Benelli TRK 502

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ενδιαφέροντα πράγματα συμβαίνουν στη Benelli..!

Όμορφα μοντέλα έχει και σε αρκετές κατηγορίες.

Σε τιμές είναι εξαιρετικά ανταγωνιστικά. Αν αποδειχτούν και σωστά στο δρόμο σε απόδοση και ανθεκτικά στο χρόνο και τα χιλιόμετρα τότε θα είναι σημαντικό θέμα για συζήτηση...

Νικόλα με το καλό εύχομαι, είναι πολύ όμορφη η μοτοσυκλέτα. Πάρτην να την ευχαριστηθείς όπως εσύ ξέρεις..:stm:
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Λοιπόν τώρα που τα έχω φρέσκα στο μυαλό μου...

Πήγα από τον ντήλερ στην Ελευσίνα. Πρώτη εντύπωση πολύ θετική, μεγάλος χώρος, καθαρό συνεργείο.
Κάτι πολύ βασικό για εμένα, το ευγενέστατο προσωπικό, ειδικά η κοπελιά που είναι στις πωλήσεις είναι και
γνώστις της μοτοσυκλέτας και ακούραστη σε ό,τι ρωτούσα. Σε ό,τι δεν ήξερε να μου πει, φώναξε τον τεχνικό από
το συνεργείο και μου τα εξήγησε...ευγενέστατος και αυτός. Από θέμα ανταλλακτικών δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα,
ετοιμάζεται ήδη και η πλατφόρμα όπου θα μπορεί ο ιδιοκτήτητης να παραγγέλνει οτιδήποτε χρειαστεί, όπως μου είπαν,
και η αποθήκη τους θα είναι γεμάτη με πληρότητα ανταλλακτικών, και αν κάτι δεν υπάρχει θα έρχεται με "παράθυρο"
10 ημερών. Χρηματοδοτικό υπάρχει μέσω Eurobank, ενώ μπορεί φυσικά κάποιος να πληρώσει και με κάρτα.

Το TRK και το Leoncino (που το ερωτεύτηκα και αυτό) δεν υπάρχουν ακόμα, τα βιντεάκια που έπαιξαν στο διαδύκτιο
είναι από το πρώτο που έφεραν για να συναρμολογήσουν και να το δοκιμάσουν, διαθέσιμα θα είναι σε 1,5 μήνα και
για test ride, που το θεωρώ βασικό τουλάχιστον για εμένα, για να δω αν μπορώ να το οδηγήσω λόγω βάρους.
Οι τιμές είναι αυτές που έχουν ανακοινωθεί δεν αλλάζει κάτι...οπότε στην αναμονή

Η φιλοσοφία κατασκευής όπως είδα στα μικρά που υπάρχουν ήδη BN 251, 302, είναι "ιαπωνική", δηλαδή, απλότητα
στην συντήρηση του στυλ βγαζω ταπα/αδειάζω λάδια/βάζω τάπα/βάζω λάδια, είναι παρούσα χωρίς έγνοιες για τον
ιδιοκτήτη. Εκανα ένα μικρό test ride το 302 και έμεινα έκπληκτος από την ποιότητα κύλισης, αλλά δεν θα επεκταθώ γιατί
είναι το νήμα του TRK εδώ.
Από ποιότητα κατασκευής και φινίρισμα, τα μηχανάκια είναι αλλού, και εφ' όσον τα μικρά είναι τόσο καλοφτιαγμένα
δεν βλέπω γιατί να μην είναι και τα πιο μεγάλα...


Αυτά, αν το καταφέρω οδηγικά το TRK τότε πάω για γάμο, αν δεν το καταφέρω υπάρχει και το Leoncino...το μόνο
σίγουρο είναι πως το επόμενο μηχανάκι μου θα είναι Benelli :D
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Μπραβο Νικολα!!! ευχομαι να σου κατσει και να το παρεις!!!! Πάντως οσο το κοιταζω μ εντυπωσιαζει....δεν εχει να ζηλεψει τιποτα νομιζω, ειδικα για την χωρα που ζουμε, και ιδιαιτερα για τα χρηματα που κοστιζει......
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
σε αυτο το βιντεο θα σου λειθουν ολες οι αποριες για αυτο το μοδελο
τα εξηγει πολυ καλα

Πόσο όργιο είσαι ρε :ha:ha:ha

Αυτό το "τσανκολί τσανσέ ντουλί" που λέει στο τέλος του βίντεο πρέπει να σημαίνει "Σκίζω BMW και ΚΤΜ για πρωινό" :ha
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Νίκο είναι πολύ όμορφο και φαίνεται καλό..
Σου εύχομαι να σου τεριάξει και να το πάρεις..!!:D
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Να πω την αμαρτία μου...;
Ο ήχος είναι λίγο "κάπως" θυμίζει λίγο το δούλεμα του F800, αλλά δεν μου αρέσει. Επίσης δεν μου αρέσει πως λειτουργει το στροφόμετρο, δείχνει ψεύτικο.
Το ξέρω αυτά που γράφω δεν είναι αντικειμενικά.
Ανεξάρτητα απο αυτά πάντως οπτικά μου αρέσει. Θα το αγόραζα ενδεχομένως.
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Λοιπόν τώρα που τα έχω φρέσκα στο μυαλό μου...

Πήγα από τον ντήλερ στην Ελευσίνα. Πρώτη εντύπωση πολύ θετική, μεγάλος χώρος, καθαρό συνεργείο.
Κάτι πολύ βασικό για εμένα, το ευγενέστατο προσωπικό, ειδικά η κοπελιά που είναι στις πωλήσεις είναι και
γνώστις της μοτοσυκλέτας και ακούραστη σε ό,τι ρωτούσα. Σε ό,τι δεν ήξερε να μου πει, φώναξε τον τεχνικό από
το συνεργείο και μου τα εξήγησε...ευγενέστατος και αυτός. Από θέμα ανταλλακτικών δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα,
ετοιμάζεται ήδη και η πλατφόρμα όπου θα μπορεί ο ιδιοκτήτητης να παραγγέλνει οτιδήποτε χρειαστεί, όπως μου είπαν,
και η αποθήκη τους θα είναι γεμάτη με πληρότητα ανταλλακτικών, και αν κάτι δεν υπάρχει θα έρχεται με "παράθυρο"
10 ημερών. Χρηματοδοτικό υπάρχει μέσω Eurobank, ενώ μπορεί φυσικά κάποιος να πληρώσει και με κάρτα.

Το TRK και το Leoncino (που το ερωτεύτηκα και αυτό) δεν υπάρχουν ακόμα, τα βιντεάκια που έπαιξαν στο διαδύκτιο
είναι από το πρώτο που έφεραν για να συναρμολογήσουν και να το δοκιμάσουν, διαθέσιμα θα είναι σε 1,5 μήνα και
για test ride, που το θεωρώ βασικό τουλάχιστον για εμένα, για να δω αν μπορώ να το οδηγήσω λόγω βάρους.
Οι τιμές είναι αυτές που έχουν ανακοινωθεί δεν αλλάζει κάτι...οπότε στην αναμονή

Η φιλοσοφία κατασκευής όπως είδα στα μικρά που υπάρχουν ήδη BN 251, 302, είναι "ιαπωνική", δηλαδή, απλότητα
στην συντήρηση του στυλ βγαζω ταπα/αδειάζω λάδια/βάζω τάπα/βάζω λάδια, είναι παρούσα χωρίς έγνοιες για τον
ιδιοκτήτη. Εκανα ένα μικρό test ride το 302 και έμεινα έκπληκτος από την ποιότητα κύλισης, αλλά δεν θα επεκταθώ γιατί
είναι το νήμα του TRK εδώ.
Από ποιότητα κατασκευής και φινίρισμα, τα μηχανάκια είναι αλλού, και εφ' όσον τα μικρά είναι τόσο καλοφτιαγμένα
δεν βλέπω γιατί να μην είναι και τα πιο μεγάλα...


Αυτά, αν το καταφέρω οδηγικά το TRK τότε πάω για γάμο, αν δεν το καταφέρω υπάρχει και το Leoncino...το μόνο
σίγουρο είναι πως το επόμενο μηχανάκι μου θα είναι Benelli :D


Με το φίλο τα είπατε ;
 

vaggeezz

Μέλος
Περιοχή
Κορωπί
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
990 Adve
Φαίνεται καταπλητκικό. ειδικά για την ελληνική αγορά.
Γιατί το Leoncino όμως είναι σημαντικά ακριβότερο, ενώ είναι κατασκευαστικά απλούστερο; Απο περιφεριακά;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Φαίνεται καταπλιτκικό. ειδικά για την ελληνική αγορά.
Γιατί το Leoncino όμως είναι σημαντικά ακριβότερο, ενώ είναι κατασκευαστικά απλούστερο; Απο περιφεριακά;
Γιατι ειναι πιο μοδάτο και αφορα αυτους που πανε για καφε κλπ
Μάστορες οι Ιταλοί με το ντιζάιν και τα ταργκετ γκρουπ πελατών
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Θα ταιριάζει και ωραία το χρωματάκι με το νέο μου AGV PRO μπουφάν :D

Θα είμαι μοντελάκι στις καφετέριες :p:eek::D



Εdit: Για να ευθυμήσουμε και λίγο...
Σήμερα είπα στη γυναίκα μου ότι θα ξαναπάρω "μεγάλη" μηχανή, δεν το ήξερε
και δεν της είχα πει τίποτα για το Benelli.

Εντάξει, καλά είμαι μην ανησυχείτε, δεν έχω σημάδια στο πρόσωπο :muted::punch::laugh::laugh:
 
Τελευταία επεξεργασία:

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Θα ταιριάζει και ωραία το χρωματάκι με το νέο μου AGV PRO μπουφάν :D

Θα είμαι μοντελάκι στις καφετέριες :p:eek::D



Εdit: Για να ευθυμήσουμε και λίγο...
Σήμερα είπα στη γυναίκα μου ότι θα ξαναπάρω "μεγάλη" μηχανή, δεν το ήξερε
και δεν της είχα πει τίποτα για το Benelli.

Εντάξει, καλά είμαι μην ανησυχείτε, δεν έχω σημάδια στο πρόσωπο :muted::punch::laugh::laugh:
μπορεις και........













περπατας ?????????:p
 
Top Bottom