Bmw F650gs /Dakar Modified, Accessories and Problems

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
@Pikinos Πάνο τον από πίσω στην πρώτη φωτό από που τον ξέρεις;; Μικρός είναι κόσμος τελικά..
Φίλος καλός Πατησιωτης (Άνω)
Το πίσω είναι δικό του (Ήταν :(
@S.P ναι ξέρω και τον Χρισοστομο
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Το ξέρω για το πίσω δεν πρόλαβε να το χαρεί κιόλας, έχουμε κοινές παρέες έχω να τον δω από το καλοκαίρι βέβαια,μικρο είναι ο κόσμος τελικά.Σορρυ για το σπαμ ας σβηστούν τα ποστ μου να μείνει καθαρό το θέμα σου.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Πάνο το έχεις φτιάξει πολύ ωραίο το Dakarάκι σου, το είδα από κοντά και το θαύμαζα. :ok:
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Κουκλα.....κουκλα....επειδη θα υπαρξουν επιδοξοι αγοραστες....εγω που την εχω "καβαλησει" εχω προτεραιοτητα ετσι Πανο....χαχαχα !!!!!!
Η εξατμιση κ ο ηχος μαμαει !!!! δεν ξερω αν σε πολυωρη χρηση κουραζει ;;
Που ;; εκανες σερβις την πισω αναρτηση Πανο @Pikinos.
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Όντας κάτοχος Dakar (μονόμπουζου) τους τελευταίους 7/8 μήνες, θα ήθελα να ρωτήσω:
1. η βαλβίδα λαδιού, τι είναι/που βρίσκεται;
2. το χαμηλό φτερό, για offroad (θα πρέπει να) αφαιρείται;
3. 140χλμ/ώρα στις πόσες σαλ; Ρωτάω γιατί προσωπικά πάνω από 5Κ σαλ δεν με "πάει" να το κινώ συνεχόμενα, έχω την αίσθηση ότι το ζορίζω (μπορεί βέβαια να είναι προκατάληψη, εκπορευόμενη από στριτάδικες καταβολές ή να έχει γίνει από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη αλλαγή στα γρανάζια)
4. η αλλαγή φλάντζας στην τρόμπα νερού, συνίσταται να γίνει προληπτικά;
5. το KShock αναλαμβάνει την αφαιροτοποθέτηση; τη διάγνωση για την μη απαίτηση σέρβις, την έκαναν οι ίδιοι;
6. για το πιρούνι, προτείνεται κάποια βελτίωση; (το βρίσκω λίγο σουμιέ, πάντα με βάση τις πρώην στριτάδικες εμπειρίες)
7. τα "τακουνάτα" ελαστικά στις τελευταίες φωτό είναι τα wild; τι διάρκεια έχουν;
Ευχαριστώ
/ Β

ΥΓ τα πάνω κάγκελα πολύ με αρέσουν, ο κατασκευαστής υφίσταται ακόμα; (φου μπου δεν έχω... μάλλον είναι ώρα να αποκτήσω...)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
5. το KShock αναλαμβάνει την αφαιροτοποθέτηση;

Σ΄αυτό μπορώ να σου απαντήσω: ΟΧΙ!
Πρέπει να το πας εκεί σκέτο. Στο χέρι! Βάλε -βγάλε δικά σου ;)
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Όντας κάτοχος Dakar (μονόμπουζου) τους τελευταίους 7/8 μήνες, θα ήθελα να ρωτήσω:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Ευχαριστώ
/ Β

ΥΓ τα πάνω κάγκελα πολύ με αρέσουν, ο κατασκευαστής υφίσταται ακόμα; (φου μπου δεν έχω... μάλλον είναι ώρα να αποκτήσω...)
1 Δεν έχεις εύκολη πρόσβαση. Όταν κατάλαβα ότι είχε παραδώσει πνεύμα, είδα διαρροή λαδιου

2 Δεν έχει δοκιμαστεί σε πολύ λάσπη Αν πας Παρνωνα η Εύβοια Βγαλτο όπως και να χει.


3 Ερχόμενος από fzs 600 είχα την ίδια αίσθηση. Δωστου δεν θα σπάσει. Με 100km/h είμαι στις 4.000 rpm

4 Δεν έχει στάνταρ χιλιόμετρα που θα σε αφήσει. Οπότε δεν παίρνει πρόληψη. Χάλασε; Το φτιάχνεις

5 τα πε παραπάνω ο forester

6 Κάποιο σέρβις για αρχή; Αλλαγή ελατηρίων ύστερα; Δεν είμαι και ο πιο κατάλληλος για να απαντήσω εμπεριστατομενα

7 Αυτά που φοράω είναι τα tkc 80, ρίξε μια ματιά εδώ για περισσότερες πληροφορίες. Έχεις μελέτη σε αυτή την ενότητα

https://advride.gr/index.php?threads/8215/



https://advride.gr/index.php?threads/4760/



https://advride.gr/index.php?threads/7987/


Ο τύπος με τα κάγκελα υπάρχει ακόμα. Έχει και καινούργια σχεδιακια μισό να δω αν έχει κάτι άλλο εκτός του fb
Edit

βρήκα το μέιλ του

pityus@yahoo.com
 
Τελευταία επεξεργασία:

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Πάνο και Θοδωρή ευχαριστώ!
Διάβασα/είχα διαβάσει, τα νήματα για τα ελσστικά, τα TKC πόσα χλμ αντέχουν στο Ντακάρ και με ποια αναλογία on/off;
Στο μπροστινό τι ιξώδες χρησιμοποιείς, 10w ή παχύτερο;
/ Β
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Πάνο και Θοδωρή ευχαριστώ!
Διάβασα/είχα διαβάσει, τα νήματα για τα ελσστικά, τα TKC πόσα χλμ αντέχουν στο Ντακάρ και με ποια αναλογία on/off;
Στο μπροστινό τι ιξώδες χρησιμοποιείς, 10w ή παχύτερο;
/ Β
Δεν τα χώ τελειώσει ακόμα :p
Τώρα γιαυτα τα εξωγήινα που λες με τα ιξώ...τι; και τα W δεν έχω ιδέα.

Αν μου εξηγήσεις τι εννοείς μπορεί και να ξέρω



Edit

νομίζω κατάλαβα... Εννοείς τι λάδια βάζω στα μπροστινά.Λεπτα, χοντρά, πυχτα, κτλ
Δεν έχω ιδέα. Αυτά που προτείνει ο μηχανικός μου
 
Τελευταία επεξεργασία:

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Δεν τα χώ τελειώσει ακόμα :p
Τώρα γιαυτα τα εξωγήινα που λες με τα ιξώ...τι; και τα W δεν έχω ιδέα.

Αν μου εξηγήσεις τι εννοείς μπορεί και να ξέρω



Edit

νομίζω κατάλαβα... Εννοείς τι λάδια βάζω στα μπροστινά.Λεπτα, χοντρά, πυχτα, κτλ
Δεν έχω ιδέα. Αυτά που προτείνει ο μηχανικός μου
Για σου....βρε Πανο.....δικος μας εισαι κ εσυ......παντως για "αρχαριος".....το εχεις φτιαξει σουπερ το εργαλειο !!!!!!
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Για αρχή να αναφέρω κάτι που αφορά τα νεότερα g650gs .. το τεποζιτο του παλιότερου F650gs το οποίο είναι στα 17.5 λίτρα τοποθετείται απευθείας και χωρίς καμμία μετατροπή στα νεότερα g το οποίο μίκρυναν στα περίπου 14 λίτρα.ενα Λίνκ...

http://www.ukgser.com/forums/showthread.php/359282-Sertao-petrol-tank
Με τη τιμή του τεποζιτου να κυμαίνεται γύρω στο 50κο μεταχειρισμένο ,είναι πιστεύω καλή επένδυση, αφού σου αυξάνει την αυτονομία από περιπου 60 έως 100 χλμ ανάλογα τις συνθήκες

Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom