Africa twin 18 Red tricolor σελα και Pandora συναγερμος

constantinos13

Μέλος
Όνομα
constantinos
Μοτό
integra 700 2012
καλησπερα, ενδιαφερομαι για αυτη τη μηχανη κ θελω να ρωτησω 2 πραγματα. Η κοκκινη σελα εχει καποια ασπρα τμηματα, τα οποια διαβασα καπου οτι με τον καιρο θα γινουν καφε..πραγμα οχι τοσο ωραιο... ισχυει αν καποιος ξερεις, η εχει τη μηχανη αυτη? Θα μπορουσα να ζητησω να μου βαλουν τη μαυρη σελα αντι για τη κοκκινη ?Τελος οσον αφορα το συναγερμο pandora, γνωριζετε αν παυει να λειτουργει η εγγυηση εφοσον γινει εγκατασταση?Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
καλησπερα, ενδιαφερομαι για αυτη τη μηχανη κ θελω να ρωτησω 2 πραγματα. Η κοκκινη σελα εχει καποια ασπρα τμηματα, τα οποια διαβασα καπου οτι με τον καιρο θα γινουν καφε..πραγμα οχι τοσο ωραιο... ισχυει αν καποιος ξερεις, η εχει τη μηχανη αυτη? Θα μπορουσα να ζητησω να μου βαλουν τη μαυρη σελα αντι για τη κοκκινη ?Τελος οσον αφορα το συναγερμο pandora, γνωριζετε αν παυει να λειτουργει η εγγυηση εφοσον γινει εγκατασταση?Ευχαριστω εκ των προτερων!

Πάρε ένα τηλ στο Μοτο Πέτσας (2109582988) και θα σου πουν για όλα. Έχουν κι Αφρικα 2018 με Pandora εγκατεστημένο !
 

constantinos13

Μέλος
Όνομα
constantinos
Μοτό
integra 700 2012
καλημερα, επειδη το μηχανακι δε θα το παρω απο κει, ρωτησα μηπως ξερει καποιος για τα 2 συγκεκριμενα ζητηματα. αν δν ξερει, να παρω να ρωτησω την αντιπροσωπεια, η οποια μαλλον θα απαντησει αρνητικα κ στα 2 !
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μια ερωτηση μπορεις να κανεις ετσι κι αλλιως.
Για τη σελα τι να σου πω;
Μονο καποιος που την εχει θα ξερει, αλλα και παλι τα αφρικα ειναι 3ετιας max. Δυσκολα να βρεις πολυ ταλαιπωρημενο για να σου πει.
 

constantinos13

Μέλος
Όνομα
constantinos
Μοτό
integra 700 2012
ρωτησα μηπως υπηρχε κατοχος κ των 2 εδω μεσα... θα περιμενω μηπως απαντησει και θα κανω κ ενα τηλεφωνο, εχεις δικιο. αν και αν εχουν pandora σε δικο τους μηχανακι, ενω ειναι οι ιδιοι αντιπροσωποι, ποιος να τους πει,και τι?!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
ρωτησα μηπως υπηρχε κατοχος κ των 2 εδω μεσα... θα περιμενω μηπως απαντησει και θα κανω κ ενα τηλεφωνο, εχεις δικιο. αν και αν εχουν pandora σε δικο τους μηχανακι, ενω ειναι οι ιδιοι αντιπροσωποι, ποιος να τους πει,και τι?!!
Γι αυτο σου λεω ;)
Τοποθετουν και Pandora συν τοις αλλοις.
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Κοίτα φίλε...όσον αφορά στη σέλα, εγώ το έχω από το Φλεβάρη με 8880 χλμ (κάποια απ' αυτά χωμάτινα) και δεν έχει παρουσιάσει το πρόβλημα που αναφέρεις...όμως πιστεύω, ότι αν δε την καθαρίζεις όταν κι όσο πρέπει, τότε σίγουρα θα "ποτίσει" η βρωμιά...



Στη παρακάτω φώτο φαίνεται πράγματι ότι στην άκρη κοντά στο κάτω μέρος του ντεπόζιτου αρχίζει να "καφετίζει"...

Πρέπει να της ξηγηθώ άμεσα ένα καλό καθάρισμα μάλλον... ;)




Για το συναγερμό και την εγγύηση, είναι κυρίως θέμα μάστορα-εγκαταστάτη και μετά εξουσιοδοτημένου συνεργείου που θα στο "σερβίρει"...

Δες κι αυτό:

Συναγερμος + Honda εγγυηση
 

constantinos13

Μέλος
Όνομα
constantinos
Μοτό
integra 700 2012
Γενικα επειδη ολα τα μηχανακια που ειχα ηταν χοντα, και τα πηγαινω σ ενα συγκεκριμενο συνεργειο χοντα, θεωρω οτι ακομα και κατι να παει στραβα θα μου το μπαλωσει εκεινος και θα το περασει στην εγγυηση...
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Άντε με το καλό τότενες το νέο σου Honda...:cool:

Για manual πας ή για DCT;
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Θα σας πηγαίνει βόλτα ο μικρός Γιαπωνεζάκος που είναι κρυμμένος στο DCT κι εσείς θα απολαμβάνετε τις διαδρομές ξέγνοιαστοι! :cool:
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Κι εγώ, αλλά ένεκα του ότι έχω κι άλλο μηχανάκι κι ότι το βρήκα manual κ ολοκαίνουργιο σε τιμή κόστους, το χτύπησα χωρίς δεύτερη σκέψη...;)

ΕΔΙΤ: Υπάρχει ειδικό θέμα για το DCT....Γράψε τις εντυπώσεις σου!

CRF 1000 AFRICA TWIN ADVENTURE-DCT
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Η κοκκινη σελα εχει καποια ασπρα τμηματα, τα οποια διαβασα καπου οτι με τον καιρο θα γινουν καφε..πραγμα οχι τοσο ωραιο... ισχυει αν καποιος ξερεις, η εχει τη μηχανη αυτη? Θα μπορουσα να ζητησω να μου βαλουν τη μαυρη σελα αντι για τη κοκκινη?
Αμφιβαλω αν σου αλλαξουν τη σελα με μαυρη αντι για κοκκινη. Και ναι, στα Rally Red (το κοκκινο που εβαλες πανω) και Tricolor (ασπρο με μπλε/κοκκινο που εχει μπλε/ασπρη σελα), το ασπρο της σελας οπως επισης και το μπλε/κοκκινο κομματι λερωνει ανεπανορθωτα με το χρονο, εκτος αν εισαι συνεχως απο πανω. Εγω προσωπικα αλλαξα το καλυμα των δυο σελων "με το καλημερα" σε γνωστο μαγαζι σελων και εχω κρατησει το μπλε-ασπρο καλυμα που ειναι αθικτο για οταν πουλησω το μηχανακι. Το κοστος του μαυρου καλυματος ητανε γυρω στα 50€.
 
Top Bottom