Balkan express story... 9/2021

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Η περίοδος του λοκνταουν ήταν μια άσκηση για όλους μας , κάτι καινούργιο που πιστεύω ότι μας επηρέασε σε όλα τα προσωπικά μας στάνταρ
Πρώτο ταξίδι μετά από μεγάλες αλλαγές στην προσωπική μου ζωή , μπορώ να πω ότι μαζί με την καινούργια μηχανή είχα δίπλα μου έναν καινούργιο Στέργιο ,άγνωστο σε εμένα
Οι δυνατότητα για προσαρμογή στις αλλαγές είναι συστατικό στοιχείο εξέλιξης ...γενικώς
Αυτή η μπασκέτα είναι πάνω στο drumitor Μαυροβούνιο για κάποιο λόγο ....
 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ο κόζμος άλλαξε και νομίζω ότι έγινε πιο μικρός ...πιο διαχειρισημος
Η Ελλάδα μας είναι μοναδική αλλά έχει δίπλα και άλλες μοναδικές γειτονιές οι οποίες όπως έχω γράψει στο παρελθόν είναι συστατικές και δομικές όσο αφορά την κατανόηση της αυτής μοναδικότητας μας
Βερμος Αλβανία
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Βαλκάνια , μαγεία
Μια περιοχή βασανισμένη πολυπολιτισμική που οι θεοί είναι ένας μα οι άνθρωποι τσακώνονται θανάσιμα αλλά συνεχίζουν αιώνες να ζουν μαζί
Όπως τα δικά μας χώματα είναι ποτισμένα με αίμα ιδρώτα και δάκρυα έτσι και εκεί και ίσως πολύ παραπάνω θα έλεγα
Ζλατιμπορ Σερβία
 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
12 Χαλκιδαιοι και 4 Αθηναίοι , ξεκινήσαμε με την βοήθεια όλων των θεών του ενός τελικά, γυρίσαμε όλοι στα σπίτια μας
16 διαφορετικές προσωπικότητες άλλες τόσες ...ιστορίες
Όλοι πλην ορισμένων με εμπειρία σε ταξίδια εκτός, και με την παρουσία του nvthoul ..το μείγμα έγινε εκρηκτικό
Έφτασε η στιγμή σκέφτηκα να τολμήσω κάτι καινούργιο ...
Και έγινε !!
Άφησα να δημιουργηθούν ομάδες ...
Έτσι έγινε το εξεις καταπληκτικό
Με βάση τον μανιακ και των διαδρομών που έστελνε , ποτέ δεν είμασταν όλοι μαζί ,φτάσαμε να ειμασταν και τέσσερεις ομάδες με διαφορετική προσέγγιση στο δρομολογιο αλλά το βράδυ όλοι μαζί στο τραπέζι και στον ύπνο
Η άσκηση ...νούμερο 1 σε εξέλιξη στοχος απόκτηση αυτοπεποίθησης, τόλμης στην αυτοδιαχείριση

Σκοπια ....
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Πρέπει να πιστεύεις στις δυνατότητες των ανθρώπων και να μεταφέρεις την πληροφορία την γνώση ,εμπειρία με τόλμη !!!
Έτσι δυναμώνεις το αύριο δηλαδή την συνέχεια .....!
Ζαμπλιακ Μαυροβούνιο
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Άσκηση 2
Διαχείριση κρίσης σε άγνωστο πεδίο , βράδυ με καταχνιά στα 1700 μέτρα χωρίς φεγγάρι
Ένας λάθος υπολογισμός , μια δεύτερη σκέψη ,η υπέρεκτιμηση οδηγούν σε κούραση αλλά και σε μεγάλη εμπειρία
Το σκηνικό
Ντρουμιτορ σούρουπο
Τρεις ομάδες
Η δύο με σωστή προσέγγιση στο δρομολόγιο η άλλη με αυτοδιαχείριση
Είδα από μακριά το λάθος , πήρα την απόφαση να μην το διορθώσω με ένα τηλέφωνο και να αφήσω να εξελιχθει η κατάσταση
Το σκοτάδι έπεσε τελείως τα άγρια άλογα δίπλα μας ξυνανε τις πλάτες τους στο έδαφος και λιγο πιο εκεί το περιβόητο παγκάκι και μια αλεπού περήφανη με τεντωμένη ουρά να φένεται άχνα το περίγραμμα της, στιγμή μοναδική ...
Η μαγεία του Ντρουμιτορ ....έστω και στο σούρουπο ...
Η ομάδα αφού έκανε ένα κύκλο έφτασε στο αρχικό σημείο εισόδου και απογοητευμένη γύρισε στο σημείο μαζωξης κάνοντας κύκλο από εθνική προς Ζαμπλιακ
Η άσκηση νούμερο 2 έπιασε τόπο το μύνημα ελήφθη .

 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Όπως καταλάβατε από τα συμφραζόμενα αυτή η λουγκρα ο τόσα χρόνια συνοδοιπόρος μου και εφαλτήριο αλλά και φρένο της λογικής μου μανιακ βρισκόταν πίσω από τις διαδρομες
Με λύπη μεγάλη το ανάφερω .....
 
Top Bottom