AJP RP7 2021 Πανέμορφη καλλονή!

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Εχουμε πληροφοριες γιαυτη την πορτογαλλιδα;;; θα εχουμε εμφανηση επι ελληνικου εδαφους ;;; το μοτες ειναι δικο τους η απο καποιο παλιο μοντελο;;;




Ποσο ερωτευσιμο απο το 1 - 1000 ;;;;; :yew::yew::yew:





 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το είδα κι εγώ προχθές αυτό το βιντεάκι. Κάλα τα λέει ο τυπάκος, αν και Πορτογάλος για πορτογαλικό προϊόν.

Πολύ ενδιαφέρον "ειδικό" μηχανάκι πάντως, με τα συν και τα πλην του.... Υπάρχει αντιπρόσωπος Αθήνα;
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Το είδα κι εγώ προχθές αυτό το βιντεάκι. Κάλα τα λέει ο τυπάκος, αν και Πορτογάλος για πορτογαλικό προϊόν.

Πολύ ενδιαφέρον "ειδικό" μηχανάκι πάντως, με τα συν και τα πλην του.... Υπάρχει αντιπρόσωπος Αθήνα;

Απο οτι εψαξα , ο delta με τα ktm τα φερνει , αν και στο car , δεν ειδα τιποτα γιαυτη την εταιρεια ..... το μοτερ εχουμε πληροφοριες τι ειναι;;;
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Αν δεν κάνω λάθος είναι αυτός της νυν SWM τέως Husqvarna. Το μοτέρ που φορούσε το τελευταίο 630 νομίζω, πριν την αγοράσει η BMW.

Κατι καταλαβα απο τα κοκορακια πανω....... και μολις ειδα και τιμη 10950,00 με αγαπη !!!! χαχα
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Φοβερο μηχανακι και στην τελικη τα 11κ δεν ειναι και τοσα πολλα την στιγμη που εχει τοπ αναρτησεις και ειναι ραλλυ απο την μανα του. Δυστυχως ομως δεν νομιζω να ερχεται ελλαδα λογω απουσιας abs.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Λόγω περιορισμένης παραγωγής πιθανώς να έχει εξαιρέσεις από τον κανονισμό, σαν τα εντούρΑ κάτι.

Το μοτέρ είναι όντως το αναβαθμισμένο χουσκβάρνα.

Και είναι αστεία ψηλό, στην έκθεση στην Αγγλία το είχαν πιασμένο με τα σταθερά σταντ και δεν επέτρεπαν σε κανέναν να το πλησιάσει αν δεν ήταν υπάλληλος δίπλα να το κρατάει.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Φοβερο μηχανακι και στην τελικη τα 11κ δεν ειναι και τοσα πολλα την στιγμη που εχει τοπ αναρτησεις και ειναι ραλλυ απο την μανα του. Δυστυχως ομως δεν νομιζω να ερχεται ελλαδα λογω απουσιας abs.
Βεβαια με 11000 ψωνίζεις 690 ή 701.
Θα έπρεπε να είναι πιο χαμηλή η τιμή του θεωρώ, για να μπει δυνατά στην αγορά.
Δεν παύει να είναι κουκλι
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Βεβαια με 11000 ψωνίζεις 690 ή 701.
Θα έπρεπε να είναι πιο χαμηλή η τιμή του θεωρώ, για να μπει δυνατά στην αγορά.
Δεν παύει να είναι κουκλι
Για προσθεσε ομως κοστος φαιρινγκ στο 701.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Για προσθεσε ομως κοστος φαιρινγκ στο 701.
Ναι... Αλλά πάλι θα είναι ένα 701
Γιατι η πιο δύσκολη στιγμή, είναι αυτή που μετράς το κασέρι στο ταμείο και εκεί πρέπει να τα σκεφτείς όλα
Αν έκανε 8000 δεν θα κάναμε αυτή την κουβέντα φυσικά.
Μπορεί να κάνω λάθος βέβαια.
 

spyg

Μέλος
Περιοχή
Χολαργός
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
701 Enduro
Για προσθεσε ομως κοστος φαιρινγκ στο 701.
Υπάρχουν λύσεις για το 690/701 από 500-600 ευρώ. Εγώ πήρα μεταχειρισμένο πύργο της Rade Garage με 500 ευρώ με καινούρια πλαϊνά και ζελατίνα.
Παρ’όλα αυτά το AJP είναι πανέμορφο. Στο τέλος όμως πρέπει να σκεφτείς και άλλους παράγοντες όπως σέρβις - αντιπροσωπεία - ανταλλακτικά - μεταπώληση κτλ.
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Ναι... Αλλά πάλι θα είναι ένα 701
Γιατι η πιο δύσκολη στιγμή, είναι αυτή που μετράς το κασέρι στο ταμείο και εκεί πρέπει να τα σκεφτείς όλα
Αν έκανε 8000 δεν θα κάναμε αυτή την κουβέντα φυσικά.
Μπορεί να κάνω λάθος βέβαια.
Δεν εχω οδηγησει ουτε το ενα ουτε το αλλο, αλλα κατι μου λεει πως το pr7 ειναι πιο ευκολο μηχανακι στο χωμα με περισσοτερη ροπη χαμηλα και επισης πιο ανετο και σταθερο στο δρομο. Τα κτμ εχουν συνηθως καπως οριακες γεωμετριες που εξυπηρετουν πιο οριακη οδηγηση.
Συμφωνω απολυτα στα περι του ταμειου αλλα αυτο αφορα εμας τους ελληνες με τις ρηχες τσεπες.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν εχω οδηγησει ουτε το ενα ουτε το αλλο, αλλα κατι μου λεει πως το pr7 ειναι πιο ευκολο μηχανακι στο χωμα με περισσοτερη ροπη χαμηλα και επισης πιο ανετο και σταθερο στο δρομο. Τα κτμ εχουν συνηθως καπως οριακες γεωμετριες που εξυπηρετουν πιο οριακη οδηγηση.
Συμφωνω απολυτα στα περι του ταμειου αλλα αυτο αφορα εμας τους ελληνες με τις ρηχες τσεπες.
Αυτά που ξέρεις για τα ΚΤΜ μέχρι το 690 του 21,να τα ξεχάσεις.
Βελούδο από χαμηλά, χωρίς τα περίεργα των προηγούμενων μοντέλων.
Οδοστρωτήρας
 

640 Armageddon

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
640 Adventure, Angry Berg 450
Δεν εχω οδηγησει ουτε το ενα ουτε το αλλο, αλλα κατι μου λεει πως το pr7 ειναι πιο ευκολο μηχανακι στο χωμα με περισσοτερη ροπη χαμηλα και επισης πιο ανετο και σταθερο στο δρομο. Τα κτμ εχουν συνηθως καπως οριακες γεωμετριες που εξυπηρετουν πιο οριακη οδηγηση.
Συμφωνω απολυτα στα περι του ταμειου αλλα αυτο αφορα εμας τους ελληνες με τις ρηχες τσεπες.
Ακόμα και 2κ να βάλεις, έχεις πάει στα 13, που είναι μεν ενα σεβαστό ποσό, όμως έχεις το ελαφρύτερο all round της κατηγορίας και παίζεις στα ίσα με πολλά εντούρο αν πιάνουν τα χέρια σου. Οτιδήποτε άλλο σε αυτήν την κατηγορία δεν υπάρχει. Και όπως ειπώθηκε παραπάνω, παίζουν και μεταχειρισμένα κιτ. Αλλά και καινούργια στο 1000ρικο. Έχει μεγάλη γκάμα θέλω να πω. Ιδίως για την χώρα μας, το Τ7 είναι καλό για μακρινά ταξίδια χωμάτινα χαλαρά ενώ το 701 είναι για πιο κοντινά με έμφαση στους κΑουμπΟϊδες. Το AJP προς το παρών, έχει ενα θέμα με τα ανταλλακτικά. Αλλά πιστεύω ότι αυτό θα λυθεί σύντομα, ακόμα και στην Ελλάδα.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Αυτά που ξέρεις για τα ΚΤΜ μέχρι το 690 του 21,να τα ξεχάσεις.
Βελούδο από χαμηλά, χωρίς τα περίεργα των προηγούμενων μοντέλων.
Οδοστρωτήρας
Άσε που δεν πετάει και πέτρες στο πισινό του dtz

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Δυστυχώς, δεν θα την δουμε στην Ελλάδα, την Πορτογαλέζα, παρά μονο κατόπιν παραγγελίας ...
Έμαθα από πρώτο χέρι, ότι η τελική τιμή λιανικής, αν ερχόταν, θα ήταν κάτι λιγότερο, 12000 € ... γι αυτό και δεν το φέρνουν
Και σίγουρα θέλει δουλειά από αναρτήσεις...
Κρίμα, πολύ ωραίο μηχανάκι :ok:
 

640 Armageddon

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
640 Adventure, Angry Berg 450
Δυστυχώς, δεν θα την δουμε στην Ελλάδα, την Πορτογαλέζα, παρά μονο κατόπιν παραγγελίας ...
Έμαθα από πρώτο χέρι, ότι η τελική τιμή λιανικής, αν ερχόταν, θα ήταν κάτι λιγότερο, 12000 € ... γι αυτό και δεν το φέρνουν
Και σίγουρα θέλει δουλειά από αναρτήσεις...
Κρίμα, πολύ ωραίο μηχανάκι :ok:
Όταν μπορούσες να το φέρεις εδώ, (Μαϊος 2019) η τιμή του ήταν 10,590 και κατόπιν επικοινωνίας με την Πορτογαλία, γενικά σε τιμή είναι (σε όλες τις Ευρωπαϊκές χώρες) λίγο κάτω απο τις τιμές 701/690. Αν και είναι ίδιο πχ σε τιμή με το Τενερέ, έχει ένα άλλο κοινό, οπότε εγώ θα τα έβαζα 701, AJP, Tenere με έμφαση στην ικανότητα για μακρινά ταξίδια (τενερέ πρώτο) και την δυνατότητα σε χώμα (701 πρώτο). Απο κει και πέρα, μόνο τα 17 λίτρα στο AJP είναι πολύ καλή εκκίνηση. Ωστόσο αυτό με τις αναρτήσεις δεν ισχύει. Το μπροστινό ενός 640 Adventure του 2002 είναι μακράν καλύτερο απο τα σημερινά και δεν το λέω εγώ μόνο προσωπικά. Είναι πιστεύω το τι θέλει ο καθένας. Και το AJP και το Tenere δεν έχουν μεγάλο πεδίο εξέλιξης σε σχέση με ένα 701. Απο κει και πέρα, άλλος θέλει αγορά/φόρτωμα/ταξίδι/ασχολία μηδέν και άλλος θέλει αγορά/αξεσουάρ/φόρτωμα/κι άλλα αξεσουἀρ/rally αγώνες ερασιτεχνικοί/βγάλσιμο ABS κλπ. Πιστεύω ότι απλά σαν μικρή εταιρία θα της πάρει χρόνο να μπει στην αγορά. Εύχομαι να μπορέσει να μεγαλώσει και να μην είναι σαν την ΤΜ.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
δε μου λες ΡΕ ΚΟΥΦΑΛΙΤΣΑ ... δεν ξέρεις τι μοτέρ φοράει ?
Μητσε swm είναι..... Αλλά δεν νομίζω να είναι αυτό το θέμα, μας , γιατί για travel enduro θα ναι τρομερό.... Αλλά κρίμα να μην έρθει Ελλάδα, έστω να το βλέπαμε

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom