Bad Ass Ladies

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Το μακρινό 1989 είχα εντυπωσιαστεί με το πόσες γυναίκες έβλεπα να οδηγούν βέσπες στη Μυτιλήνη, εικόνα όχι συνηθισμένη στην Αθήνα τότε. Το 1994 ήταν μια τύπισσα, υπάλληλος των ΕΛΤΑ στο κέντρο της Αθήνα με μεγάλη 200άρα βέσπα που πολύ τη γούσταρα για το συνολικό στυλάκι της.

Το 1993 είδα για πρώτη φορά μια θεά με GSX-R 750, στη Βαρκελώνη. Στόμα ανοιχτό, σαγόνι κάτω με αγκύλωση ημιώρου...

Ελπίζω να συνεχίζουν να μας εντυπωσιάζουν στο τιμόνι όλων των στυλ, χρώματων και τύπους μοτοσυκλετών.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Ο κόσμος της μοτοσυκλέτας είναι ανδρική υπόθεση.... εχμμμ ξανασκεφτείτε το!


... και πολλά άλλα παραδείγματα, ακόμα και από την χώρα μας.
Μακρυνή ξαδέρφη της Έφη Θώδη;
 

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Εγώ πάντως ερωτεύτηκα την Ναταλία Δραγούμη όταν την είδα πάνω στο F650 της το 2000
( Όχι ότι πριν ήταν χάλια,).
Το ίδιο και την Εύη Αδάμ στα late 90's
 

rantanplan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Μαλκότσι
και σε άλλους τομείς επίσης...............
και μιάς και έχω ιδιαίτερη αγάπη, με την ευκαιρία ....... κάτι διαφορετικό απ' τα συνηθισμένα
έχουμε και σε αυτό τον τομέα έχουμε RRRRRRR
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xara

Μέλος
Όνομα
Xara Honda
Μοτό
Honda CBF 250
Καλημέρα και καλή χρόνια με υγεία και πάντα ορθιοι με ασφάλεια . Είμαι η χαρα και οδηγώ μηχανή απτά 12 ξεκίνησα με αυτόματο με τα πετάλια και βενζινη αντίστοιχα . Μετά σιγά σιγά ανέβαινα ένα παπί άστρα μετά το KLR 125 μετά DT 200 ξεκίνησα ερασιτεχνικά σε πιστες με παρεες το CRM 250 και μετά το XT 600 έκανα μια παύση λόγου παιδιού εγκυμοσύνης και τα σχετικά πήρα ένα παπί Honda supra το οποίο έφτιαξα με πολύ αγάπη και τρέλα μετά από την παύση που είχα και τέλος τώρα δηλαδή με το CBF 250 και συνεχίζουμε ακάθεκτη με ένα γιο Παγώνη που η μαμά οδηγη μηχανή η μηχανή για μένα δεν είναι απλά μεταφορικό μέσον αλλά αγάπη και λατρεία . Αλέστε και ο μπαμπάς μεγάλος μηχανόβιος από πιτσιρίκι έτρεχα ανέβαινα στην μηχανή του και αν χρειαζόταν έριχνα και λίγο κλάμα να με πάρει μαζί σε κοντινές αποστάσεις .
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
ξεκίνησα με αυτόματο με τα πετάλι .
Αχαχαχαχα τι μου θύμησες , είχαμε βρει ένα τέτοιο σε ηλικία 14 ετών (πριν 6 χρόνια δλδ) και προσπαθούσαμε να το σουζαρουμε δικαβαλο , νομίζω ήταν garreli


Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Xara

Μέλος
Όνομα
Xara Honda
Μοτό
Honda CBF 250
Αχαχαχαχα τι μου θύμησες , είχαμε βρει ένα τέτοιο σε ηλικία 14 ετών (πριν 6 χρόνια δλδ) και προσπαθούσαμε να το σουζαρουμε δικαβαλο , νομίζω ήταν garreli


Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι φίλε μου garreli ήταν μπλε και μια δόση έμεινα από βεντζηνη το τι πετάλι μέχρι να βρω βεντζιναδικο όλα τα λεφτά σου λέω χαχαχχα
 

MEG@

Μέλος
Όνομα
Τελης
Μοτό
KTM 390 ADV
Αχαχαχαχα τι μου θύμησες , είχαμε βρει ένα τέτοιο σε ηλικία 14 ετών (πριν 6 χρόνια δλδ) και προσπαθούσαμε να το σουζαρουμε δικαβαλο , νομίζω ήταν garreli


Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το garelli μου θυμάμαι και θυμώνω, μια εφταμισι yamaha ζαχαρώνω...
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Καλημέρα και καλή χρόνια με υγεία και πάντα ορθιοι με ασφάλεια . Είμαι η χαρα και οδηγώ μηχανή απτά 12 ξεκίνησα με αυτόματο με τα πετάλια και βενζινη αντίστοιχα . Μετά σιγά σιγά ανέβαινα ένα παπί άστρα μετά το KLR 125 μετά DT 200 ξεκίνησα ερασιτεχνικά σε πιστες με παρεες το CRM 250 και μετά το XT 600 έκανα μια παύση λόγου παιδιού εγκυμοσύνης και τα σχετικά πήρα ένα παπί Honda supra το οποίο έφτιαξα με πολύ αγάπη και τρέλα μετά από την παύση που είχα και τέλος τώρα δηλαδή με το CBF 250 και συνεχίζουμε ακάθεκτη με ένα γιο Παγώνη που η μαμά οδηγη μηχανή η μηχανή για μένα δεν είναι απλά μεταφορικό μέσον αλλά αγάπη και λατρεία . Αλέστε και ο μπαμπάς μεγάλος μηχανόβιος από πιτσιρίκι έτρεχα ανέβαινα στην μηχανή του και αν χρειαζόταν έριχνα και λίγο κλάμα να με πάρει μαζί σε κοντινές αποστάσεις .
Καλωσηρθες στο advride Xαρα.
Ωραια πραγματα διαβαζω ,απο εμενα ειναι ναιιιιιι :like:χαχαχαχαχα
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλημέρα και καλή χρόνια με υγεία και πάντα ορθιοι με ασφάλεια . Είμαι η χαρα και οδηγώ μηχανή απτά 12 ξεκίνησα με αυτόματο με τα πετάλια και βενζινη αντίστοιχα . Μετά σιγά σιγά ανέβαινα ένα παπί άστρα μετά το KLR 125 μετά DT 200 ξεκίνησα ερασιτεχνικά σε πιστες με παρεες το CRM 250 και μετά το XT 600 έκανα μια παύση λόγου παιδιού εγκυμοσύνης και τα σχετικά πήρα ένα παπί Honda supra το οποίο έφτιαξα με πολύ αγάπη και τρέλα μετά από την παύση που είχα και τέλος τώρα δηλαδή με το CBF 250 και συνεχίζουμε ακάθεκτη με ένα γιο Παγώνη που η μαμά οδηγη μηχανή η μηχανή για μένα δεν είναι απλά μεταφορικό μέσον αλλά αγάπη και λατρεία . Αλέστε και ο μπαμπάς μεγάλος μηχανόβιος από πιτσιρίκι έτρεχα ανέβαινα στην μηχανή του και αν χρειαζόταν έριχνα και λίγο κλάμα να με πάρει μαζί σε κοντινές αποστάσεις .
Καλώς όρισες Χαρά! :ok:
Εάν δεν βαριέσαι πέρνα και μια βόλτα από δω... Συστηθήκατε;
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
10 points up στην Νοραλί.... για αυτό το πάσο.

Οι εικόνες που πέρνουμε πολλές φορές από τις action καμερες δεν μας δίνουν την πραγματική διάσταση. Είτε λόγω stabilizator εικόνας είτε λόγω προοπτικής.
Δείτε πχ την διαφορά που έχουν οι λήψεις στο κατέβασμα από ότι στο ανέβασμα του πασού.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom