Africa twin xrv750 rd07 η rd07A vs Yamaha xtz750 super tenere

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Σωστό και αυτό με τα φράγκα.... Είναι η συνέχεια αυτών που είπα.
Αν δεν κάνεις συντήρηση μόνος σου, δεν αξίζει να μπλεχτεί κάποιος με τις παλιατζουρες:D
Ένα βασικότατο πλεονέκτημα που έχουν οι παλιατζουρες :p, είναι ότι για έναν που πιάνουν τα χέρια του, του "επιτρέπει" η παλιατζουρα να ασχοληθεί.
Όλα τα καινούργια, με όλα αυτά τα ηλεκτρονικά μπλιμπλικια, όλο και σε περιορίζουν!!!
Οπότε, για εμένα, έχουν μια τεράστια ψήφο εμπιστοσύνης, όλες οι παλιατζουρες:D:D:D!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ένα βασικότατο πλεονέκτημα που έχουν οι παλιατζουρες :p, είναι ότι για έναν που πιάνουν τα χέρια του, του "επιτρέπει" η παλιατζουρα να ασχοληθεί.
Όλα τα καινούργια, με όλα αυτά τα ηλεκτρονικά μπλιμπλικια, όλο και σε περιορίζουν!!!
Οπότε, για εμένα, έχουν μια τεράστια ψήφο εμπιστοσύνης, όλες οι παλιατζουρες:D:D:D!!!
Ναι.... Αλλα είσαι μηχανικός δεν είσαι μαρμαρας:p
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
υπαρχει και αλλη λυση για οποιον θελει να μαθει να <πιανουν τα χερια του> και να ασχολειται με το μηχανακι του.
να αγορασει KTM,θελει δεν θελει θα γινει μηχανικος και ηλεκτρονικος μαζι:laugh::laugh:
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Καλησπερα και παλι στην ομαδα.... Για να μην ανοιγω νεο θεμα οποιος ξερει, τι διαφορα εχουν rd07 & rd07a... Εκτος απο την μασκα εμπρος. Επιπλεον εγω νομιζα οτι τα Α ειναι μονο με τον αετο αλλα εχω δει πολλα Α με κεραυνους... Υσχυει... Τελος μπορω να καταλαβω αν ενα rd07A ειναι του 96 / 97 / 98 /99 αραγες;;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Καλησπερα και παλι στην ομαδα.... Για να μην ανοιγω νεο θεμα οποιος ξερει, τι διαφορα εχουν rd07 & rd07a... Εκτος απο την μασκα εμπρος. Επιπλεον εγω νομιζα οτι τα Α ειναι μονο με τον αετο αλλα εχω δει πολλα Α με κεραυνους... Υσχυει... Τελος μπορω να καταλαβω αν ενα rd07A ειναι του 96 / 97 / 98 /99 αραγες;;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Καλησπερα και παλι στην ομαδα.... Για να μην ανοιγω νεο θεμα οποιος ξερει, τι διαφορα εχουν rd07 & rd07a... Εκτος απο την μασκα εμπρος. Επιπλεον εγω νομιζα οτι τα Α ειναι μονο με τον αετο αλλα εχω δει πολλα Α με κεραυνους... Υσχυει... Τελος μπορω να καταλαβω αν ενα rd07A ειναι του 96 / 97 / 98 /99 αραγες;;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
οταν παω σπιτι θα σου στειλω ακομη μια φωτο με ολες τις διαφορες(χρωματικες) που προσδιοριζουν το ετος κατασκευης.....
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Καλησπερα και παλι στην ομαδα.... Για να μην ανοιγω νεο θεμα οποιος ξερει, τι διαφορα εχουν rd07 & rd07a... Εκτος απο την μασκα εμπρος. Επιπλεον εγω νομιζα οτι τα Α ειναι μονο με τον αετο αλλα εχω δει πολλα Α με κεραυνους... Υσχυει... Τελος μπορω να καταλαβω αν ενα rd07A ειναι του 96 / 97 / 98 /99 αραγες;;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αποστολη πεταξου στον Φανη Στρωματια εχει ενα αφρικα στα 2κατι γιουρο !!!!!!
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Καλησπερα και παλι στην ομαδα.... Για να μην ανοιγω νεο θεμα οποιος ξερει, τι διαφορα εχουν rd07 & rd07a... Εκτος απο την μασκα εμπρος. Επιπλεον εγω νομιζα οτι τα Α ειναι μονο με τον αετο αλλα εχω δει πολλα Α με κεραυνους... Υσχυει... Τελος μπορω να καταλαβω αν ενα rd07A ειναι του 96 / 97 / 98 /99 αραγες;;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καμία ουσιαστική διαφορά τα RD07 με τα RD07A πέραν της παλαιότητας. Όπως λες και εσύ μόνο η μάσκα διαφέρει στο σημείο της ζελατίνας, οι βαλβίδες εξαέρωσης στα πιρούνια των 07 και νομίζω κάποια μικροδιαφορά στη σέλα.
Τα πρώτα 07A ήταν με κεραυνό (96-99) και τα τελευταία (00 - 03) με τον αετό.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Με υπερκαλυψες!!!! Αυτο κοιταω και γω γιαυτο κολλαω με τα 07 λογω παλαιοτητας... Καλα βρε παιδια ολα εισαγωγης ειναι;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
εψαχνα για Super Tenere 750 πριν λιγο καιρο. Ολα οσα ειδα η ειδαν φιλοι ηταν απλως χρεπια πλην ενος που ζητουσε υπερβολικα μεγαλο ποσο. Ειναι ενας σοβαρος λογος να στραφεις στην ΑΤ επειδη και περισσοτερες επιλογες εχεις και πολλα διαμαντια κυκλοφορουν ακομα.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Αυτο με τα χρεπια ισχυει και για τα rd07, αστα εχω απηνδησει..... Αλλα εχω πισμωσει θα το βρωωω το διαμαντι... Το ΑΤ δεν εχει προπτικες ντακαρισιου!!!! Μου θυμηζει ενα μουνοπανο συναδελφο μου λογιστη και ξενερωνω χαχαχαχα... Το μηχαμακι του λογιστακου το εχω ονομασει
εψαχνα για Super Tenere 750 πριν λιγο καιρο. Ολα οσα ειδα η ειδαν φιλοι ηταν απλως χρεπια πλην ενος που ζητουσε υπερβολικα μεγαλο ποσο. Ειναι ενας σοβαρος λογος να στραφεις στην ΑΤ επειδη και περισσοτερες επιλογες εχεις και πολλα διαμαντια κυκλοφορουν ακομα.
Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)

takis652

Μέλος
Περιοχή
Κερατσινι
Όνομα
Τακης
Μοτό
aprilia pegaso 650ie
Αυτο που λεγεται για τους μαστορες και τις εργασιες ειναι εν γενει σωστο.
Αλλα υπαρχει κι η αλλη οψη.
Αν ας πουμε αλλαγη τακακια σου πει τοσο τα τακακια και 40 γιουρα εργασια ( γιατι εφαγε 2 ωρες να τα κανει ολα τελεια, αντι 10' που ειναι σκετη η αντικατασταση) τι θα πει ο πελατης;
Ακριβος ο μαστορας! Με εγδυσε, μαχαιρια εφαγα κλπ.....
Το αλλο παλι με το : "ακουω κατι". Πληρωσε κανεις μαστορα που ασχοληθηκε 2 ωρες και δε βρηκε βλαβη; Ή βρηκε αλλα πληρωθηκε μονο για την επισκευη κι οχι για το ψαξιμο;

Σ αυτη τη βαση κινειται ολη η αγορα. Αν εισαι διατεθιμενος να πληρωσεις το κοστος της εργασιας, βρισκεις μαστορα. Στο τζαμπα , δε βρισκεις ;)

Κανονικα πληρωνονται ολα φιλοι μου. Εργατοωρα....
Ετσι δουλευουν παηκοσμιως, πλην Ελλαδος. Ακομα και η μελετη ενος επαγγελματια που σου υποβαλλει προσφορα (σε ολους τους κλαδους αναφερομαι) πληρωνεται. Μονο στην Ελλαδα ειναι τσαμπα!

Πώς το κανουν με κινητα, πισι κλπ;
Εχει κατι , δε δουλευει;
25 γιουρα μονο η διαγνωση.
Αν σε κάθε αλλαγή τακάκια "χαϊδεύουμε" και τις δαγκάνες... πάει το κλείσαμε το μαγαζί...!;);)
 
Top Bottom