Bmw F650gs /Dakar Modified, Accessories and Problems

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Προσπαθώ να βρω περισσότερες πληροφορίες αλλά είναι στα αγγλικά και με την ορολογία το χάνω λίγο...πρέπει να υπάρχει και κάποια λύση Bolt on τουλάχιστον σε τιμονοπλακες, σε θέμα τροχού σίγουρα πρέπει να ταιριαξεις τροχό και δαγκάνα +κλειδαριές στοπ κτλπ...
Σου παραθέτω την συζήτηση που είχα με ένα παιδί που το χει κάνει


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Καλησπέρα! Είναι η δεύτερη φορά που μου κάνει νερά η μπαταρία, την 1η συμπληρώσαμε υγρά πριν κάνα 5μηνο..τωρα δεν μου παίρνει μπροστά πάλι, ηδωμεν μέχρι αύριο να πάω σε ηλεκτρολόγο... Έχει κανένας λινκ με μπαταρία κλειστού - τζελ τύπου?
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Καλησπέρα! Είναι η δεύτερη φορά που μου κάνει νερά η μπαταρία, την 1η συμπληρώσαμε υγρά πριν κάνα 5μηνο..τωρα δεν μου παίρνει μπροστά πάλι, ηδωμεν μέχρι αύριο να πάω σε ηλεκτρολόγο... Έχει κανένας λινκ με μπαταρία κλειστού - τζελ τύπου?
Στο δικό μου έβαλα skyrich λιθίου, εδώ κ σχεδόν ένα χρόνο! Μια χαρά! Από πιο συμβατικές λύσεις, έμεινα κατά ευχαριστημένος από τις motobatt που τη φορούσα 5 χρόνια σχεδόν! Αν googlάρεις θα δεις και που θα τις βρεις!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλ
καλησπερα πριν ενα μηνα περιπου αγορασα το bmw dakar 650gs θα χρειαστω σιγουρα την εμπειρια σας.
Καλοταξιδο!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
καλησπερα πριν ενα μηνα περιπου αγορασα το bmw dakar 650gs θα χρειαστω σιγουρα την εμπειρια σας.
Καλοταξιδο...!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
καλησπερα πριν ενα μηνα περιπου αγορασα το bmw dakar 650gs θα χρειαστω σιγουρα την εμπειρια σας.
Καλώς ήρθες στο advride
Θα βρεις πολλούς γνωστες εδώ μέσα και σίγουρα λύσεις στις απορίες σου
 

apollonistas

Μέλος
Όνομα
kostas
Μοτό
bmw dakar 650gs
Ευχαριστώ παρά πολύ είναι και η πρώτη μου μηχανή άλλωστε μετά από ένα παπάκι χοντα πιστεύω να μην σας ζαλίσω πολύ γιατί είμαι άσχετο
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Καλησπέρα! Μετατροπων συνέχεια... Θέλω να βάλω στεφανια 21-18... Τι διαστάσεις πρέπει να βάλω, από 950-990 θα χωρέσουν?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλησπέρα! Μετατροπων συνέχεια... Θέλω να βάλω στεφανια 21-18... Τι διαστάσεις πρέπει να βάλω, από 950-990 θα χωρέσουν?
21 μπροστά έχεις και τώρα...
Πίσω γιατί θες να αλλάξεις διάσταση?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αν εχει το απλο 19αρης ειναι ο μπροστινος...

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έχεις δίκιο... :ok:
Είχα την εντύπωση πως είχε το Dakar...
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Καλησπέρα! Μετατροπων συνέχεια... Θέλω να βάλω στεφανια 21-18... Τι διαστάσεις πρέπει να βάλω, από 950-990 θα χωρέσουν?
Πίσω, χώρος να είμαι απόλυτα βέβαιος, δεν πρέπει να μπαίνει 18αρης τροχός λόγω ψαλιδιού! Από πλάτος μπορείς να βάλεις μέχρι 140mm! Επίσης, έχω επιφυλάξεις αν μπαίνει τροχός 21 ιντσών μπροστά με το νορμαλ πιρούνι! Σίγουρα θα πρέπει να κανεις κάτι με τη γέφυρα! Επίσης πρέπει να σιγουρέψεις ότι δε θα βρίσκει ο τροχός στο πλαίσιο με το πιρούνι σε πλήρη βύθιση!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Καλησπέρα! Μετατροπων συνέχεια... Θέλω να βάλω στεφανια 21-18... Τι διαστάσεις πρέπει να βάλω, από 950-990 θα χωρέσουν?
Το διαδίκτυο (και το google translate ίσως) είναι εκεί και σε περιμένει...
Ενδεικτικά:
και τόσα άλλα σχετικά...
Θα χρειαστεί μεγάλο πιάτο για να χωρέσουν όλα!
Αλλά, ΑΞΊΖΕΙ ΤΟΝ ΚΌΠΟ ΆΡΑΓΕ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

g1ann1s

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Kawasaki Versys 650
Καλησπέρα,

ελπίζω να μην χαλάω τη συζήτηση εδώ που το γράφω. Μου έχουν μπει ιδέες για Dakar μετά από αναζήτηση διαφόρων άλλων μοντέλων και βάσει πάντα οικονομικών τόσο αγοράς όσο και συντήρησης. Έχω μπανίσει ένα σε αγγελία και θα ήθελα την γνώμη των ειδικών ώστε να μου πουν αν θα το κοιτούσαν από αυτά που βλέπουν και φαίνονται στις εικόνες. Η αλήθεια είναι πως καταλήγω πάντα να κοιτάζω μηχανές που δεν πολυπαίζουν σε αγγελίες και αυτό το κάνει ακόμα πιο δύσκολο να βρω κάτι καλό.

Η αγγελία που εχω δει ειναι αυτή : Bmw F 650 GS DAKAR '04 - 2.300 € - Car.gr
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Καλησπέρα,


Η αγγελία που εχω δει ειναι αυτή : Bmw F 650 GS DAKAR '04 - 2.300 € - Car.gr
Με την πρώτη ματιά έχει βαμμένα τα μπροστά πλαστικά.
Δεν θα με απέτρεπαν οι εικόνες που βλέπω να πάω από κοντά να ρίξω μια ματιά.
Τα χιλιόμετρα 90κ αλλά αυτό είναι πιο πολύ ψυχολογικό.
Πολύ κοντά είναι το boxer garage που μπορούν να σου πουν παραπάνω πράγματα για το μηχανάκι αν το δουν

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

sellers

Μέλος
Όνομα
κωνσταντινοσ
Καλησπέρα σε όλους και συ γνώμη Pikinos για την παράθεση στο πόστ....τι γνώμη έχετε για αυτό;Bmw F 650 GS Dakar '01 - 1.400 € - Car.gr θα πάω να το τσεκάρω αύριο,στο τηλ μου είπε πως θέλει απλά μια Αλλαγή στην πίσω δισκόπλακα,το χει τσεκάρει κανείς;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom