All about CRF1000 Africa Twin

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σύσκεψη στο τμήμα δημοσίων σχέσεων του Σαρακάκη, σε ένα υπόγειο θωρακισμένο από σήματα κινητών, σκουπισμένο για κοριούς και γενικά υψίστης ασφαλείας, οι συμμετέχοντες τρίβουν τα χέρια τους με χαρά:


Νίκο Σπανό η BMW; Άκη Πετρετζίκη εμείς, που είναι και πιο νόστιμος. (σατανικό γέλιο). Eat this. (σατανικό γέλιο). Bite me. (σατανικό γέλιο). Σάντουιτς με σάουρκράουτ και βουρστ (σατανικό γέλιο). Σας φάγαμε φρίτσηδες (σατανικό γέλιο). Και στο προμόσιον και στο μουντιάλ κουβά (σατανικό γέλιο).

ΔΥΟ ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΣΟΥΠΑΣ ΜΑΖΙΟΝΕΖΑ ΡΕ ΑΚΗ; Θα με σκοτώσει η διαστροφολόγα, εντάξει χάρηκα που σε γνώρισα ΠΛΟΚ.

Πόσα κιλά είναι ο Άκης και δεν τερματίζει ο σουμιές στα άλματα; Γουατδεφακινφακ; Άλλαξαν την ανάρτηση και στο απλό μοντέλο; Πόσο χοντρός είμαι πιά; Αυτό το τελευταίο ήταν ρητορική ερώτηση, δεν θέλω απαντήσεις.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μονοκάβαλο είναι ΟΚ. Και χωρίς φορτίο... ;) Τώρα αν είναι πάνω από 100 κιλά ο αναβάτης, θεωρείται "extra loaded" (ο Πετρετζίκης είναι fit ;) )
Το έχω πει παλαιώθεν (από όταν πρωτοεμφανίστηκε, πολύ πριν το πάρω. Τώρα που έχω και στο χέρι, επιβεβαιώνω).
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ παει να πουλησει η Honda και κανει σε αυτη την εκπομπη διαφημιση??????????????????????????????????????????
ανάποδα είναι...
Ο Πετρετζίκης διαφημίζει Honda ;)
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
ανάποδα είναι...
Ο Πετρετζίκης διαφημίζει Honda ;)
Θα συμφωνήσω με Θοδωρή...μια χαρά το πηγαίνει το μηχανάκι ο Άκης... για μένα, μάγκας! :ok:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Θα συμφωνήσω με Θοδωρή...μια χαρά το πηγαίνει το μηχανάκι ο Άκης... για μένα, μάγκας! :ok:
Και δε με λες....ΠΩΣ είσαι τόσο σίγουρος ,οτι στα πλάνα της πίστας ,γυρνάει ο....Ακης...?

Το "μαγείρεμα" πάντως ,το'χει ! ;)
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
ανάποδα είναι...
Ο Πετρετζίκης διαφημίζει Honda ;)
Γιατι?Εχει μαγαζι με μηχανακια?
Θα συμφωνήσω με Θοδωρή...μια χαρά το πηγαίνει το μηχανάκι ο Άκης... για μένα, μάγκας! :ok:
Ελπιζω να το λες για αστειο.
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Και δε με λες....ΠΩΣ είσαι τόσο σίγουρος ,οτι στα πλάνα της πίστας ,γυρνάει ο....Ακης...?
Aμφιβάλλεις;;

...

