλπ κλπ
Έχει πράμα γενικά η περιοχη
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
αν δεν ανοίξει, υπάρχει και το Ελάτη Πύλη Καλαμπακα :p
Αυτό πια είναι διαδρομή δια τουρίστες. Διατηρούσα την εσφαλμένη ίσως εντύπωσην ότι είμεθα αυτόχθονες, η τουλάχιστον προσποιούμεθα ότι είμαστε.
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Και εσύ βρε πάσα μου βάλε λίγη περιπέτεια στη ζωή σου... :p
Πάτα και λίγο χωματάκι...:roflmao:
Χώματα και λοιπές ομορφιές και περιπέτειες, θέλουν ποιο πολεμικό και ελαφρύ τακουνατο μηχανάκι. Εγώ όμως πλέον έχω συνηθίσει την επι μακρόν άνεση του μασκουλοδοντου του ¼ του τόνου και δεν την αποχωρίζομε. Ούτε καν σκέπτομαι την πιθανότητα να θέσω σε κίνηση τον Πήγασο με τακούνια και να κάνω τέτοιο ταξίδι.
Αυτά είναι δια τις νεότερες γενεές που αντέχουν, εγώ δεν αντέχω πλέον, όταν πέφτω μετα πονάω για ώρα.
Τελευταίο χωμάτινο ταξίδι από Αθήνα για Πρέσπες έγινε πριν 8 χρόνια και εκεί κατάλαβα ότι δεν τραβάει το μουλάρι άλλο πλέον.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Χώματα και λοιπές ομορφιές και περιπέτειες, θέλουν ποιο πολεμικό και ελαφρύ τακουνατο μηχανάκι. Εγώ όμως πλέον έχω συνηθίσει την επι μακρόν άνεση του μασκουλοδοντου του ¼ του τόνου και δεν την αποχωρίζομε. Ούτε καν σκέπτομαι την πιθανότητα να θέσω σε κίνηση τον Πήγασο με τακούνια και να κάνω τέτοιο ταξίδι.
Αυτά είναι δια τις νεότερες γενεές που αντέχουν, εγώ δεν αντέχω πλέον, όταν πέφτω μετα πονάω για ώρα.
Τελευταίο χωμάτινο ταξίδι από Αθήνα για Πρέσπες έγινε πριν 8 χρόνια και εκεί κατάλαβα ότι δεν τραβάει το μουλάρι άλλο πλέον.
Εντάξει!!!
Είσαι και γεννημένος το '40, πόσο να αντέξεις πΧια;;; :ha
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Αυτό πια είναι διαδρομή δια τουρίστες. Διατηρούσα την εσφαλμένη ίσως εντύπωσην ότι είμεθα αυτόχθονες, η τουλάχιστον προσποιούμεθα ότι είμαστε.
Το γνωριζω και συμφωνώ. Αλλά πως αλλιώς θα πάμε (αν πάμε) στην Κατάρα με κλειστούς δρόμους;

Μπορούμε να κάνουμε και μια γύρα τα Μετέωρα…

Ο άνθρωπος εξελίχθηκε λόγω της προσαρμοστικότητας του.
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Αναμένουμε με ενδιαφέρον και εδω!
Τι ενδιαφέρον ημπορεί να έχει δια εσάς εδώ στη ζώνη του λυκόφωτος άρχοντα Ιωάννη κυβερνήτη του χωματοθραυστικου.
Ίσα που επιπλέουμε, στις αντλίες ήμαστε να μην πάμε αύτανδροι
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Αν η πρώτη μέρα τελείωνει οντως στα Πράμαντα τότε γτ οχι; Μια μέρα tronny μια μέρα troffy..
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Αν η πρώτη μέρα τελείωνει οντως στα Πράμαντα τότε γτ οχι; Μια μέρα tronny μια μέρα troffy..
Η δεύτερη μέρα του ΟΦΦ είναι εξίσου ωραία
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Η δεύτερη μέρα του ΟΦΦ είναι εξίσου ωραία
Το ΟΝ αν τελειώνει Πράμαντα, νομιζω εσυ το είχες προτείνει, την πρώτη μέρα. Τότε ακολουθείς την δεύτερη OFF. Αλλα κάτσε να περάσει ο χιονιάς
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν η πρώτη μέρα τελείωνει οντως στα Πράμαντα τότε γτ οχι; Μια μέρα tronny μια μέρα troffy..
Γιατί η δεύτερη ημέρα περνάει από χωμάτινες κορυφές που δεν χάνονται
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Το ΟΝ αν τελειώνει Πράμαντα, νομιζω εσυ το είχες προτείνει, την πρώτη μέρα. Τότε ακολουθείς την δεύτερη OFF. Αλλα κάτσε να περάσει ο χιονιάς
Θα χάσεις την πιο ωραία μέρα ρε συ.

Στάλθηκε από το ASUS_AI2302 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Αν η πρώτη μέρα τελείωνει οντως στα Πράμαντα τότε γτ οχι; Μια μέρα tronny μια μέρα troffy..
Να κανεις το troffy ολο, θα περνάει από σημεία που δεν πας μόνος σου, το Οn κομμάτι το κάνεις όποτε θες και μονος σου... Μην το χασεις συμφωνώ με Κώστα και Γιάννη.... Μακάρι να καταφερω-μπορεσω να έρθω.... :secret:στο troffy.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Να κανεις το troffy ολο, θα περνάει από σημεία που δεν πας μόνος σου, το Οn κομμάτι το κάνεις όποτε θες και μονος σου... Μην το χασεις συμφωνώ με Κώστα και Γιάννη.... Μακάρι να καταφερω-μπορεσω να έρθω.... :secret:στο troffy.
Παπα-τρέχα μακάρι να έρθεις να οδηγήσουμε και παρέα!
 
Top Bottom