Airoh commander

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
το μόνο αρνητικό για μένα ότι δεν έχει d-ring...αλλά αυτόπιρει να ισχύει στα περισσότερα σε αυτά τα χρήματα...
Για μένα είναι θετικό αυτό. Έπειτα από τόσα χρόνια με d ring, ακόμα και στο αστικής χρήσης κράνος μου ( που σημαίνει αρκετά βάλε/βγάλε), βρίσκω αφάνταστα πιο εύκολο το μικρομετρικό κλείσιμο. Πλέον το έχω και στο shoei :)

Πολύ ενδιαφέρον και το acerbis, μεγάλο συν το fiberglass. Τώρα, τι κοιτάω αφού δεν πρέπει να ψωνίσω???????
 

katsim

Μέλος
Περιοχή
Ροδος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW r1150 gs
BMW r51/3
Αρχίζω και εγώ να καλοβλεπω το airoh μετά από 10 ΧΡΌΝΙΑ με το arai x3

Σκεφτόμουν σοβαρά για το shoei hornet adv αλλά καθότι έχω και το nxr νομίζω δεν υπάρχει λόγος, ειδικά για τις χωμάτινες βόλτες στο νησί!
Ειδικά μετά την άποψη του συντροχου πιο πάνω που ανέφερε τον αερισμό!

Το έχει κανένας να μας πει τα κύρια ελάττωμα του;;




Στάλθηκε από το KB2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Τελικά τί κάνουμε? Το αγοράζουμε το πορτοκαλί φωσφοριζέ ή δεν είναι καλό?
Πήγαινα καρφωτός για Airoh Commander, αλλά εδώ οι έμπειροι βάλατε μια σκέψη παραπάνω.
:rolleyes:
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Μίλησα πρόσφατα με κάτοχο και μου είπε ότι ποιοτικά δεν ήταν ευχαριστημένος. Μετά είδα και αυτό το review
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Μου έκανες την καρδιά περιβόλι! :p
Ξενέρωσα με το κράνος. Θα δω κάποια άλλα που αναφέρονται πιο πάνω.
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
:secret::secret::secret:
Πήγα πρωί πρωί! Το έβλεπα, το ξαναβλεπα χθες... Δεν κοιμήθηκα. Έχω ξυπνήσει από τις 5:45 και περιμένω να ανοίξει το μαγαζί!


το προηγούμενο κράνος που είχα, το είχα πάρει για να βγάλω το δίπλωμα, ένα MT warhead stingray. Ολοκαίνουριο είναι, το έχω βάλει κατά τα μαθήματα και μετά 4 μέρες τώρα που καβαλάω την μηχανή.
Πήρα αυτό, γιατί μου αρέσει πιο καλά, και βασικά επειδή σαν πιο ακριβό κράνος, θα είναι καλύτερο overall.

Η διαφορά των 2 είναι η μέρα με την νύχτα.
Τα υπόλοιπα... εν καιρό.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Πήγα πρωί πρωί!
αυτα κανεις και στο τελος θα μεινεις πανι με πανι...:laugh::laugh::laugh:
να δω με τι λεφτα θα παρεις εργαλεια ????

καλοφορετο και αχρειαστο Νικολα !!!:friendship:
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
:ha:ha:ha
Να είσαι καλά φίλε μου!!
Εργαλεία υπάρχουν πολλά και ότι χρειάζεται θα το έχουμε πάραυτα!! Είναι μέρος της δουλειάς μου τα εργαλεία, οπότε ότι χρειαστεί το ζητάω και το έχω την επόμενη :happy::happy:
Να γυρίσω δουλειά από βδομάδα, γιατί είμαι σε άδεια και 1) βαρέθηκα και 2) θέλω να παραγγείλω τα εργαλεία! χεχε
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Πανέμορφο κράνος άμα το δεις δεν μπορείς να αντισταθείς. Όσο δεν το πειράζεις μάλλον θα δεν θα έχεις παράπονα. Αν προσπαθήσεις να το αποσυναρμολογήσεις, και δεν σπάσεις κανένα φελιζολ από τα μαξιλαράκια βγάζοντας τα, τότε μαλλoν θα το σπάσεις στην προσπάθεια επανασυναρμολόγησης. Των παθών μου τον τάραχο έπαθα για να καταφέρω να εγκαταστήσω την ενδοεπικοινωνία (όχι τη δική του) μια midland. Υποσιάγωνο παρήγγειλε και ένα εφεδρικό να έχεις δεν θα πάει χαμένο, γιατί θέλει και 15-20 μέρες να έρθει.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Πανέμορφο κράνος.......
....... Υποσιάγωνο παρήγγειλε και ένα εφεδρικό να έχεις δεν θα πάει χαμένο, γιατί θέλει και 15-20 μέρες να έρθει.
Πολύ σωστό αυτό!
Έχω χάσει δύο μέχρι τωρα από το κράνος μου, και πάντα τύχαινε χειμώνα :mad:!!!!!
 
Top Bottom