Arai Quantic σχεδιασμένο με τα καινούρια πρότυπα ασφαλείας

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ξεκάθαρο πέσιμο.



Το βίντεο το είδα το πρωί πριν μπει το λινκ εδώ. Προσωπικά την arai την έχω πολύ ψηλά γιατί ήταν το πρώτο μου κράνος και... Μου έσωσε την ζωή κυριολεκτικά. Το chaser δεν είχε την αεροδυναμική που ήθελα, δεν είχε ησυχία, δεν είχε επαρκή αερισμό, αλλά η άνεση στις πολλές ώρες ήταν δεδομένη λόγω εφαρμογής και το εσωτερικό όντως ήταν πολύ φιλόξενο. Τελευταία φορά που φόρεσα chaser σε έκθεση με ενόχλησε το βάρος και δεν ψώνισα.

Η αλλαγή ζελατίνας έχει γίνει πιο "περίεργη", απορώ γιατί.


Καλοφόρετο και "αχρειαστο" να είναι.
 

Moto n' Joy

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda VFR 1200X Crosstourer 2017
Ξεκάθαρο πέσιμο.



Το βίντεο το είδα το πρωί πριν μπει το λινκ εδώ. Προσωπικά την arai την έχω πολύ ψηλά γιατί ήταν το πρώτο μου κράνος και... Μου έσωσε την ζωή κυριολεκτικά. Το chaser δεν είχε την αεροδυναμική που ήθελα, δεν είχε ησυχία, δεν είχε επαρκή αερισμό, αλλά η άνεση στις πολλές ώρες ήταν δεδομένη λόγω εφαρμογής και το εσωτερικό όντως ήταν πολύ φιλόξενο. Τελευταία φορά που φόρεσα chaser σε έκθεση με ενόχλησε το βάρος και δεν ψώνισα.

Η αλλαγή ζελατίνας έχει γίνει πιο "περίεργη", απορώ γιατί.


Καλοφόρετο και "αχρειαστο" να είναι.
Ευχαριστώ Γιάννη,

λυπάμαι που έχεις αναμνήσεις ατυχήματος με την Arai, το θετικό όπως λες είναι όμως ότι το κράνος έκανε την δουλειά του.

Όποιας μάρκας κράνος και αν φοράς τώρα, καλές βόλτες να 'χεις και .. ναι .. καλά τα λες .. "αχρείαστα" να είναι.
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
To ωραιότερο arai που έγινε ποτέ, είναι το astro, σε χρωματισμό taddy :like:
 

Moto n' Joy

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda VFR 1200X Crosstourer 2017
To ωραιότερο arai που έγινε ποτέ, είναι το astro, σε χρωματισμό taddy :like:
Πρέπει να είναι αρκετά παλιό το astro που λες Κώστα, αλλά τώρα πάλι βλέπω ως ARAI ASTRO-GX την Ιαπωνική έκδοση-ονομασία του QUANTIC.

Webike | Arai アライ ASTRO-GX [アストロジーエックス モダングレー] ヘルメット(W-49-P32540158) | フルフェイスヘルメット 通販
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Πρέπει να είναι αρκετά παλιό το astro που λες Κώστα, αλλά τώρα πάλι βλέπω ως ARAI ASTRO-GX την Ιαπωνική έκδοση-ονομασία του QUANTIC.

Webike | Arai アライ ASTRO-GX [アストロジーエックス モダングレー] ヘルメット(W-49-P32540158) | フルフェイスヘルメット 通販
Ναι, είναι παλιό. Το φόραγαν οι 100% άντρες όπως το παληκάρι που βλέπεις



 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
ΘΕΟΣ!!!
Και ζεν πρεμιέ, να τα λέμε όλα. Λειβαδίτης στάιλ. Σκηνικά Τσαρούχης, μουσική Μίκης Θεοδωράκης κλπ
 

Moto n' Joy

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda VFR 1200X Crosstourer 2017
Και ζεν πρεμιέ, να τα λέμε όλα. Λειβαδίτης στάιλ. Σκηνικά Τσαρούχης, μουσική Μίκης Θεοδωράκης κλπ
ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!!
Πέρα από την πλάκα όμως δυνατά τα μοτόρια στις photo όχι αστεία...
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!!
Πέρα από την πλάκα όμως δυνατά τα μοτόρια στις photo όχι αστεία...
Τα μοτέρια καλά, εμείς είμαστε λίγο κουλοί. Εγώ ξεκίνησα το σπορ και λίγο μεγάλη (είχα κάνει τότε τσήθος και χείλα) αλλά δεν μπορούσα να τα πάω δυνατά. Το 2007 στα 37, λέω, κόψε από τα σκυφτά.
 

Moto n' Joy

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda VFR 1200X Crosstourer 2017
Τα μοτέρια καλά, εμείς είμαστε λίγο κουλοί. Εγώ ξεκίνησα το σπορ και λίγο μεγάλη (είχα κάνει τότε τσήθος και χείλα) αλλά δεν μπορούσα να τα πάω δυνατά. Το 2007 στα 37, λέω, κόψε από τα σκυφτά.
Τι να πω κι εγώ που ξεκίνησα στα 37 με VESPA!!!
 
Top Bottom