Aprilia Tuono 660 2021

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Το γυμνό αδερφάκι του RS 660.
Παρουσιάζεται επίσημα εντός του α' τριμήνου του 2021.
95hp και 67Nm ροπής, 183 κιλά, $10.499 η αναμενόμενη τιμή του στις ΗΠΑ, κοντά στα 10 στην Ευρώπη.
Σε 3 χρώματα: μαύρο, γκρι, κίτρινο.



 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Ως πρωην κατοχος tuono v4 μου αρεσει παρα πολυ αυτο το μηχανακι, θα δυσκολευομουν πολυ να επιλεξω αναμεσα σε μαυρο και γκρι...
Και αποτι λενε οι δημοσιογραφοι ειναι πολυ καλο...

Να δουμε και το tuareg που θα βγαλει με το ιδιο μοτερακι
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
η σειρα 660 ηρθε να σωσει και να αναβαθμισει την εταιρια
Αν είναι και αξιόπιστο σε λογικά πλαίσια, ναι θα την βοηθήσει πολύ.

Και γω περιμένω το tuareg και αν έχει σε αυτά τα κυβικά 80+ άλογα θα είναι φοβερή επιλογή.

Μπράβο στους Ιταλούς, έχουν κάνει εντυπωσιακή δουλειά.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Αν είναι και αξιόπιστο σε λογικά πλαίσια, ναι θα την βοηθήσει πολύ.

Και γω περιμένω το tuareg και αν έχει σε αυτά τα κυβικά 80+ άλογα θα είναι φοβερή επιλογή.

Μπράβο στους Ιταλούς, έχουν κάνει εντυπωσιακή δουλειά.
ηδη κυκλοφορουν φωτο,ειδικα και σημερα,αν ηταν ευκολο να ανεβασω φωτο θα ειχα ποσταρει
 

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Το μεγάλο Tuono σε sport tourer εκδοχή για το 2021 με το γνωστό V4 μοτέρ των 1.077cc, προδιαγραφών Euro5, το οποίο αποδίδει 175 ίππους και 12,4 kgm ροπή.
Οι βασικές διαφορές εντοπίζονται στο νέο ρεζερβουάρ, τη χαμηλότερη κατά 9mm θέση οδήγησης, το ανυψωμένο τιμόνι και το φέρινγκ με τη μεγαλύτερη ζελατίνα που προσφέρει καλύτερη προστασία στον οδηγό. Επιπλέον, τα νέα χειριστήρια και διακόπτες, νέα έγχρωμη οθόνη TFT 5''.

Τέλος, ο συνεπιβάτης έχει στη διάθεσή του μια μεγαλύτερη και πιο άνετη σέλα που διαθέτει περισσότερο αφρώδες υλικό, καθώς επίσης χειρολαβές αλλά και χαμηλότερα τοποθετημένα μαρσπιέ που συντελούν στην πιο άνετη στάση σώματος κατά τη διάρκεια ταξιδιού. Την εικόνα συμπληρώνουν οι βάσεις για πλαϊνές βαλίτσες.

Το Tuono V4 διατίθεται σε δύο χρώματα, λευκό και γκρι, με την τιμή του στη χώρα μας να διαμορφώνεται στα 17.400€.






 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εκπολιτίστηκε αρκετά αλλά είναι όμορφο. Θα υπάρξει και factory έκδοση νομίζω, αρκετά πιο επιθετικό.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αγαπητό tuono, σε περιμένω στην αύρα για να ανοίξουμε με το 1190S του #skliros_kariolis (geez996) για να μάθουμε στα γατάκια τι σημαίνει τετρακύλινδρος κινητήρας. Ελπίζω να πάρεις μπρος, με φιλικούς χαιρετισμούς, ΜΤ10.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Νομιζω ότι η συγκεκριμένη επειδή εχει πιο ψηλά το τιμόνι χωρίς clip on είναι και για πιο καθημερινή μετακίνηση...αλλά σίγουρα καποιοι θα τη βαλουν και στην πίστα...
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Το περνεις το κάνεις όλο leopard με μπλε ζάντες και αρρωσταίνεις κόσμο

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

NikolasA

Μέλος
Όνομα
Nikolas
Μοτό
Ducati Desertx
Ktm 950 sm 2007
Ktm exc 450 six days 2013
Αν βγει το tuareg με αυτό το μοτέρ (88 στον τροχό κάπου πήρε το μάτι μου) και στα 180-190 κιλά θα σκεφτώ πολύ σοβαρά μετα από 13 χρόνια να δώσω το 990.
 

NikolasA

Μέλος
Όνομα
Nikolas
Μοτό
Ducati Desertx
Ktm 950 sm 2007
Ktm exc 450 six days 2013
Αν βγει το tuareg με αυτό το μοτέρ (88 στον τροχό κάπου πήρε το μάτι μου) και στα 180-190 κιλά θα σκεφτώ πολύ σοβαρά μετα από 13 χρόνια να δώσω το 990.
Και τα κατάλληλα περιφερειακά βέβαια και αν γίνεται χωρίς ηλεκτρονικά
 
Top Bottom