aftermarket μανηταρια ή καγκελα

lari

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Λαζαρος
καλησπερα παλικαρια

θελω να κανω μια ερωτηση

θελω να βαλω μανηταρια ή καγκελα στο μηχανακι μου και η απορια μου ειναι η εξης..

τα μαμα εχουν 230 ευρω περιπου, τα αφτερμαρκετ θα ειναι φθηνοτερα.

αν εχω καποια πτωση αυριο μεθαυριο και πληγωθει το πλαισιο αν εχω αφτερμαρκετ μανηταρια θα με καλυψει η εγγυηση? δε ξερω τι θα παθει και αν παθει σε μια ενδεχομενη πτωση..βεβαια θα μου πεις μεγαλε αμα ειναι να στραβωσει εστω το πλαισιο παει να πει οτι το υπολοιπο μηχανακι θα εχει γινει θρυψαλα..

αν εχω μαμα μανηταρια στην ιδια περιπτωση θα με καλυψει η εγγυηση??

και η τελευταια ερωτηση ειναι..μανηταρια η καγκελα??

το μηχανακι ειναι yamaha mt 09 tracer..
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν νομιζω οτι καλυπτει καμμια εταιρεια περιπτωση ζημιας, μετα απο πτωση
Με καγκελα ή χωρις.....
Κανε μια ερωτηση στην εταιρεια.
 

lari

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Λαζαρος
αν για παραδειγμα το εχω παρκαρισμενο ετσι? και φοραω αφτερμαρκετ μανηταρια..και μου το ριξει καποιος.. μια στο εκατομμυριο παθαινει κατι το πλαισιο ξερω γω..παραδειγμα..

αλλα εκει πληρωνει η ασφαλεια του φταιχτη..

νταξει δε ξερω..σκεφτομαι φωναχτα..
 

NLS

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW R1200GS '07
Αν είναι να μπαίνουν σε σημείο που "παίρνει" το πλαίσιο (που ΦΥΣΙΚΑ δεν θα πάρει από ένα πέσιμο παρκαρισμένος... τι είναι η μηχανή, χάρτινη;...), τότε είναι βλακεία να βάλεις μανιτάρια, είτε σε καλύπτει η μαμά είτε όχι.
Είναι για προστασία αυτά τα πράγματα όχι για ομορφιά. Αν είναι να ΜΗΝ παρέχουν προστασία, τότε είναι μια κοτσάνα.
 

ikontop

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW F800GS
Η εγγύηση δεν πρόκειται να καλύψει πτώση, αλλά, επειδή νομίζω η μηχανή σου είναι καινούργια, αν την έχεις πάρει με κάποια χρηματοδότηση, ίσως έχεις υποχρεωτικά μεικτή ασφάλεια, οπότε σε καλύπτει έστω και από δικό σου λάθος/πτώση. Σε αυτή την περίπτωση σου αποζημιώνει και τα αξεσουάρ ανεξάρτητα από τη μάρκα τους (από όσο ξέρω πάντα).
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Η εγγύηση δεν πρόκειται να καλύψει πτώση, αλλά, επειδή νομίζω η μηχανή σου είναι καινούργια, αν την έχεις πάρει με κάποια χρηματοδότηση, ίσως έχεις υποχρεωτικά μεικτή ασφάλεια, οπότε σε καλύπτει έστω και από δικό σου λάθος/πτώση. Σε αυτή την περίπτωση σου αποζημιώνει και τα αξεσουάρ ανεξάρτητα από τη μάρκα τους (από όσο ξέρω πάντα).
Η μηχανη που αγοραζεται με χρηματοδοτηση, κανει υποχρεωτικα ασφαλεια κλοπης. Οχι μεικτη ασφαλεια. Το οποιο το επομενο εξαμηνο, αλλαζει κιολας. Για να ειμαστε ακριβεις...
 
Top Bottom