Ελπιζω να το λες για αστειο.
Να μην ελπίζεις....προσωπική γνώμη εκφράζω...μπορώ;

Μπορείς κι εσύ (σαν έμπειρος) να σχολιάσεις ελεύθερα την οδήγηση του, αν θέλεις...
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Aμφιβάλλεις;;
Εγώ δεν γνωρίζω τις μοτο-δεξιότητες του συγκεκριμένου.
Κι επειδή το όλο σκηνικό είναι διαφημιστικό ,σαφώς κ μπορεί να γυρνάει κάποιος pro στην πίστα με το Αφρικα.
Αν εσύ γνωρίζεις κάτι διαφορετικό ,ενημέρωσέ μας ντε....γι'αυτό σε ρώτησα.:)
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Εγώ δεν γνωρίζω τις μοτο-δεξιότητες του συγκεκριμένου.
Κι επειδή το όλο σκηνικό είναι διαφημιστικό ,σαφώς κ μπορεί να γυρνάει κάποιος pro στην πίστα με το Αφρικα.
Αν εσύ γνωρίζεις κάτι διαφορετικό ,ενημέρωσέ μας ντε....γι'αυτό σε ρώτησα.:)
Ό,τι γλέπεις γλέπω Κώστα...

Πάντως φαίνεται κι εσύ να συμφωνείς -εμμέσως πλην σαφώς- ότι όποιος οδηγά το μηχανάκι pro-φέρνει...;)
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Aμφιβάλλεις;;



Να μην ελπίζεις....προσωπική γνώμη εκφράζω...μπορώ;

Μπορείς κι εσύ (σαν έμπειρος) να σχολιάσεις ελεύθερα την οδήγηση του, αν θέλεις...
Δεν σε ειρωνευομαι,νομιζα οτι τολεγες για πλακα,οσο για την οδηγηση του τι να σχολιασω?αφου δεν τον ειδα ποτε να οδηγει!(Ναι ,ειμαι σιγουρος οτι δεν τον ειδα ποτε να οδηγει).
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Ό,τι γλέπεις γλέπω Κώστα...

Πάντως φαίνεται κι εσύ να συμφωνείς -εμμέσως πλην σαφώς- ότι όποιος οδηγά το μηχανάκι pro-φέρνει...;)
Ε ναι ρε φίλε ,σαφώς.
Απλά ,στο αρχικό σου πόστ ,έβγαλες μια σιγουριά ,ότι οδηγεί ο ΤρέντυςΜάγειρας ,γι'αυτό σε ρώτησα αν είσαι σίγουρος γι'αυτό.

Πάντως σαν σκέψη ,θεωρώ ότι είναι πολύ στοχευμένη έμμεση/άμεση διαφήμιση ,αφού ,ως γνωστόν ,οι Αφρικάνοι(βλ.ΓλυκοΓιώργης) ,και ειδικά οι ΑDVετσουράιοι:p ,όλοι μας δηλαδή ,είμαστε φαγανοί ,πως να το κάνουμε ,κ γιατί να το κρύψομεν άλλωστε. :ha
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Παίδες δεν οδηγεί παντού αυτός. Ντουμπλάρεται μέσα στην πίστα ειδικά ;)
Εκεί που πήγε για ρίγανη ήταν αυτός (σε άλλο βίντεο, προ ημερών). Μια χαρά πάει όπως πολλοί από εδώ μέσα.


Πετρετζίκης αφήνει την μαγειρική και το γυρνά στο Adventure riding – Έχουμε ανταγωνισμό! | MOTOMAG

Πετρετζίκης αφήνει την μαγειρική και το γυρνά στο Adventure riding – Έχουμε ανταγωνισμό!
Χοντραίνει το παιχνίδι ο Πετρετζίκης

Ολόκληρη εκπομπή οδηγώντας, άντε και λίγο μαγειρεύοντας έριξε στο κανάλι του πριν λίγο ο Πετρετζίκης και φαίνεται πως από εδώ και πέρα θα πρέπει να τον καλωσορίσουμε με νέα ιδιότητα, από την στιγμή που το video είναι περισσότερο αφιερωμένο στην Africa και λιγότερο στην μαγειρική! Το ζήτημα βέβαια είναι πως πέφτουν στην αρχή τα ψιλά γράμματα διευκρινίζοντας πως όσα βλέπουμε εκτελούνται από επαγγελματία οδηγό, κι αμέσως μετά ο ίδιος αναφέρεται σε πρώτο πρόσωπο για την οδήγηση… αφήνοντας να εννοηθεί πως καθαρίζει τα άλματα κι άρα είναι και επαγγελματίας αναβάτης! Σύμφωνοι για την Africa Twin, δεν υπάρχει κανένας ενδοιασμός, για την ικανότητά της να απογειωθεί, αλλά αυτός που οδηγεί δεν γίνεται να είναι ο Πετρετζίκης. Δείτε το video:

