Africa twin rd07a Διαφορα tips, κολπακια για τον δρομο προς την αιωνιοτητα....

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Καλησπερα παιδες...για να μην ανοιγω νεο θεμα θελω να κανω αρκετες αλλαγες σε (τρομπα βενζινας , ανορθωτη , αντικατασταση πλαστικων θηκων τσοκ σε αλουμινιου , πινια , ακτινολογιση με καινουργιες ακτινες , αντικατασταση ολων τον σωληνων βενζινας και αερα γιατι καποιοι ειναι κοκαλο , και αντικατασταση δισκακια αμπραγιαζ ) για τα πρωτα δυο εχω παρει αρκετες πληροφοριες απο σταυρουλια και σουγκαρια οποτε εχω καταληξει καπου . Αρχικα θελω την αποψη σας αν πασχει καπου αλλου και την εχει πατησει καποιος ωστε να το προβλεψω απο τωρα και οχι αρκετα χιλιομετρα απο το γκαραζ μου... Επισης για τα πινια και τα δισκακια δεν εχω καποιο θεμα αλλα προληπτικα να εκανα περιεληξη του πρωτου και αντικατασταση των δευτερων.... Γενικα θελω αποψεις και μαστορα για περιληξη και οτι αλλο σας κατεβει στο μυαλο ωστε σε κανα διμηνο να βγει οπως πρεπει ... Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων...

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
απαντησε ηδη ο απο κατω...

Άμα δεν πάρεις τηλέφωνο.. δεν....:p
Bρε ναι.... Είναι αυτά που λέω για τους φαν του Σοιχιρο.
Αξιόπιστα γιατί δεν λέτε τις ζημιές σας.. :p
Τα λέτε τηλεφωνικως... Λουγκρες!
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Bρε ναι.... Είναι αυτά που λέω για τους φαν του Σοιχιρο.
Αξιόπιστα γιατί δεν λέτε τις ζημιές σας.. :p
Τα λέτε τηλεφωνικως... Λουγκρες!
κανεις λαθος ....

δεν προτεινω δημοσια κανεναν...
γιατι καποιοι ''θεωρουν'' οτι μπορει να εχω προσωπικο οφελος....
:UH:
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
αλλα αφου επιμενετε...

Χάρτης

electric marin

παναγιωτης
693 615 7545
Μην.....τα λες....στον μπεμβεδακια !!!!
Αστον να παει....Ιαπωνια...να φτιαξει...το μουλαρι του....χαχα..!!!!
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Αυτο το καπακι των πενφε που εχει δύναμο μεσα που μπορω να το βρω;;; Να βαλω απο κανα l200 να καθαρισω χαχαχα

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Μια Αφρικάνα 2002 με 0 χλμ στο οδόμετρο (και κάποια χρήσιμα tips). Βέβαια στο βίντεο το μάτι μου έπαιζε συνέχεια και σε ένα άλλο μπλε... :p

Το αγαπημένο μου χρώμα.....:)
 
Reactions: STF

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Μια Αφρικάνα 2002 με 0 χλμ στο οδόμετρο (και κάποια χρήσιμα tips). Βέβαια στο βίντεο το μάτι μου έπαιζε συνέχεια και σε ένα άλλο μπλε... :p

Κάπου διάβασα ότι ζητάει 15.000€ για αυτή τη μηχανή, ποσό απλά εξωφρενικό. Αλλά ξερω... είναι για γνώστες...
 
Τελευταία επεξεργασία:

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Κάπου διάβασα ότι ζητάει 15.000€ για αυτή τη μηχανή, ποσό απλά εξωφρενικό. Αλλά ξερω... είναι για γνώστες...

δε θα το ελεγα, μιλαμε για μηχανακι με 0 χιλιομετρα. Πραγματικα μηδεν, και σιγουρα αν βγει στην διεθνη αγορα θα πουληθει.

εξωφρενικο ειναι που πουλανε στρογγυλοφαναρα 1000-1500ε, η μεγαλα ονοφφ 5ετιας 3-4 χιλιαρικα κατω απο την τιμη του καινουριου
 
Reactions: STF

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
δε θα το ελεγα, μιλαμε για μηχανακι με 0 χιλιομετρα. Πραγματικα μηδεν, και σιγουρα αν βγει στην διεθνη αγορα θα πουληθει...
Γιατί να πουληθεί; Ωραία. Έχει 0 χιλιόμετρα. Ε και; είναι κλασσικό μήπως; Υπάρχουν καραβιές στη χώρα μας. Για το 650 αντε να το δεχτώ. Πρόσφατα μάλιστα ένα 650 με 0 χιλιόμετρα έπιασε τα 22.000€ σε δημοπρασία. Για το συγκεκριμένο όχι.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Γιατί να πουληθεί; Ωραία. Έχει 0 χιλιόμετρα. Ε και; είναι κλασσικό μήπως; Υπάρχουν καραβιές στη χώρα μας. Για το 650 αντε να το δεχτώ. Πρόσφατα μάλιστα ένα 650 με 0 χιλιόμετρα έπιασε τα 22.000€ σε δημοπρασία. Για το συγκεκριμένο όχι.

προσωπικα δε θα τα εδινα ποτε αλλα υπαρχουν σιγουρα πολλοι ανθρωποι που θα τα θελουν...επισης σιγουρα εχει θεσεις σε συλλογες με διαφορα μοντελα της χοντα, αν καποιος θελει να φτιαξει μια τετοια συλλογη, αυτο ειναι ενα απο τα καλυτερα διαθεσιμα δειγματα αυτη τη στιγμη στον πλανητη...

μην κοιτας αν ειναι καλο η οχι, οταν ενα οχημα εχει 0 χιλιομετρα (κουτα δηλαδη) αυτο του δινει εντελως διαφορετικη αξια....Επισης το οτι πουληθηκαν πολλα παλι δε λεει κατι, και το ΧΤ500 ειχε πουλησει σαν κουλουρι και ουτε ιδιαιτερα καλο μηχανακι ηταν ουτε τιποτα, οταν περασαν τα χρονια του τα κανανε παλιοσιδερα, τωρα απο οτι εχει απομεινει τα πουλανε στο θεο...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Κάπου διάβασα ότι ζητάει 15.000€ για αυτή τη μηχανή, ποσό απλά εξωφρενικό. Αλλά ξερω... είναι για γνώστες...
προσωπικα δε θα τα εδινα ποτε αλλα υπαρχουν σιγουρα πολλοι ανθρωποι που θα τα θελουν...επισης σιγουρα εχει θεσεις σε συλλογες με διαφορα μοντελα της χοντα, αν καποιος θελει να φτιαξει μια τετοια συλλογη, αυτο ειναι ενα απο τα καλυτερα διαθεσιμα δειγματα αυτη τη στιγμη στον πλανητη...

μην κοιτας αν ειναι καλο η οχι, οταν ενα οχημα εχει 0 χιλιομετρα (κουτα δηλαδη) αυτο του δινει εντελως διαφορετικη αξια....Επισης το οτι πουληθηκαν πολλα παλι δε λεει κατι, και το ΧΤ500 ειχε πουλησει σαν κουλουρι και ουτε ιδιαιτερα καλο μηχανακι ηταν ουτε τιποτα, οταν περασαν τα χρονια του τα κανανε παλιοσιδερα, τωρα απο οτι εχει απομεινει τα πουλανε στο θεο...
15.000 είναι πολύ καλή τιμή, είναι προφανές πως δεν απευθύνεται σε "μόνο γνώστες" αλλά σίγουρα σε "μόνο για συλλέκτες".

Θα θυμίσω πως ένα ξεχασμένο RΖ500 (κούτα) σε κάποια αποθήκη της Αυστραλίας πωλήθηκε αρχικά 30.000 ευρώ και μετά σε δημοπρασία 100.000€ ευκολα!

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
15.000 είναι πολύ καλή τιμή, είναι προφανές πως δεν απευθύνεται σε "μόνο γνώστες" αλλά σίγουρα σε "μόνο για συλλέκτες".

Θα θυμίσω πως ένα ξεχασμένο RΖ500 (κούτα) σε κάποια αποθήκη της Αυστραλίας πωλήθηκε αρχικά 30.000 ευρώ και μετά σε δημοπρασία 100.000€ ευκολα!

To 500 είναι 10 Χρόνια πιο παλιό και με λιγότερη παραγωγή φυσικά.
Και πολύ πολύ" ειδικό"μηχανακι.
Πάντως το 0 χλμ σίγουρα κάνει την τιμή του δελεαστική για συλλέκτες κλπ.
 
Reactions: STF

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
To 500 είναι 10 Χρόνια πιο παλιό και με λιγότερη παραγωγή φυσικά.
Και πολύ πολύ" ειδικό"μηχανακι.
Πάντως το 0 χλμ σίγουρα κάνει την τιμή του δελεαστική για συλλέκτες κλπ.
Σύμφωνοι, αλλά και τα οικονομικά μεγέθη διαφορετικά. Που 15 και που 100;

Τέλος πάντων εγώ κι εσύ δε θα το παίρναμε ούτε για 8 χιλιάρικα γιατί τα θέλουμε για να τα περπατήσουμε. Αν το πάρεις με 0 και τον επόμενο μήνα έχεις κάνει 1500 χλμ του αφαιρείς κάθε διαπραγματευτική ικανότητα.
Η μηχανή αυτή και σε αυτή τη τιμή είναι μόνο για μουσείο, έκθεση ή έναν συλλέκτη. Δεν γνωρίζω αν όντως η τιμή είναι αυτή, βασίζομαι στα γραπτά του Παντελή.
 
Top Bottom