Bmw F650 GS Dakar

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Συμφωνα με την εμπειρία μου που ανέλυσα παραπάνω εγώ θα έπαιρνα μέχρι 4000
Bmw R 1150 GS Adventure '04 - 4.590 € - Car.gr

Το μόνο που με προβληματίζει είναι τα μαύρα αυτοκόλλητα Gs και τα βαμμένα μαύρα καπάκια των κυλίνδρων γιατί τα adv έχουν μωβ" καπάκια και πηρούνια. Μάλλον έιναι θέμα γούστου όμως
τα χλμ έιναι λίγα και δεν φαίνεται να ζητήσει χρήματα άμεσα
Εμένα αυτό που θα με προβλημάτιζε ,είναι ότι με τα ιδια λ7 μπορώ να πάρω 1200gs ,που είναι τεχνολογικά κ χρηστικά βελτιωμένο παντού ,κ 30 κιλά ελαφρύτερο ταυτόχρονα.

Αξιζει εν ετη 2020 σχεδον 5000 €?
Ρωταω γιατι κοιταω και γω διάφορα.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το αξίζει είναι σχετικό. Σε σχέση με τι ;
Οσον αφορά το θέμα που συζητάμε ,είναι άκυρο.
Γιατί ψάχνουμε μονοκύλινδρο όσο δυνατόν νεότερο ελαφρύτερο οικονομικότερο πολυχρηστικό ,που να κάνει απο πόλη κ ταξίδι μεχρι χώμα ολούθε ,κ μας φαίνονται πολλά τα 3-3,5Κ για την ηλικία τους
και το 1150 είναι κι αυτό κάποιας ηλικίας ,100 κιλά βαρύτερο ,2κύλινδρο ,1200άρι ,κι έχει +1500-2000 τιμή απόκτησης
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Δεν μου το είπε κάποιος, απλά είμαι σε ένα παρόμοιο δίλημμα και νομίζω οτι είναι και αξιόλογη επιλογή!


Sent from my iPhone using Tapatalk
ΟΚ.
Μην πέσουμε όλοι μαζί στα τηλ όμως...ένας ένας...γιατί θα ανεβάσουνε κι αυτά τιμές.
 

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Εμένα αυτό που θα με προβλημάτιζε ,είναι ότι με τα ιδια λ7 μπορώ να πάρω 1200gs ,που είναι τεχνολογικά κ χρηστικά βελτιωμένο παντού ,κ 30 κιλά ελαφρύτερο ταυτόχρονα.
Χαλάει και σπάει αν πέσει πιο εύκολα, από το 1200gs, ειδικά τα μοντέλα 04-07 που πουλούνται στα ίδια λεφτά.
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa


Έλα τσάμπα πράμα


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV


Έλα τσάμπα πράμα


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το έχω (σχεδόν) κλείσει με το που μπήκε.
Εχω μιλήσει-συνεννοηθεί με τον ιδιοκτήτη.
Περιμένω να γυρίσουν απο το Tρόφυ στο νησί τα Κρητικάτσα του φόρουμ ,να το τσεκάρουν ,κι αν όλα καλώς ,θα μπεί μπαπόρο για πάνω.
 

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
Το έχω (σχεδόν) κλείσει με το που μπήκε.
Εχω μιλήσει-συνεννοηθεί με τον ιδιοκτήτη.
Περιμένω να γυρίσουν απο το Tρόφυ στο νησί τα Κρητικάτσα του φόρουμ ,να το τσεκάρουν ,κι αν όλα καλώς ,θα μπεί μπαπόρο για πάνω.
Τα λένε αυτά , μάλλον στεναχώρησες κάποιους (εμένα όχι )
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κανονίστε να ανέβουν οι τιμές κ να τα λέμε αναίτια ακριβά μετα...:ha
έγινε ήδη ένα "μάδημα" στο fb του advride με κάποιον που αγόρασε το ducati του al800 και το έβαλε ξανά αγγελία στο φόρουμ +2000 από την τιμή που το πήρε


θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Αν το ψαξεις λιγο θα δεις οτι παιζει πολυ αυτο το σεναριο , χωρις ντροπή .
Η αγγελίες ειναι καλο πραγμα , αλλα το σύστημα θα αποβάλει τους μπουφους .
Εστω κ αν δεν γίνεται δημόσια , γίνετε με πμ , και θα ερθει η στιγμή τις βολτας ...

