Arai στη Θεσσαλονίκη;

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Υπάρχει κάποιο κατάστημα με ποικιλία σε κράνη Arai στην πόλη της Θεσσαλονίκης; Αν γνωρίζουν οι βόρειοι συμφορουμίτες ας γράψουν εδώ ή ας στείλουν και π.μ.
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Πριν 2-3 χρόνια που κοιτούσα για χάρη ενός φιλου για κράνος είδα Arai στο rider's market.

Οι τιμές του ήταν νορμαλ για τιμες Ελλαδας αλλά τελικά παρήγγειλε από εξωτερικό σε φοβερή τιμη, από το helmetcity.co.uk
Η διάφορα στην τιμη για το Quantum ήταν πανω απο τα 100 ευρώ αν θυμάμαι καλά.
 

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
Νομίζω το Rider' s Market έχει Arai (όση ποικιλία μπορεί να έχει η αγορά της Θεσσαλονίκης...). To bazar νομίζω δεν έχει καλή συνεργασία μαζί τους και όσες φορές έχει τύχει να ρωτήσω για κράνος μου τα' χουν θάψει αδιανόητα τα Arai, δεν ξέρω δηλαδή αν φέρνει κάποια κομμάτια, σίγουρα όμως δεν τα προωθεί καθόλου.
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Νομίζω το Rider' s Market έχει Arai (όση ποικιλία μπορεί να έχει η αγορά της Θεσσαλονίκης...). To bazar νομίζω δεν έχει καλή συνεργασία μαζί τους και όσες φορές έχει τύχει να ρωτήσω για κράνος μου τα' χουν θάψει αδιανόητα τα Arai, δεν ξέρω δηλαδή αν φέρνει κάποια κομμάτια, σίγουρα όμως δεν τα προωθεί καθόλου.
τον αποφευγω οσο μπορω μετα απο οσα εμαθα
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Ευχαριστώ πολύ. Εμένα με ενδιαφέρει το Rebel. Στη σελίδα του το mega stock δεν εχει Arai. Εχω αγοράσει παλιότερα από εκεί αλλά όχι arai.
Πάντως από μία σύντομη μάτια βλέπω πως το helmetcity συνεχίζει να είναι άπιαστο στις τιμες των Arai...
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Ξέρω πάνω κάτω το νούμερό μου. Το προηγούμενο κράνος μου ήταν το Tour X4 αλλά είπα να δώσω μια ευκαιρία και σε κάποιο "τοπικό" κατάστημα. Αν δεν το εχουν διαθέσιμο ή δεν είναι εξυπηρετικοί, το δρόμο για το helmetcity ή το sportsbikeshop τον ξέρουμε...
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
μια παρατηρηση για το helmetcity. επειδη προσφατα αγορασα απο εκει, σε καταπληκτικη πραγματι τιμη, διαπιστωσα οτι απο χωρα σε χωρα, αλλαζουν και τα εξτρα που εχει ενα κρανος. ειχα παλια το XR1100, αγορασμενο απο ελληνικο καταστημα το 2009, και ειχε το προστατευτικο πανω απο την μυτη στανταρ μεσα στο κουτι.
πηρα τωρα το ιδιο ακριβως μοντελο απο helmetcity, και δεν το ειχε μεσα στην συσκευασια. στην αρχη ημουν ετοιμος να τους στειλω email, αλλα μετα διαβασα στις οδηγιες οτι δεν ειναι στανταρ σε ολες τις χωρες.

απλα να εχετε το νου σας μην τυχον κατι δεν συμπεριλαμβανεται και σας βγει τελικα μια ή αλλη το κοστος ;)
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Τελικά από κατάστημα στη θεσσαλονίκη το κρανος ηταν διαθέσιμο μόνο μετά από παραγγελία και στην τιμή των 659 ευρώ. αγοράστηκε στα σχεδόν 430 απο εξωτερικό μαζί με φιμέ ζελατίνα δώρο... με 230 ευρώ διαφορά ας λείπει ό,τι θέλει...
 
Top Bottom