Bmw κυβικά

darksun85

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
kymco agility 150. ψάχνομαι πλέον για μεγαλύτερη
Πήγα σήμερα και είδα στην αντιπροσωπεία bmw Πάτρας, αυτή τη μηχανουλα. Ωραίο τερατακι και με καλή τιμή στα 3500. Είναι του 11. Αυτό που με παραξενεύει όμως είναι ότι ο αντιπρόσωπος μου είπε ότι άσχετα ότι γράφει 650, είναι 800. Ισχύει ρε παιδιά, ή εγώ τρελαίνομαι; Αν ισχύει αυτό που μου είπε, αξίζει σαν μηχανή;


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τσακάλι

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS
Honda Sh 150
Ναι είναι 800 κυβικά με χαρτογράφηση 650cc αν δεν κάνω λάθος. Αν είσαι καινούργιος στον χώρο χωρίς προηγούμενη εμπειρία σε μηχανές μεγάλου κυβισμού είναι καλή περίπτωση...

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

darksun85

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
kymco agility 150. ψάχνομαι πλέον για μεγαλύτερη
Τσακάλι, ήταν σε πολλή καλή κατάσταση το εργαλείο. Αυτός που την είχε, ήταν πολύ ψείρας (με την καλή έννοια). Απλός αναρωτιέμαι αν αξίζει για αγορά το συγκεκριμένο. Γενικά πως είναι σαν μηχανή; εννοώ βγάζει ζημιές κτλ;

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τσακάλι

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS
Honda Sh 150
Η ατάκα "Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης ήταν πολύ ψείρας" είναι καραμέλα. Μην το πιστεύεις. Αν ενδιαφέρεσαι για το μηχανάκι να βρεις έναν μηχανικό να το δει και κατά προσέγγιση να σου δώσει η όχι το πράσινο φως. Αν το μηχανάκι είναι καθαρό ο έμπορος θα δεχθεί να το πάει χωρίς αντίρρηση.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

darksun85

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
kymco agility 150. ψάχνομαι πλέον για μεγαλύτερη
Αυτό που λες δεν είναι λάθος. Ενδιαφέρομαι για τη μηχανή. Τι λέει σαν μηχανή όμως; βγάζει ζημιές και τίποτα κουλά;

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Πήγα σήμερα και είδα στην αντιπροσωπεία bmw Πάτρας, αυτή τη μηχανουλα. Ωραίο τερατακι και με καλή τιμή στα 3500. Είναι του 11. Αυτό που με παραξενεύει όμως είναι ότι ο αντιπρόσωπος μου είπε ότι άσχετα ότι γράφει 650, είναι 800. Ισχύει ρε παιδιά, ή εγώ τρελαίνομαι; Αν ισχύει αυτό που μου είπε, αξίζει σαν μηχανή;


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
800κυβικα ειναι ναι...Ειναι αυτο με τα 105000 χλμ ε;αν ειναι αυτο ειδα αυτον που τν εφερε και πηρε ενα καινουριο 750...πρεπει να ναι πολυ καλο το συγκεκριμενο...μπολικα τα χλμ αλλα αν δν κανω λαθος εχει ολα τα σερβις και τα σχετικα αντιπροσωπεια...το σκεφτομουν και γω να το παρω...πιεσε και για καλυτερη τιμη...μπορει κατι να πετυχεις.

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

darksun85

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
kymco agility 150. ψάχνομαι πλέον για μεγαλύτερη
800κυβικα ειναι ναι...Ειναι αυτο με τα 105000 χλμ ε;αν ειναι αυτο ειδα αυτον που τν εφερε και πηρε ενα καινουριο 750...πρεπει να ναι πολυ καλο το συγκεκριμενο...μπολικα τα χλμ αλλα αν δν κανω λαθος εχει ολα τα σερβις και τα σχετικα αντιπροσωπεια...το σκεφτομουν και γω να το παρω...πιεσε και για καλυτερη τιμη...μπορει κατι να πετυχεις.

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι Άκη, αυτό είναι! Έχω φίλους που πηγαίνουν ταξιδάκια και αρχίζω και εγώ να μπαίνω στη πριζα! Τα χλμ ναι είναι αρκετά άλλα είναι πρόβλημα αυτό λες; θα είναι η πρώτη μου μεγάλη μηχανη

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Ναι Άκη, αυτό είναι! Έχω φίλους που πηγαίνουν ταξιδάκια και αρχίζω και εγώ να μπαίνω στη πριζα! Τα χλμ ναι είναι αρκετά άλλα είναι πρόβλημα αυτό λες; θα είναι η πρώτη μου μεγάλη μηχανη

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν ειναι σωστα συντηρημενο δεν ειναι κανενα προβλημα τα χλμ...απλα πηγαινε σε καποιον μηχανικο να το δει για να εισαι σιγουρος...ωραια μηχανακια αυτα..σιγουρα κατοχοι θα σου πουν για το βιο μαζι τους...εγω μονο γνωμες εχω ακουσει και εχω διαβασει..

