BMW F650 GS DAKAR 2004 RESTORATION

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Όπως απαιτεί ο λαός θα ξεκινήσω να τραβάω φωτογραφίες για να τα χρησιμοποιήσω ως πειστήρια χαχαχα.
Οκ θα τραβάω φωτογραφίες και μετά θα ακολουθήσω τον οδηγό που ανέβασε ένας φίλος ποιο πάνω για να τις ανεβάσω στο Advride.

Ήρθε η ώρα για την πρώτη ερώτηση. Από πού αγοράζω τσιμούχες για τα πιρούνια και τι λάδι βάζω 10W ή 15w
Αν δεν τα καταφέρεις με το ανέβασμα φώτο, στείλε μου στο μειλ... kdelaportask@yahoo.gr
 

Gkatzogias George

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW F650GS DAKAR

Gkatzogias George

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW F650GS DAKAR
Σήμερα πήγαμε λίγο ποιο βαθιά και πέσαμε σε ένα πρόβλημα που θέλω την βοήθεια σας οι 2 μαύροι διακόπτες του ABS και του ALARM αν δεν κάνω λάθος που είναι στο κέντρο του τιμονιού είναι κομμένοι τελείως και τα καλώδια κρέμονται. Μήπως κανένας φίλος έχει ηλεκτρικό σχεδιάγραμμα ?
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
ο Γλάρος ...εάν θες να τον κανείς καινούριο κ ακομα καλύτερο , 21 0573 1244, Φωλοπουλου 13
Περιστερι

A Λ Ε Κ Ο Σ


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τελευταία επεξεργασία:

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Σήμερα πήγαμε λίγο ποιο βαθιά και πέσαμε σε ένα πρόβλημα που θέλω την βοήθεια σας οι 2 μαύροι διακόπτες του ABS και του ALARM αν δεν κάνω λάθος που είναι στο κέντρο του τιμονιού είναι κομμένοι τελείως και τα καλώδια κρέμονται. Μήπως κανένας φίλος έχει ηλεκτρικό σχεδιάγραμμα ?
Δεν έχουν μείνει καθόλου κομμάτια καλωδίου στις επαφές;;; Γιατί έτσι θα καταλαβεις από τα χρώματα αυτων ποιο πάει με ποιο!
Εάν όχι, τότε μάλλον θα χρειαστείς το σχέδιο!!!
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Βασικά χρειάζεσαι το service η repair manual, αναλόγως πως το λέει η εταιρία
Υποθέτω πως το έχεις, αν δεν..,ξεκινάς μάλλον λάθος
Αφου λοιπόν το εχεις,θα αφιερώσεις πολύ χρόνο να το μελετήσεις, και θα δεις ότι το μηχανάκι ειναι πιο απλό από οτι ίσως να φαντάζεσαι
Καλές εργασίες και ξήλωμα ( στην τσέπη καθότι κοστοβορο το ολο πλάνο):)
 

Gkatzogias George

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW F650GS DAKAR
Απο που αγοραζω ανταλακτικα? Καποιος που θα τα εχει σχεδον ολα θα ηταν χρησιμος. Καποια προταση απο τους φιλους εδω μεσα
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Σήμερα πήγαμε λίγο ποιο βαθιά και πέσαμε σε ένα πρόβλημα που θέλω την βοήθεια σας οι 2 μαύροι διακόπτες του ABS και του ALARM αν δεν κάνω λάθος που είναι στο κέντρο του τιμονιού είναι κομμένοι τελείως και τα καλώδια κρέμονται. Μήπως κανένας φίλος έχει ηλεκτρικό σχεδιάγραμμα ?
Τα δύο πάνω για το abs (καφέ - μαύρο) τα τρία για το alarm


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Το faq.f650.com έχει κάποιες χρήσιμες πληροφορίες αλλά γενικά είναι ανενημέρωτο, ειδικά για τα μοντέλα με δυο μπουζί! Όλη η πληροφορία με συνεχή ενημέρωση είναι εδώ:


Ο Αυστραλός που συντηρεί και ενημερώνει τη σελίδα έχει απίστευτες γνώσεις πάνω στο συγκεκριμένο μηχανάκι.

Από εκεί, σε συνδυασμό με το repair manual (που πρέπει να προμηθευθεις οπως ειπώθηκε), θα αντλήσεις ότι πληροφορία χρειάζεσαι για την αποκατάσταση και βελτίωση της μοτό.

Ελπίζω να βοήθησα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
ανταλλακτικά όπως;

Βασικά στην BMW, δεν νομίζω ότι θα βρεις τα πάντα παντού. Δες ποιός ντίλερ είναι πιο κοντά σου και πήγαινε.
Σε αρκετά αναλώσιμα (πχ oring από δαγκάνες φρένων) έχω εξυπηρετηθεί από Μότο Μανέας στο Περιστέρι.
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Ο μότο μανεας έχει πολλά ανταλλακτικά όντως... Τρόμπα νερού να αλλάξεις γτ άμα έχει μείνει ακίνητη πολύ καιρό θα σου βγάλει θέμα. Ανταλλακτικά αυθεντικά εγώ έχω βρει στην μεσογείων στην BMW motion n style. Καλή δύναμη, πάντως είσαι τυχερός για το δώρο, είναι μηχανή που κάνει τα πάντα μέ συμβιβασμούς βέβαια!
 
Top Bottom