Bmw οδική βοήθεια κτλ...

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Για δώστε καμμία πληροφορία ωρε παίδες!

Είμαι σε φάση ανανέωσης συμβολαίου, και σκέφτομαι να μην βάλω την οδική της ασφαλιστικής εταιρείας, αλλά της bmw!
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μόνο στο εξωτερικό βλέπεις την διαφορά με τις οδικές των ασφαλειών.
Πριν 6 χρόνια στην Τουρκία... Είχα ένα κλατάρισμα σε λάστιχο που δεν επισκευαζοταν.
Με μάζεψαν απόγευμα, μου πλήρωσαν ξενοδοχείο ταξί και μου αντικατεστησαν την άλλη ημέρα το πρωί το ελαστικό, με ένα σχεδόν καινούργιο... Δωρεάν!
Το ότι δεν πλήρωσα το λάστιχο, υπαίτιος ήταν ο προϊστάμενος της αντιπροσωπεία και όχι οι όροι της οδικής... Βέβαια.
Σε όλα μου τα ταξίδια στο εξωτερικό την θεωρώ απαραίτητη.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Μόνο στο εξωτερικό βλέπεις την διαφορά με τις οδικές των ασφαλειών.
Πριν 6 χρόνια στην Τουρκία... Είχα ένα κλατάρισμα σε λάστιχο που δεν επισκευαζοταν.
Με μάζεψαν απόγευμα, μου πλήρωσαν ξενοδοχείο ταξί και μου αντικατεστησαν την άλλη ημέρα το πρωί το ελαστικό, με ένα σχεδόν καινούργιο... Δωρεάν!
Το ότι δεν πλήρωσα το λάστιχο, υπαίτιος ήταν ο προϊστάμενος της αντιπροσωπεία και όχι οι όροι της οδικής... Βέβαια.
Σε όλα μου τα ταξίδια στο εξωτερικό την θεωρώ απαραίτητη.
Πάντα για εσωτερικό μιλώ Κώστα!
Δεν αξίζει παραπάνω από μια απλή οδική μιας ασφαλιστικής δηλαδή;
Από θέμα κόστους; Ποσό κοστίζει η mobile care το έτος;
Αυτό που ξέρω (σχεδόν σίγουρα), είναι ότι είναι σε θέση να κάνουν και μικροεπισκευές στο δρόμο.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πάντα για εσωτερικό μιλώ Κώστα!
Δεν αξίζει παραπάνω από μια απλή οδική μιας ασφαλιστικής δηλαδή;
Από θέμα κόστους; Ποσό κοστίζει η mobile care το έτος;
Αυτό που ξέρω (σχεδόν σίγουρα), είναι ότι είναι σε θέση να κάνουν και μικροεπισκευές στο δρόμο.
Νομίζω κοστίζει γύρω στα 80 ευρώ το χρόνο.
Είναι προφανώς ειδικευμένοι σε BMW για μικροπροβληματα και η μεταφορά γίνεται μόνο σε BMW συνεργείο.
Αν είναι μόνο για Ελλάδα εγώ δεν θα την έκανα.
Γιατί οι ασφαλιστικές χρεωνουν ελάχιστα την οδική πλέον.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Νομίζω κοστίζει γύρω στα 80 ευρώ το χρόνο.
Είναι προφανώς ειδικευμένοι σε BMW για μικροπροβληματα και η μεταφορά γίνεται μόνο σε BMW συνεργείο.
Αν είναι μόνο για Ελλάδα εγώ δεν θα την έκανα.
Γιατί οι ασφαλιστικές χρεωνουν ελάχιστα την οδική πλέον.
Αν χρειαστουν δηλαδή, και τους ζητήσω να την μεταφέρουν σπίτι μου, δεν το κάνουν; Μόνο σε συνεργείο bmw την πάνε;
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Αν χρειαστουν δηλαδή, και τους ζητήσω να την μεταφέρουν σπίτι μου, δεν το κάνουν; Μόνο σε συνεργείο bmw την πάνε;
Ποιος ο λογος να την κανεις μετα?Ολες οι οδικες σε πανε ετσι και αλλιως οπου τους ζητησεις.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν χρειαστουν δηλαδή, και τους ζητήσω να την μεταφέρουν σπίτι μου, δεν το κάνουν; Μόνο σε συνεργείο bmw την πάνε;
Από ότι γνωρίζω σε πάει μόνο σε BMW συνεργείο και αν είναι αργία σε δικό τους πάρκινγκ
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Φίλε Νίκο, δεν χρειάζεσαι οδική, γιατί τα πενφέ δεν μένουν ποτέ. Ούτε τα λάστιχα δεν σκάνε :fun
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
μπεμβε μομπαιλ κερ ολα τα λεφτα !!!!!
να την κανετε οσοι εχετε μπεεμβε
 

