Bmw F650 GS Dakar

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Ημουν στη θεση σου πριν κανα 2 χρονια. Το μπατζετ χαμηλο περι τα 2χιλ...κοιταγα τα f650 και ειχα βρει μερικα να πω την αληθεια . Τελικα ακουσα εναν φιλο ,υποτιθεται εμπειρο , που μου ειπε να μην χαλασω ολο το μπατζετ για ''ακριβο'' μεταχειρισμενο. Μιας και ειναι μεταχειρισμενο και αρκετων χρονων..ολα ''ιδια'' ειναι για πρωτη μηχανη. Τα ''ακριβα'' αλλωστε δεν μπορεις να τα συνεφερεις με λιγα λεφτα. Ετσι κατεληξα να ψαχνω για φθηνοτερα οπως Dominator , KLE500 , Freewind ,KLR650. Οποιο μου ''καθοταν'' θα το αγοραζα αν και προτιμουσα KLR ή Dommie. Νομιζω οτι καλα με συμβουλευσε ο ''εμπειρος'' φιλος. Οπως ειπαν παντως και πιο πανω...KLR 650 δαγκωτο.
Εγω γι αυτο δεν θελω να ανεβω απο 2500 ιδανικά.. οτι και να παρεις θα θελει κατι .. πρεπει να υπαρχει καβάτζα .. θα δειξει.. αν δεν βρεθει κατι σύντομα θα αναγκαστώ να αλλάξω πλάνα βεβαια..
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Το ρεζουμε ειναι μην βλεπουμε μονο την τιμη αγορας .....υπαρχουν κ τα μικρα γραμματα που ακολουθουν...!!!!
Ακριβώς έτσι!
Οταν το πήρα το κουβαδακι μου,εις γνώση μου εννοείται Αφού το ελεγξα προσωπικά, ήξερα αμέσως ότι θέλω πάνω από 1000 να το φέρω στα μέτρα μου(Σύμφωνα με τη βλακεία που με δέρνει) όπως και έγινε :)
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Ακριβώς έτσι!
Οταν το πήρα το κουβαδακι μου,εις γνώση μου εννοείται Αφού το ελεγξα προσωπικά, ήξερα αμέσως ότι θέλω πάνω από 1000 να το φέρω στα μέτρα μου(Σύμφωνα με τη βλακεία που με δέρνει) όπως και έγινε :)
Μωρε ακριβώς έτσι είναι.
Και τα +1000 τα ήθελες με προσωπική εργασία.
Το (ανά)θέμα είναι όμως ότι ,οι περισσότεροι ,θένε μοτό 20ετίας μ'ένα 1000άρικο ,θεωρώντας φυσιολογικό ότι μ'ένα λαδόξυδο θα 'ναι ΟΚ.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Μωρε ακριβώς έτσι είναι.
Και τα +1000 τα ήθελες με προσωπική εργασία.
Το (ανά)θέμα είναι όμως ότι ,οι περισσότεροι ,θένε μοτό 20ετίας μ'ένα 1000άρικο ,θεωρώντας φυσιολογικό ότι μ'ένα λαδόξυδο θα 'ναι ΟΚ.
Ε ναι ,για αυτό μετά Αφού τα φορτωθούν ,τους φταίει όλο το σύμπαν και ο ανάδρομος Ερμής :)
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Ε ναι ,για αυτό μετά Αφού τα φορτωθούν ,τους φταίει όλο το σύμπαν και ο ανάδρομος Ερμής :)
Ε ναι...ειδικά άμα είναι ΚΤΜ...σαφώς και φταίει (πάντα) το σύμπαν κι ο ανάδρομος Ερμής μη του γμστπττονπστγμ...:ag2:
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Ε ναι ,για αυτό μετά Αφού τα φορτωθούν ,τους φταίει όλο το σύμπαν και ο ανάδρομος Ερμής :)
μη ξεχνάς και τον Δία... όλοι ξέρουμε τι κάνει όλη την ώρα!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Φαινεται αρκετα καλό αλλά ξεφεύγει του ορίου χρημάτων που μπορω να δωσω.. επίσης σε αυτο το ποσο ίσως κοιτούσα αλλου για κατι πιο σύγχρονο..
Αν και ξεφεύγει από το budget σου είναι μία καλή περίπτωση για κάτι διαφορετικό... ;)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν και ξεφεύγει από το budget σου είναι μία καλή περίπτωση για κάτι διαφορετικό... ;)
Για αναβάτες 185εκ και με μακριά πόδια.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Για αναβάτες 185εκ και με μακριά πόδια.
Μήπως το δικό σου το τράβηξαν και ψήλωσε...?
Γιατί εγώ στο KTM με ύψος σέλας στα 970
και ύψος 1,75 είμαι μία χαρά...
Για τα κιλά του το Χchallenge στα 930mm μία χαρά είναι...
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Μήπως το δικό σου το τράβηξαν και ψήλωσε...?
Γιατί εγώ στο KTM με ύψος σέλας στα 970
και ύψος 1,75 είμαι μία χαρά...
Για τα κιλά του το Χchallenge στα 930mm μία χαρά είναι...