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
έγινε ήδη ένα "μάδημα" στο fb του advride με κάποιον που αγόρασε το ducati του al800 και το έβαλε ξανά αγγελία στο φόρουμ +2000 από την τιμή που το πήρε


θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές
Αν το ψαξεις λιγο θα δεις οτι παιζει πολυ αυτο το σεναριο , χωρις ντροπή .
Η αγγελίες ειναι καλο πραγμα , αλλα το σύστημα θα αποβάλει τους μπουφους .
Εστω κ αν δεν γίνεται δημόσια , γίνετε με πμ , και θα ερθει η στιγμή τις βολτας ...

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αυτά τώρα που κολλάνε σε σχέση με την συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα;
Ξέρετε κάτι που δεν ξέρω;
Δέχομαι κ πμ
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
όχι το λέω για το θέμα "ανατίμηση" που είπες, μόνο εκεί κολλάει και όχι σε κάτι άλλο, τουλάχιστον όχι κάτι που να γνωρίζω.
 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Τα λένε αυτά , μάλλον στεναχώρησες κάποιους (εμένα όχι )
Όποιος στεναχωριέται για τέτοια πράγματα το έχει χάσει το νόημα της ζωής.. ή δεν το έχει βρει ..

Στον κόσμο των ευκαιριών όποιος βρει πρώτος και προλάβει κερδίζει. Το άσχημο κομμάτι της κοινωνίας μας γενικά είναι αρχικά οτι ζούμε σε εποχές ευκαιριών που πρεπει να είσαι συνεχώς σε μία τσίτα ώστε να δεις την ευκαιρια και να την αρπάξεις χωρις να εχεις το πλεονέκτημα της σκεψης. Και δεύτερο και σημαντικότερο στην προκειμένη ότι η μεγαλύτερη ευχαρίστηση είναι να το τριψεις στην μούρη των άλλων οτι «εσυ» την άρπαξες..

Εγω προσωπικά δεν πιστευω σε μοναδικές ευκαιρίες ευτυχώς.. πάντα παραμονεύει μία ακόμη στην γωνία. 31 ειμαι ακομα εχω πολλες ευκαιρίες μπροστα μου μάλλον και γι αυτο δεν χαλιέμαι..

καλοπουλητο σε όποιον το προλάβει το μηχανάκι.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Γιάννη g1ann1s αν δε θες Dakar ντε και καλά, έχω να σου προτείνω αυτό το F650gs toy 2006

Ο Σωτήρης, γενικά ότι έχει το φτιάχνει/διορθώνει, το κρατάει για λίγο και μετά το δίνει!
οπότε, θέλω να πιστεύω, ότι σαν μηχανάκι θα είναι σε πάρα πολλή καλή κατάσταση....
(και σίγουρα το πάει στον έναν που υπάρχει στον Βόλο και ασχολείται κυρίως με BMW....)

αν θες, μίλα μαζί του τηλεφωνικά (δες και πόσο στο αφήνει) και μετά πάω κι εγώ από κει να το δω (λες και θα καταλάβω και τίποτα)
και τέλος γιορτάζουμε την απόκτησή του (από σένα) στο ΜΕΖΕΝ, για να ζηλέψει και ο άλλος Γιάννης amyroukai :) :) :)


χαλαρά αν δεν το έχει πάρει κανείς, θα το κοιτάξω για μένα αν και όταν φύγει το δικό μου :)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τι είναι ο Βόλος, τρεις ωρίτσες σκάρτες και ξεκούραστες cruise control αγάπη μου, ένα δωματιάκι κάπου θα βρεθεί, τσίπουρα, λιώσιμο στον ύπνο, ξύπνημα, πρωινό στο ξενοδοχείο, μιά φούρνου για τον δρόμο, με την ευκαιρία να πάρω και καφέ από τον φίλο μου τον Θοδωρή Μακροσάββα εκεί στα ΚΤΕΛ, δεν ακούγεται άσχημο. Για το καλοτάξιδο βρε παιδί μου.

Ο Χέλμης έχει ανοίξει στην Κηφισιά ένα μεζεδοπωλείο, δεν είναι το ίδιο το ξέρω, θα πάμε με την πρώτη ευκαιρία.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Τι είναι ο Βόλος, τρεις ωρίτσες σκάρτες και ξεκούραστες cruise control αγάπη μου, ένα δωματιάκι κάπου θα βρεθεί, τσίπουρα, λιώσιμο στον ύπνο, ξύπνημα, πρωινό στο ξενοδοχείο, μιά φούρνου για τον δρόμο, με την ευκαιρία να πάρω και καφέ από τον φίλο μου τον Θοδωρή Μακροσάββα εκεί στα ΚΤΕΛ, δεν ακούγεται άσχημο. Για το καλοτάξιδο βρε παιδί μου.

Ο Χέλμης έχει ανοίξει στην Κηφισιά ένα μεζεδοπωλείο, δεν είναι το ίδιο το ξέρω, θα πάμε με την πρώτη ευκαιρία.
καφέ ελληνικό θα σου φέρω κι εγώ από εκεί που παίρνω να συγκρίνεις ;)

άντε, ανέβα... μη το σκέφτεσαι
 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Γιάννη g1ann1s αν δε θες Dakar ντε και καλά, έχω να σου προτείνω αυτό το F650gs toy 2006

Ο Σωτήρης, γενικά ότι έχει το φτιάχνει/διορθώνει, το κρατάει για λίγο και μετά το δίνει!
οπότε, θέλω να πιστεύω, ότι σαν μηχανάκι θα είναι σε πάρα πολλή καλή κατάσταση....
(και σίγουρα το πάει στον έναν που υπάρχει στον Βόλο και ασχολείται κυρίως με BMW....)

αν θες, μίλα μαζί του τηλεφωνικά (δες και πόσο στο αφήνει) και μετά πάω κι εγώ από κει να το δω (λες και θα καταλάβω και τίποτα)
και τέλος γιορτάζουμε την απόκτησή του (από σένα) στο ΜΕΖΕΝ, για να ζηλέψει και ο άλλος Γιάννης amyroukai :):):)


χαλαρά αν δεν το έχει πάρει κανείς, θα το κοιτάξω για μένα αν και όταν φύγει το δικό μου :)
Η αλήθεια ειναι οτι απλό gs υπαρχει και εδω κατι που έχω στα υπόψην μου.. αλλα όπως κ να το κανω δεν με γεμίζει οσο ενα dakaraki. Εγώ αν ανέβαινα θα ερχομουν για ενα Dakar στη Σκιάθο που λέει οτι υπαρχει δυνατότητα να το δεις και στον Βόλο.. ανεβαίνει βεβαια η τιμούλα αλλά οχι τρελά.. Για ψήσου κ εσυ μηπως και γυρισεις σε παλιές αναζητήσεις..

Αν και κάτι υπάρχει στα σκαριά... Θα δούμε.
Το δικο σου χαζεύω αλλά θέλω πιο πιστή ερωμένη.. και αυτά τα δύο δεν πάνε μαζί..και πιστή και ερωμένη..:p
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Το δικο σου χαζεύω αλλά θέλω πιο πιστή ερωμένη.. και αυτά τα δύο δεν πάνε μαζί..και πιστή και ερωμένη..:p
μεταξύ μας, με τα γνωστά προβλήματα λυμμένα... μια χαρά πιστή θα είναι! για το ερωμένη, δε θα πω κάτι, μην έχεις τίποτα περίεργα όνειρα.....

πάντως το εξήμισο που σου έδειξα, το έχω ψηλά στη λίστα (αν το προλάβω) ;)
 
Top Bottom