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

darksun85

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
kymco agility 150. ψάχνομαι πλέον για μεγαλύτερη
Θα περιμένω και κανένα παιδί, παντρεμένο με bwm! Θέλω να μάθω αν υπάρχουν ασθένειες σε αυτό το μοντέλο, μην κλαίω τα λεφτά μου!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ένας συνάδελφος το είχε, του έβγαλε το κλασσικό θέμα με τα πηνία, του χάλασε - κάηκε το φανάρι και είχε κάτι θέματα με διαρροή λαδιού από το καπάκι της κεφαλής το οποίο λύθηκε εύκολα.
Το δούλευε όμως μόνο μέσα στη πόλη. Αυτά τα μηχανάκια τα χαίρεται και τα εκτιμά κανείς εκτός πόλης, σε στριφτερες διαδρομές.
 

darksun85

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
kymco agility 150. ψάχνομαι πλέον για μεγαλύτερη
Ναι ρε αδερφέ μου! Έχω κάτι φίλους που κάνουν ταξιδάκια και εγώ ζηλεύω . Φυσικά θα χρησιμοποιηθεί και εντός πόλης αλλά θέλω να πάω και μία εκδρομή στο χωριό μου στη Δημητσάνα! Είναι ωραία τέτοια περίοδο. Πρέπει να τα ρωτήσω τέτοια πράγματα τον αντιπρόσωπο

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Don_kwstas

Μέλος
Όνομα
Kwstas
Μοτό
BMW F800GS ADV 14
Σαν πρώτη μηχανη θα ειναι μεγάλος δασκαλος για σενα (εντος και εκτος πολης ) εχει χαμηλο κεντρο βαρους , αμα δεν εχεις καμια εμπειρία με μεγαλου κυβισμου μηχανες θα σε βοηθήσει απλα θελει προσοχη γιατι ειναι 200 κιλα ασχετα που δε το καταλαβαίνεις οταν την οδηγας. Απο προβλήματα πηνία(περιπου 600€ ζημια ) και καμμένο φαναρι(200 με νεας γενιας ή led κινεζικο) οπως αναφέρθηκε και παραπάνω. Σε αυτα τα λεφτα ομως δε θα βρεις κατι αλλο να παρεις με τετοια χαρακτηριστικά . Πήγαινε με εναν γνωστό σου που να το κατέχει το αθλήμα για τα βασικα , καντε ελεγχο σε (ρουλεμαν τιμονιου ,λαστιχα, τακακια , δισκοπλακες ,αλυσίδα ) και αν θελει κατι άλλαγμα του μειώνεις την τιμή ,λογικα βιβλιο service θα εχει για να το πουλαει η επίσημη της bmw και θα εχει κανει και τα service στην ωρα τους οποτε δεν εχεις να φοβηθείς κατι.
 

Don_kwstas

Μέλος
Όνομα
Kwstas
Μοτό
BMW F800GS ADV 14
Επίσης απο θεμα βενζίνης δε καίει τιποτα , ειδικα τον πρωτο καιρό που θα προσαρμόζεσαι και δε θα του δίνεις και τα τρελα γκαζια θα σου καιει κατω απο 5 λιτρα ανα 100 χιλιομετρα με μικτή χρηση , ειναι ενα μεγαλο παπι που μπορει να σε πάει παντού.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Όπως λένε τα αγόρια από πάνω... Απλά να προσθέσω ότι η επισκευή πηνιων γίνεται με 200 ευρώ.
στο tdm που είχα έκανα επισκευή με 60 γιούργια.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
στο tdm που είχα έκανα επισκευή με 60 γιούργια.
Εγώ γνωρίζω για τα gs... Αν έχετε σίγουρες και πιο φθηνές λύσεις μαρτυρηστε.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Εγώ γνωρίζω για τα gs... Αν έχετε σίγουρες και πιο φθηνές λύσεις μαρτυρηστε.
τοσο είχα πληρώσει εγω πριν περίπου 7-8 χρόνια.
Δεν ξέρω ποιος τα έφτιαξε,ο μηχανικός που γνώριζα πήγε τα πηνία κ οταν ήταν η μότο έτοιμη πηγα κ την πήρα.
Το γράφω για να έχουμε ενα μπούσουλα.
Μου είχαν δώσει κ κάτι μήνες εγγύηση.
Τώρα αν εχουν αλλη τιμή τα bmw δεν το γνωρίζω φίλε.
 
Top Bottom