Alpinestars Tech 3

FEBU

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Αγγελής
Μοτό
Suzuki DL 650 V-Strom
Έχει κανείς γνώμη/εμπειρία από τις μπότες του τίτλου;

Αξίζει η αγορά αν κινείσαι 90% άσφαλτο/10% χώμα, για προστασία έστω και για αυτό τη μικρή χρήση στο χώμα;

Αυτές είναι:

http://www.revzilla.com/product/alpinestars-tech-3-boots
...όχι οι All Terrain, οι "απλές" με τη λαστιχένια σόλα (μην τρελλαθούμε κιόλας)!
 
Τελευταία επεξεργασία:

xurxes

"καφέ#αρκούδα"
Περιοχή
Salonika
Όνομα
Basil
Μοτό
KTM 690 ENDURO R
BMW R1200 GSA
Λαθος μποτα για την χρηση που κανεις 90%-10%!!!!

- δεν ειναι αδιαβροχη
- ειναι πολυ σκληρη
- Ναι μεν εχει πολυ καλη προστασια,,,αλλα την εχει για το χωμα, κοτρονες, κτλ
 

ikontop

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW F800GS
έτσι. είναι για συγκεκριμένη δουλειά αυτή η κατηγορία, και σίγουρα όχι για το 90/10. υπάρχουν πολλές μπότες αδιάβροχες και άνετες στο περπάτημα και με πολύ καλή προστασία για την ον-φ χρήση. δες κι εδώ.
 

FEBU

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Αγγελής
Μοτό
Suzuki DL 650 V-Strom
Για να πω την αλήθεια, μου γυάλισαν γιατί με μια καλή έκπτωση που μου δίνει ένα ιντερνετικό μοτομάγαζο, θα μου στοιχίσουν κάτω από 200 ευρώ, που μάλλον είναι καλή ευκαιρία. Γενικά κοιτάω αυτά τα "υβρίδια" διαφόρων εταιρειών για τις επόμενές μου μπότες.
Λες απλά να "τσίμπησα"; Πες το κι έτσι.
 

xurxes

"καφέ#αρκούδα"
Περιοχή
Salonika
Όνομα
Basil
Μοτό
KTM 690 ENDURO R
BMW R1200 GSA

THANOSG

Μέλος
Περιοχή
ΛΑΡΙΣΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
Όνομα
Θάνος
Μοτό
K1200GT
Όπως είπε και ο Βασίλης με το Γιάννη για τη χρήση που τις θέλεις απλά ξέχνα τες , είναι καθαρά για εντούρο οπότε κοίταξε για κάποιες που θα σου είναι άνετες και καλό είναι να δοκιμάσεις πριν αποφασίσεις για να δεις την εφαρμογή τους και αν σε βολεύει για αυτό που θες!
 

FEBU

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Αγγελής
Μοτό
Suzuki DL 650 V-Strom
Τι λέτε για τις TCX (Oxtar) infinity Goretex;
Γράφω και το Oxtar επειδή ένα ζευγάρι που βρήκα έχει πάνω αυτή τη φίρμα και όχι της TCX.
 

ikontop

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW F800GS
Τι λέτε για τις TCX (Oxtar) infinity Goretex;
Γράφω και το Oxtar επειδή ένα ζευγάρι που βρήκα έχει πάνω αυτή τη φίρμα και όχι της TCX.
Τις παρελαβα την εβδομαδα που περασε απο το outletmoto στην Ισπανια. Οπως τα λεει ο xurxes..
 

FEBU

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Αγγελής
Μοτό
Suzuki DL 650 V-Strom
Τις παρελαβα την εβδομαδα που περασε απο το outletmoto στην Ισπανια. Οπως τα λεει ο xurxes..
Έχεις link;
Μπορεί να γίνομαι ψείρας και να σας κουράζω, αλλά ρωτάω:
Μπορεί να σημαίνει κάτι το ότι αυτές που βρήκα έχουν την παλιά φίρμα πάνω (Oxtar αντί για TCX)? και εννοώ το έτος κατασκευής, πιθανά πολύχρονη παραμονή στο ράφι, επηρεασμό της ποιότητας κλπ;
Θα μου πείτε, αν τις βρίσκεις σε καλή τιμή (200 ε), σου χαρίζουν γάιδαρο και τον κοιτάς στα δόντια... Μπορεί.
 

ikontop

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW F800GS
Έχεις link;
Μπορεί να γίνομαι ψείρας και να σας κουράζω, αλλά ρωτάω:
Μπορεί να σημαίνει κάτι το ότι αυτές που βρήκα έχουν την παλιά φίρμα πάνω (Oxtar αντί για TCX)? και εννοώ το έτος κατασκευής, πιθανά πολύχρονη παραμονή στο ράφι, επηρεασμό της ποιότητας κλπ;
Θα μου πείτε, αν τις βρίσκεις σε καλή τιμή (200 ε), σου χαρίζουν γάιδαρο και τον κοιτάς στα δόντια... Μπορεί.
http://www.outletmoto.com/en/boots-tcx-infinity-gore-tex-p-2058.html
Μεταφορικα δεν εχει. Η oxtar απο οτι ξερω εγινε tcx πριν καποια χρονια, οποτε φανταζομαι αν λεει ακομη oxtar ειναι παλιες, αλλα ειναι το ιδιο μοντελο. Αν ξερει καποιος αν ισχυει αυτο ας μας πει.
Παπουτσια που μενουν καιρο αχρησιμοποιητα συνηθως εχουν προβλημα στη σολα τους (ο τσαγκαρης μου το λεει!)
 

FEBU

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Αγγελής
Μοτό
Suzuki DL 650 V-Strom
Τις παρελαβα την εβδομαδα που περασε απο το outletmoto στην Ισπανια. Οπως τα λεει ο xurxes..
Πόσες μέρες έκαναν να έρθουν;
Παρήγγειλα κι εγώ χτες στο ισπανικό outlet.
Αν δεν μου κάνει το 44 :banghead: (που θα μου κάνει...) θα βγουν προς πώληση.
Αναμείνατε, όσοι ενδιαφέρεστε...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
http://www.outletmoto.com/en/boots-tcx-infinity-gore-tex-p-2058.html
Μεταφορικα δεν εχει. Η oxtar απο οτι ξερω εγινε tcx πριν καποια χρονια, οποτε φανταζομαι αν λεει ακομη oxtar ειναι παλιες, αλλα ειναι το ιδιο μοντελο. Αν ξερει καποιος αν ισχυει αυτο ας μας πει.
Παπουτσια που μενουν καιρο αχρησιμοποιητα συνηθως εχουν προβλημα στη σολα τους (ο τσαγκαρης μου το λεει!)
Έτσι!!!
έχω τις OXTAR σχεδόν 10 χρόνια. Το Μάρτη κλείνουν 11 :)
Άριστες!!! το gore-tex μονδελάκι.
Έχει γίνει πλέον TCX και δε θα έπαιρνα τις παλιές, αν ήταν να πλερώσω για καινούριες. 200€ τις είχα πάρει τότες.... (πάνω λίγο μάλλον, αλλά δε θυμάμαι και καλά). Τα βγάλανε τα λ7 τους πάντως!
 

Μιχάλης

Μέλος
Περιοχή
Πεύκη
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
R1200gs 07 fitness
τις πήρα πέρσι από Αθήνα,. τελευταίο ζευγάρι που είχε στο μαγαζί και μετά από πολύ παζάρι στα 150,.. Και δοκιμάστηκαν σε πολύωρη βροχή μετά από δυο μέρες ,.,.,.λοιπόν άξιζαν πολύ παραπάνω απο τα λαφτά που τις πήρα!!!
 

VKon

Μέλος
Περιοχή
Καβάλα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F 800 GS
Τις παρελαβα την εβδομαδα που περασε απο το outletmoto στην Ισπανια. Οπως τα λεει ο xurxes..
Σε παρακαλώ πες μας για την εφαρμογή και αν πρέπει να πάρουμε ένα νούμερο μεγαλύτερο.:D
 
Top Bottom