Δεν έχουν περάσει λίγες μέρες που εμφάνισε την Africa Twin στην εκπομπή του, όπου με λίγα πλάνα οδήγησης δεν έδινε ξεκάθαρη εικόνα. Με το νέο video όμως, απογειώνοντας την Africa Twin σε πίστα motocross και μεταφέροντας το σκηνικό στις τέντες ντυμένος με στολή, το παρακάνει λίγο, γιατί αυτός που οδηγεί είναι πράγματι επαγγελματίας αναβάτης και όχι δεν πιστεύουμε πως είναι ο ίδιος ο Πετρετζίκης. Συγχαρητήρια για την πρωτότυπη ιδέα, αλλά κάποιος άλλος κρύβεται κάτω από τα ρούχα και το κράνος και σίγουρα τον ντουμπλάρει, παρόλο που στα σχόλια από κάτω υπερισχύει ο εντυπωσιασμός..
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
@forester Eγώ πάντως φιλαράκι ,όταν φτιάχνω σάντουιτς ,τα φτιάνω μόνος μου ,να ξερς ,ΔΕΝ με ντουμπλάρει κανείς!
εμένα με ντουμπλάρει η Μαιρούλα:p
ούτε αυτό δε μπορώ να κάνω μόνος μου:roflmao:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
εμένα με ντουμπλάρει η Μαιρούλα:p
ούτε αυτό δε μπορώ να κάνω μόνος μου:roflmao:
Ε ναι ρε φίλε...γνωστό....γι'αυτό πήρες κ Αφρικα. :p
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έπρεπε να του κάνουν κανένα μάθημα, να έρθει στο advtroffy μια βολτούλα και μετά να βάλει μαγιονέζα στα τακούνια!
Χτυπάς και ένα κεντιδι adv δίπλα στα λουκάνικα και την παίρνεις την πιστοποίηση.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Έπρεπε να του κάνουν κανένα μάθημα, να έρθει στο advtroffy μια βολτούλα και μετά να βάλει μαγιονέζα στα τακούνια!
Χτυπάς και ένα κεντιδι adv δίπλα στα λουκάνικα και την παίρνεις την πιστοποίηση.
:ll::hlb:
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Παίδες δεν οδηγεί παντού αυτός. Ντουμπλάρεται μέσα στην πίστα ειδικά ;)
Εκεί που πήγε για ρίγανη ήταν αυτός (σε άλλο βίντεο, προ ημερών). Μια χαρά πάει όπως πολλοί από εδώ μέσα.


Πετρετζίκης αφήνει την μαγειρική και το γυρνά στο Adventure riding – Έχουμε ανταγωνισμό! | MOTOMAG

Πετρετζίκης αφήνει την μαγειρική και το γυρνά στο Adventure riding – Έχουμε ανταγωνισμό!
Χοντραίνει το παιχνίδι ο Πετρετζίκης

Ολόκληρη εκπομπή οδηγώντας, άντε και λίγο μαγειρεύοντας έριξε στο κανάλι του πριν λίγο ο Πετρετζίκης και φαίνεται πως από εδώ και πέρα θα πρέπει να τον καλωσορίσουμε με νέα ιδιότητα, από την στιγμή που το video είναι περισσότερο αφιερωμένο στην Africa και λιγότερο στην μαγειρική! Το ζήτημα βέβαια είναι πως πέφτουν στην αρχή τα ψιλά γράμματα διευκρινίζοντας πως όσα βλέπουμε εκτελούνται από επαγγελματία οδηγό, κι αμέσως μετά ο ίδιος αναφέρεται σε πρώτο πρόσωπο για την οδήγηση… αφήνοντας να εννοηθεί πως καθαρίζει τα άλματα κι άρα είναι και επαγγελματίας αναβάτης! Σύμφωνοι για την Africa Twin, δεν υπάρχει κανένας ενδοιασμός, για την ικανότητά της να απογειωθεί, αλλά αυτός που οδηγεί δεν γίνεται να είναι ο Πετρετζίκης. Δείτε το video:

