Bell MX9 Mips VS Shoei Hornet ADV Seeker TC1

Sap

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Nick
Μοτό
BMW R1200GS -KAWASAKI Z1000
Καλησπέρα και πάλι.
Ειμαι στα πρόθυρα αγοράς του πρώτου μου ADV κράνους και είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δυο.

Ως γνωστές (καλύτερα από ‘μένα), θα έχετε μεγαλύτερη εμπειρία και σίγουρα κάποιοι θα έχουν ένα από τα δυο.

Θα ήθελα να με συμβουλέψετε αν δύναται, προκειμένου να δω ποια θα είναι η επόμενη κίνηση για αγορά και καινουριου κράνους.

Ευχαριστώ!

ΥΓ: Συγχωρέστε με αν το topic υπάρχει αλλά ως νέο μέλος δυσκολεύτηκα να το αναζητήσω.


 
Τελευταία επεξεργασία:

abakas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1250GS ADV
ΚΤΜ 950 ADV :-)
Τα δύο αυτά κράνη έχουν τεράστια διαφορά τιμής. Πως κατέληξες σε αυτά?
 

Sap

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Nick
Μοτό
BMW R1200GS -KAWASAKI Z1000
Τα δύο αυτά κράνη έχουν τεράστια διαφορά τιμής. Πως κατέληξες σε αυτά?
Το SHOEI το βρήκα σε πολύ καλή τιμή-προσφορά, απλά επειδή είναι μοντέλο του 2015-2016 κωλύομαι όσον αφορά τις ημερομηνίες λήξης κτλ.

Το BELL το βρίσκω όμορφο, ποιοτικά καλό σε σχέση αποδοσης/τιμής και τίμιο.

Βλέποντας και κάνοντας ..


“Sent via carrier pigeon”
 

abakas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1250GS ADV
ΚΤΜ 950 ADV :-)
Έχω φορέσει το Shoei για λίγο και ήταν εξαιρετικό σε όλους τους τομείς, σχετικά βαρύ. Χρησιμοποιώ Nexx XD1 και είμαι πολύ ευχαριστημένος (λίγο θορυβώδες).Παλαιότερα Arrai tour X4 επίσης εξαιρετικό αλλά αρκετά βαρύ. Αν έχεις βρει πολύ καλή τιμή για το Shoei, πάρε το!
 

Sap

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Nick
Μοτό
BMW R1200GS -KAWASAKI Z1000
Με έψηνε πολύ το NEXX λόγω της ομορφιάς του, αλλά έψαχνα να δω τα συν και τα πλην.

Βάρος SHOEI 1.350 με τον γείσο αν δε κάνω λάθος;;

Το βρήκα σε εξαιρετική τιμή. Ολοκαινουριο, αλλά με προβληματίζει η ημερομηνία αγοράς και η ημερομηνία λήξης του.


“Sent via carrier pigeon”
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Το Bell που έβαλες στη φωτογραφία ειναι το μοτοκροσαδικο. Αυτό που ψάχνεις ειναι το MX9 Adventure! Ως κάτοχος το προτείνω ανεπιφύλακτα.
 

Sap

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Nick
Μοτό
BMW R1200GS -KAWASAKI Z1000
Το Bell που έβαλες στη φωτογραφία ειναι το μοτοκροσαδικο. Αυτό που ψάχνεις ειναι το MX9 Adventure! Ως κάτοχος το προτείνω ανεπιφύλακτα.
Ωχ. Θενξ το διορθώνω άμεσα!!


“Sent via carrier pigeon”
 

abakas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1250GS ADV
ΚΤΜ 950 ADV :-)
Με έψηνε πολύ το NEXX λόγω της ομορφιάς του, αλλά έψαχνα να δω τα συν και τα πλην.
Βάρος SHOEI 1.350 με τον γείσο αν δε κάνω λάθος;;
Το βρήκα σε εξαιρετική τιμή. Ολοκαινουριο, αλλά με προβληματίζει η ημερομηνία αγοράς και η ημερομηνία λήξης του.
Το παλαιό DS που είχα δοκιμάσει εγώ ήταν σίγουρα βαρύτερο αλλά καλοζυγισμένο.
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Το SHOEI το βρήκα σε πολύ καλή τιμή-προσφορά, απλά επειδή είναι μοντέλο του 2015-2016 κωλύομαι όσον αφορά τις ημερομηνίες λήξης κτλ.
Από όσο ξέρω τα συνθετικά - fiberglass - ανθρακονημάτινα δεν έχουν ημερομηνία λήξης.
 
Top Bottom