Africa twin rd07a Διαφορα tips, κολπακια για τον δρομο προς την αιωνιοτητα....

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
...ενώ οι υπόλοιποι που πουλάνε ΑΤ με μισό εκατομμύριο χλμ και βάλε(και γράφουν 45000χλμ στα κοντέρ)στο ψαρ και ζητάνε απο 3000€ έως και 6000€+++ δικαιολογούνται.Η μοτό σίγουρα θα φύγει σε αυτά τα χρήματα και απευθύνεται σε συγκεκριμένους αγοραστές(παγκοσμίως).Εγώ(σαν απλός αγοραστής)αν είχα να διαθέσω 15000€ Τ7 θα έπερνα και τα ρέστα καλτσούνια!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
...ενώ οι υπόλοιποι που πουλάνε ΑΤ με μισό εκατομμύριο χλμ και βάλε(και γράφουν 45000χλμ στα κοντέρ)στο ψαρ και ζητάνε απο 3000€ έως και 6000€+++ δικαιολογούνται.Η μοτό σίγουρα θα φύγει σε αυτά τα χρήματα και απευθύνεται σε συγκεκριμένους αγοραστές.Εγώ(σαν απλός αγοραστής)αν είχα να διαθέσω 15000€ Τ7 θα έπερνα και τα ρέστα καλτσούνια!!!!
Θα συμφωνήσω μονο στα καλτσουνια .

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Εσύ με τι ρέστα να πάρεις καλτσούνια;
Θα παρω απο του Μίλτου , πανε μια χαρα με την Ρακή

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Πιστευετε οτι μια μηχανη παρατημενη δεν θελει ενα λυσιμο το μοτερ και να κλειστουν ολα με λαδια και να παρει μπροστα σαν να ηταν απο ρεμπιλτ;; ακομα και με 0 χλμ ολα τα τσιμουχακια θα ειναι ξερα.... Αυτα μονο για καποιους συλλεκτες αξιζουν οχι για καθηνερινη χρυση απλου θνητου

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Καλησπερα απανταχου κλεισμενοι και πολιορκοιμενοι..... Εκανα μια σκεψη καιρο τωρα.... Να κανω τρουπες σε μια μαμα μεταχειρισμενη ταπα βενζινας που εχω και να μπορω να βαλω τανκ μπαγκ κουμποτω.... Δεν το εχω δει καπου και απο κατω αν κανω τρουπες δεν θα χανει μπενζινα... Τι λετε;;; θα εχω να αντιμετωπισω αλλα προβληματα; ακουω γνωμες....


#xrv_world_explorer
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Κατά την άποψή μου δεν υπάρχει κανένας λόγος. Με ένα απλό tank bag με μαγνήτες (ή και με λουριά) κάνεις μια χαρά δουλειά.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Κατά την άποψή μου δεν υπάρχει κανένας λόγος. Με ένα απλό tank bag με μαγνήτες (ή και με λουριά) κάνεις μια χαρά δουλειά.
Απλα θα ειναι κατι πολυ αμεσα και θα μπορω να το βγαζω σε ενα δευτερολεπτο και επισης δεν θα γρατσουναω το ντεποζιτο...

#xrv_world_explorer
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Απλα θα ειναι κατι πολυ αμεσα και θα μπορω να το βγαζω σε ενα δευτερολεπτο και επισης δεν θα γρατσουναω το ντεποζιτο...

#xrv_world_explorer
Όπως νομίζεις. Εγώ πάντως με ένα μαγνητικό tank bag που είχα στο 1100gs έβγαινε και αυτό σε ένα λεπτό και δεν γρατσουνισε ποτέ το ντεπόζιτο.

Ευκαιρία πάντως είναι να το δοκιμάσεις και να γεμίσεις δημιουργικά τον χρόνο σου..
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Φίλος μου αγόρασε πρόσφατα ΑΤ 750 98αρι, και ψάχνεται για αναβάθμιση στα φρένα. Κοιτάει τις κλασσικές brembo P4.
Γνωρίζετε αν γίνεται, και τι μοντες χρειάζεται για να μπουν?
Ακούω ιδέες ;)

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Φίλος μου αγόρασε πρόσφατα ΑΤ 750 98αρι, και ψάχνεται για αναβάθμιση στα φρένα. Κοιτάει τις κλασσικές brembo P4.
Γνωρίζετε αν γίνεται, και τι μοντες χρειάζεται για να μπουν?
Ακούω ιδέες ;)

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αμα ξεκίνησε έτσι πες του να το πουλήσει
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Οκ λοιπόν πάμε από την αρχή
Αφρικα εχει οκ;
Τόσο γκάζι εχει το μηχανάκι που δε φτάνουν τα φρένα;Τα ξερω τα φρενα του υπόψιν
Ας καθαρίσει δαγκάνες πρώτα, ας βάλει και κανα άλλο τακακι, και μετα αν δε του αρέσει πες του να το πουλήσει
Οκ τώρα;;;:p
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Οκ λοιπόν πάμε από την αρχή
Αφρικα εχει οκ;
Τόσο γκάζι εχει το μηχανάκι που δε φτάνουν τα φρένα;Τα ξερω τα φρενα του υπόψιν
Ας καθαρίσει δαγκάνες πρώτα, ας βάλει και κανα άλλο τακακι, και μετα αν δε του αρέσει πες του να το πουλήσει
Οκ τώρα;;;:p
Έχει 2πιστονα ρε...και επειδή ξέρω τι σημαίνουν 2πιστονα από το caponord, λέω με βεβαιότητα ότι ΔΕΝ έχει φρένα πάνω από τα 120.

Τώρα το πήρε και είναι και μπιμπελό το καημένο και το έχει και μεράκι. Πήρε ελατήρια, πήρε πίσω wp κλπ



Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Έχει 2πιστονα ρε...και επειδή ξέρω τι σημαίνουν 2πιστονα από το caponord, λέω με βεβαιότητα ότι ΔΕΝ έχει φρένα πάνω από τα 120.

Τώρα το πήρε και είναι και μπιμπελό το καημένο και το έχει και μεράκι. Πήρε ελατήρια, πήρε πίσω wp κλπ



Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καταλαβα τι λες οποτε να εξηγήσω γιατί το λέω σύμφωνα με το πως το έχει αντιληφθεί η φτωχή μου η γκλάβα
Αποστάτες στις δαγκάνες σημαίνει ότι η πλευστότητα παει περίπατο, άρα ποτε μα ποτέ δε πρόκειται να μάθει τα φρενα του
Μη κοιτας κατόχους καλοπουλημενης μοτο, που είχαν ξεσκιστεί να βάζουν τετραπιστονες....είχαν α βου σου, σχεδόν όλοι, αλλιώς θα χαν σπάσει τα μούτρα τους ολοι σε φρενα πανικού παντα μιλάμε
Οι δαγκανες καλές είναι και το χω ψάξει αρκετά, αίσθηση δεν υπάρχει
Αλλά ας ξεκινήσει πρώτα με τη συντήρηση των φρένων όπως προανέφερα
Προσωπική άποψη, κάθε συμβουλή δεκτη
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Εγω που τις ανακατασκευασα με καινουργια τσιμουχακια και σωληνακια υψηλης.... Ειμαι 140 κιλα και μονο εντο δεν σηκωνει..... Εχεις αψογα φρενα για την εποχη του..... Τα λεφτα που θα ριξει εχει να βαλει μια αναρτηση πισω..... Και ελατηρια μπροστα για αρχη!!!!!!

#xrv_world_explorer
 
Top Bottom