BMW GS 1200 Διαφορικό και άξονας. Δε φτάνουν μόνο οι βαλβολίνες(;;;)

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
........ Βαρέθηκα να πηγαινω εθνική με 150 λες και είμαι άρρωστος.
Γιατρέ μου, εγώ που πάω μέγιστη ταχύτητα τα 120 χλμ/ώρα, είμαι για εγκλεισμό τύπου Σαγκάη;;;;; :laugh:
Απάντησε μου ή σιώπησε για παντα:p!!!!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
.... Κάτι άλλο μιας και θα το λυσω πρεπει να τσεκάρω εκεί μέσα?
Εφόσον δεν έχεις κάποιο πρόβλημα, όπως είπες, καλό καθάρισμα τα παλιά, τοποθέτηση παντού καινουργιου γρασου (κατά προτίμηση castrol optimol TA, χρώματος γκρι) και καλά ταξιδια;)
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
:roflmao:
Γιατρέ μου, εγώ που πάω μέγιστη ταχύτητα τα 120 χλμ/ώρα, είμαι για εγκλεισμό τύπου Σαγκάη;;;;; :laugh:
Απάντησε μου ή σιώπησε για παντα:p!!!!
Μέσα κ εσυ μαζί με το μηχανάκι στο διαμέρισμα και έξω τα drone θα λένε, τι μέσα τι 120,κλεισε τα μάτια άνοιξε τον ανεμιστήρα και ονειρέψου :roflmao::roflmao::wht:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ξεθάβω το αγαπημένο μου αυτό θέμα καθότι μπαίνω στη κατηγορία κ εγώ επίσημα του δεν ξέρω αν θέλω να πουλησω, και λέω να λυσω τον άξονα να τον πιασω στο δικό μου ευαίσθητο χεράκι να τον ελέγξω για τζογους. Αυτή το γρασο που λέτε δεν το βρίσκω, θα ψάξω κάτι αντίστοιχο. Θα βάλω εν ανάγκη και Γράσο από διαστημική σαΐτα. Θα καθαρίσω αν υπάρχει ότι σκουριά υπάρχει θα απλωσω παντου γρασο άφθονο να γουστάρει και μετά θα ταξιδευω παλι με 150 καθότι παραπανω είναι ρίσκο απ ότι έχω καταλάβει. Αυτός ήταν βέβαια και ο κυριος λόγος που έλεγα να το δώσω. Βαρέθηκα να πηγαινω εθνική με 150 λες και είμαι άρρωστος. Κάτι άλλο μιας και θα το λυσω πρεπει να τσεκάρω εκεί μέσα?
Εγώ πάντως με δεύτερη μαούνα, ταξιδευω δικαβαλος , φορτωμένος και πολύ χώμα ....γύρω στα 400000 χλμ.
Δεν ξέρω αν είμαι αντιπροσωπευτικό δείγμα, αλλά έχω αλλάξει μια φορά ρουλεμάν άξονα στην μαύρη και 2 ρουλεμάν διαφορικου.
Προληπτικά θα αλλάξω και στην λευκή ένα ρουλεμάν διαφορικου μετα το ταξίδι, για να μην έχω ανχος να 200ριζω, αν μου κάνει κανένας τζιροτζατζουλες
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Γιατρέ μου, εγώ που πάω μέγιστη ταχύτητα τα 120 χλμ/ώρα, είμαι για εγκλεισμό τύπου Σαγκάη;;;;; :laugh:
Απάντησε μου ή σιώπησε για παντα:p!!!!
Εντάξει δεν ξέρω που τα έχεις δει αυτά να γίνονται, έλεος πια με εσάς τους αργούς, μάθετε μπαλίτσα από τον παπαστρουμφ
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Εντάξει δεν ξέρω που τα έχεις δει αυτά να γίνονται, έλεος πια με εσάς τους αργούς, μάθετε μπαλίτσα από τον παπαστρουμφ
Ο παπαστρουμφ, δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα, το λέει και μόνος του!!!!!!!! :ha
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ο παπαστρουμφ, δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα, το λέει και μόνος του!!!!!!!! :ha
Με 120....είστε είδος προς εξαφάνιση
Το νου σας.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Με 120....είστε είδος προς εξαφάνιση
Το νου σας.
Και που'σαι, με 120 μόνο στο "τσακίρ κέφι"!!!!
Συνήθως είναι πιο κάτω..... :muted:

Πάω να αγοράσω έναν καλό ανεμιστήρα, που με συμβούλεψε ο γιατρος:laugh:!!!
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Με 120....είστε είδος προς εξαφάνιση
Το νου σας.
Ε ναι ,τι 120 ακούω Παναήαμ .
Πάρτε βρε κάνα σεμπε 500 το Χου.
Να μην καίτε κιόλας .
Αμαρτία τέκνα μου ,αμαρτια
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ε ναι ,τι 120 ακούω Παναήαμ .
Πάρτε βρε κάνα σεμπε 500 το Χου.
Να μην καίτε κιόλας .
Αμαρτία τέκνα μου ,αμαρτια
Αυτό.....στην κόλαση θα πάνε
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Γιατρέ Doc.DD ,ένα γρασαρισματακι τους σταυρούς και το πολυσφηνο πίσω θέλει.
Λίγο όμως ,μην το πηξεις στα γρασα δεν είναι Τάουν μεητ.
Κάνε και μια αλλαγή strickly που λεν και στο χουριομ με 180 ml (όχι παραπάνω) την γωνιακή και βούαλα ,αλλά 20χ.χιλιομετρα κομπλέ.
Κι άσε τους άλλους να γρασσαρουν αλυσίδες
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Γιατρέ Doc.DD ,ένα γρασαρισματακι τους σταυρούς και το πολυσφηνο πίσω θέλει.
Λίγο όμως ,μην το πηξεις στα γρασα δεν είναι Τάουν μεητ.
Κάνε και μια αλλαγή strickly που λεν και στο χουριομ με 180 ml (όχι παραπάνω) την γωνιακή και βούαλα ,αλλά 20χ.χιλιομετρα κομπλέ.
Κι άσε τους άλλους να γρασσαρουν αλυσίδες
Στη γνωνιακη αλλάζω βαλβολινη κάθε δεκα
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το γρασαρεις το πολυσφηνο, το αλλάζεις το ρουλεμάν, όπως έχουμε πει ξανά μάλλον δεν υπάρχει σοβαρό όφελος σε λεφτά
 
Top Bottom