Albania tour και το μεγάλο ΟΧΙ!!

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ταξιδαρα.....απο γνησιο περιπετειωδη τυπο!
Χαρηκα που εχεις την ιδια αποψη που εχω και εγω για την Αλβανια και σιγα-σιγα απομυθοποιουμε την κατασταση που σιγουρα προυπηρχε.
Χαιρομαι που μας εδειξες και εσυ το καραβι και το ποταμι, που μπηκε στην λιστα μου και περισοτερο χαρηκα που ακολουθησες την συμβουλη μας και πηγες στην καταμαυρη δρομαρα του vermosh!!!!

Ευχομαι να συνεχισεις να κανεις ταξιδια και να βρεις χρονο, γιατι οταν εχεις μικρα ειναι αυτο που λειπει!
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Ταξιδαρα.....απο γνησιο περιπετειωδη τυπο!
Χαρηκα που εχεις την ιδια αποψη που εχω και εγω για την Αλβανια και σιγα-σιγα απομυθοποιουμε την κατασταση που σιγουρα προυπηρχε.
Χαιρομαι που μας εδειξες και εσυ το καραβι και το ποταμι, που μπηκε στην λιστα μου και περισοτερο χαρηκα που ακολουθησες την συμβουλη μας και πηγες στην καταμαυρη δρομαρα του vermosh!!!!

Ευχομαι να συνεχισεις να κανεις ταξιδια και να βρεις χρονο, γιατι οταν εχεις μικρα ειναι αυτο που λειπει!
Ναι πραγματικά ήταν μια Ταξιδαρα και την ευχαριστήθηκα (παρόλο που τα χρειάστηκα λίγο...).
Πάλι καλά που είχα και εσάς μέσα από εδώ και έβαλα και κερασάκι στην τούρτα!

Το Vermosh πιστεύω θα γίνει πολύ γνωστός δρόμος στο κοντινό μέλλον και βάλε ότι είναι δίπλα στο Μαυροβούνιο....θα γίνει εκεί πάνω μοτοσυκλετιστικος χαμός

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Φανταστικο! Καταρχην μπηκα στο νημα ταξιδιων εξωτερικου για να ρωτησω πληροφορες για οδηγηση/δρομους/προβληματα στην Αλβανια μιας και σκοπευω να επισκευθω Ποντγκοριτσα για λιγες μερες, και οχι μονο βρηκα τις απαντησεις, αλλα και ενα καταπληκτικο οδοιπορικο να τις συνοδευει! Ευγε, παντα τετοια!
 
Τελευταία επεξεργασία:

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
ισως εδω, μπορει να χρησιμοποιηθει λογω ποιητικης αδειας η ιστορικη εκφραση ''Αλβανικο Επος''... νομιζω οτι κ γω το φχαριστηθηκα εξισου αυτο το ταξιδι.
κ ξερεις κατι...αυτες οι αποδρασεις σε off time season μου κανουν ακομα πιο δυνατες...
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Ταξίδι με τα ολα του. Το Κόσοβο τι το ηθελες ομως; Απλα εικονες. Αποτρέπω το οποιονδηποτε σκεφτεται να περασει απο εκει οταν με ρωταει τι θα δει γιατι απλα δεν εχει τιποτα να δει πλην ελαχιστων σημειων στο βορρα. Διαβατηριο οπωσδηποτε για να μην μπλεξει καποιος και οι λογοι απλα διεθνεις σκοπιμοτητες και παιχνιδια πολιτικα.
Με ταξιδεψες σε μερη που δεν εχω παει-βορεια Αλβανια- και ειναι χρησιμες οι πληροφοριες που εδωσες για το μελλον.
Παντα τετοια ομορφα ταξιδια σου ευχομαι.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ερωτηση: Απο βενζινες, πως ειναι η κατασταση? Eιναι 95RON+ οπως οι δικες μας?
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Φανταστικο! Καταρχην μπηκα στο νημα ταξιδιων εξωτερικου για να ρωτησω πληροφορες για οδηγηση/δρομους/προβληματα στην Αλβανια μιας και σκοπευω να επισκευθω Ποντγκοριτσα για λιγες μερες, και οχι μονο βρηκα τις απαντησεις, αλλα και ενα καταπληκτικο οδοιπορικο να τις συνοδευει! Ευγε, παντα τετοια!
Να σαι καλα και εσύ και να πας Ποντγκοριτσα μην το αφησεις να μας πεις και εντυπώσεις γιατί εγώ δεν τα κατάφερα, .....με ρούφηξε το Vermosh :roflmao::roflmao:.



Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Ερωτηση: Απο βενζινες, πως ειναι η κατασταση? Eιναι 95RON+ οπως οι δικες μας?
Η βενζίνη ήταν μια χαρά, δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα! Ούτε ήχους στο μοτέρ είχα, ούτε πεσμένες ροπές...
Επίσης λόγω χαμηλών ταχυτήτων που ταξίδευα, η κατανάλωση για πρώτη φορά έφτασε τα 3,8/100χλμ.... παπάκι έγινε το άλογο:roflmao:

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Ταξίδι με τα ολα του. Το Κόσοβο τι το ηθελες ομως; Απλα εικονες. Αποτρέπω το οποιονδηποτε σκεφτεται να περασει απο εκει οταν με ρωταει τι θα δει γιατι απλα δεν εχει τιποτα να δει πλην ελαχιστων σημειων στο βορρα. Διαβατηριο οπωσδηποτε για να μην μπλεξει καποιος και οι λογοι απλα διεθνεις σκοπιμοτητες και παιχνιδια πολιτικα.
Με ταξιδεψες σε μερη που δεν εχω παει-βορεια Αλβανια- και ειναι χρησιμες οι πληροφοριες που εδωσες για το μελλον.
Παντα τετοια ομορφα ταξιδια σου ευχομαι.
Το Κόσοβο ούτε εγώ το ήθελα αλλά δυστυχώς δεν υπήρχε άλλη διαδρομή που θα κατάφερνα να ήμουν σε 2 μέρες πίσω απο τα βόρεια της Αλβανίας...
Και σαν χώρα όπως το λες είναι, ένα φλατ τερέν είναι χωρίς κάποιο ενδιαφέρον. Το πιο ωραίο θα είναι ίσως η πλευρά του συνορου που πέρασα.
Δεν το προτείνω ούτε εγώ, ακόμα και σαν διέλευση.


Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
ισως εδω, μπορει να χρησιμοποιηθει λογω ποιητικης αδειας η ιστορικη εκφραση ''Αλβανικο Επος''... νομιζω οτι κ γω το φχαριστηθηκα εξισου αυτο το ταξιδι.
κ ξερεις κατι...αυτες οι αποδρασεις σε off time season μου κανουν ακομα πιο δυνατες...
Όντως ηταν ενα έπος αυτό το ταξίδι απο πολλές πλευρές....
Μακάρι να είχα άλλες 2 μέρες να γύριζα και την υπόλοιπη χώρα!
Doesn't matter... next time;):ok:
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Η μεγαλη ωρα εφτασε και εχω μια απορια που δυστυχως μου ηρθε τελευταια στιγμη. Η μηχανη δεν ειναι στο ονομα μου, ειναι στο ονομα συγγενη μου. Εχω κανονικη αδεια (πρασινο χαρτι) και φουλ ασφαλεια/πρασινη καρτα, απλα ειναι στο ονομα του ιδιοκτητη. Γνωριζει καποιος αν θα εχω θεμα στα συνορα?
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Η μεγαλη ωρα εφτασε και εχω μια απορια που δυστυχως μου ηρθε τελευταια στιγμη. Η μηχανη δεν ειναι στο ονομα μου, ειναι στο ονομα συγγενη μου. Εχω κανονικη αδεια (πρασινο χαρτι) και φουλ ασφαλεια/πρασινη καρτα, απλα ειναι στο ονομα του ιδιοκτητη. Γνωριζει καποιος αν θα εχω θεμα στα συνορα?
Σιγουρα θα εχεις προβλημα. Με μια εξουσιοδοτηση και γνησιο υπογραφης ισως να εισαι οκ, στα αγγλικα βεβαια....
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Στην ασφαλεια που ρωτησα μου ειπαν οτι η πρασινη καρτα δεν χρειαζεται να αναγραφει το ονομα μου, μονο το ονομα του ιδιοκτητη. Υπευθυνη δηλωση του ιδιοκτητη οτι μου επιτρεπει να βγω εκτος Ελλαδας για τα ελληνικα συνορα εχω, εκει νομιζω οτι θα εχω το προβλημα. Τωρα φτιαχνω και μια εξουσιοδοτηση στα αγγλικα. Ειδομεν.
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Στην ασφαλεια που ρωτησα μου ειπαν οτι η πρασινη καρτα δεν χρειαζεται να αναγραφει το ονομα μου, μονο το ονομα του ιδιοκτητη. Υπευθυνη δηλωση του ιδιοκτητη οτι μου επιτρεπει να βγω εκτος Ελλαδας για τα ελληνικα συνορα εχω, εκει νομιζω οτι θα εχω το προβλημα. Τωρα φτιαχνω και μια εξουσιοδοτηση στα αγγλικα. Ειδομεν.
Θα εχεις θεμα.Νομιζω οτι καλυτερα θα ηταν να πας σε καποιο αστυνομικο τμημα και να ρωτησεις.
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Και εγώ αυτό θα έκανα κατευθείαν.
Ερώτηση στην αστυνομία και θεωρητικά θα σου δώσουν την πιο έγκυρη απάντηση
.

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Eυχαριστω για τις απαντησεις και σορρυ για το threadjacking.

Μολις γυρισα απο το τμημα, ο αξ. υπηρεσιας μου ειπε επι λεξει οτι δεν εχει ακουσει ποτε να χρειαζεται κατι παραπανω απο μια εξουσιοδοτηση του ιδιοκτητη προς τον αναβατη/οδηγο. Το ιδιο που διαβασα σε 2-3 διαφορετικα site.

Πχ: https://www.travelstories.gr/community/threads/Βοήθεια-με-Πράσινη-κάρτα-αυτοκινήτου.46177/#post-495326


E, θα το προσπαθησω. Πολυ πολυ να φαω πορτα και να το γυρισω σε τουρ ντε Γκρες...
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Μπραβο ρε φιλε!Πολυ ωραιο οδοιπορικο!Και γω σχηματισα ιδιες αποψεις περι Αλβανιας.Ερχομενος απο Μαυροβουνιο κατεβηκα ολο παραλιακα απο Δυρραχιο πριν 2 χρονια.
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Eυχαριστω για τις απαντησεις και σορρυ για το threadjacking.

Μολις γυρισα απο το τμημα, ο αξ. υπηρεσιας μου ειπε επι λεξει οτι δεν εχει ακουσει ποτε να χρειαζεται κατι παραπανω απο μια εξουσιοδοτηση του ιδιοκτητη προς τον αναβατη/οδηγο. Το ιδιο που διαβασα σε 2-3 διαφορετικα site.

Πχ: https://www.travelstories.gr/community/threads/Βοήθεια-με-Πράσινη-κάρτα-αυτοκινήτου.46177/#post-495326


E, θα το προσπαθησω. Πολυ πολυ να φαω πορτα και να το γυρισω σε τουρ ντε Γκρες...
Θα χρειαστεις μια εξουσιοδοτηση απο τον ιδιοκτητη του οχηματος προς εσενα οτι σου επιτρεπει την εξοδο απο την χωρα. Στα ελληνικα , μιας και δεν ενδιαφερει καμια ξενη χωρα τιποτα εκτος απο την πρασινη καρτα.
 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
Μπράβο φίλε, ωραίο ταξιδιωτικό, ωραία τοπία και ωραίες διαδρομές. Σε ευχαριστούμε που το μοιράστηκες μαζί μας, να έχουμε καλούς δρόμους και μπύρες στο τέλος της ημέρας.
 
Top Bottom