Bmw F650 GS Dakar

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Καλησπέρα στο forum. Ψάχνω για Bmw F650 gs Dakar το τελευταίο μοντέλο σε λογική τιμή (όχι 4000 ευρώ ας πούμε). Ιδανικά θα μπορούσα να διαθέσω έως 2500 ευρώ.
Έχασα μία πολύ καλή ευκαιρία λόγω της όλης κατάστασης και της αβεβαιότητας του τελευταίου καιρού και κοπανάω το κεφάλι μου τις τελευταίες μέρες...

Αν υπάρχει κάτι από γνωστό που να είναι σε καλή κατάσταση και να γνωρίζετε θα ήθελα να με ενημερώσετε.. Επίσης αν θεωρείτε πως υπάρχει κάτι διαφορετικό σε αυτή την κατηγορία να μου προτείνετε σε λογικά πλαίσια κόστους θα με ενδιέφερε να μου δώσετε ιδέες.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Θες ασφαλτινο πιο πολυ ;;....XTR -aprilia trail..εισαι εντος μπατζετ
Αν θες πιο χωματινο....KLR
Πας κ σε δικυλινδρα....Transalp...τα κανει ολα....KLE με παραχωρησεις....παλι εισαι εντος μπατζετ
Υπαρχουν κ F 650gs...δικυλινδρο κ Vstrom...αλλα ανεβαινουν σε τιμες.
Να προσθεσω κ Tenere 660 μονοκ. σε τιμες παρομοιες με τα δυο τελευταια.
 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Θες ασφαλτινο πιο πολυ ;;....XTR -aprilia trail..εισαι εντος μπατζετ
Αν θες πιο χωματινο....KLR
Πας κ σε δικυλινδρα....Transalp...τα κανει ολα....KLE με παραχωρησεις....παλι εισαι εντος μπατζετ
Υπαρχουν κ F 650gs...δικυλινδρο κ Vstrom...αλλα ανεβαινουν σε τιμες.
Να προσθεσω κ Tenere 660 μονοκ. σε τιμες παρομοιες με τα δυο τελευταια.
Ούτε εγώ δεν ξέρω τι θέλω να πω την αλήθεια μου.. Ήθελα να πάω σε πιο χωμάτινο ώστε να μου δοθεί και η ευκαιρία να μπω στο χώμα που δεν έχω μπει να κάνω κανένα σχολείο κτλ κτλ.. Από την άλλη επειδή υπάρχουν και μηχανάκια που μου κινούν την προσοχή ασφάλτινα ώρες ώρες με μπριζώνουν..

Τα έχω σκεφτεί όλα τα ανωτέρω και τα έχω ψάξει και η αλήθεια είναι ότι εκεί που κούμπωσα νομίζω ήταν σε dakar. Είναι και αισθητικοί οι λόγοι που απορρίπτω κάποια να πω την αλήθεια μου και φόβοι που απορρίπτω άλλα. Για παράδειγμα το Trail μου αρέσει αλλά το φοβάμαι αρκετά με τα ηλεκτρολογικά του. Όπως επίσης ο έρωτας μου είναι το 640 Adventure σε αυτή την κατηγορία αλλά πάλι δεν ξέρω αν κάνω για αυτό το μηχανάκι. τα δικύλινδρα bmw ξεφεύγουν σε τιμή και το 660 τενερέ θεωρώ πως έχει αδικαιολόγητα ψηλές τιμές μάλλον λόγω σπανιότητας..(?) Τώρα το ΤΑ 650 όπως και AT 750 υπάρχουν κάπου πίσω στο μυαλό μου αλλά πάλι εκεί βαραίνει το πράγμα πολύ..

Δράμα κουίν ο δικός σου..
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Νομίζω ότι ο πιο κατάλληλος να σου απαντήσει είναι ο άρχων της αποφασιστικότητας todor ...
 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Νομίζω ότι ο πιο κατάλληλος να σου απαντήσει είναι ο άρχων της αποφασιστικότητας todor ...
Να μου πει την γνώμη του να του πω την δικη μου να καταλήξουμε με σκούτερ 50αρια δίχρονα και οι δυο στο τελος! Χεχε!
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Να μου πει την γνώμη του να του πω την δικη μου να καταλήξουμε με σκούτερ 50αρια δίχρονα και οι δυο στο τελος! Χεχε!
Κοίτα να δεις ομοιότητες που έχουμε....

