Bmw F650gs /Dakar Modified, Accessories and Problems

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Το ποιο πιθανό είναι να έκαψες την κεντρική ασφάλεια. Αν όντως έγινε βραχυκύκλωμα είναι πιθανό η μπαταρία μπαταρία σου επίσης να παρέδωσε πνεύμα.
Τσέκαρε για αρχή την ασφάλεια και μετά με μπαταρια αποσυνδεδεμένη και διακόπτη ανοιχτό αν υπάρχει κάποιο βραχυκύκλωμα μεταξύ σε άλλο σημείο.
 

Varonos

Μέλος
Περιοχή
Ηλιούπολη
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
BMW F 650 GS Dakar
Το ποιο πιθανό είναι να έκαψες την κεντρική ασφάλεια. Αν όντως έγινε βραχυκύκλωμα είναι πιθανό η μπαταρία μπαταρία σου επίσης να παρέδωσε πνεύμα.
Τσέκαρε για αρχή την ασφάλεια και μετά με μπαταρια αποσυνδεδεμένη και διακόπτη ανοιχτό αν υπάρχει κάποιο βραχυκύκλωμα μεταξύ σε άλλο σημείο.
Μπαταρία off τελείως (αντε να ήταν 6μηνου δεν έχω μαζί μου το τεφτέρι μου που τα γράφω).Μπορεί να παρέδωσε πνεύμα μόνο η μπαταρία απο το βραχυκύκλωμα;;
Άλλαξα φίς-λάμπα-μπαταρία καινούρια....
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Δεν αποκλείεται. Πχ αν η ασφάλεια ή η μπαταρία ήταν κάτι άλλο απο αυτό που ορίζει ο κατασκευαστής υπάρχει πιθανότητα να καεί η μπαταρία ποιο γρήγορα από την ασφάλεια.
 

Acevol

Μέλος
Περιοχή
Λευκωσία, Βόλος
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
KTM 790 Adv 2023
Φίλοι μου σας χαιρετώ,

Έχει προσθέσει κανείς μονάδα ABS πάνω σε αυτό το μηχανάκι; Μπορεί να γίνει και αν ναι αξίζει το κόπο; Αν κάποιος το έχει κάνει ή το έχει ψάξει ας μας πει την εμπειρία του.
 

Varonos

Μέλος
Περιοχή
Ηλιούπολη
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
BMW F 650 GS Dakar
Μπορεί κάποιος αν είναι εφικτό να ανεβάσει μια φωτο απο το που περνάει η ντίζα του συμπλέκτη μπροστά απο την τιμονόπλακα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αξιζουν φιλτρα αερα kn/ dna τα λεφτα τους για αυτο που προσφερουν;
Σε συνδυασμό με πρόγραμμα και εξάτμιση σε κάποιον κινητήρα που μπορεί να αποδώσει παραπάνω ναι.
Σκέτο φίλτρο μόνο του όχι.
Και μακριά από χώματα με αυτά...
 

Acevol

Μέλος
Περιοχή
Λευκωσία, Βόλος
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
KTM 790 Adv 2023
Σε συνδυασμό με πρόγραμμα και εξάτμιση σε κάποιον κινητήρα που μπορεί να αποδώσει παραπάνω ναι.
Σκέτο φίλτρο μόνο του όχι.
Και μακριά από χώματα με αυτά...
Δώσε παραπάνω πληροφορίες. Για αυτό τον κινητήρα τι πρόγραμμα θέλει;650 single spark.

Thanks


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δώσε παραπάνω πληροφορίες. Για αυτό τον κινητήρα τι πρόγραμμα θέλει;650 single spark.

Thanks


Sent from my iPhone using Tapatalk
Δεν έχω ασχοληθεί με την βελτίωση του συγκεκριμένου.
Αυτά που αναφέρω παραπάνω είναι ο γενικός κανόνας.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Σε συνδυασμό με πρόγραμμα και εξάτμιση σε κάποιον κινητήρα που μπορεί να αποδώσει παραπάνω ναι.
Σκέτο φίλτρο μόνο του όχι.
Και μακριά από χώματα με αυτά...
δηλαδή να μη βάλω τέτοιο φίλτρο στον κινέζο ??? :roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Είπαμε....



:friend:
μη με μαλώνετε.... είμαι μαθημένος από τα v-falcon-strom που με τέτοια φίλτρα {+ εξατμίσεις, power comander, ελαφρύτερα-κατά 35,4gr-αλυσιδογράναζα, τριβάλιτσα, δικάβαλα, με πεπαλαιωμένο άζωτο στα λάστιχα, όπου είναι πιο ελαφριά έτσι από τοο βενζινάδικο άερα σας...} κερνάνε τσάι (στον δρόμο, στην πίστα, στα βουνά, στον αστερισμό της Ανδρομέδας) σε κάτι τυχάρπαστα SS RR RS PQR YMCA και ότι άλλο "σπορ" μηχανάκι κυκλοφορεί....


το ότι βέβαια, κάποιο το συζητάνε σοβαρά να βάλουν ανοιχτά φίλτρα (DNA πχ) στα 300/500 AC και περιμένουν να δουν διαφορές... είναι κάπως...
 
Τελευταία επεξεργασία:

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Τα φιλτρα γαζας οπως ειναι τα dna και τα k&n δεν μπαινουν μονο για επιδοσεις αλλα και για οικονομια χρηματων αφου μπορουν να πλυθουν και να επαναχρησιμοποιηθουν για ...οσο
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Τα φιλτρα γαζας οπως ειναι τα dna και τα k&n δεν μπαινουν μονο για επιδοσεις αλλα και για οικονομια χρηματων αφου μπορουν να πλυθουν και να επαναχρησιμοποιηθουν για ...οσο
στο v-strom αν θυμάμαι καλά, ήθελε αλλαγή φίλτρου στα 12000χλμ. το αυθεντικό της suzuki έχει περίπου 30€ (της Hiflo περίπου τα μισά). Τα ανοιχτά/μεταλλικά παίζουν στα 70+€, το διπλάσιο σχεδόν.
Άρα ουσιαστικά στα 24000 χλμ θα έχεις πιάσει σε λεφτά τα 2 μαμά με 1 μεταλλικό, δλδ η απόσβεση/κέρδος θα γίνει με την τρίτη αλλαγή, στα 36000.... μιλάμε για τεράστιο κέρδος!!!.......
γνώμη μου πάντα ;)
 
Top Bottom