Aral

ironMANos®

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
BANDIT 1250
Και τώρα γιατί μου ρίχνεις το ηθικό, γιατί τσαλαπατάς το ιξώδες και το flash point μου, επι 81.000χλμ βάζω τα castrol και μου τα βγάζεις μάπα. Αν είναι δυνατόν!
Castrol causes ''sludge'':welcome:
 

ironMANos®

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
BANDIT 1250
Σοβαρά μιλάς;
Εχει γραφει και αποδειχθει για τα ορυκτελαια της.Για τα συνθετικα δεν εχω τετοιες πληροφοριες,αλλα ψαχτο καλου κακου Πανο
.
 
A

aeriko

Επισκέπτης
10-40 semi βάζει το εξουσιοδοτημένο, τι άλλο να ψάξω ρε Μάνο θα τρελαθούμε τελείως, γι αυτό τους τ' ακουμπάμε για να έχουν και την ευθύνη;
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Στο οτι βαζεις συνθετικο,επιδη στροφαρεις 1000 στροφες πιο πολλυ απο τον Στρατο........:thinking::friendship:
Kατ' αρχήν βάζω ημισυνθετικό 15W-50 liqui-moly, ενώ μέχρι να βγω από εγγύηση έβαζα τα 10W-40 της Castrol (μπλιαχ) στο εξουσιοδοτημένο service, επίσης ημισυνθετικά.
Δεύτερον δεν ξέρω πώς οδηγεί ο Στράτος:D
Εγώ πάντως συχνά αλλάζω ψηλά....;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
10-40 semi βάζει το εξουσιοδοτημένο, τι άλλο να ψάξω ρε Μάνο θα τρελαθούμε τελείως, γι αυτό τους τ' ακουμπάμε για να έχουν και την ευθύνη;

Πήγαινέ τους τα λάδια της επιλογής σου. Αν είναι εντός προδιαγραφών (που είναι όσα λέμε εδώ, είναι όλα...) δεν υπάρχει θέμα.
 

ironMANos®

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
BANDIT 1250
10-40 semi βάζει το εξουσιοδοτημένο, τι άλλο να ψάξω ρε Μάνο θα τρελαθούμε τελείως, γι αυτό τους τ' ακουμπάμε για να έχουν και την ευθύνη;
Για ποια ευθυνη μιλας..............ολα ειναι σχετικα Πανο.
Εαν κατσει το κακο,σιγα μη παει το μυαλο σου οτι μπορει να φταιει το λαδι.
Δοκιμασε τα Liqui Moly,Θα ειναι το επομενο μου λαδι.
 

syan

Μέλος
Όνομα
Στράτος
Μοτό
R12RT
Kατ' αρχήν βάζω ημισυνθετικό 15W-50 liqui-moly, ενώ μέχρι να βγω από εγγύηση έβαζα τα 10W-40 της Castrol (μπλιαχ) στο εξουσιοδοτημένο service, επίσης ημισυνθετικά.
Δεύτερον δεν ξέρω πώς οδηγεί ο Στράτος:D
Ο Στράτος οδηγεί αριστοκρατικά αλλά με κάποιο "νεύρο"...Για πείτε μου εσείς οι χρήστες κάτι για τα Liqui Moly γιατί και τα Aral εξαφανίζονται σιγά σιγά και θα ψάχνω για καινούργιο!!
Για τα Castrol (μπλιαχ) συμφωνώ απόλυτα !
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ο Στράτος οδηγεί αριστοκρατικά αλλά με κάποιο "νεύρο"...Για πείτε μου εσείς οι χρήστες κάτι για τα Liqui Moly γιατί και τα Aral εξαφανίζονται σιγά σιγά και θα ψάχνω για καινούργιο!!
Για τα Castrol (μπλιαχ) συμφωνώ απόλυτα !

Πες τι θες....
Ή δες εδώ αν είσαι έως 2008 μοντέλο:http://www.liqui-moly.de/liquimoly/web.nsf/id/pa_eng_oil_guide.html?Opendocument&voilalang=e&voiladb=web.nsf

ή εδώ, αν είσαι 2008-2012:http://www.liqui-moly.de/liquimoly/web.nsf/id/pa_eng_oil_guide.html?Opendocument&voilalang=e&voiladb=web.nsf

Πάντα μιλάμε για το RT (αν και τα ίδια δίνει για όλη τη σειρά R).
Πιο ενημερωμένο site, δεν υπάρχει! Μόνο η AMSOIL έχει αντίστοιχο ψαχτήρι και τόση πληροφόρηση για κάθε λιπαντικό! Specs, tech info τα πάντα!!!
 

syan

Μέλος
Όνομα
Στράτος
Μοτό
R12RT
Ευχαριστώ...το 15-50 δείχνει το πιό κατάλληλο, στην Αττική καλός προμηθευτής;
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ευχαριστώ...το 15-50 δείχνει το πιό κατάλληλο, στην Αττική καλός προμηθευτής;

Οι παραπανω δοκιμασαντες το βαλαμε στο Περιστερι. Το εχει ο μηνανικος που παω. Στελνω τηλ με πμ.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
εγω το εβαλα για δευτερη φορα στον Παρασκευα......Στρατο
 

syan

Μέλος
Όνομα
Στράτος
Μοτό
R12RT
Που βρίσκεται αυτός ;...Πιστεύω κοντύτερα...Στείλε ενα πμ Κωστή !
 
A

aeriko

Επισκέπτης
Εαν η συζήτηση αφορά στα liqui moly, παρακαλώ ένα π.μ. και σε μένα.
 
Top Bottom