Benelli TRK 502

COOKER

Μέλος
Όνομα
nektarios
Μοτό
versys x 300
Καλησπέρα φίλος!Πριν λίγο γύρισα από το μαγαζί.Δεν είχανε διαθέσιμη για τεστ ντραιβ αλλά θα κοιτάξω να βρω σε άλλο.Εμφανισιακα είναι πανέμορφη η μηχανή!!Ποιοτική κατασκευή σε πλαστικά.Ωραιο σήμα της benelli στη μάσκα μπροστα όπως κ στον κινητήρα..Η σέλα πολύ αναπαυτική κ πολύ ωραία αίσθηση γενικά.Τα φρένα φαίνονται γαμάτα!Από τα λίγα που δεν μου άρεσαν είναι οι κολλήσεις κ η βαφή στο πλαίσιο κ το τελικό της εξάτμισης (αλλά αυτό αλλάζει)..Μου άρεσε που έχει led φλασάκια led φανάρι κάτω από κύριο έτοιμα κάγκελα γ βαλίτσες πολύ ωραίες χούφτες!!Είχε μόνο το γκρι χρώμα το οποίο μου άρεσε αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας!!Θεωρώ ότι αν ήταν μαύρο με κάποιο πράσινο στα αυτοκόλλητα TRK με πράσινη ανάρτηση κ πράσινα αυτοκόλλητα στη ζάντα θα ήταν απίστευτα όμορφο!!Όχι ότι δεν είναι κ τώρα!Δίπλα του είχε κ το BN600 το γυμνό..Έφαγα ένα σκάλωμα γερό κ με αυτό αλλά κ με το leovinco..Πανέμορφα μηχανάκια κ τα 3.Αυτα γ τώρα .Νεότερα όταν κάνω κ το τεστ ντραιβ
======================================================================
Να ξερεις οτι υπαρχουν ΄΄καλυματα'' που μπαινουν-κουμπωνουν εκει που ειχει τις κολησεις....για να μην φαινεται ετσι !!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
υπάρχει λέσχη πολύ πολύ οργανωμένη και με δεκάδες ορεξάτα μέλη benelli TRK απο τις πιο ενεργές αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα.


Θα πάρεις όσες πληροφορίες θες και έχει ανοίξει και γραφεία η λέσχη στη Φάληρο να πας να πιείτε και ένα καφεδάκι να μάθεις και να ρωτήσεις ότι θες
 

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Πανελλαδικά test rides από την Benelli για τα TRK 502 και Leoncino.Ξεκινούν το Μάρτιο από τη Βόρεια Ελλάδα και θα συνεχιστούν προς το Νότο μέχρι και τον Αύγουστο.
2-3/3/2019 - ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ: "ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ ΣΙΔΕΡΗΣ"
9-10/3/2019 - ΚΟΜΟΤΗΝΗ: "MOTO VENETIDIS" ΒΕΝΕΤΗΣ
16-17/3/2019 - ΞΑΝΘΗ: "ΜΠΑΤΕΜΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (MOTO SIMOS)"
23-24/3/2019 - ΚΑΒΑΛΑ: "ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ (MOTORACING)"
Περισσότερα εδώ .
 

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
2.364 ταξινομήσεις και πλασάρισμα στην πρώτη τριάδα των πωλήσεων για το 7μηνο Ιανουαρίου-Ιουλίου στην Ιταλία, μία από τις πιο ισχυρές αγορές της Ευρώπης.
Και δε νομίζω πως η τιμή είναι η μόνη εξήγηση αυτής της επιτυχίας διότι σίγουρα δεν είναι ακριβό αλλά δεν το λες και φτηνό όταν με τα ίδια περίπου χρήματα αγοράζεις Honda ή Kawasaki.
Ο χρόνος θα δείξει αν δικαιωθούν όσοι το επέλεξαν.
Νούμερο 1 και νούμερο 2 στη λίστα δύο ιερά on/off τέρατα!
Μόνο ένα ιταλικό(Ducati Scrambler) στην πρώτη δεκάδα και μάλιστα στην όγδοη θέση.
Στα scooters, τα τρία Honds SH στις τρεις πρώτες θέσεις με κάτι λιγότερο από 20.000 πωλήσεις συνολικά!Αν δεν κάνω λάθος, κάποια από αυτά κατασκευάζονται στην Ιταλία.
Πηγή
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Ισχύει ότι η πίσω ανάρτηση έχει μονο 50mm διαδρομή;
Η έχουν κάνει λάθος στην ιστοσελίδα;
Αν ισχύει το 50mm, είναι πολύ λίγα για adv μοτοσυκλέτα!!!
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Ta όποια προβλήματα πάντως μένουν σε κλειστό κύκλο
(παλιό το κόλπο, μη μιλάς και θα στο φτιάξω)
:thinking:
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ισχύει ότι η πίσω ανάρτηση έχει μονο 50mm διαδρομή;
Η έχουν κάνει λάθος στην ιστοσελίδα;
Αν ισχύει το 50mm, είναι πολύ λίγα για adv μοτοσυκλέτα!!!
Eχουν κανει λαθος στη διατυπωση, το αμορτισερ εχει διαδρομη 50χιλ αλλα ο πισω αξονας (εκει μετρας πισω διαδρομη αναρτησης) εχει 145χιλ. Δεν ειναι και ο,τι καλυτερο, αλλα ειναι στα επιπεδα του v-strom.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
To κωμικό στον πίνακα πωλήσεων είναι ότι η AT&ATAS θεωρούνται "ένα μοντέλο" και το GS&GS-ADV δύο. Βλέπουν μετά οι χονταίοι και χαίρονται που πουλάει "πολύ" η ΑΤ...


Αυτό το αστείο με τα 50mm το γράφει και το manual του πήγασου, πρέπει να είναι κάποιου τύπου Ιταλική ανωμαλία.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Σωστά το γράφουν. Δεν υπάρχει κάτι το αναληθές σε αυτό. Η διαδρομή της ανάρτησης είναι 50mm. Αυτο, τόσο απλά.

Το ποσό είναι η διαδρομή του άξονα της πίσω ρόδας, είναι άλλο θέμα. Το γιατί δεν το γράφουν, δεν μπορουμε να ξέρουμε. Ίσως να πιστεύουν ότι ξέρουν όλοι οι αναβάτες τριγωνομετρία. Πάντως, δεν γράφουν κάτι λάθος!!!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ναι μεν, αλλά ουδείς ενδιαφέρεται για το πόσο μετακινείται το αμορτισέρ, όλους τους ενδιαφέρει πόσο μετακινείται ο τροχός.


Η παράθεση και των δύο τιμών θα ήταν ακόμα πιο χρήσιμη όταν θέλει ο χρήστης να αλλάξει ελατήριο τώρα που το σκέφτομαι.
 

joks

Μέλος
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
Africa 750
Σωστά το γράφουν. Δεν υπάρχει κάτι το αναληθές σε αυτό. Η διαδρομή της ανάρτησης είναι 50mm. Αυτο, τόσο απλά.

Το ποσό είναι η διαδρομή του άξονα της πίσω ρόδας, είναι άλλο θέμα. Το γιατί δεν το γράφουν, δεν μπορουμε να ξέρουμε. Ίσως να πιστεύουν ότι ξέρουν όλοι οι αναβάτες τριγωνομετρία. Πάντως, δεν γράφουν κάτι λάθος!!!!
Γεωμετρία γυμνασίου( όμοια τρίγωνα) για να είμαστε ακριβείς.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ναι μεν, αλλά ουδείς ενδιαφέρεται για το πόσο μετακινείται το αμορτισέρ, όλους τους ενδιαφέρει πόσο μετακινείται ο τροχός.


Η παράθεση και των δύο τιμών θα ήταν ακόμα πιο χρήσιμη όταν θέλει ο χρήστης να αλλάξει ελατήριο τώρα που το σκέφτομαι.
Σωστα ολα αυτα!
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Ξέρεις κάτι που δε ξέρουμε??
Ξέρω αλλά δεν μ ενδιαφέρει
Δεν είναι μια μάρκα δηλαδή που σκοπεύω να γίνω πελάτης.
Μ άρεσε το λεοντσίνο σαν ιδέα αλλά δεν πίστικα.

Απλά έχει γίνει της μοδός να μην βγαίνουν οι βλάβες παρά έξω
και δεν είναι οι μόνοι που το κάνουν.
Με γεια τους με χαρά τους
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ξέρω αλλά δεν μ ενδιαφέρει
Δεν είναι μια μάρκα δηλαδή που σκοπεύω να γίνω πελάτης.
Μ άρεσε το λεοντσίνο σαν ιδέα αλλά δεν πίστικα.

Απλά έχει γίνει της μοδός να μην βγαίνουν οι βλάβες παρά έξω
και δεν είναι οι μόνοι που το κάνουν.
Με γεια τους με χαρά τους
Τι να σου πω, εγώ τυχαίνει και είμαι μέλος της λέσχης benelli Hellas. Ξέρω τα περισσότερα παιδιά στη λέσχη που έχουν benelli. Δεν γράφτηκα επειδή σκοπεύω να πάρω απλά επειδή έχω φιλίες εκεί άσχετες με τη μάρκα. Οι βλάβες που έχουν παρουσιαστεί στα trk 502 κατά βάση που κυκλοφορανε πολυ ειναι περιορισμένες και αντιμετωπιστηκαν πολύ καλά από το επίσημο δίκτυο και γρήγορα. Μια αστοχία με ένα χαζό λαμακι στη πόδια στο Χ π.χ. Ένας καμένος εγκέφαλος που αντικατασταθηκε, κάτι άλλα ψιλά που δε θυμάμαι αλλά αστοχία σε μοτέρ δεν έχω ακούσει. Και είμαι προσωπικός φίλος του προέδρου της λέσχης και συναντιομαστε πολύ συχνά και τα συζητάμε.

Οι μοτοσυκλέτες είναι σχετικά οικονομικές για αυτά που προσφέρουν και νομίζω είναι και λογικό να παρουσιάζονται και κάποιες αστοχίες τα πρώτα χρόνια αλλά το μεγάλο κεφάλαιο για την μάρκα στη Ελλάδα ειναι μια ποκυ δραστήρια λέσχη και ένα μεγάλο δίκτυο εξουσιοδοτημενων.

Επισης πλέον το trk είναι τρίτο σε πωλήσεις στην Ιταλία μοντέλο και γενικά πάει πολύ καλά παγκοσμίως όπως και στην Ελλάδα.

Εγώ προσωπικά δεν θα απεκλεια να πάρω ένα στο μέλλον αν βγει π. Χ. Το trk 800 όπως φημολογείται.

Δεν ξέρω γιατί έχεις τόσο αρνητική άποψη για την μάρκα αλλά νομίζω δεν ειναι από τις κακές περιπτώσεις. Ειναι μια ανερχόμενη μάρκα και αν ακούς για ζημιές χιλιάδων ευρό σε μοτοσυκλέτες με τριπλάσια τιμή ή διπλάσια νομίζω δεν ειναι και τραγικό να υπάρχουν μερικές βλαβουλες και στα benelli. Οι οποίες απ όσο ξέρω δεν έχουν κοστίσει ένα ευρό σε ιδιοκτήτες καθώς έχει μια σωστή αντιπροσωπεύσηοπως φαίνεται.

Επίσης ξέρω δεκάδες ποκυ ευχαριστημένους κατόχους χωρίς κανένα προβλημα
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Επίσης ξέρω δεκάδες ποκυ ευχαριστημένους κατόχους χωρίς κανένα προβλημα
Οκ οπότε εμένα δεν μου πέφτει λόγος.
Αυτό που είπα εξ αρχής δηλαδή και αυτό που περίπου είπε και γαμπρός μου
που το πούλησε σ ένα μήνα. (Ιταλία)
:)
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Οκ οπότε εμένα δεν μου πέφτει λόγος.
Αυτό που είπα εξ αρχής δηλαδή και αυτό που περίπου είπε και γαμπρός μου
που το πούλησε σ ένα μήνα. (Ιταλία)
:)
Ε πες το ρε Νικόλα αν ξέρεις κάτι, μοιράσου το με κάποιον που μπορεί να τον ενδιαφέρει.
 
Top Bottom