1.75 δεν εισαι ανετα πανω..αλλα απο 1.78 θεωρω πως παλευεται...ειναι ο μονος λογος που το δινω και ειμαι στο 1.74...αν ημουν βεβαια εμπειρος στο χωμα θα το διαχειριζομουν και δεν θα χα θεμα νομιζω...αλλα σε συνδυασμο με την απειρια με φοβιζει.στην καθημερινοτητα δεν αντιμετωπιζα ιδιαιτερο θεμα.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
1.75 δεν εισαι ανετα πανω..αλλα απο 1.78 θεωρω πως παλευεται...ειναι ο μονος λογος που το δινω και ειμαι στο 1.74...αν ημουν βεβαια εμπειρος στο χωμα θα το διαχειριζομουν και δεν θα χα θεμα νομιζω...αλλα σε συνδυασμο με την απειρια με φοβιζει.στην καθημερινοτητα δεν αντιμετωπιζα ιδιαιτερο θεμα.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εάν θέλουμε να πατάμε τις πατούσες κάτω
και να είμαστε άνετα τότε παίρνουμε παπί...
Όλα θέμα συνήθειας και προσαρμογής είναι...
Και στο 950 πού η σέλα του είναι στα 880 και θεωρητικά το φτάνω έχω κοντεψει να ξαπλώσω άπειρες φορές εξαιτίας του κομματιού του μετάλλου που έχουν μπροστά ως προστατευτικό οι μπότες και αυτό μόνο στην άσφαλτο.
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Εάν θέλουμε να πατάμε τις πατούσες κάτω
και να είμαστε άνετα τότε παίρνουμε παπί...
Όλα θέμα συνήθειας και προσαρμογής είναι...
Και στο 950 πού η σέλα του είναι στα 880 και θεωρητικά το φτάνω έχω κοντεψει να ξαπλώσω άπειρες φορές εξαιτίας του κομματιού του μετάλλου που έχουν μπροστά ως προστατευτικό οι μπότες και αυτό μόνο στην άσφαλτο.
Μαζι σου σε αυτο...και γω αν δεν παταω με μυτες δεν το παιρνω το μηχανακι...τι ειπες τωρα το 950 ερωτας..η μονη στιγμη που παταγα κατω χαλαρα ηταν αυτη..


Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Αν και ξεφεύγει από το budget σου είναι μία καλή περίπτωση για κάτι διαφορετικό... ;)
Ωραίο είναι το άτιμο ... αλλά .. αλλά... έχω στο νου μου και ένα που είναι στα 3000 στο car..

Μου βάλατε λίγο ψύλλους βέβαια για τον πήγασο που έχει κανα δυο μηχανάκια να παίζουν αγγελία σε αυτά τα λεφτά. ίσως αν δεν βρεθεί dakarάκι να κοιτάξω προς τα εκεί.. θα κάνω μία ψαχτική και σήμερα και βλέπουμε ..:cool:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μήπως το δικό σου το τράβηξαν και ψήλωσε...?
Γιατί εγώ στο KTM με ύψος σέλας στα 970
και ύψος 1,75 είμαι μία χαρά...
Για τα κιλά του το Χchallenge στα 930mm μία χαρά είναι...
Ποιο 970 βρε φασουλα?
870 εννοεις


Edit: άκυρο το παραπάνω, νόμιζα ότι λες για το 950.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ποιο 970 βρε φασουλα?
870 εννοεις


Edit: άκυρο το παραπάνω, νόμιζα ότι λες για το 950.
Την ψιλόλιγνη εννοούσα... :p
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εγώ στο 640 έχω γίνει κομανέτσι για να ανεβαίνω.
Αλλα το ρδελο περνάει από παντού, δεν καταλαβαίνει τίποτα.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Εάν θέλουμε να πατάμε τις πατούσες κάτω
και να είμαστε άνετα τότε παίρνουμε παπί...
Όλα θέμα συνήθειας και προσαρμογής είναι...
Και στο 950 πού η σέλα του είναι στα 880 και θεωρητικά το φτάνω έχω κοντεψει να ξαπλώσω άπειρες φορές εξαιτίας του κομματιού του μετάλλου που έχουν μπροστά ως προστατευτικό οι μπότες και αυτό μόνο στην άσφαλτο.
Αφαίρεσε το αυτό μέταλλο! Είναι επικίνδυνο. Εγώ αυτό ήταν το πρώτο πράγμα που έκανα σε τέτοιες μπότες!!!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εγώ στο 640 έχω γίνει κομανέτσι για να ανεβαίνω.
Αλλα το ρδελο περνάει από παντού, δεν καταλαβαίνει τίποτα.
Εσύ θα μου δώσεις ποσοστό για το copyright Κομανέτσι!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αφαίρεσε το αυτό μέταλλο! Είναι επικίνδυνο. Εγώ αυτό ήταν το πρώτο πράγμα που έκανα σε τέτοιες μπότες!!!
Έλα που τις χρησιμοποιώ και στο χώμα και χρειάζεται...
 
Top Bottom