Bmw F650gs Dakar 2005

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Είναι μοντέλο 2005 με 25000 χλμ αναγραφόμενα αλλά σύμφωνα με τον προηγούμενο ιδιοκτήτη έχει +30000 περίπου παραπάνω.

Το έχω από 06/2020. Από τον προηγούμενο έχουν αλλαχθεί δίσκοι συμπλέκτη, ελατήρια μπροστινού με hyperpro, έχει γίνει service σε πίσω αμορτισέρ.

Όσο το έχω εγώ έχω κάνει αλλαγή λάδια φίλτρα περίπου κάθε 1500 χλμ (από μαλακία μου, αλλά καλό κάνει κακό δεν κάνει) ρύθμιση βαλβίδων και αλλαγή καπελότα, αλυσιδογράναζα, λάστιχα 11/2020 (4000χλμ) Continental Tkc-70, αλλαγή μπαταρίας , αλλαγή τρόμπας νερού, φίλτρο βενζίνης, πολλαπλασιαστές αλλαγή με νέους και τελευταία προσθήκη αλλαγή εγκεφάλου με μεταχειρισμένο γιατί παρουσίαζε κάποιες αρυθμίες η μεσήλικη.

Έχει επίσης μπαγαζιέρα Givi, ζελατίνα ψηλή από MPF η οποία θέλει κόψιμο αλλά δεν έχω ασχοληθεί, μπορεί ο επόμενος να την κόψει στα μέτρα του.

Εξωτερικά ο προηγούμενος την είχε αποκλειστικά για χώμα με ότι αυτό συνεπάγεται. Εγώ της κατάφερα ένα σπάσιμο στο πλαστικό μπροστά το οποίο φτιάχνεται πριν δοθεί ή τα βρίσκουμε.

Γενικά για κάθε μέρα που την έχω είναι μια χαρά πέρα από ένα προβληματάκι που διορθώθηκε με την αλλαγή του εγκεφάλου. Τελευταίο σέρβις έχει γίνει 10/2022 στο boxer garage. Μπορείτε να ρωτήσετε και εκεί αν θέλει κάποιος.

Προς το παρόν δεν έχει μπει αλλού. Στείλτε μου π.μ. αν κάποιος ενδιαφέρεται.

Τιμή : 3000 εουρο







 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Ας βάλω μερικές ακομα φωτογραφιες που βρήκα ..







Και το λινκ απο το car.gr

 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Up!
Νεα τιμη για το φόρουμ 2700! Οποιος θελει κατι περισσότερο να ρωτήσει ευχαρίστως με π.μ.!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Να ρωτήσω κάτι? Με τα ΚΤΕΟ που έχει γίνει πολύ ιστορία να έλεγχονται τα χιλιόμετρα και να συμφωνούν με τις προηγούμενες καταγραφές πως επηρεάζεται η διαφορά αυτή κατά 30Κ παραπάνω και πότε έγιναν και δεν καταγράφτηκαν? Έγινε αλλαγή κοντέρ κάποια στιγμή πριν την ηλεκτρονική καταγραφή των χιλιομέτρων στα ΚΤΕΟ?
 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Ναι πρεπει να εχει γινει πριν γιατι στα χλμ που αναγράφονται στο ΚΤΕΟ υπαρχει συμφωνία με του κοντέρ.
 

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Μπορει να περασει στις διεκπεραιωμενες!
Ευχαριστώ πολυ για τη φιλοξενία!
 
Top Bottom