Dream bike ίδιο

Έρωτας ίδιος (εγώ ο τυχερός τον ζω όμως κι ας με τυραννάει σαν γνήσιο πορτοκαλί)

Πάσχουμε από το ίδιο σύνδρομο "todor" (δες την υπογραφή μου)

Οπότε, τα πράγματα είναι πολύ απλά... Πάρε v-strom, διάβασε τον απόλυτο οδηγό "και μετά το v-strom τι???" Και μετά ζεις κι εσύ τον έρωτά σου!!! Ή παίρνεις κατευθείαν 640 (και με βρίζεις)

Επίσης, το κουλούρι είναι ενδιαφέρουσα επιλογή....

Στην τελική, αφού όλοι gs θα πάρετε, πάρε το Dakar....

Αλλιώς, ότι σε φωτίσει ο Θεός....


Φαντάζομαι σε βοήθησα... :fun:fun:fun:fun
 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Κοίτα να δεις ομοιότητες που έχουμε....

Dream bike ίδιο

Έρωτας ίδιος (εγώ ο τυχερός τον ζω όμως κι ας με τυραννάει σαν γνήσιο πορτοκαλί)

Πάσχουμε από το ίδιο σύνδρομο "todor" (δες την υπογραφή μου)

Οπότε, τα πράγματα είναι πολύ απλά... Πάρε v-strom, διάβασε τον απόλυτο οδηγό "και μετά το v-strom τι???" Και μετά ζεις κι εσύ τον έρωτά σου!!! Ή παίρνεις κατευθείαν 640 (και με βρίζεις)

Επίσης, το κουλούρι είναι ενδιαφέρουσα επιλογή....

Στην τελική, αφού όλοι gs θα πάρετε, πάρε το Dakar....

Αλλιώς, ότι σε φωτίσει ο Θεός....


Φαντάζομαι σε βοήθησα... :fun:fun:fun:fun
Μωρε Dakar θελω αλλα δεν βρίσκω.. Γι αυτο και μπήκε η αγγελια.. ειχα δει ενα που μου μίλησε δυο τρεις μερες προ κορωνοιακου λοκνταουν οπου μετα απο πολυ αναζητηση ηρθε σε αβέβαιη εποχή και δεν το τσίμπησα άμεσα.. και με το που άρχισαν να στρώνουν λιγο τα πραγματα και ετοιμαζόμουν να επιστρέψω στη κανονικότητα επωληθει μάλλον διότι η αγγελια κατέβηκε. Γιαυτο λοιπόν αν έχετε φίλους που το σκέφτονται να το δώσουν ψήστε τους λιγο παραπάνω να κάνουν το επόμενο βήμα.. ηρθε η ωρα να χαμογελάσω κ εγω λιγο .. (Έκλαψα λιγο αλλα μου περασε)

Συγνώμη todor αλλα νομίζω οτι ναι μεν ανήκω στο κλαμπ των αναποφάσιστων αλλα με το ενα πόδι.. ειμαι αναποφάσιστος επειδη δεν βρίσκω αυτο που θελω.. αν οχι Dakar τοτε τι; Να περιμενω κανα εξάμηνο παλι να βρεθει αλλο ή να παρω κατι που ίσως μου αρεσει λιγότερο; Φιλοσοφία μοτοσικλετών ..
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Μωρε Dakar θελω αλλα δεν βρίσκω.. Γι αυτο και μπήκε η αγγελια.. ειχα δει ενα που μου μίλησε δυο τρεις μερες προ κορωνοιακου λοκνταουν οπου μετα απο πολυ αναζητηση ηρθε σε αβέβαιη εποχή και δεν το τσίμπησα άμεσα.. και με το που άρχισαν να στρώνουν λιγο τα πραγματα και ετοιμαζόμουν να επιστρέψω στη κανονικότητα επωληθει μάλλον διότι η αγγελια κατέβηκε. Γιαυτο λοιπόν αν έχετε φίλους που το σκέφτονται να το δώσουν ψήστε τους λιγο παραπάνω να κάνουν το επόμενο βήμα.. ηρθε η ωρα να χαμογελάσω κ εγω λιγο .. (Έκλαψα λιγο αλλα μου περασε)

Συγνώμη todor αλλα νομίζω οτι ναι μεν ανήκω στο κλαμπ των αναποφάσιστων αλλα με το ενα πόδι.. ειμαι αναποφάσιστος επειδη δεν βρίσκω αυτο που θελω.. αν οχι Dakar τοτε τι; Να περιμενω κανα εξάμηνο παλι να βρεθει αλλο ή να παρω κατι που ίσως μου αρεσει λιγότερο; Φιλοσοφία μοτοσικλετών ..
κι εγώ έτσι ήμουν μέχρι που ανέβηκα στο 640 που είχε τότε ο Μάνος manosxlv και έπαθα το υπαρξιακό σοκ (μετά το vstrom....) και έκατσε η αγγελία για ανταλλαγή v-strom με 640!!!!!

σου εύχομαι να σου κάτσει και σένα το ίδιο γρήγορα ;)
 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
κι εγώ έτσι ήμουν μέχρι που ανέβηκα στο 640 που είχε τότε ο Μάνος manosxlv και έπαθα το υπαρξιακό σοκ (μετά το vstrom....) και έκατσε η αγγελία για ανταλλαγή v-strom με 640!!!!!

σου εύχομαι να σου κάτσει και σένα το ίδιο γρήγορα ;)
Για κακο σε φέρανε στην κουβεντα μου φαινεται.. χαχα!! Ειναι το 640 έρωτας το άτιμο αλλα προσπαθω να βάλω λίγο λογική κ οχι μονο συναίσθημα στη μεση γιατι ειναι ζόρικη γκομενα ΚαΤεΜε.. για καθε μερα κηφισσο πανω κατω κέντρο κτλ κτλ θα με χωρίσει την πρώτη βδομαδα και μαζι και η γυναικα μου..

απο την αλλη αν υπαρχει μια καλη προσφορά σε αυτα τα λεφτα που κοιτάζω... :rolleyes::rolleyes:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Για κακο σε φέρανε στην κουβεντα μου φαινεται.. χαχα!! Ειναι το 640 έρωτας το άτιμο αλλα προσπαθω να βάλω λίγο λογική κ οχι μονο συναίσθημα στη μεση γιατι ειναι ζόρικη γκομενα ΚαΤεΜε.. για καθε μερα κηφισσο πανω κατω κέντρο κτλ κτλ θα με χωρίσει την πρώτη βδομαδα και μαζι και η γυναικα μου..

απο την αλλη αν υπαρχει μια καλη προσφορά σε αυτα τα λεφτα που κοιτάζω... :rolleyes::rolleyes:
Για καθημερινή χρήση σε κίνηση της Αθήνας... Μην το σκέφτεσαι.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Κοίτα να δεις ομοιότητες που έχουμε....

Dream bike ίδιο

Έρωτας ίδιος (εγώ ο τυχερός τον ζω όμως κι ας με τυραννάει σαν γνήσιο πορτοκαλί)

Πάσχουμε από το ίδιο σύνδρομο "todor" (δες την υπογραφή μου)

Οπότε, τα πράγματα είναι πολύ απλά... Πάρε v-strom, διάβασε τον απόλυτο οδηγό "και μετά το v-strom τι???" Και μετά ζεις κι εσύ τον έρωτά σου!!! Ή παίρνεις κατευθείαν 640 (και με βρίζεις)

Επίσης, το κουλούρι είναι ενδιαφέρουσα επιλογή....

Στην τελική, αφού όλοι gs θα πάρετε, πάρε το Dakar....

Αλλιώς, ότι σε φωτίσει ο Θεός....


Φαντάζομαι σε βοήθησα... :fun:fun:fun:fun
Κοίτα που ψήνεσαι να αλλάξεις μηχανάκι πάλι....


Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Το trail δεν έχει θέμα με τα ηλεκτρολογικά του.
Είχε 3 πολύ συγκεκριμένα θέματα,τα οποία θα είναι και λυμένα από τους ιδιοκτήτες τους σε μηχανάκια που κυκλοφορούν.
Κατά τα άλλα είναι ένα πολύ αξιόπιστο εργαλείο.
Και ειδικά με τις τιμές που παίζουν τώρα, παίρνεις "πολύ" μηχανάκι.
Είχα το strada πολλά χρόνια και ειναι από τα μηχανάκια που πάντα αναπολώ με θετικα συναισθήματα.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
εσκασε μυτη ενα dakar τωρα στο car....οχι 2χιλ , αλλα με τα εξτρα , καλη τιμη
Δεν γνωριζω τον πωλητη , απο φβ το ειδα και εγω ,οπως πολλοι αλλοι φανταζομαι.
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
εσκασε μυτη ενα dakar τωρα στο car....οχι 2χιλ , αλλα με τα εξτρα , καλη τιμη
Δεν γνωριζω τον πωλητη , απο φβ το ειδα και εγω ,οπως πολλοι αλλοι φανταζομαι.
Φαινεται παρα πολυ καλο αυτο...και δεν ζηταει πολλα χρηματα γιαυτο που δινει.προφανως και εγω δεν τον ξερω τον ανθρωπο απλα το χαζευα.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Φαινεται παρα πολυ καλο αυτο...και δεν ζηταει πολλα χρηματα γιαυτο που δινει.προφανως και εγω δεν τον ξερω τον ανθρωπο απλα το χαζευα.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Φαινεται αρκετα καλό αλλά ξεφεύγει του ορίου χρημάτων που μπορω να δωσω.. επίσης σε αυτο το ποσο ίσως κοιτούσα αλλου για κατι πιο σύγχρονο..
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Φαινεται αρκετα καλό αλλά ξεφεύγει του ορίου χρημάτων που μπορω να δωσω.. επίσης σε αυτο το ποσο ίσως κοιτούσα αλλου για κατι πιο σύγχρονο..
Ημουν στη θεση σου πριν κανα 2 χρονια. Το μπατζετ χαμηλο περι τα 2χιλ...κοιταγα τα f650 και ειχα βρει μερικα να πω την αληθεια . Τελικα ακουσα εναν φιλο ,υποτιθεται εμπειρο , που μου ειπε να μην χαλασω ολο το μπατζετ για ''ακριβο'' μεταχειρισμενο. Μιας και ειναι μεταχειρισμενο και αρκετων χρονων..ολα ''ιδια'' ειναι για πρωτη μηχανη. Τα ''ακριβα'' αλλωστε δεν μπορεις να τα συνεφερεις με λιγα λεφτα. Ετσι κατεληξα να ψαχνω για φθηνοτερα οπως Dominator , KLE500 , Freewind ,KLR650. Οποιο μου ''καθοταν'' θα το αγοραζα αν και προτιμουσα KLR ή Dommie. Νομιζω οτι καλα με συμβουλευσε ο ''εμπειρος'' φιλος. Οπως ειπαν παντως και πιο πανω...KLR 650 δαγκωτο.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Οχι...ρε σεις αλλα KLR......δεν φτανουν για ολους....χαχαχα..!!!!
Περα απο τη πλακα....παντα σε αγορα μεταχειρισμενου....πρεπει να εχουμε καβα ευρω....για αυτα που σιγουρα θα χρειασθουν
Προτεινα το κουλουρι γιατι βρισκεις μοντελα του '05-'06....με λογικες τιμες....κ αυτα ομως θα χρειασθουν διαφορα
Αν ειναι μονοκυλινδρο...φορτωμενο χλμ. θα τσιμπαει λαδακι...καποια στιγμη θα χρειασθει ανοιγμα...το κοστος μπορει να ειναι απο 200-300 ευρω εως κ 700-800..
Μια αναβαθμιση στις αναρτησεις το εκανα κ ξερω....300-400 ευρω....κ παει λεγοντας....
Το ρεζουμε ειναι μην βλεπουμε μονο την τιμη αγορας .....υπαρχουν κ τα μικρα γραμματα που ακολουθουν...!!!!
 
Top Bottom