TSEPETO

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
gs 1200 ad kxf450
ασιατικη τουρκια. και αλβανια δεν σε.καλυπτει .αν μεινεις σε πηγαινουν σε συνεργειο εντος νομου που εχεις μεινει αν σε τρεις μερες το οχημα δεν μπορουν να το φτιαξουν σε γυριζουν στο νομο τις μονιμης κατοικια σου .ειναι 74 ευρω το χρονο Ολες πανω κατω τα ιδια ειναι εδω στην ελλαδα . Ιντεραμερικαν 50 ευρω το χρονο. στο εξωτερικο καλυτερα τις bmw ο λογος ειναι απλος που να ξερω εγω που πρεπει να παω οταν ειμαι στα γκραβαρα τις ανω κολοπετινιτσας καλυτερα bmw για οποιον εχει bmw φυσικα ωστε να παω εκει που πρεπει και οχι να με ξεπεταξουν σε κανενα σιδεραδικο
 

TSEPETO

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
gs 1200 ad kxf450
εμεινα στην αυστρια απο λαστιχο . μου αναψε το λαμπακι στο καντραν να ειναι καλα αυτος που το σχεδιασε αρα ειχα χρονο να σταματησω σε ενα μεγαλο βεκζιναδικο παρα κατω λεω στην μαρθα θα ζητησω βοηθεια να δω αν θα με βοηθησει κανενας απο ολους αυτους δηλαδη προσωπικο .οδηγοι νταλικας .οδηγοι ΙΧ λοιπον οι μισοι στα αρχ......α τους οι αλλοι επρεπε να φυγουν και οι αλλοι αντε να μιλησεις την γλωσσα τους Το εφτιαξα και εφυγα ΒΜW ρε να με παει κατευθειαν
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ποιος ο λογος να την κανεις μετα?Ολες οι οδικες σε πανε ετσι και αλλιως οπου τους ζητησεις.
Για τις οδικες το γνωρίζω ότι σε πάνε όπου ζητήσεις. Τώρα, εφόσον ισχύει αυτό που λέει ο Κώστας παρακάτω...

Από ότι γνωρίζω σε πάει μόνο σε BMW συνεργείο και αν είναι αργία σε δικό τους πάρκινγκ
..... είναι σίγουρα ένας αποτρεπτικός παράγοντας για εμένα, γιατί εάν συμβεί κάτι, τη μηχανή την θέλω σπίτι και όχι σε συνεργείο!
Αν συνυπολογίσουμε και την χρηματικη διαφορά, απ'ότι μου είπατε (70 με 80 ευρώ το χρόνο) τότε σίγουρα θα συνεχίσω την "απλή" οδική της ασφαλιστικής μου με 30 ευρώ το χρόνο!

Νομίζω ότι ο..... κύβος ερρίφθη ;)!
Κύριοι, σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας!!! :happy:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Για τις οδικες το γνωρίζω ότι σε πάνε όπου ζητήσεις. Τώρα, εφόσον ισχύει αυτό που λέει ο Κώστας παρακάτω...



..... είναι σίγουρα ένας αποτρεπτικός παράγοντας για εμένα, γιατί εάν συμβεί κάτι, τη μηχανή την θέλω σπίτι και όχι σε συνεργείο!
Αν συνυπολογίσουμε και την χρηματικη διαφορά, απ'ότι μου είπατε (70 με 80 ευρώ το χρόνο) τότε σίγουρα θα συνεχίσω την "απλή" οδική της ασφαλιστικής μου με 30 ευρώ το χρόνο!

Νομίζω ότι ο..... κύβος ερρίφθη ;)!
Κύριοι, σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας!!! :happy:
φιλε πιστεψε με πρεπει να την κανεις !!!!!!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Απ'ότι κατάλαβα Στέργιο, δεν έχει κάτι παραπάνω να μου προσφέρει, από μια απλή οδική! Για Ελλάδα μιλώ πάντα, ναι;
δεν ειναι ετσι , ειναι μια εντελως διαφορετικη προσεγγιση, δεν νομιζω σε περιπτωση βλαβης να σου πληρωσει η ασφαλεια σου, ξενοδοχειο κλπ ωσπου να φιαχτει η μηχανη σου η αν δεν φιαχτει να σου πληρωσει τα εισητηρια της επιστροφης σου και αλλα πολλα
 
Top Bottom