Δεν έχουν περάσει λίγες μέρες που εμφάνισε την Africa Twin στην εκπομπή του, όπου με λίγα πλάνα οδήγησης δεν έδινε ξεκάθαρη εικόνα. Με το νέο video όμως, απογειώνοντας την Africa Twin σε πίστα motocross και μεταφέροντας το σκηνικό στις τέντες ντυμένος με στολή, το παρακάνει λίγο, γιατί αυτός που οδηγεί είναι πράγματι επαγγελματίας αναβάτης και όχι δεν πιστεύουμε πως είναι ο ίδιος ο Πετρετζίκης. Συγχαρητήρια για την πρωτότυπη ιδέα, αλλά κάποιος άλλος κρύβεται κάτω από τα ρούχα και το κράνος και σίγουρα τον ντουμπλάρει, παρόλο που στα σχόλια από κάτω υπερισχύει ο εντυπωσιασμός..
Ουτε στο ριγανατο ...εκτος βαβαια αν εννοεις την φαση που σκυβει για να κοψει την ριγανη.
Και ξαναρωτω ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ θελει να πουλησει η Honda ? Ναι οι αντβε ειναι φαγανοι αλλα δεν νομιζω οτι παρακολουθουν τετοιες εκπομπες(εκτος καποιων εξαιρεσεων ισως) .Τωρα περιμενω την επομενη εκπομπη του Μουρικη,που ξερεις μπορει να αρχισει κ αυτος τις μπουγαδες για να διαφημισει μαλακτικα ρουχων ,η ακομη και πλυντηρια.:ha
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
@forester Eγώ πάντως φιλαράκι ,όταν φτιάχνω σάντουιτς ,τα ΤΡΩΩ μόνος μου ,να ξερς ,ΔΕΝ με ντουμπλάρει κανείς!
πιο σωστό είναι έτσι
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ουτε στο ριγανατο ...εκτος βαβαια αν εννοεις την φαση που σκυβει για να κοψει την ριγανη.
Και ξαναρωτω ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ θελει να πουλησει η Honda ? Ναι οι αντβε ειναι φαγανοι αλλα δεν νομιζω οτι παρακολουθουν τετοιες εκπομπες(εκτος καποιων εξαιρεσεων ισως) .Τωρα περιμενω την επομενη εκπομπη του Μουρικη,που ξερεις μπορει να αρχισει κ αυτος τις μπουγαδες για να διαφημισει μαλακτικα ρουχων ,η ακομη και πλυντηρια.:ha

έτσι όπως το θέτεις, "ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ θελει να πουλησει η Honda ? " έχεις δίκιο, αλλά είναι η μία όψη.
Ο Πετρετζίκης έχει μεγάλη αναγνωρισιμότητα και το κανάλι του στο utube έχει επισκεψιμότητα. Δεν έχει σημασία αν το κανάλι του το ψάχνει η γυναίκα μου -ας πούμε- γυρεύοντας κάποια συνταγή. Μόλις δει φάση με μηχανάκι σε άσχετο βίντεο μαγειρικής, αμέσως θα μου το δείξει. Κάπως έτσι είναι το σκεπτικό και δουλεύει.
Τώρα ας πούμε το συζητάμε εδώ, κι έχει δεκάδες ακόμα συζητήσεις ανάλογες στο fb κλπ.
Μια χαρά διαφήμιση για όλους τους εμπλεκόμενους είναι Δημήτρη ;)
 
Top Bottom